0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #40 -: Декември 17, 2011, 22:22:07 pm »
 В книгата на Спок пише, че ако бебето все още има силен сукателен рефлекс т.е. избутва всичко навън с език, да се поизчака още малко със захранването...
*

    fifonqk

  • ***
  • 175
  • вярвах и чудото стана
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #41 -: Декември 17, 2011, 22:49:47 pm »
Надеж, София на коя дата е родена,че май сме на една и сьща раждали с тебе:))) Сори за спама:))) А можете ли да ми кажете кое  е това шише което да става и за каши,аз определено няма да се откажа да захранвам и двамата едновременно,не мога да изчаквам едното,при положение че на другото му се яде,а по отделно за близнаци ще се вкарам в някой филм:)))
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #42 -: Декември 17, 2011, 23:04:33 pm »
Надеж, повечето деца не харесват картоф. Днес на Жорко му дадох пюре тиква с картоф - ауу как му се мръщеше само :lol: С 300 зора успях да му дам 5 лъжички.
Ти след хранене с пюре не я ли кърмиш Софи? Ако искаш след пюрето додавай АМ щом го е пропила.

Жорко вчера и днес пи АМ, което не е за вярване просто  :D Ще пробвам утре последното кърмене в 21.30ч да е АМ. Иначе продължаваме с буденето и кърменето през 2 часа.

Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #43 -: Декември 18, 2011, 09:50:43 am »
Eille, ако си давала АМ нямаш никакъв проблем за даваш млечна каша, защото тя съдържа АМ  :wink:
Фифоняк, на 23.06 е родена Соф, а вие? Мисля си че и бибероните L размер може да ти вършат работа за хранене с каши, ама не съм 100% сигурна...
Мецани, ами иска ми се обедното да е изцяло заменено, а да кърмя след предиобедното и следобедното хапване.
Ти готово пюе ли му даваш или му правиш?
И честито за пиенето на АМ - то ние с теб сме една епооопеееяяяя  :lol: :lol: :lol: - нито спят, нито пият от шише  :lol:
Соф снощи заспа към 21 и се събуди чак в 24 и после в 3  :D доволна съм  8)

Мъжа ми намери овесена каша с ябълки и към 10ч. това ще хапваме - дано ѝ хареса  :)
Ще споделя после  :wink:

*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #44 -: Декември 18, 2011, 10:33:15 am »
Надеж, давам готови пюрета на Хип и Гебер. Само картофеното ще го направя, защото готовото пюре много твърдо.
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #45 -: Декември 18, 2011, 11:18:10 am »
браво на вас  :D

оф, и аз се редактирах - като го изтрих :)
питах за глутена...
« Последна редакция: Декември 18, 2011, 11:49:41 am от Надеж »

*

    Eille

  • *
  • 916
  • Понякога мечтите се сбъдват двойно!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #46 -: Декември 18, 2011, 11:35:47 am »
Аз не бих дала глутен толкова рано.
Фифоняк, шишетата са на Чико, едни оранжеви, пише че са след 4 месеца, с каучуков биберон, на който дупката е като кръстче.
При нас Тошко много хареса картоф, обаче домашен, този от бурканчетата ми се струва отвратителен, само веднъж взех, повече няма да повторя.


*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #47 -: Декември 18, 2011, 11:36:44 am »
Офф, оказа се че овесената каша съдържа глутен  :? - да я давам ли????


Според мен е рано още за глутен. По-добре не я  давай.
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #48 -: Декември 18, 2011, 11:50:14 am »
мерси, че отговорихте
 :)

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #49 -: Декември 18, 2011, 11:56:28 am »
Надеж, това за овеса и глутена е спорен въпрос по интернет сайтовете, но наиситна овеса не съдъжа глутен.Затова се дава на хора с целиакия ( болестта, при която не може глутен). Казват, че може да има някакви малки количества от замърсяване от мястото на прозиводство, защото там често обработват и други зцърнени, но след каот и на тези хора не ми пречи да го ядат, значи няма проблем.
Глутен се препоръчва да се даде в 7мия месец т.е. след навъшване на 6, така че  ти имаш няколко дена ( всъщнос то и това се смени - виж по-долу) Изчакването след 7мия месец с глутена също е вредно и увеличава риска от създаване на чувствителност.

Ето тук малко повече информация, защото ми прави впечатление, че в този форум се борави със стара информация за глутена, а дори и д-р Бърди беше писал някъде да се чака до доста късно, а това вече не са препоръките. По-новите препоръки въобще не са толкова строги. Първоначално СЗО започва да препоръчва изключително кърмене в първите 6 месеца, за да се избегнат проблеми в развивашите се страни, където много деца умират от неправилно съхранение на АМ. Обаче препоръките са за цял свят и се приемат и от развитите страни. В много държави след препоръката за изключително кърмене в първите 6 месеца, алергиите са се вдигнали, вместо да намалеят. Това е било едно от най-странните неща, които са открили и никой не знае, защо се е получило, ама е факт. Освен това още по интересен е фактът, че случаите на целиакия се увеличили рязко с изчакването на даването на глутен и са паднали наново, когато са спряли да го препоръчват толкова дълго изчакване. Оказало се е, че няй-нисък е рискът, когато глутен се даде между 4 и 6м. Интересно, че същото важи и за диабета.
Ето по-подробно, за който знае английски http://celiacdisease.about.com/od/raisingaglutenfreechild/a/Breastfeeding.htm

А да, забравих да кажа, че ако ядете хляб и кърмите, в кърмата има малко количество глутен и без това.
« Последна редакция: Декември 18, 2011, 12:34:11 pm от Bobbie »


  
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #50 -: Декември 18, 2011, 12:08:05 pm »
 Да питам тогава, във връзка с глутена. Ние щом започваме захранването 6ти месец, значили, че всъщност ще стигнем до глутеновите храни по-бързичко от бебоците, които започват да папкат твърда храна от 4ти , или чакаме два, три месеца?
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #51 -: Декември 18, 2011, 12:10:51 pm »
Да питам тогава, във връзка с глутена. Ние щом започваме захранването 6ти месец, значили, че всъщност ще стигнем до глутеновите храни по-бързичко от бебоците, които започват да папкат твърда храна от 4ти , или чакаме два, три месеца?
виж какво си дописах по-горе, явно сме писали по едно и също време.


  
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #52 -: Декември 18, 2011, 14:55:55 pm »
Боби, мерси за инфото, и аз като се разрових видях че е спорен въпроса кога да се даде глутен :?
Иначе и аз като теб си мислех че след като аз консумирам се предава чрез кърмата.

Тиквичката с картоф днес не беше "одобрена" от принцесата въпреки, че и кърма сложих като вчера  :?

Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #53 -: Декември 18, 2011, 15:07:48 pm »
Здравейте и от мен!Въвела съм тиква-5 дни,картоф-3 дни и морков-2 дни.
Като не съм давала цяло пюре до момента.Искам да спра моркова за известно време и въпроса ми е с какво да продължа?
Мога ли да дам тиквички с картоф,при условие че имат ориз и има ли пюре с тиквички, в което да няма ориз,оризово нишисте,оризов грис и прочие?
Въобще мога ли да давам такива пюрета ,ако не съм въвела оризовата каша?
И дали да не започна вече да въвеждам круша и ябълка?
Извинявам се за многото въпроси!Предварително благодаря за отговорите!


Огромно благодаря на доктор Стаменов!
*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #54 -: Декември 18, 2011, 15:47:56 pm »
Боби,какво е това неправилно съхранение на АМ.Питам те защото няма време да се ровя,а ми е интересно.
Дано не те притеснявам де
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #55 -: Декември 18, 2011, 16:18:10 pm »
 :) И аз да се запиша, днес захраних с 3-4 л оризова каша с АМ, май му хареса, и отваряше уста, сякаш все с лъжица е ял :lol:
Ние вече имаме 2 зъба и започвам лека по-лека да захранвам.
Сега ще давам 4-5 дни каша, после ябълка, круша, слива, и тогава ли да започна зеленчуците, или трябва да мина всички плодове? :oops:

Има пюрета смес ябълка,праскови, кайсии, те от кой месец могат да се дават, т.то са мъхести?
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #56 -: Декември 18, 2011, 18:06:30 pm »
Боби,какво е това неправилно съхранение на АМ.Питам те защото няма време да се ровя,а ми е интересно.
Дано не те притеснявам де
Говоря за развиващите се страни, при нас няма подобни неща. Най-вече става при нехигиенични условия. Например ако нямат чиста питейна вода и го разреждат с каквато има. Същото е и със захранването - като ги хранят с неща, които след отварянето не ги съхраняват в хладилник. Като добавим и липсата на медицинки услуги и лекарства и картинката е трагична. Тук и да стане нещо, ще го хванат и излекуват, но по Африка примерно, едно такова дете няма никакъв шанс. Там много деца умират от разтройство причинено от подобни неща. А ако само ги кърмят, няма такава опасност.


  
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #57 -: Декември 19, 2011, 01:08:38 am »
Надеж, давам готови пюрета на Хип и Гебер. Само картофеното ще го направя, защото готовото пюре много твърдо.
Меченце разтопи хубаво пюрето в микровълновата и няма да е гъсто  :wink:
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #58 -: Декември 19, 2011, 09:41:10 am »
Мече, наистина картофеното пюре става идеална консистенция само ако се стопли :-) И аз много се мъчех докато схвана - а и пак напразно, щото картофа така и не беше одобрен, принципно (вероятно диването чака да стане пържен с добавена биричка, ама бая време ще има да чака).
Надеж, аз успях да пробутам картоф само с морков и затоплен; и пак не ядеше с кеф. Чак по-късно, в смесените много различни зеленчуци, вече си го ядеше без проблем. Явно не ги кефят и туй-то.
А за оризовата каша - мисля, че наистина си е до дете - това не е оризовата вода, с която на нас ни спираха проблемите едно време :-) Калински си я яде отдавна и няма никакви грижи, по 2 пъти дневно ме изненадва.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #59 -: Декември 19, 2011, 10:21:35 am »
 За оризовата каша - да, и аз мисля, така както казват и други мами,най-вероятно е реакция от въвеждането на твърда храна, а не, защото кашата запича