0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Седмицата на Коледното парти 12.12. - 18.12.2011
« Отговор #80 -: Декември 15, 2011, 12:08:18 pm »
Мини, честито ти студийно осветление  :P

Сега чета, че е малка залата и имам питане - мога ли да дойда с количката, че нямам кенгуру?
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Седмицата на Коледното парти 12.12. - 18.12.2011
« Отговор #81 -: Декември 15, 2011, 12:12:27 pm »
Миналата година имаше преносима кошара за спане. И едно бебче си удари един сън в нея. Но ако сега ще са всички дечица заедно не знам дали ще има място за такава екстра. Ако прецените, че ще е удачно, ще взема нашата. Ако няма друга предвидена.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмицата на Коледното парти 12.12. - 18.12.2011
« Отговор #82 -: Декември 15, 2011, 12:20:53 pm »
Пеше, jasmin_veni каза, че ще донесе нейната кошара.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Седмицата на Коледното парти 12.12. - 18.12.2011
« Отговор #83 -: Декември 15, 2011, 12:53:01 pm »
Сега чета, че е малка залата и имам питане - мога ли да дойда с количката, че нямам кенгуру?
Има къде да се остави количката в коридора, но за вътре в залата най-добре си вземи бебешка кошница.


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: Седмицата на Коледното парти 12.12. - 18.12.2011
« Отговор #84 -: Декември 15, 2011, 13:02:26 pm »
Мерси, Ани, с нея ще съм.
Re: Седмицата на Коледното парти 12.12. - 18.12.2011
« Отговор #85 -: Декември 15, 2011, 14:01:58 pm »
Аз малко ще разваля темичката с оплакване.
Вчера ни биха последната ваксина - Пентаксим на Ники, дифтерит и тетанус на мен (тази която е на 10 години).
Досега сме минавали ваксините леко. Този път...всички странични реакции се проявиха. Температура, болка и временна пареза на крачето, на което беше бита ваксината. Нищо му нямаше уж, сложих го да спи, като стана ми направи впечатление, че се събуди един час по-рано, че СЕДИ на столчето и хапва, после, че иска само да го гушкам и при оставяне плаче. В един момент след 3 часа на ръце (гушим се и четем книжка), решавам аз, че не мога повече да се стискам и го оставям на крака на пода. Е, такъв рев не бях чувала. Вече се светнах какво може да е станало и застанах на метър от него и му викам "Ела при мен". Той рев и пери крачето в страни, изправено, не може да свие колянцето. Бе като изтръпнах ви казвам. Събличам и започвам да опипвам и да гледам за подуто, защото първо помислих, че има счупено или навехнато, опипах за отоци - няма нищо. И после като се светнах, че е от ваксината звъннах на педиатърът, после на мъжа с молба да се прибира (той ми се накара после много, че не съм му казала, какво става, а съм му казала да се прибира). Докато се прибере дадох Нурофен, започнах да раздвижвам крачето и след два часа беше добре. Даже поддичваше, днес вече е на 6.
Обаче за тези два-три часа през акъл ми минаха всички неща, които съм чела за парези от ваксини.
На някой случвало ли му се е нещо такова след Пентаксима?
Наоплаквах ви се :(
[/url][/url]
*
Re: Седмицата на Коледното парти 12.12. - 18.12.2011
« Отговор #86 -: Декември 15, 2011, 14:09:49 pm »
Вени,на моя приятелка  момченцето беше по-същият начин,с тази разлика,че на него му беше доста отекло крачето около ваксината и някъде към 3-4 дни ходеше накуцвайки.При нас пък също се проявиха температура и болка,но само на последния Пентаксим.Не знам защо така...

*
Re: Седмицата на Коледното парти 12.12. - 18.12.2011
« Отговор #87 -: Декември 15, 2011, 14:14:45 pm »
След ваксина аз слагам компрес на мястото на убождането и вечерта давам Панадол.
*
Re: Седмицата на Коледното парти 12.12. - 18.12.2011
« Отговор #88 -: Декември 15, 2011, 14:21:54 pm »
Привет и от мен . И аз да се оплача, не стига че с Тони сме болни, ами и от горе на всичко нямах нет точно една седмица. При такава конкуренция, просто не знам защо още ги търпя тия от Виваком. А исках само смяна на телефон и Интернет, което се оказа че е супер фасулско и за 1 минута време, дори не дойде и представител. Защо трябваше да ми спрат интернета от старият номер, да чакам една седмица, за да си го пусна аз. Колко пъти звънях на 123, мисля да пиша жалба до потребителите вече.
Плюс това ТВ пак ми е на тях в пакет, от спирането на нета имам от 120 най много 20 работещи канала, като са ми оставили само един детски канал. В каква държава живеем, какви хора работят не знам, но ми идва да се гръмна. Замислям да бера гъбки във Великобритания, не е престижно, ама е спокойно и доходно.

П.П.Зъбът на Антоан все още не сме го оправили, защото миналият петък сутринта стоматолога отказа, поради съмнения за ангина. След обяд вече ми се обадиха от градината, че много кашля и така пием си чинно АБ и се надявам днес следобяд да го оправим. Иска ми се до Коледа да свършим тая работа, другите за догодина ще оставим. Ама поне започнатото да завършим, че да не стане някоя беля точно през дългите почивни дни, а знам, че точно тогава да не ти се налага да стигаш до лекар.


От четвъртата реимунизация на Тони му се схвана крачето и много плачеше милото. Влачеше го и аз бях се панирала, но се оправи след Нурофен.

 
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Седмицата на Коледното парти 12.12. - 18.12.2011
« Отговор #89 -: Декември 15, 2011, 14:31:22 pm »
След ваксина аз слагам компрес на мястото на убождането и вечерта давам Панадол.
Да,но въпреки това :ask:

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Седмицата на Коледното парти 12.12. - 18.12.2011
« Отговор #90 -: Декември 15, 2011, 14:43:37 pm »
и при Стефи се получи така с последната ваксина, при Преслава май не
точно тогава разсъждавах, че е нормално да не знаем, че може така да дава отражение и при първите приеми, просто защото тогава детето не ходи
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Седмицата на Коледното парти 12.12. - 18.12.2011
« Отговор #91 -: Декември 15, 2011, 14:46:33 pm »
И на моето момченце така му се схвана крачето след последния Пентаксим. Много неприятно и притеснително, почти цял ден трябваше само да го нося, оправи се чак на другия ден.
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Седмицата на Коледното парти 12.12. - 18.12.2011
« Отговор #92 -: Декември 15, 2011, 15:35:10 pm »
Изправя ми се косата като ви чета с ваксините...

http://www.youtube.com/watch?v=9m655203Szs
 Наближават празници и незнам дали ще успея да се добера до сайта изобщо. Налага ми се да свърша сто неща и да пътувам също.
Напоследък хората оценяват само материалното и натикаха истинските чувства далеч от сърцето си.
Само мога да кажа, Господи бъди с нас и не позволявай да забравим кои сме и накъде вървим.  Поздравявам ви с едно мое любимо стихотворение на Христо Смирненски по случай наближаващите празници.
Да бъдем повече хора, да бъдем нас си! Да не забравяме, че човекът отсреща също има душа и сърце. Да не забравяме, че чуждото детенце също е детенце. Също плаче, също тъгува, също има право да бъде достоен човек. Да не забравяме родителите си, съседите и близките си. Те са част от нашият живот и нашите сърца.
Хубаво изкарване и много усмивки ви желая на Коледа, Нова година и на прекрасното Коледно тържество на сдружението. Аз както винаги съм в друга посока с куп неща за вършене, но това е моят живот. Това съм аз! 
Много усмивки и с радост ще гледам снимки  :)
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
Re: Седмицата на Коледното парти 12.12. - 18.12.2011
« Отговор #93 -: Декември 15, 2011, 17:47:55 pm »
За ваксините - логично е да има по-силна реакция при всеки следващ прием, организмът на детето вече има някакъв имунитет, създаден от предходните дози и реагира по-силно.

Лиде, хубаво напомняне. По-важно е, че празнуваме Рождество Христово, не Дядо Коледа с подаръците. По-важно е да имаме малко повече добрина и човещина, и тях да подаряваме.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Re: Седмицата на Коледното парти 12.12. - 18.12.2011
« Отговор #94 -: Декември 15, 2011, 22:35:38 pm »
Здравейте  :lol:

Права си, Лиде! Трябва да сме по-добри!

Леле, не знаех това за ваксините. Добре, че ми казахте, за да не откача ако се случи.  :?

Аз се върнах на работа и съм като робот. Нямам време за нищо. Като се прибера докато се оправим и поиграем и Никол заспива и така. Мъчно ми е, че не съм с нея през деня. Свикнах вече.
Иначе пак и растат зъби и е невъзможна. Освен това след всичкото ядене и тъпкане, разнообразно хранене и старание, хемоглобинът и пак е нисък - 97. Притеснено ми е. Не изглежда да и има нещо. Дивее и размиря. Но, все пак все това ми е в главата. Утре ще звъня на педиатърката.

Хубаво изкарване на партито утре и после да гледаме снимки! :)


*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмицата на Коледното парти 12.12. - 18.12.2011
« Отговор #95 -: Декември 15, 2011, 23:03:16 pm »
:? ами ние май, май ще пропуснем партито!
Утре ще ми се доизясни, Митака е добре вече,
но Калина днес нещо не ми хареса, подкашля и те така!
Успяхме доброназорно да направим 4 инхалации да видим нощес и утре.
Толкова го чакахме, така се надявах да видят Дядо Коледа
и да се позабавляват с другите деца, а аз да ви видя отново!
Децата не са виновни, разбира се, но направо сърцето ме заболя...
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Седмицата на Коледното парти 12.12. - 18.12.2011
« Отговор #96 -: Декември 16, 2011, 06:46:53 am »
:? ами ние май, май ще пропуснем партито!
Утре ще ми се доизясни, Митака е добре вече,
но Калина днес нещо не ми хареса, подкашля и те така!
Успяхме доброназорно да направим 4 инхалации да видим нощес и утре.
Толкова го чакахме, така се надявах да видят Дядо Коледа
и да се позабавляват с другите деца, а аз да ви видя отново!
Децата не са виновни, разбира се, но направо сърцето ме заболя...

Ох...Мишеееееее :( Много гадно! И при нас нещата са горе-долу същите. :( Миналата седмица си изпи чинно антибиотика и уж нещата бяха добре и дооткашляше някакви остатъчни секрети, но тая нощ я чух пак да подкашля на няколко пъти и кашлицата пак е суха. Направо ми писна вече. С такова нетърпение очакваше да види дядо Коледа, и е ентусиазирана как една кака ще я снима...моля се да сме добре и да се видим утре :crossfingers:
*
Re: Седмицата на Коледното парти 12.12. - 18.12.2011
« Отговор #97 -: Декември 16, 2011, 10:03:20 am »
И ние я втасахме :?.Мишо от вчера е с температура,кашлица и хрема,а Димитър от днес и той почна да кашля и да хремавясва + че очаквам да се изшари с варицела понеже е бил контактен с детенце от групата.Дано се оправят до празниците!

*
Re: Седмицата на Коледното парти 12.12. - 18.12.2011
« Отговор #98 -: Декември 16, 2011, 11:13:41 am »
Ох, момичета бързо да оздравявате всички и малки и големи! И утре да се забавлявате много на партито, а ние ще чакаме снимки да се радваме на тях :)

Дайте идеи за подаръци на пораснали момчета тийнове, че всяка година дрехи подарявам, но сега и затова са големи капризи и нищо не мога да измисля.

И много много весело празнуване утре!

*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Седмицата на Коледното парти 12.12. - 18.12.2011
« Отговор #99 -: Декември 16, 2011, 11:29:27 am »
Да се мобилизирате и да оздравявате и дечковците и те! Как така ще пропуснете партито :D
Аз ако бях в София, нямаше да понеса да не присъствам, така че - стягайте се!
Позитивната нагласа прави чудеса :wink:


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde