0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Седмицата на Коледното парти 12.12. - 18.12.2011
« -: Декември 12, 2011, 10:03:04 am »
Честно казано нямам търпение да се видя с „родата".
Много здрава седмица на всички ви желая!

*
Re: Седмицата на Коледното парти 12.12. - 18.12.2011
« Отговор #1 -: Декември 12, 2011, 10:12:35 am »
И от мен пожелания за здрава седмица :D

Аз също нямам търпение да се видя с всички майки и деца :)

*
Re: Седмицата на Коледното парти 12.12. - 18.12.2011
« Отговор #2 -: Декември 12, 2011, 10:29:04 am »
Честно казано нямам търпение да се видя с „родата".


и аз и аз :lol: :lol:
*
Re: Седмицата на Коледното парти 12.12. - 18.12.2011
« Отговор #3 -: Декември 12, 2011, 11:30:11 am »
Добро утро и от мен.

Плановете в работата се променят и най-вероятно няма да съм в командировка и ще успея да дойда на коледното парти на Зачатие и ми е много весело :)
Хубава седмица за всички.
Re: Седмицата на Коледното парти 12.12. - 18.12.2011
« Отговор #4 -: Декември 12, 2011, 14:30:40 pm »
Привет на всички!
Здрави да са дечица и родители , за да посрещнат празниците весели!
Аз рядко пиша тук, но ви чета винаги  :wink:
Сега - с един въпрос и аз:
Нашето Злато - на 1г и 2 месеца има 4 зъбчета засега, но са достатъчни да хапе като куче  :oops: Много хапе - честно! Особено мен! Като застана на плота в кухнята най-вече, може би, защото не може да вижда ли - какво ли?!?!?!? Но така ме сръбва за крак или дупе, че...... звездички виждам посред бял ден! Как ли не опитвам да го отуча! Като ме ухапе като съм на плота, реакцията ми е да го бутна - ама то много боли бре  8O Той се разревава и пак става и почва да хапе! Викам "НЕ" по най-строгия начин, пляскала съм и през устата /колкото и да ме е жал/, но все така - реакцията е - ново хапане! Другия случай, при който изявява кучешките си способности е, когато е ядосан - направо е в състояние и месце да откъсне! И пак - когато си играем, но тогава си е ръбване лекичко - не е болезнено - явно усеща - то е ясно! Но....... не ми харесва това!
Приемам идеи за отучване на такъв дребос!
Страх ме е, че ще започне да хапе и деца, а това вече ще стане срашно!
А, и пробвах да плача и виках здраво - той ми се хили насреща!
Моля за съвет от препатили!
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмицата на Коледното парти 12.12. - 18.12.2011
« Отговор #5 -: Декември 12, 2011, 15:01:49 pm »
Барбаронче, мишоците са хапали само няколко пъти
и с излизането на всичките зъби спря при Митака,
Калина, ако се боричкаме в играта понякога и сега.
Аз обяснявам, че много боли, а единия път и поплаках
защото си права, имат много остри зъбки тези зайци!
Аз нямам рецепта за премахване на това, дано и друг се включи със съвет!

Митака милия, е с хрема и вече пети ден не слиза от инхалатора,
само и само да оздравее напълно за събота и срещата с Дядо Коледа!
Почти овладяхме ситуацията, че сърцето ми е на топка, цяла година чакам да ви видя!

Спокойна, здрава и усмихната седмица на всички!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмицата на Коледното парти 12.12. - 18.12.2011
« Отговор #6 -: Декември 12, 2011, 16:06:04 pm »
Барбаронче, моя батко го отучих като му върна жеста. Не силно, както те хапят, просто лекичко, да разбере, че е болезнено и не е приятно. На трети, четвърти път вече знаеше и не хапеше. Не е много поучително, но само това ми дойде на акъла тогава.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Седмицата на Коледното парти 12.12. - 18.12.2011
« Отговор #7 -: Декември 12, 2011, 17:28:18 pm »
барбаронче, това с кухненския плот ми е така познато - и с каката първо, и малкия после съм имала точно същите случки. При нас беше един период между 1 и 2 годинки, в които имахме от време на време такива прояви. После отмина.
Re: Седмицата на Коледното парти 12.12. - 18.12.2011
« Отговор #8 -: Декември 12, 2011, 17:43:46 pm »
Весела и здрава седмица и от нас :)
От снощи ми е едно ревливо-сантиментално, само чета историите и се усмихвам, после пак удрям на рев...
Оказа се, че мъжо ще е на коледно парти на 16 в Боровец. Нали няма да ме биете ако се донесем с Ники с такси :) Че едва ли на 17 ще е в кондиция да кара, по-скоро само аз и Ники ще се донесем :)
[/url][/url]
Re: Седмицата на Коледното парти 12.12. - 18.12.2011
« Отговор #9 -: Декември 12, 2011, 17:53:41 pm »
Хубава, здрава, по-малко мъглива и по-слънчева празнична седмица от нас!
Много чакам събота, толкова, че за да не оплескаме нещо дори не излизаме привечер на разходка в мъглите!А това е необичайно за нас.
Момичета, моля помогнете на Дядо Коледа :D- споделете виждали ли се някъде плюшена катеричка, по възможност да не е 30 лв.?

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
*
Re: Седмицата на Коледното парти 12.12. - 18.12.2011
« Отговор #10 -: Декември 12, 2011, 18:00:27 pm »
инке, чип и дейл вършат ли работа, те нали са катерици?
със сигурност няма да са по 30 лв. :)
Re: Седмицата на Коледното парти 12.12. - 18.12.2011
« Отговор #11 -: Декември 12, 2011, 18:06:36 pm »
Е, за тях не се бях сетила!Благодаря! Мислех, че онази напаст от "Ледена епоха" ще свърши работа, но и такава не намирам.
Ще се огледам за Чип и Дейл- те са всъщност chipmunks, ама то и това е вид катерица...

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
*
Re: Седмицата на Коледното парти 12.12. - 18.12.2011
« Отговор #12 -: Декември 12, 2011, 18:31:43 pm »
ние имаме единия от двата, идея нямам кой е, но е супер сполучлив, много е готин :lol:
*
Re: Седмицата на Коледното парти 12.12. - 18.12.2011
« Отговор #13 -: Декември 12, 2011, 18:41:38 pm »
Мислех, че онази напаст от "Ледена епоха" ще свърши работа, но и такава не намирам.
http://shopix.bg/Ice-Age-Katerica-Ledena-epoha
Грозновата ми се види, обаче  :lol:
Ето и женска, ама повече на лисица ми мяза  :lol: http://shopix.bg/Ice-Age-Jenska-katerica
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Седмицата на Коледното парти 12.12. - 18.12.2011
« Отговор #14 -: Декември 12, 2011, 19:25:00 pm »
Че тя си е откровено грозна тая катерица бе, Жеки. Смешна и много забавна, но грозна, та дрънка.
*
Re: Седмицата на Коледното парти 12.12. - 18.12.2011
« Отговор #15 -: Декември 12, 2011, 19:58:49 pm »
абе това не е катерица, егати грозотията :lol:
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Седмицата на Коледното парти 12.12. - 18.12.2011
« Отговор #16 -: Декември 12, 2011, 20:23:18 pm »

Ще се огледам за Чип и Дейл- те са всъщност chipmunks, ама то и това е вид катерица...

Имам си истински чипмънк в гаража, ако можеш да го хванеш - твой е  :lol:. Мъжът ми от месец се опитва да го прогони, но хайванчето пак се връща  :D.

Пожелавам ви едно прекрасно Коледно парти!
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Седмицата на Коледното парти 12.12. - 18.12.2011
« Отговор #17 -: Декември 12, 2011, 20:32:40 pm »
Това катерицата била мъчно за правене животно бе. Или я докарват като лисица:
http://www.pumpal.net/product.php?id=1519
Или ако я докарат на вид е скъпа:
http://www.igra4kite.com/product_info.php?products_id=2679
Това го бива горе-долу:
http://shop.ivanoviplus.com/bg/product/3279/
Re: Седмицата на Коледното парти 12.12. - 18.12.2011
« Отговор #18 -: Декември 12, 2011, 22:11:46 pm »
Хубава, здрава, по-малко мъглива и по-слънчева празнична седмица от нас!
Много чакам събота, толкова, че за да не оплескаме нещо дори не излизаме привечер на разходка в мъглите!А това е необичайно за нас.
Момичета, моля помогнете на Дядо Коледа :D- споделете виждали ли се някъде плюшена катеричка, по възможност да не е 30 лв.?
Катерицата от Ледена епоха е вариант, виждала съм такива плюшени играчки. Ако има конкурс за най-красива катерица, гаранция няма да спечели челно място :) Марти има една такава малка пластмасова фигурка и без нея не излиза сутрин за градината :) неговата е ето такава, но без женската http://www.toytownbg.com/index.php?toy=10.4.2585
Освен това с офисите на МТЕЛ има едни катерици три вида са - аз смених от бонус точките за две от тях. Може и там да видиш дали има в наличност така ще имаш катерици за без пари :)
« Последна редакция: Декември 12, 2011, 22:16:38 pm от Black_rose »
Re: Седмицата на Коледното парти 12.12. - 18.12.2011
« Отговор #19 -: Декември 12, 2011, 22:30:49 pm »
Страшни сте, момичета!
Много ви благодаря!От името на Дядо Коледа, де! :D Направо го спасихте!Сега само ще изберем една и ще му я пратим да я донесе на юнака.
Тази от"Ледена епоха" наистина е грозновата, но си мислех, че може да я свържем с филмчето и да не се налага след време пак да сме в катерича криза.От друга страна ако не си гледал филма, трудно ще се досетиш, че е катерица.
Така или иначе ми се ще да мяза на най-обикновена нашенска паркова катерица, защото от там ни дойде поръчката- напоследък из Борисовата щъкат много дружелюбни екземпляри и нашият младеж е много впечатлен от тях.
elle22,опаковай го чипманка и го пускай в пощата-ще му намерим приложение! :D

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
Re: Седмицата на Коледното парти 12.12. - 18.12.2011
« Отговор #20 -: Декември 12, 2011, 22:37:10 pm »


Това са катериците на Мтел
Re: Седмицата на Коледното парти 12.12. - 18.12.2011
« Отговор #21 -: Декември 12, 2011, 22:42:29 pm »
Да, благодаря!И аз за тях се сетих- теса доста автентични,макари да са по голи дупета!  :lol:
Дано още да ги имат-още утре отивам!

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
Re: Седмицата на Коледното парти 12.12. - 18.12.2011
« Отговор #22 -: Декември 12, 2011, 22:54:03 pm »
Гане, честно казано на няколко пъти и аз го хапнах, но при нас това не даде резултат! На мен не ми се ще и аз да почвам, че да не се озвери още повече!
Тази вечер докато си играехме ужким, той - пак със зъбки, аз започнах да си натискам ръката навътре към устата му или пръста - каквото докопа. Така че всъщност устата му се отваря и той не може да хапе! Оффффффф, и аз как го обясних, ама...... Преди време така отучвахме котката да хапе - натискаш навътре, не си дърпаш ръката! Не знам доколко ще помогне, но сега смятам така да пробвам! Само дето проблема на плота остава, защото тогава ме хваща я с омазани с нещо ръце, я със заети и става ....... интересно  :wink:
Охххх, ако не болеше толкова, иначе ми е смешно, готино ми е, че се очовечва и му се играе вече!
Цветенце, ама той дълъг период м/у 1 и 2 годинки  :lol: Аз дотогава може и кожа и да нямам!  :lol: Всъщност надявам се да е период и да отмине, че не ми се мисли с други деца какво ще става! Обаче пък честно казано налита 99% на мен  :wink: Та това все пак е успокоение!
Re: Седмицата на Коледното парти 12.12. - 18.12.2011
« Отговор #23 -: Декември 12, 2011, 22:54:27 pm »
Да, благодаря!И аз за тях се сетих- теса доста автентични,макари да са по голи дупета!  :lol:
Дано още да ги имат-още утре отивам!

 :lol: :lol: :lol:
В Борисовата градина с костюми ли са  :lol:
Тази вечер усещам че ще сънувам катерици  :lol:
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Седмицата на Коледното парти 12.12. - 18.12.2011
« Отговор #24 -: Декември 12, 2011, 23:26:17 pm »
Барбаронче, моя батко го отучих като му върна жеста. Не силно, както те хапят, просто лекичко, да разбере, че е болезнено и не е приятно. На трети, четвърти път вече знаеше и не хапеше. Не е много поучително, но само това ми дойде на акъла тогава.
И аз това съм чувала, колкото и странно да ми звучеше тогава, но ето че и ти казваш същото. Имам една приятелка психоложка, която когато синът и ухапал бебето( те са като нас с близка разлика)каза, че го ухапала тя него и така го отучила.


  
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмицата на Коледното парти 12.12. - 18.12.2011
« Отговор #25 -: Декември 13, 2011, 00:52:05 am »
Не знам, аз един единствен път го ухапах по-силно, така че да го заболи, да не е маркировка. Просто му показах какво се случва той като го прави, честно казано от тогава не е посягал. Малката и тя се беше научила, но по същия начин прекратихме и там опитите. Сега двамата помежду си от време на време се ръбат като се скарат. Но вече не е имало ексцесии, слава богу :)
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Седмицата на Коледното парти 12.12. - 18.12.2011
« Отговор #26 -: Декември 13, 2011, 10:50:46 am »
Ха-ха!С костюми? Не,направо с фракове и цилиндри! :lol:
Просто ми се струва странно да ги облекат тия животинчета в ризки, а отдолу-нищо...
Ако ще са с дрехи, да са изцяло облечени...От друга страна и Мечо Пух е само по тениска...

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
*
Re: Седмицата на Коледното парти 12.12. - 18.12.2011
« Отговор #27 -: Декември 13, 2011, 12:13:19 pm »
Ха-ха!С костюми? Не,направо с фракове и цилиндри! :lol:
Просто ми се струва странно да ги облекат тия животинчета в ризки, а отдолу-нищо...
Ако ще са с дрехи, да са изцяло облечени...От друга страна и Мечо Пух е само по тениска...

Пестят от дрехи.  8)

*
Re: Седмицата на Коледното парти 12.12. - 18.12.2011
« Отговор #28 -: Декември 13, 2011, 12:22:59 pm »
Привет и от нашата банда. :)

И аз нямам търпение да дойде събота и да се видим на Коледното парти. Само да сме здрави, че Ели прекара събота и неделя, на инхалатора и снощи също, че прави опити да кашля и да се разсополиви, но се надявам да ни се размине.

И да питам, за партито нещо трябва ли да донеса, в смисъл дребни сладки например или нещо друго за гризане? :oops:


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Седмицата на Коледното парти 12.12. - 18.12.2011
« Отговор #29 -: Декември 13, 2011, 13:23:35 pm »
Този катеричок от "Ледена епоха" не е ли аватара на Жбрул? Жбул, къде си, покажи се!






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*
Re: Седмицата на Коледното парти 12.12. - 18.12.2011
« Отговор #30 -: Декември 13, 2011, 14:35:11 pm »
за партито съм поръчала кетъринг за големите+вино+безалкохолно и вода.
за децата ще има солетки, бисквитки разни такива и сокче, но ако искате нещо няма проблем да се донесе, но в малки количества, за да не остане пак много храна :)
а някой ако има време и желание може и някакви дребни банички за децата да спретне със сиренце, че да стават и за малките и по-големите :)
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмицата на Коледното парти 12.12. - 18.12.2011
« Отговор #31 -: Декември 13, 2011, 14:55:45 pm »
за партито по-скоро малко играчки за дребните - ако може майките на дребсовете да донесат. всеки по 1 брой е достатъчно, ще си ги менкат. че за големите има аниматор, ама безсловесните няма да го отразят :)

кой доброволец ще донесе кошара за дребни? :)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмицата на Коледното парти 12.12. - 18.12.2011
« Отговор #32 -: Декември 13, 2011, 15:03:53 pm »
Джам, а музиката от миналата година да я донеса ли?
За детската стая иде реч?
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмицата на Коледното парти 12.12. - 18.12.2011
« Отговор #33 -: Декември 13, 2011, 15:16:12 pm »
Мише, аниматорката ще си носи плейър и музика.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмицата на Коледното парти 12.12. - 18.12.2011
« Отговор #34 -: Декември 13, 2011, 15:19:38 pm »
Джам, за бебетата...извини ме, детската съм писала,
а си мислех бебешката? :oops: -тези най-бебаците до 3г!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Седмицата на Коледното парти 12.12. - 18.12.2011
« Отговор #35 -: Декември 13, 2011, 15:23:35 pm »
И аз нямам търпение за събота. Моля се с две ръце да сме здрави, че цялата минала седмица си бяхме вкъщи. Вирус ли беше, що ли незнам, но много лошо го изкара дребната. В понеделник я пратих здрава на ясла и чакам да видя след колко дни ще цъфне пак прословутият "яслен сопол" :x Ама 90% от децата в групата бухат като дърти тютюнджии. Надявам се за в бъдеще да попаднем на градина с по-голям контрол, щото в тази ясла нещата са извън всякакъв такъв. Аз пък с моят късмет точно в събота почвам прословутият курс по френски, та ще ми се наложи да скатая още от първият път и да си тръгна около час по рано :oops: Но на партито ще дойда със сигурност! :lol:
Играчка ще донеса, примерно някаква количка с кукла да търкалят? Мислех си и друго обаче...Записала съм моето детенце в групата под 3 години, но си мисля, че ще й бъде скучно съвсем с бебешорите или има вариант да се преместим в групичката на по-големите при преценка на място? :oops:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмицата на Коледното парти 12.12. - 18.12.2011
« Отговор #36 -: Декември 13, 2011, 15:26:04 pm »
ами тази година в едната стая ще бъде фотосесията с mini. докато тя приключи, сичкото деца ще бъде в другата стая. малко ще настане Вавилон, ама какво да правим... едва после, ако остане време, ще можем да разделим хайванчетата на две групи.

мисля си и друго - хубаво е да имаме още фотографи, защото mini ще е доста заета в фотосесията, а искаме да снимаме откриването и партито. ще има ли доброволци и за тая мисия? моят апарат се е доказал, че на изкуствено осветление не прави добри снимки.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Седмицата на Коледното парти 12.12. - 18.12.2011
« Отговор #37 -: Декември 13, 2011, 15:26:15 pm »
Обяснявам :lol:
значи всички ще са на куп, затова е хубаво за най-дребните да има кошара или надуваем басеин. В малката зала мини ще снима, така че всички деца ще са в средната и разбира се в голямата, няма как да не сноват на всякъде :wink:

оп, писали сме заедно с джам :lol:
*
Re: Седмицата на Коледното парти 12.12. - 18.12.2011
« Отговор #38 -: Декември 13, 2011, 15:41:19 pm »
Обяснявам :lol:
значи всички ще са на куп, затова е хубаво за най-дребните да има кошара или надуваем басеин. В малката зала мини ще снима, така че всички деца ще са в средната и разбира се в голямата, няма как да не сноват на всякъде :wink:

оп, писали сме заедно с джам :lol:
ОК разбрано :wink:
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмицата на Коледното парти 12.12. - 18.12.2011
« Отговор #39 -: Декември 13, 2011, 15:48:43 pm »
Ясно!
Обаче и нашето фото не става, а и не се наемам да снимам,
не ми се получава...
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Седмицата на Коледното парти 12.12. - 18.12.2011
« Отговор #40 -: Декември 13, 2011, 15:53:42 pm »
Аз ще взема фото, но също не се славя като много добър фотограф :oops: Ще се постарая, разбира се. И още нещо да попитам с риск да досадя вече...има ли някъде списък с желаещите за благотворителната фотосесия на Мини, защото пратих мейл, но малко късно видях обявата и сега незнам ще участваме ли или не :oops:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмицата на Коледното парти 12.12. - 18.12.2011
« Отговор #41 -: Декември 13, 2011, 16:17:40 pm »
Ето го списъка с децата за фотосесия, по ред на записването:

1. Jam - Мартин
2. StefiZ- Деси и Ели
3. Николита- София и племенница
4. gery_k77- Ели и Стефан
5. z22 - Жорко
6. nunu - Дара
7. Mary - Алекс и Вяра
8. marmotche - Дани и Димана


цените са следните:

3 обработени кадъра /само дете/- 10 лева
5 обработени кадъра /само дете/- 15 лева
10 обработени кадъра /дете, дете плюс възрастни/- 25 лева


« Последна редакция: Декември 13, 2011, 16:20:39 pm от jam »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Седмицата на Коледното парти 12.12. - 18.12.2011
« Отговор #42 -: Декември 13, 2011, 16:24:58 pm »
Благодаря, Джам! Много се радвам :balk_5: За нас ще бъде чест да позираме на такъв професионалист като Мини!
*

    misi

  • *
  • 1543
  • Невъзможното днес ще стане възможно утре!
Re: Седмицата на Коледното парти 12.12. - 18.12.2011
« Отговор #43 -: Декември 13, 2011, 16:43:46 pm »
Като ви чета сега много ми се иска да дойдеме на партито, да видя всички и малки и голем, но не знам дали ще можеме, той Жорко е малък още няма два месеца и сигурно само ще мрънка. А и не знам дали е добра идея с такова малко дете сред толкова много хора и деца.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмицата на Коледното парти 12.12. - 18.12.2011
« Отговор #44 -: Декември 13, 2011, 16:45:33 pm »
misi, малък е още Жорко за такава навалица, особено в зимно време. ако има на кой да го оставите, елате сами.
а Жорко - догодина, живот и здраве :)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Седмицата на Коледното парти 12.12. - 18.12.2011
« Отговор #45 -: Декември 13, 2011, 16:52:22 pm »
първо искам да питам за дребните сладки, на Женски пазар има едно магазинче дет си правят сладките, та от там преди години за първото коледно парти бях взела едни соленки и повечето ги харесаха. Ако таковата - да взема пак.
и второ, ако мини се смили и настрои нашето фото, ще намерим кой да щрака, та да облекчим малко работата.
*
Re: Седмицата на Коледното парти 12.12. - 18.12.2011
« Отговор #46 -: Декември 13, 2011, 17:11:29 pm »
аз имам що годе хубав фотоапарат, ама нямам особени фотографски умения. все пак ще го взема.

моля и ние да се включим в благотворителната фотосесия, искаме 10 кадъра :)
ние най-вероятно ще сме в състав аз и Мона.

о, сега чак виждам, че сме закъсняли със записването за благотворителната фотосесия, нищо - ако няма възможност да ни включите, догодина :) хем Мини ще е станала още по майсторка :) :wink:
« Последна редакция: Декември 13, 2011, 17:36:24 pm от tzvetenze »
*
Re: Седмицата на Коледното парти 12.12. - 18.12.2011
« Отговор #47 -: Декември 13, 2011, 17:19:19 pm »
Аз ще взема моето фото Panasonic FZ-18, все ще излезе някоя свястна снимка, ако има време ще се пробвам и с баничките ;)


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
Re: Седмицата на Коледното парти 12.12. - 18.12.2011
« Отговор #48 -: Декември 13, 2011, 17:28:02 pm »
В момента съм със старата ми Минолта, но тя прави много добри снимки на изкуствено осветление. Ще я взема и с радост ще снимам, ако не е проблем, че няма да са с висока резолюция снимките. Имам и една сапунерка Сони, която прави клипове  със звук...Иначе не струват от нея снимките, на пък е с висока резолюция...
Каквото кажете.
И да ви се похваля, че вече се сдобихме с катерица- тези М-телските се оказаха много симпатични и срещу 650 клубни точки прибрах един тип с червена тениска, в квитанцията пише, че се казвал Шишко!
Продават ги и срещу 16лв.

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Седмицата на Коледното парти 12.12. - 18.12.2011
« Отговор #49 -: Декември 13, 2011, 18:36:23 pm »
момичета, за снимането в събота ще е хубаво да имаме столче- ако някой има подобно на това /за предпочитане бяло ще  помоля да  донесе, че много багаж ни стана в колата/
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Седмицата на Коледното парти 12.12. - 18.12.2011
« Отговор #50 -: Декември 13, 2011, 18:58:22 pm »
На няколко поредни кадъра е хванато нашето столче.
http://www.facebook.com/photo.php?fbid=2178702437665&set=a.1699097687846.2079773.1550035988&type=3&theater

Не е като показаните, но ако прецениш че става, щото е бяло, да го взимаме.
Басейна и на морето не го носехме, че отлежава на село. Но играчки ще взема няколко.
Re: Седмицата на Коледното парти 12.12. - 18.12.2011
« Отговор #51 -: Декември 13, 2011, 21:00:51 pm »
Моят фотоапарат не е читав, обаче ако ми дадете ще се правя на фотограф :) :lol:
Нашата кошара е свободна. Кога да я донеса?

Инке, вземи и сапунерката, аз мога да снимам с нея.
[/url][/url]
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Седмицата на Коледното парти 12.12. - 18.12.2011
« Отговор #52 -: Декември 13, 2011, 21:13:06 pm »
Петя, надявам се да не те обидя, но предпочитам дървено
май много съм претенциозна
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Седмицата на Коледното парти 12.12. - 18.12.2011
« Отговор #53 -: Декември 13, 2011, 21:56:05 pm »
Mini, виж в темата за детските стаи моите снимки - на някоя от последните снимки има и столчето, ще ти свърши ли работа? http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=46694.0

рових за по-читава снимка, но май нямам. търсих го в сайта на ИКЕА, ама го няма, явно вече не го произвеждат.

ако го харесваш и няма други предложения, ще го взема. тъпото е, че няма да съм с кола, а с градския транспорт, но ще го измислим някак.
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Седмицата на Коледното парти 12.12. - 18.12.2011
« Отговор #54 -: Декември 13, 2011, 22:06:28 pm »
Е що да си претенциозна, ти си показала дървени все пак. Пък и като фотограф си имаш някаква концепция.
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Седмицата на Коледното парти 12.12. - 18.12.2011
« Отговор #55 -: Декември 13, 2011, 22:09:38 pm »
моите едвали ще свършат работа,че нямат нищо общо с показаното,но все пак ако решиш,че ще ти свърши работа: http://a2.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash2/24742_1361241400683_1521004132_30956522_2078166_n.jpg, http://media.snimka.bg/3489/013233135.jpg?r=0.
« Последна редакция: Декември 13, 2011, 22:44:07 pm от z22 »
<br />
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Седмицата на Коледното парти 12.12. - 18.12.2011
« Отговор #56 -: Декември 13, 2011, 22:14:26 pm »
ау, това синичкото много фотогенично ми се види /ръчичката/
Зори, с кола ли ще сте и дали ще е удобнод а го донесеш
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Седмицата на Коледното парти 12.12. - 18.12.2011
« Отговор #57 -: Декември 13, 2011, 22:23:51 pm »
И аз искам снимка на синьото столче  :lol:
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Седмицата на Коледното парти 12.12. - 18.12.2011
« Отговор #58 -: Декември 13, 2011, 22:43:22 pm »
с кола ще сме,ще го взема.Има леко скъсанко на единият шев,но не се вижда като е седнало детето.
<br />
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмицата на Коледното парти 12.12. - 18.12.2011
« Отговор #59 -: Декември 13, 2011, 23:01:33 pm »
имам 2 столчета от Икеа точно като тези от снимката на мини - много светло дърво.
мога да ги взема и двете, ако требва.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Седмицата на Коледното парти 12.12. - 18.12.2011
« Отговор #60 -: Декември 14, 2011, 00:12:54 am »
Привет и от мен  :)
Успях да се разпиша в седмичната, направо не мога да повярвам  :lol:

Моето фото все още не оправено за съжаление, не ми остава време да го занеса на ремонт.

Нито кошара имам, нито басейн, общо взето от мен полза никаква, ама ще съм с кола, така че ако трябва нещо да докарам - казвайте.

Мини, включи ме, моля те към списъка с желаещите фотосесия. Искам фотосесия с 10 обработени кадъра :P

*
Re: Седмицата на Коледното парти 12.12. - 18.12.2011
« Отговор #61 -: Декември 14, 2011, 08:42:40 am »
Ех момичета, каква треска ви тресе!  :D Направо да ви завиди човек  :wink:

Така ми се идва и на мен, но километрите са много за съжаление. Никол ще ме побърка до София.  :?

И аз искам снимка на синьото столче  :lol:

Ние пък искаме с модела  :lol:
*
Re: Седмицата на Коледното парти 12.12. - 18.12.2011
« Отговор #62 -: Декември 14, 2011, 08:51:12 am »
Добро утро на всичкил

При мен се получи така,че до последно мислех че , няма да дойдем на партито и за това не се записах за фото сесията.Сега ако има как запишете и Борислава,колкото кадъра може Мини ,толкова ,но разбира се няма проблем ако не стане.

Ще взема апарата има светкавица и снима сносно на изкуствено осветление,за столче не мога да помогна.
*
Re: Седмицата на Коледното парти 12.12. - 18.12.2011
« Отговор #63 -: Декември 14, 2011, 08:52:09 am »
Жекова, айде една обща фотосесия на столчето, че и аз искам на него, ще те гушна и мини ще ни фота :lol:
*
Re: Седмицата на Коледното парти 12.12. - 18.12.2011
« Отговор #64 -: Декември 14, 2011, 09:25:00 am »
И нашата кошара и басейн са в Търновско :( И столче нямам подходящо...Май всичко на всичко ще донеса едно фото, което прави долу-горе сносни снимки и моделът 8)
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмицата на Коледното парти 12.12. - 18.12.2011
« Отговор #65 -: Декември 14, 2011, 10:51:37 am »
момичета, тъй като записването за фотосесията приключи преди доста дни, а и списъкът стана доста дълъг, опасявам се, че тези от вас, които изявиха желание в последния момент, може и да не успеят да се включат във фотосесията... както и да го смятаме, при минимум 15 минути на дете и максимална кооперативност от страна на детето, снимките трябва да продължат до среднощ. затова, нека да се уговорим така - тези, които се записаха в последния момент, ще бъдат снимани, ако остане време и ако Мини има сили. защото, това е изморително, макар и много приятно занимание, а ни се иска и тя да успее да изпие чаша вино и да се види с приятели за малко.

п.п. столчетата са осигурени.




"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Седмицата на Коледното парти 12.12. - 18.12.2011
« Отговор #66 -: Декември 14, 2011, 11:05:56 am »
Няма проблем. Не съм разбрала, че записването е приключило, моя грешка. В никакъв случай не искам да натоварвам Мини, важното е, че ще се съберем и ще се видим  :)
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Седмицата на Коледното парти 12.12. - 18.12.2011
« Отговор #67 -: Декември 14, 2011, 11:30:21 am »
„ ...Седнаха и се втренчиха с онези смразени усмивки, които хората придобиват, когато се чудят защо частица от секундата трае половин час ....."
                                                                                                                          Т.Пратчет

Това по повод снимането и времето, което отнема. :wink:
*
Re: Седмицата на Коледното парти 12.12. - 18.12.2011
« Отговор #68 -: Декември 14, 2011, 11:47:35 am »
Няма страшно умерени хора сме, емоции да има другото е суета :)
*
Re: Седмицата на Коледното парти 12.12. - 18.12.2011
« Отговор #69 -: Декември 14, 2011, 12:38:18 pm »
затова, нека да се уговорим така - тези, които се записаха в последния момент, ще бъдат снимани, ако остане време и ако Мини има сили. защото, това е изморително, макар и много приятно занимание, а ни се иска и тя да успее да изпие чаша вино и да се види с приятели за малко.

разбира се!
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Седмицата на Коледното парти 12.12. - 18.12.2011
« Отговор #70 -: Декември 14, 2011, 16:20:33 pm »
дядо Коледа дойде в нас току що, имам си студийно осветление :)
почвам тренировките, надявам се да успея да снимам всички, ще бъде удоволствие за мен
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Седмицата на Коледното парти 12.12. - 18.12.2011
« Отговор #71 -: Декември 14, 2011, 16:30:20 pm »
честито,Мини -да направиш прекрасни снимки с новата придобивка,да запечаташ страхотни моменти,много усмивки и грейнали очички!
<br />
*
Re: Седмицата на Коледното парти 12.12. - 18.12.2011
« Отговор #72 -: Декември 14, 2011, 17:56:30 pm »
Мини, честито със здраве да си го ползваш и да ти помогне да запечаташ най-прекрасните моменти! :)

За снимките, ще гледам моите да ги строя и да не отнемаме много време, че да може още някое детенце да бъде снимано. Той Стефуняка е все с рогата напред  :oops:, но се надявам като не снимам аз да сътрудничи повече.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Седмицата на Коледното парти 12.12. - 18.12.2011
« Отговор #73 -: Декември 14, 2011, 20:36:19 pm »
Да вземем ли магарето за скачане или ще е опасно за бебчовците?
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмицата на Коледното парти 12.12. - 18.12.2011
« Отговор #74 -: Декември 14, 2011, 20:59:44 pm »
Да вземем ли магарето за скачане или ще е опасно за бебчовците?

колебая се, Пеше... не е толкова просторно там, нали помниш заличката?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Седмицата на Коледното парти 12.12. - 18.12.2011
« Отговор #75 -: Декември 14, 2011, 23:17:16 pm »
Мини, честито със здраве да си го ползваш и да ти помогне да запечаташ най-прекрасните моменти! :)

За снимките, ще гледам моите да ги строя и да не отнемаме много време, че да може още някое детенце да бъде снимано. Той Стефуняка е все с рогата напред  :oops:, но се надявам като не снимам аз да сътрудничи повече.
Ох...Гери, и аз се притеснявам как ще се държи мойта калпазанка! Ама се надявам и аз да се респектира от фотографа /който няма да съм аз в случая/ :wink:
Re: Седмицата на Коледното парти 12.12. - 18.12.2011
« Отговор #76 -: Декември 14, 2011, 23:20:35 pm »
Мини, честито със здраве да си го ползваш и да ти помогне да запечаташ най-прекрасните моменти! :)

За снимките, ще гледам моите да ги строя и да не отнемаме много време, че да може още някое детенце да бъде снимано. Той Стефуняка е все с рогата напред  :oops:, но се надявам като не снимам аз да сътрудничи повече.
Ох...Гери, и аз се притеснявам как ще се държи мойта калпазанка! Ама се надявам и аз да се респектира от фотографа /който няма да съм аз в случая/ :wink:

Твойта калпазанка я дай на моя Ники и ще видиш как добре ще се забавляват без нас. Последно Ники се гони с една какичка на 5г. в една пицария има-няма 30 мин. и се заливаха от смях децата :lol:
[/url][/url]
*
Re: Седмицата на Коледното парти 12.12. - 18.12.2011
« Отговор #77 -: Декември 14, 2011, 23:49:03 pm »
дядо Коледа дойде в нас току що, имам си студийно осветление :)


слушала си значи! :D

честито, със здраве да си го ползваш и много хубави моменти да запечаташ в красиви кадри, а и във сърцето :)
« Последна редакция: Декември 14, 2011, 23:50:37 pm от tzvetenze »
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмицата на Коледното парти 12.12. - 18.12.2011
« Отговор #78 -: Декември 15, 2011, 06:14:20 am »
Честито, Мини!
Последователността като се срещне с таланта,
все хубави неща се случват!

Аз не записах мишоците за фото, защото знам какво е трудоемко
да ги събера не едно място, че и да позират!
Виж кипра Калина може и да се навие, но мАкето е трудна работа,
щом види фотоапарат и се крие!
Ако остане време, може да се пробваме, защото Мини
има очи и сърце, и златни ръце за снимане!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Седмицата на Коледното парти 12.12. - 18.12.2011
« Отговор #79 -: Декември 15, 2011, 08:33:14 am »
Ех, що сте толкова далече с тези партита!
 :(
А и Мини фотографката по софето ходи, а по морето коги ще дойде с всичкото осветление и там една сесийка да спретне?! :)

Тя мойта е само за снимане сега, ама какво да ви се оплаквам. Вчера в градината я бутнало едно момче и сега е със синьо око. Ходихме снощи по лекари и така.
*
Re: Седмицата на Коледното парти 12.12. - 18.12.2011
« Отговор #80 -: Декември 15, 2011, 12:08:18 pm »
Мини, честито ти студийно осветление  :P

Сега чета, че е малка залата и имам питане - мога ли да дойда с количката, че нямам кенгуру?
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Седмицата на Коледното парти 12.12. - 18.12.2011
« Отговор #81 -: Декември 15, 2011, 12:12:27 pm »
Миналата година имаше преносима кошара за спане. И едно бебче си удари един сън в нея. Но ако сега ще са всички дечица заедно не знам дали ще има място за такава екстра. Ако прецените, че ще е удачно, ще взема нашата. Ако няма друга предвидена.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмицата на Коледното парти 12.12. - 18.12.2011
« Отговор #82 -: Декември 15, 2011, 12:20:53 pm »
Пеше, jasmin_veni каза, че ще донесе нейната кошара.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Седмицата на Коледното парти 12.12. - 18.12.2011
« Отговор #83 -: Декември 15, 2011, 12:53:01 pm »
Сега чета, че е малка залата и имам питане - мога ли да дойда с количката, че нямам кенгуру?
Има къде да се остави количката в коридора, но за вътре в залата най-добре си вземи бебешка кошница.


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: Седмицата на Коледното парти 12.12. - 18.12.2011
« Отговор #84 -: Декември 15, 2011, 13:02:26 pm »
Мерси, Ани, с нея ще съм.
Re: Седмицата на Коледното парти 12.12. - 18.12.2011
« Отговор #85 -: Декември 15, 2011, 14:01:58 pm »
Аз малко ще разваля темичката с оплакване.
Вчера ни биха последната ваксина - Пентаксим на Ники, дифтерит и тетанус на мен (тази която е на 10 години).
Досега сме минавали ваксините леко. Този път...всички странични реакции се проявиха. Температура, болка и временна пареза на крачето, на което беше бита ваксината. Нищо му нямаше уж, сложих го да спи, като стана ми направи впечатление, че се събуди един час по-рано, че СЕДИ на столчето и хапва, после, че иска само да го гушкам и при оставяне плаче. В един момент след 3 часа на ръце (гушим се и четем книжка), решавам аз, че не мога повече да се стискам и го оставям на крака на пода. Е, такъв рев не бях чувала. Вече се светнах какво може да е станало и застанах на метър от него и му викам "Ела при мен". Той рев и пери крачето в страни, изправено, не може да свие колянцето. Бе като изтръпнах ви казвам. Събличам и започвам да опипвам и да гледам за подуто, защото първо помислих, че има счупено или навехнато, опипах за отоци - няма нищо. И после като се светнах, че е от ваксината звъннах на педиатърът, после на мъжа с молба да се прибира (той ми се накара после много, че не съм му казала, какво става, а съм му казала да се прибира). Докато се прибере дадох Нурофен, започнах да раздвижвам крачето и след два часа беше добре. Даже поддичваше, днес вече е на 6.
Обаче за тези два-три часа през акъл ми минаха всички неща, които съм чела за парези от ваксини.
На някой случвало ли му се е нещо такова след Пентаксима?
Наоплаквах ви се :(
[/url][/url]
*
Re: Седмицата на Коледното парти 12.12. - 18.12.2011
« Отговор #86 -: Декември 15, 2011, 14:09:49 pm »
Вени,на моя приятелка  момченцето беше по-същият начин,с тази разлика,че на него му беше доста отекло крачето около ваксината и някъде към 3-4 дни ходеше накуцвайки.При нас пък също се проявиха температура и болка,но само на последния Пентаксим.Не знам защо така...

*
Re: Седмицата на Коледното парти 12.12. - 18.12.2011
« Отговор #87 -: Декември 15, 2011, 14:14:45 pm »
След ваксина аз слагам компрес на мястото на убождането и вечерта давам Панадол.
*
Re: Седмицата на Коледното парти 12.12. - 18.12.2011
« Отговор #88 -: Декември 15, 2011, 14:21:54 pm »
Привет и от мен . И аз да се оплача, не стига че с Тони сме болни, ами и от горе на всичко нямах нет точно една седмица. При такава конкуренция, просто не знам защо още ги търпя тия от Виваком. А исках само смяна на телефон и Интернет, което се оказа че е супер фасулско и за 1 минута време, дори не дойде и представител. Защо трябваше да ми спрат интернета от старият номер, да чакам една седмица, за да си го пусна аз. Колко пъти звънях на 123, мисля да пиша жалба до потребителите вече.
Плюс това ТВ пак ми е на тях в пакет, от спирането на нета имам от 120 най много 20 работещи канала, като са ми оставили само един детски канал. В каква държава живеем, какви хора работят не знам, но ми идва да се гръмна. Замислям да бера гъбки във Великобритания, не е престижно, ама е спокойно и доходно.

П.П.Зъбът на Антоан все още не сме го оправили, защото миналият петък сутринта стоматолога отказа, поради съмнения за ангина. След обяд вече ми се обадиха от градината, че много кашля и така пием си чинно АБ и се надявам днес следобяд да го оправим. Иска ми се до Коледа да свършим тая работа, другите за догодина ще оставим. Ама поне започнатото да завършим, че да не стане някоя беля точно през дългите почивни дни, а знам, че точно тогава да не ти се налага да стигаш до лекар.


От четвъртата реимунизация на Тони му се схвана крачето и много плачеше милото. Влачеше го и аз бях се панирала, но се оправи след Нурофен.

 
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Седмицата на Коледното парти 12.12. - 18.12.2011
« Отговор #89 -: Декември 15, 2011, 14:31:22 pm »
След ваксина аз слагам компрес на мястото на убождането и вечерта давам Панадол.
Да,но въпреки това :ask:

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Седмицата на Коледното парти 12.12. - 18.12.2011
« Отговор #90 -: Декември 15, 2011, 14:43:37 pm »
и при Стефи се получи така с последната ваксина, при Преслава май не
точно тогава разсъждавах, че е нормално да не знаем, че може така да дава отражение и при първите приеми, просто защото тогава детето не ходи
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Седмицата на Коледното парти 12.12. - 18.12.2011
« Отговор #91 -: Декември 15, 2011, 14:46:33 pm »
И на моето момченце така му се схвана крачето след последния Пентаксим. Много неприятно и притеснително, почти цял ден трябваше само да го нося, оправи се чак на другия ден.
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Седмицата на Коледното парти 12.12. - 18.12.2011
« Отговор #92 -: Декември 15, 2011, 15:35:10 pm »
Изправя ми се косата като ви чета с ваксините...

http://www.youtube.com/watch?v=9m655203Szs
 Наближават празници и незнам дали ще успея да се добера до сайта изобщо. Налага ми се да свърша сто неща и да пътувам също.
Напоследък хората оценяват само материалното и натикаха истинските чувства далеч от сърцето си.
Само мога да кажа, Господи бъди с нас и не позволявай да забравим кои сме и накъде вървим.  Поздравявам ви с едно мое любимо стихотворение на Христо Смирненски по случай наближаващите празници.
Да бъдем повече хора, да бъдем нас си! Да не забравяме, че човекът отсреща също има душа и сърце. Да не забравяме, че чуждото детенце също е детенце. Също плаче, също тъгува, също има право да бъде достоен човек. Да не забравяме родителите си, съседите и близките си. Те са част от нашият живот и нашите сърца.
Хубаво изкарване и много усмивки ви желая на Коледа, Нова година и на прекрасното Коледно тържество на сдружението. Аз както винаги съм в друга посока с куп неща за вършене, но това е моят живот. Това съм аз! 
Много усмивки и с радост ще гледам снимки  :)
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
Re: Седмицата на Коледното парти 12.12. - 18.12.2011
« Отговор #93 -: Декември 15, 2011, 17:47:55 pm »
За ваксините - логично е да има по-силна реакция при всеки следващ прием, организмът на детето вече има някакъв имунитет, създаден от предходните дози и реагира по-силно.

Лиде, хубаво напомняне. По-важно е, че празнуваме Рождество Христово, не Дядо Коледа с подаръците. По-важно е да имаме малко повече добрина и човещина, и тях да подаряваме.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Re: Седмицата на Коледното парти 12.12. - 18.12.2011
« Отговор #94 -: Декември 15, 2011, 22:35:38 pm »
Здравейте  :lol:

Права си, Лиде! Трябва да сме по-добри!

Леле, не знаех това за ваксините. Добре, че ми казахте, за да не откача ако се случи.  :?

Аз се върнах на работа и съм като робот. Нямам време за нищо. Като се прибера докато се оправим и поиграем и Никол заспива и така. Мъчно ми е, че не съм с нея през деня. Свикнах вече.
Иначе пак и растат зъби и е невъзможна. Освен това след всичкото ядене и тъпкане, разнообразно хранене и старание, хемоглобинът и пак е нисък - 97. Притеснено ми е. Не изглежда да и има нещо. Дивее и размиря. Но, все пак все това ми е в главата. Утре ще звъня на педиатърката.

Хубаво изкарване на партито утре и после да гледаме снимки! :)


*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмицата на Коледното парти 12.12. - 18.12.2011
« Отговор #95 -: Декември 15, 2011, 23:03:16 pm »
:? ами ние май, май ще пропуснем партито!
Утре ще ми се доизясни, Митака е добре вече,
но Калина днес нещо не ми хареса, подкашля и те така!
Успяхме доброназорно да направим 4 инхалации да видим нощес и утре.
Толкова го чакахме, така се надявах да видят Дядо Коледа
и да се позабавляват с другите деца, а аз да ви видя отново!
Децата не са виновни, разбира се, но направо сърцето ме заболя...
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Седмицата на Коледното парти 12.12. - 18.12.2011
« Отговор #96 -: Декември 16, 2011, 06:46:53 am »
:? ами ние май, май ще пропуснем партито!
Утре ще ми се доизясни, Митака е добре вече,
но Калина днес нещо не ми хареса, подкашля и те така!
Успяхме доброназорно да направим 4 инхалации да видим нощес и утре.
Толкова го чакахме, така се надявах да видят Дядо Коледа
и да се позабавляват с другите деца, а аз да ви видя отново!
Децата не са виновни, разбира се, но направо сърцето ме заболя...

Ох...Мишеееееее :( Много гадно! И при нас нещата са горе-долу същите. :( Миналата седмица си изпи чинно антибиотика и уж нещата бяха добре и дооткашляше някакви остатъчни секрети, но тая нощ я чух пак да подкашля на няколко пъти и кашлицата пак е суха. Направо ми писна вече. С такова нетърпение очакваше да види дядо Коледа, и е ентусиазирана как една кака ще я снима...моля се да сме добре и да се видим утре :crossfingers:
*
Re: Седмицата на Коледното парти 12.12. - 18.12.2011
« Отговор #97 -: Декември 16, 2011, 10:03:20 am »
И ние я втасахме :?.Мишо от вчера е с температура,кашлица и хрема,а Димитър от днес и той почна да кашля и да хремавясва + че очаквам да се изшари с варицела понеже е бил контактен с детенце от групата.Дано се оправят до празниците!

*
Re: Седмицата на Коледното парти 12.12. - 18.12.2011
« Отговор #98 -: Декември 16, 2011, 11:13:41 am »
Ох, момичета бързо да оздравявате всички и малки и големи! И утре да се забавлявате много на партито, а ние ще чакаме снимки да се радваме на тях :)

Дайте идеи за подаръци на пораснали момчета тийнове, че всяка година дрехи подарявам, но сега и затова са големи капризи и нищо не мога да измисля.

И много много весело празнуване утре!

*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Седмицата на Коледното парти 12.12. - 18.12.2011
« Отговор #99 -: Декември 16, 2011, 11:29:27 am »
Да се мобилизирате и да оздравявате и дечковците и те! Как така ще пропуснете партито :D
Аз ако бях в София, нямаше да понеса да не присъствам, така че - стягайте се!
Позитивната нагласа прави чудеса :wink:


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: Седмицата на Коледното парти 12.12. - 18.12.2011
« Отговор #100 -: Декември 16, 2011, 11:38:04 am »
Мише, Нинче, да се оправяте бързо и утре да сте на линия!
Ние се крепим, ама като слушам Ели как ми обяснява, че еди кой си кашлял... и лошо ми става...
Аз ще донеса банички за децата, както се казва каква ми е работата утре.

Мая, като са тинейджъри има едни гифт карти на които им вкарваш определена сума, така хем не е пари на ръка, хем те ще си изберат желания подарък. Ето линк към сайта да прочетеш по подробно. https://www.giftcards.eu/bg/


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Седмицата на Коледното парти 12.12. - 18.12.2011
« Отговор #101 -: Декември 16, 2011, 12:14:22 pm »
Мише, Нинче, да се оправяте бързо и утре да сте на линия!
Ние се крепим, ама като слушам Ели как ми обяснява, че еди кой си кашлял... и лошо ми става...
Гери, точно затова и ние сме на тоя хал! Понеделник като я заведох и като чух как кашлят в коридора лошо ми стана. :x Довечера ще правя инхалации, мисля да приложа и някоя друга бабина рецепта та ще видим... Я да ви попитам - някой пробвал ли е сироп от черен бъз? Нашият доктор ни го препоръча като много добър имуностимулатор особено при такива простудни заболявания, но нещо не мога да го открия в аптеките. 
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Седмицата на Коледното парти 12.12. - 18.12.2011
« Отговор #102 -: Декември 16, 2011, 12:24:40 pm »
Мама правеше такъв домашен. И ни караше да взимаме по 1 супена лъжица на ден. Помня, че не го харесвах особено. Но дали е имало ефект, не помня.
*
Re: Седмицата на Коледното парти 12.12. - 18.12.2011
« Отговор #103 -: Декември 16, 2011, 12:27:34 pm »
Nunu, коментирахме наскоро бъза като помощно средство при простудни, грипоподобни и прочие състояния. Аз съм ползвала един американски продукт, Самбукус Кидс - сироп точно от черен бъз + някакви ехинацеи и още нещо, над 20лв е шишенцето, но аз съм гу купувала от дрогерии Фит за 17лв. Ние традиционно правим и домашен сироп от бъз, но е от цветовете на бъза, а Сумбукуса е от плодовете на черния бъз. И вида двата ги намирам за много вкусни.
Ако решиш да търсиш Самбукуса и те устройва цената, в по-големите аптеки го има.
« Последна редакция: Декември 16, 2011, 12:39:38 pm от tzvetenze »
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмицата на Коледното парти 12.12. - 18.12.2011
« Отговор #104 -: Декември 16, 2011, 14:15:41 pm »
С инхалациите овладявам положението, няма температура!
Преди няколко нощи я намерих освободена от чувала, с пропуснал памперс,
ледена просто, ей от там са и несгодите!
А и поне по 10 пъти на ден се събува боса и пристига с "Мамо иж/виж"
а краката студени, студени, с нея мнооого трудно на глава излизам!
Обяснявах, наказвах, ама на...седя две години снежинка и сега е огин....

Аз варя дюли, бабин илач за кашлица било, получих една касетка армаган
и сега през ден правя по една доза ушав! Подслаждам с мед и воала!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Седмицата на Коледното парти 12.12. - 18.12.2011
« Отговор #105 -: Декември 16, 2011, 14:33:49 pm »
http://apteka.framar.bg/30015222/%D1%87%D0%B5%D1%80%D0%B5%D0%BD-%D0%B1%D1%8A%D0%B7-%D1%81%D0%B8%D1%80%D0%BE%D0%BF-410-%D0%B3-#axzz1ghS0XSKt
Ей това намерих аз. А и доки каза, че е под 10 лв. Ще ходя да го диря днес.
С инхалациите овладявам положението, няма температура!
Преди няколко нощи я намерих освободена от чувала, с пропуснал памперс,
ледена просто, ей от там са и несгодите!
А и поне по 10 пъти на ден се събува боса и пристига с "Мамо иж/виж"

[color]
Мише, все едно за наша Дара говорим. Най-редовно ходи да посреща баща си в коридора боса, след като уж сме си легнали да се приспиваме, а там са плочки. Като й се скарам надува гайдата, много е чувствителна. С баща си са един дол дренки - дай им голи и боси да ходят, обратно на мене, която съм все с вълнени чорапи и елек и все ми е студено :) А нощем толкова течности пие, че памперса пропуска и навсякъде  е мокро...невинаги се събуждам навреме за да го сменя... Но пък от друга страна безхаберието на родителите на децата в яслата много ме дразни. Сега набирам смелост да говоря с майката на въпросното детенце, което от 2 седмици "буха" кашлицата и не виждам да е отсъствало. Хич не мога да се карам, ама пък това вече е прекалено!
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Седмицата на Коледното парти 12.12. - 18.12.2011
« Отговор #106 -: Декември 16, 2011, 15:44:46 pm »
Пожелавам на всички дечица бързо да оздравяват.

Аз все още незная дали ще пътувам за партито и ако тръгна ще е в събота на обяд. Децата немога да ги взема, дори да тръгнем от петък защото се притеснявам какво време ще ни хване по пътищата а и няма да издържат 6-7 часа. трябва да направим няколко почивки и се очертава цял ден път. Затова и имам още надежди да пътувам сама.

Преди 2 часа изживях един от най-големите си кошмари:( Влязох в спалнята да оставя дрехите за гладене и за 5 секунди, Никол затвори вратата и завъртя ключа от външната страна. Добре, че има отваряем прозорец в стаята. Помолих един човек да извика жените от магазините под кооперацията ни, те пък изтичаха да извикат ключарите, които за мой късмет имат ателие на 100м. от нас. Разбира се и тримата пищяха от страх защото знаят, че съм в стаята а не излизам и вратат немогат да отворят. Никол милата пъха ключа като и говоря и се опитваше да го завърти както и обяснявам но не и стигаше силата. В един момент спрях да чувам Алек и Дани, чувам и, че Никол пищи някъде в другите 2 стаи. Честно ви казвам, имаше един момент от този близо час в който ключарите се опитваха да разбият входната врата в който наистина мислях, че ще припадна. Задушавах се от ужас:( Какви мисли ми минаха през главата и какъв ужас изживях чувайки децата как пищяха от страх докато по входната врата се блъскаше с всичка сила. Никога до този момен не съм обръщала внимание, че могат да завъртят ключа. То само там има ключ защото стаята не се ползва като го няма мъжа ми и има много неща, които са опасни за тях, та затова и заключвам но кой да се сети и да маха ключа. ревах с глас като ми отвориха и като видях Алекс свит в ъгъла на леглото да трепери а Никол да плаче и крещи. Дани си беше подпрял главичката на леглото и беше заспал наведен. Едва ги приспах преди малко а аз още треперя:(
Внимавайте момичета, махайте всички ключове защото е голям кошмар.
Извинете за оплакването но още ми трепери всичко:(

ПС. Забравих обаче да спомена колко добри сме всички по Коледа:( Докато се чудех какво и кого да повикам оглеждайки улицата от прозореца, мина една жена. И аз и вика, "госпожо, извинете" Гласът ми трепереше защото плачех от страх какво може да се случи на децата. И и казвам, моля ви повикайте момичето отсреща от магазина, че съм с три малки дечица и ме заключиха в стаята а те са сами в другата стая. Това става точно за 10 секунди-обяснението ми. Тя ме поглежда и казва "много бързам". А вратат на магазина е на 5 крачки от нея. Та сега като мисля...Коледа неможе да помогне на някои хора...на празните отвътре.
« Последна редакция: Декември 16, 2011, 15:51:48 pm от Lisko »
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмицата на Коледното парти 12.12. - 18.12.2011
« Отговор #107 -: Декември 16, 2011, 16:02:38 pm »
Лисицоооо, много те прегръщам и децата, много!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Седмицата на Коледното парти 12.12. - 18.12.2011
« Отговор #108 -: Декември 16, 2011, 16:05:20 pm »
Лисицоооо, много те прегръщам и децата, много!

Дай Боже, утре да мога да ви прегърна и на живо Мише:)

Преди 2 дни видях какво пише под аватара ти:)))))))))))))))))))))))
Ти си много повече от лисица да знаеш. Лисица с много сърца:)))))))))))
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмицата на Коледното парти 12.12. - 18.12.2011
« Отговор #109 -: Декември 16, 2011, 16:26:26 pm »
Не ме засрамвай! :oops:
Лисо, аз ти се възхищавам искрено, много сила има у теб, много!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Седмицата на Коледното парти 12.12. - 18.12.2011
« Отговор #110 -: Декември 16, 2011, 16:29:06 pm »
Ох, Лисо, не може ли да мине без случки при теб?! Прегръщам ви и четиримата.
Съседите ти нямат ли ключ от вас за всеки случай?
Аз си признавам, че имаме ключове на всички врати. Ако не заключа кухнята, няма да мога да се изкъпя изобщо, защото момъкът оперира на плота с всички кухненски уреди - кана за кафе, кана за гореща и още една за студена вода, тостер, но най-лошото е, че слага нещо на котлоните и почва да върти копчетата на печката.

*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Седмицата на Коледното парти 12.12. - 18.12.2011
« Отговор #111 -: Декември 16, 2011, 16:39:46 pm »
Деси, ключове има в съседите и в жената дето идва да чисти, но нямаше полза от тях. Аз имам навик да си оставям моите винаги на вратата като заключа а бравата ни е такава, че като е заключено и ключовете са на нея, няма как да ги избутат или превъртят отвън:(
Вече нямаме никъде по вратите:)))))))
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Седмицата на Коледното парти 12.12. - 18.12.2011
« Отговор #112 -: Декември 16, 2011, 16:41:37 pm »
Ех, ЛИсо, ЛИсо, това не е истина!!! Хайде стига вече за тая година!!!
 
А каква е тая дето не и е трепнало сърцето даже, егати студенокръвните същества!!!

Ние в тоалетната и банята имаме ключове отвътре, трудно заключват, ама .... не може и без тях, а мойта е оправна! Оххх.
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Седмицата на Коледното парти 12.12. - 18.12.2011
« Отговор #113 -: Декември 16, 2011, 17:06:56 pm »
Оле, Лисе, много прегръдки и на четиримата. Ние го минахме това, но в по-лека форма. Но трябва да вземем мерки за всеки случай.
Ние днес изпрахме всички плюшки и сега делфина занемя, а кучето лае когато му дойде на акъла.
*
Re: Седмицата на Коледното парти 12.12. - 18.12.2011
« Отговор #114 -: Декември 16, 2011, 17:18:09 pm »
Казах ли ви аз, че сте луди за връзване с това пране, че и аз покрай вас?!

Лис, и ние подобна случка, но в по-лек вариант. Моят син много обича да сяда на мястото на шофьора, пъха ключа, натиска копчета, играе. И един ден, точно щях да го прибирам, и той натисна копчето за заключване отвътре. А ключовете при него. Точно си представях как се обаждам да идват да отварят колата, когато от много натискане той пак отвори. Бяха само 5 минути, ама се уплаших. Ама аз съм си за бой, де. После се научих да си оставям една врата отворена, за предпочитане предната, че да не се правя на акробат.

*
Re: Седмицата на Коледното парти 12.12. - 18.12.2011
« Отговор #115 -: Декември 16, 2011, 17:29:11 pm »
Ние имаме една разбита врата на баня в един хотел в Банско. Какво се оправяли двамата мъже и мъжа ми  докато се завъртял, Алекс се шмугнал в банята и превъртял ключа. Та се наложило поддръжката да изкъртят вратата. Ние с Вяра пропуснахме цялата случка и по-добре де.3
*
Re: Седмицата на Коледното парти 12.12. - 18.12.2011
« Отговор #116 -: Декември 16, 2011, 18:04:26 pm »
Това със заключването е явно често развиващ се сценарий, кога ли ще ме заключи и мен малкия, докато простирам на терасата, тъй както си мисля, че още не стига бравата...

Лисе, прегръщам те, хубаво е, че всичко е приключило благополучно! Надявам се утре да се видим! Това лято племенника ми се заключи в банята и хем е голямо момче на 10 и можем да се обясним и разберем, пак бях свидетел колко се уплаши, а представям си страха в малки дечица, а още повече в теб, милото Лисе :( Но важното е, че не се е случил инцидент с дечицата, докато са били сами.
А за отминалата жена, просто не проумявам! Никога не бих се поколебала да съдействам, дори няма да мръдна от там, докато не се уверя, че човекът няма нужда от още нещо...
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Седмицата на Коледното парти 12.12. - 18.12.2011
« Отговор #117 -: Декември 16, 2011, 18:44:26 pm »
Тя ме поглежда и казва "много бързам". А вратат на магазина е на 5 крачки от нея. Та сега като мисля...Коледа неможе да помогне на някои хора...на празните отвътре.
Лиско, това просто мозъкът не ми го побира. Какви са тези хора, как си лягат всяка вечер и спят спокойно, не знам.

Добре, че е минало всичко, егати ужаса си изживяла.

На мен пък снощи ми се изправиха косите 2 пъти, но по друг повод. Първо в 22:30 чувам някакъв шум отвън като чукане, отивам и гледам през прозореца някакъв силует до вратата ми и така се уплаших, че хукнах в спалнята с бебето на ръце и викнах мъжа ми. Той излезна и извади ...пистолет (!?). Идея си нямах, че у нас има оръжие, а и той знае, че съм против. В крайна сметка се оказа, че била майка ми,която решила да не звъни да не събуди децата, ама ми изкара акъла. Та сега съм бясна, че ме е лъгал за оръжието. Каза че го купил, след като някакви гангстерчета го бяха проследили до в къщи, че им свирнал на един сфетофар и бил за самозащита, имал ключ и т.н. Хубаво де, ама първо ме е яд за лъжите и второ си каза, че и втори си бил поръчал. Каква е тази самозащита не знам. Започна да ми обяснява някакви технически характеристики и как двата се били взаимодопълвали. Явно си имам Рамбо в къщи, дето ще се самозащитава среляйки с по един пистолет във всяка ръка. А да - новият бил по-точен на далечно растояние. Ми аз както и да го гледам, у нас ако ще стрелям по някой, няма да ми се налага повече от 3-4 метра да стрелям. Офф не знам какво да правя. Казах му, че децата ми така няма да отраснат с този манталитет и че ако не разкара поне единият си ги взимам и се махам. Не знам дали наистина ще се махна, но ми е страшно нервно с този пистолет в спалнята ми. Добре че не го беше намерила Ивана да ми го донесе, че щях инфаркт да получа.
« Последна редакция: Декември 16, 2011, 19:04:01 pm от Bobbie »


  
*
Re: Седмицата на Коледното парти 12.12. - 18.12.2011
« Отговор #118 -: Декември 16, 2011, 18:46:01 pm »
Лисе,и от нас прегръдки за всички!Моя мъж по-този повод като слагахме врати преди 2 години събра ключовете от всички и ги занесе в работата :lol:.

*
Re: Седмицата на Коледното парти 12.12. - 18.12.2011
« Отговор #119 -: Декември 16, 2011, 18:58:12 pm »
Милата Лиса , голям стрес си изживяла , а за тази женица направ нямам думи.Мише , дано сте добре и да се видим.
*
Re: Седмицата на Коледното парти 12.12. - 18.12.2011
« Отговор #120 -: Декември 16, 2011, 19:23:59 pm »
Боби, ако ще държите пистолет във вас, защо не сложите някаква каса, в която да стои заключен под код, максимално недостъпен за детските ръчички. Предполагам, че и сега съпругът ти едва ли го държи зареден и на лесно за намиране място, но все пак е още едно презастраховане, че няма да бъде намерен от дете.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Седмицата на Коледното парти 12.12. - 18.12.2011
« Отговор #121 -: Декември 16, 2011, 20:04:16 pm »
Боби, ако ще държите пистолет във вас, защо не сложите някаква каса, в която да стои заключен под код, максимално недостъпен за детските ръчички. Предполагам, че и сега съпругът ти едва ли го държи зареден и на лесно за намиране място, но все пак е още едно презастраховане, че няма да бъде намерен от дете.
Зареден беше, в неговият гардероб. Имал някакъв ключ директно на него и само ключа седи на друго място - отключваш и можеш да стреляш веднага. Не питах повече, защото бях много ядосана. В интересн на истината, дори и аз не виждам никакъв смиъл от пистолет за самозащита, ако е заключен и не е зареден. Докато отвориш сейфа и го заредиш, яко някой е тръгнал да влиза, ще те застреля преди да си стигнал до него. Аз затова и не искам да имам, защото ме е страх от зареден пистолет. Ако живеех самичка, щеше да е зареден и на нощното шкафче, ама с тези деца няма как и затова въобще не виждам смисъл от това.


  
*
Re: Седмицата на Коледното парти 12.12. - 18.12.2011
« Отговор #122 -: Декември 16, 2011, 20:47:20 pm »
http://apteka.framar.bg/30015222/%D1%87%D0%B5%D1%80%D0%B5%D0%BD-%D0%B1%D1%8A%D0%B7-%D1%81%D0%B8%D1%80%D0%BE%D0%BF-410-%D0%B3-#axzz1ghS0XSKt
Ей това намерих аз. А и доки каза, че е под 10 лв. Ще ходя да го диря днес.
С инхалациите овладявам положението, няма температура!
Преди няколко нощи я намерих освободена от чувала, с пропуснал памперс,
ледена просто, ей от там са и несгодите!
А и поне по 10 пъти на ден се събува боса и пристига с "Мамо иж/виж"

[color]

Привет не съм писъла от 100 години, но не ми остава време.
В работата е все едно ще идва края на света ... лудница и истерия...

нуну Този сироп го има в аптеката до реката и ул. Вихрен 5,20лв. струва там.

Ако сме здрави ще дойдем на партито.

Лека вечер на всички.


*
Re: Седмицата на Коледното парти 12.12. - 18.12.2011
« Отговор #123 -: Декември 16, 2011, 20:56:03 pm »
Боби, просто предложих, разсъждавайки, че не всяка рискoва ситуация изисква съвсем на момента зареден пистолет, но разбира се не съм била в такива ситуации, слава богу и може да разсъждавам погрешно. Прекалено рисково ми се струва да има дори и минимална вероятност детето да намери оръжието.

Дано всички желаещи да са на партито утре, нищо да не ги възпрепятства и утре са на линия!  :D
« Последна редакция: Декември 16, 2011, 22:26:29 pm от tzvetenze »
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Седмицата на Коледното парти 12.12. - 18.12.2011
« Отговор #124 -: Декември 16, 2011, 22:03:02 pm »
Боби, просто предложих, разсъждавайки, че не всяка рискува ситуация изисква съвсем на момента зареден пистолет, но разбира се не съм била в такива ситуации, слава богу и може да разсъждавам погрешно. Прекалено рисково ми се струва да има дори и минимална вероятност детето да намери оръжието.
И на мен ми се струва прекалено рисково, затова съм бясна и наистина просто не знам какво да правя. Да не говорим, че и майка ми е на негова страна и това още повече му дава подкрепа да си държи на неговото. За мен е по-вероятно някой ден детето да го намери и да се научи как да го отключва, от колкото някой да дойде да ни застреля, ама те се подават на всеобщата паника и страх. Просто с  тях не може да се спори, като ти извадят желязни доводи  какво щяло да стане, ако някой дойдел да ми убие децата, как съм шяла да ги защитя и разни подобни драматизации да ти настръхнат косите. Да не говорим, че от всичкото излезна, че аз съм си виновна, че ме лъжел, защото не съм искала да се съобразявам с чуждно мнение. Ми трябва ли да се съобразявам с всяка лудост, понеже тук лудите са повече - не мисля. Оффф, още съм бесна и ще видим  как ще се оправяме.


  
*
Re: Седмицата на Коледното парти 12.12. - 18.12.2011
« Отговор #125 -: Декември 16, 2011, 22:35:13 pm »
Ей Лиско, край нямат вашите приключения. Радвам се, че всичко е свършило добре и сравнително бързо и ще имам едно наум да разкарам всички ключове от интериорните врати, когато Дани започне да ги стига.  :wink:

Боби, то и аз бих побесняла, ако съпругът ми изскочи с пистолет за чието съществуване не подозирам:? Щом не можете да постигнете съгласие, да продаде оръжията - настоявай да се закупи сейф, в който да си ги държи. Така не би имало шанс децата случайно да попаднат на тях. А и да си призная, ако в БГ можеше да се купи свободно оръжие, както в САЩ...не съм убедена, дали самата аз не бих си взела. Е, друг въпрос дали би ми стискало да го използвам в напечена ситуация.  :lol:
Но честно казано, многократно съм настоявала свекър ми да се сдобие с лично оръжие, защото те живеят в къща извън града, заможни хора са и за капак - все държат отключено и отворено навсякъде, а в нашата държава специално - чела си какво става по селата. Колят бабички за 20лв.... :( Та както се казва - дано никога не се налага да се ползва оръжие, ама не съм толкова убедена, че е супер излишно да го имаш в днешно време. Разбира се - при правилно съхранение, особено с деца наоколо!
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

Re: Седмицата на Коледното парти 12.12. - 18.12.2011
« Отговор #126 -: Декември 16, 2011, 22:59:44 pm »
Олеле какви преживявания сте имали!
Дано не се повтарят!
Аз слагам батериите на фотоапаратите да се зареждат, за да са готови за утре и се надявам да имаме спокойна нощ, защото малкият разбойник скочи от един диван върху една маса и се удари лошо по главичката отзад.Сега ще ми е неспокойно цяла нощ, а сме и самички, защото мъжът ми е на работа- дано нямаме проблеми и утре да се видим с колкото се може повече от вас!

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Седмицата на Коледното парти 12.12. - 18.12.2011
« Отговор #127 -: Декември 17, 2011, 05:34:18 am »
Боби, то и аз бих побесняла, ако съпругът ми изскочи с пистолет за чието съществуване не подозирам:? Щом не можете да постигнете съгласие, да продаде оръжията - настоявай да се закупи сейф, в който да си ги държи. Така не би имало шанс децата случайно да попаднат на тях. А и да си призная, ако в БГ можеше да се купи свободно оръжие, както в САЩ...не съм убедена, дали самата аз не бих си взела. Е, друг въпрос дали би ми стискало да го използвам в напечена ситуация.  :lol:
Но честно казано, многократно съм настоявала свекър ми да се сдобие с лично оръжие, защото те живеят в къща извън града, заможни хора са и за капак - все държат отключено и отворено навсякъде, а в нашата държава специално - чела си какво става по селата. Колят бабички за 20лв.... :( Та както се казва - дано никога не се налага да се ползва оръжие, ама не съм толкова убедена, че е супер излишно да го имаш в днешно време. Разбира се - при правилно съхранение, особено с деца наоколо!
Настоях още утре да се купи сейф и се съгласи. Естествено сега се губи смисълът от наличието на оръжие в къщи, но хич не ме интересува. До вчера не знаех, че го има и пак си ми беше добре.
Тук оръжие се купува само срещу шофьорска книжка ( документ за самоличност). Справка с полицията правят вече по интернет и ти го продават на момента.


  
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмицата на Коледното парти 12.12. - 18.12.2011
« Отговор #128 -: Декември 17, 2011, 06:17:18 am »
Боби, вие сте в Америка, нали?

Ще изгладите нещата с съпруга ти и ще го заключите,
това е ясно, но преди години едно момиче от Форума,
изживя такъв ужас с нападение у дома, не беше в Америка,
мисля в Африка бяха, но още помня случилото им се!

Никъде не е спокойно вече, правим струваме да се защитим
и никой не е застрахован. Влизат през нощта и тук
и то отдавана, няколко семейства на наши познати пострадаха.
Престъпниците вече нищо не ги спира, нищо!
Да не се стига до вадене на оръжие....

Ей, чудеса от храброст и неистово желание,
ще дойдем с Митака, Калина ще реша в последния момент
нека да я видя как е днес, вчера проби най-сетне кътника,
и тази нощ спа спокойно, спокойно!
Така, така, аз имам два въпроса за довечера...
Много ми се искаше да направя нещо за хапване, но често казано не смея,
а и Гери писа, че ще майстори, та ако одобрявате да взема солети 10 пакета
и 5 пакета обик. бисквити и да сложим в парти чашки и чинийки.

И още, играчките ясно, цяла вечер се уговаряме кои да вземем,
но имаме наследство от бате една сглобяема къщичка,
мога да я взема, ако прецените, че е удачна!Подобна на ТАЗИ
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмицата на Коледното парти 12.12. - 18.12.2011
« Отговор #129 -: Декември 17, 2011, 09:06:17 am »
Мише, за децата сме купили солети, солени бисквитки и гризинки плюс ябълков сок.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмицата на Коледното парти 12.12. - 18.12.2011
« Отговор #130 -: Декември 17, 2011, 10:24:00 am »
Мише, за децата сме купили солети, солени бисквитки и гризинки плюс ябълков сок.

Много :flower: Благодарим, помислили сте за всичко!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Седмицата на Коледното парти 12.12. - 18.12.2011
« Отговор #131 -: Декември 17, 2011, 11:26:54 am »
ние тръгваме, очаквам с нетърпение срещата със всички
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Седмицата на Коледното парти 12.12. - 18.12.2011
« Отговор #132 -: Декември 17, 2011, 11:46:00 am »
И ние ще дойдем!

нуну Този сироп го има в аптеката до реката и ул. Вихрен 5,20лв. струва там.

Ако сме здрави ще дойдем на партито.

Лека вечер на всички.
Цвети, благодаря! Още днес ще проверя и там. Вчера обиколих почти всички аптеки в квартала, само там не проверих.
Нямам търпение да се видим довечера!
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмицата на Коледното парти 12.12. - 18.12.2011
« Отговор #133 -: Декември 17, 2011, 15:10:19 pm »
ornaico1 Лек път на пътуващите, чакаме ви с нетърпение и усмивки!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Седмицата на Коледното парти 12.12. - 18.12.2011
« Отговор #134 -: Декември 17, 2011, 15:20:30 pm »
Весело изкарване и от мен! В такива моменти ми е тъжно, че съм толкова далече и не мога да съм с вас. Много съм щастлива, че съм част от "Зачатие".

*
Re: Седмицата на Коледното парти 12.12. - 18.12.2011
« Отговор #135 -: Декември 17, 2011, 22:01:49 pm »
Весело изкарване и от нас!После искам да гледам снимки някъде ако може :D

*
Re: Седмицата на Коледното парти 12.12. - 18.12.2011
« Отговор #136 -: Декември 17, 2011, 22:25:49 pm »
Весело беше :D
Моето дете геройски издържа глъчката :D
Държа се добре на фотосесията, прилъга я нещо Мини и нямаше следа от намръщените вежди :D
Щастлива съм, че съм част от Зачатие и видях всички :D
Благодаря за организацията, всичко беше идеално!
Утре обратно за Банско заредени с положителни емоции :D
« Последна редакция: Декември 17, 2011, 22:32:38 pm от Ники »

*
Re: Седмицата на Коледното парти 12.12. - 18.12.2011
« Отговор #137 -: Декември 17, 2011, 22:28:38 pm »
Партито беше много хубаво, а дечицата бяха толкова усмихнати и весели :D
Симона се прибра в прекрасно настроение :)
Благодарим на потрудилите се за добрата организация!
Re: Седмицата на Коледното парти 12.12. - 18.12.2011
« Отговор #138 -: Декември 17, 2011, 22:30:33 pm »
Беше прекрасно!
Стефи, Джаме, Мини, всички, които го органзирахте - БЛАГОДАРЯ! Ники е скапан и заспа усмихнат :)
Гери 77, благодаря за баничките, Ники и мъжът ми са им фенове :lol: Чакам си рецептата :)
Как процедираме със снимките, къде ги качваме? Може в dox.bg и всеки да качи линк с файла, който иска да ги сваля.
[/url][/url]
*
Re: Седмицата на Коледното парти 12.12. - 18.12.2011
« Отговор #139 -: Декември 17, 2011, 22:50:19 pm »
Благородно ви завиждам и не се и съмнявам, че е било страхотно :) Ще чакам снимките с нетърпение.

Re: Седмицата на Коледното парти 12.12. - 18.12.2011
« Отговор #140 -: Декември 17, 2011, 23:01:10 pm »
Писах в друга тема, но и тук да напиша - благодаря на всички, организирали това страхотно парти! Беше много вълнуващо и зареждащо!
Ние забравихме да вземем фотоапарат и снимки не мога да предложа :(

*
Re: Седмицата на Коледното парти 12.12. - 18.12.2011
« Отговор #141 -: Декември 17, 2011, 23:12:32 pm »
И аз доволна  :D
Най-много се радвах на децата - те бяха толкова щастливи... Как хубаво си играеха, представям си колко превъзбудени са се прибрали  :)
За следващтото коледно парти си пожелавам да има още повече дечица.

Кой спечели на томболата?

*
Re: Седмицата на Коледното парти 12.12. - 18.12.2011
« Отговор #142 -: Декември 17, 2011, 23:23:46 pm »
Забравих да благодаря на Мини за отделеното време за нас!

Забравих също да споделя колко прекрасни са децата на Зачатие! Радвам се, че видях на живо толкова дечица, които бях виждала само по снимки.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмицата на Коледното парти 12.12. - 18.12.2011
« Отговор #143 -: Декември 17, 2011, 23:26:51 pm »
Аз се чувствам прекрасно размазана!
Стефи ме разплака и беше права, децата бяха много, много!
Чудесна глъчка, несравнима с нищо друго!
Щастливи деца, очи на родители пълни със сълзи
и виновниците за това на едно място, ами уникално е това изживяване!

Благодаря ви за тези мигове, ще ме топлят до другата КОледа!
Щастлива съм да бъда част от вас!

И извинете, но Жорко на Миси ми се усмихна!
За мен това бе специална чест!
Весела Коледа!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Седмицата на Коледното парти 12.12. - 18.12.2011
« Отговор #144 -: Декември 17, 2011, 23:33:27 pm »
:)Много се радвам, че децата са били щастливи:)

Знам, че Мини се е справила блестящо и очакваме майките на моделите да споделят след време част от фотосесиите:)

Съжалявам, че не успях да присъствам и благодаря на Ирина и на Стефи, че изнесоха всичко на гърба си за пореден път. И на всички, които от разстояние помагаха също благодаря:)
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмицата на Коледното парти 12.12. - 18.12.2011
« Отговор #145 -: Декември 17, 2011, 23:38:41 pm »
...Липсваха ми само няколко младежки и особено една Лисица!

... дано само да не събудих хралупата днес... :oops:
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Седмицата на Коледното парти 12.12. - 18.12.2011
« Отговор #146 -: Декември 17, 2011, 23:46:05 pm »
И аз благодаря за прекрасните емоции, които изживахме благодарение на вас!
Нашият фотограф нещо се изложи със снимките, но здрави да сме, ще взема да избера що-годе ставащите и ще кача във фейса.
И от мен специални благодарности на Мини!
И тук искам да пожелая на Зачатие много здраве и късмет през идната година и догодина на партито да има още повече грейнали очички!
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Седмицата на Коледното парти 12.12. - 18.12.2011
« Отговор #147 -: Декември 17, 2011, 23:47:59 pm »
...Липсваха ми само няколко младежки и особено една Лисица!

... дано само да не събудих хралупата днес... :oops:


И вие на мен много:)

Не Мише, тъкмо се правех на заспала за да спре Алекс да повтаря "КолДани КОл мама Дан дан Айсън кокол тати дани коооол":):):)Всяко заспиване му е по 40 минути като повтаря каквото се сети, че знае без прекъсване:)
Re: Седмицата на Коледното парти 12.12. - 18.12.2011
« Отговор #148 -: Декември 18, 2011, 00:19:29 am »
Кой спечели на томболата?
Ние си спечелихме часовник на Прегнакеър и добавки, за жени опитващи да забременеят.
В този ред на мисли видях, че миналата година от подаръчната торбичка имам овулационни тестове, тази година добавки...дали пък не се опитва Вселената да ми намекне нещо, м? :lol:

Апропо - за първи път печеля нещо в живота си от томбола.
[/url][/url]
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Седмицата на Коледното парти 12.12. - 18.12.2011
« Отговор #149 -: Декември 18, 2011, 00:33:18 am »
Беше прекрасно, чудесно, невероятно. Моя бяс, който иначе заспива към 21,30 до Пазарджик бърбори, пя, гуши ми се в ръката и се смя. Лъга най-нагло, че е гушила дядо Коледа, през 10 минути се сещаше, че чистачките чистят на тати стъклото. И беше много важно и двамата да го потвърдим. И изобщо .... ако беше помълчала, аз щях да заспя, но нема братееее.
Ама го разбирам детето. То на мен ми  е превъзбудено още и съм на компа вместо в леглото, та тя ри.

п.п. Мише, и ти ша ма извиниш, но и аз получих усмивка от мъничкия Гошко. :lol:

п.п.2 Всички деца бяха уникално красиви.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмицата на Коледното парти 12.12. - 18.12.2011
« Отговор #150 -: Декември 18, 2011, 06:18:17 am »
.....много ми е важно, пропуснах снощи! :oops:

Искам да Благодаря от сърце за подаръците и лакомствата
които децата получиха!
На д-р Тачева, която като едно работливо Джудженце
отново се бе погрижила да има за всяко!

И да не пропусна Дядо Коледа, толкова щастливо стъписан не съм виждала моя син!
А Калина седеше до него и само го галеше!
После цяла вечер Митака повтаряше, как е дошъл, как е изглеждал
и как видиш ли, не успял да види как си е тръгнал и дали е взел със
себе си рисунката която му нарисуваха!
Ох, как чакам снимки...аниматорката и нейната помощничка
бяха на ниво и много забавляваха големите!

Виновни сте, не мога да спра да се усмихвам.
Не знам, но аз прегърнах и докоснах всяко дете,
и това бяха трепети като щастливи стрели в сърцето ми...
Нищо друго на света не зарежда така,
да знаеш, че всяко малко чудо е дошло на този свят с копнеж!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмицата на Коледното парти 12.12. - 18.12.2011
« Отговор #151 -: Декември 18, 2011, 08:34:33 am »
Не Мише, тъкмо се правех на заспала за да спре Алекс да повтаря "КолДани КОл мама Дан дан Айсън кокол тати дани коооол":)

което в превод значи... ???
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмицата на Коледното парти 12.12. - 18.12.2011
« Отговор #152 -: Декември 18, 2011, 08:47:09 am »
Не Мише, тъкмо се правех на заспала за да спре Алекс да повтаря "КолДани КОл мама Дан дан Айсън кокол тати дани коооол":)

което в превод значи... ???

:lol:аз си го преведох така
Никол, Дани, Никол, Мама, Дани, Дани, Айсън-ми се опря, Тати, Дани, Никол
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Седмицата на Коледното парти 12.12. - 18.12.2011
« Отговор #153 -: Декември 18, 2011, 09:35:33 am »
Хаха, Жаси, май определено Вселената иска да ти намекне нещо  :wink:

Айсън да не е другото име на Алекс? :lol:
*
Re: Седмицата на Коледното парти 12.12. - 18.12.2011
« Отговор #154 -: Декември 18, 2011, 10:02:09 am »
Добро утро на всички
У дома героите са уморени :)
Прекарахме страхотно вчера и не усетих как мина времето.
Благодаря за чудесната организация, Борислава е възхитена.Намери си приятелчета и накрая вече, тичаха като хали :)

За съжаление и ние забравихме апарата и нямам снимки  :(
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Седмицата на Коледното парти 12.12. - 18.12.2011
« Отговор #155 -: Декември 18, 2011, 10:06:37 am »
майтап, майтап, но вчера натъпкахме колата с наличните апаратури и пропсове за фотосесия и тръгнахме доволни към събитието, когато в един момент на първия светофат се усещам ... че и аз съм си забравила фотоапарата  :D не си представям как щях да се почувствам да се го разбера в София на партито
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Седмицата на Коледното парти 12.12. - 18.12.2011
« Отговор #156 -: Декември 18, 2011, 10:48:19 am »
Благодаря много за страхотната вечер!
Никога не съм виждала толкова озарени от любов деца- диви, щастливи, отглеждани с толкова много обич! Невероятни са!
Детето не спря да се смее и да говори за Дядо Коледа! Даже и на сън!Сега откакто е станал иска да ходи на парти!Благодарим!
Имаме около 400 снимки от двата апарата.Както и предполагах от сапунерката много малко стават.От другия- повече. Малко по-късно днес ще ги сортирам и ще избера най-хубавите. Има едно много добро клипче с децата на влакче и Дядо Коледа.
« Последна редакция: Декември 18, 2011, 10:50:03 am от Inke Tinke »

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Седмицата на Коледното парти 12.12. - 18.12.2011
« Отговор #157 -: Декември 18, 2011, 11:01:49 am »
Не Мише, тъкмо се правех на заспала за да спре Алекс да повтаря "КолДани КОл мама Дан дан Айсън кокол тати дани коооол":)

което в превод значи... ???

:lol:аз си го преведох така
Никол, Дани, Никол, Мама, Дани, Дани, Айсън-ми се опря, Тати, Дани, Никол

Мда:) това значат бърбориите му:)
А Айсън е Алекс:) Дани и Никол така му викат. По-лесно им се стори от Аес.
Кокол е Никол ама когато са и ядосани за нещо:) Та пее човека, майка му като не може:)
Трябва ли да се притеснявам, че като вземат да разглеждат книжки, обикновено ги гледат на обратно. Познават всичко, което виждат на картинката но държат книжката обратно? Или са още малки и да не се впечатлявам?:)
« Последна редакция: Декември 18, 2011, 11:03:47 am от Lisko »
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Седмицата на Коледното парти 12.12. - 18.12.2011
« Отговор #158 -: Декември 18, 2011, 11:03:26 am »
От както се е събудила иска да ходи при „цата" - децата. Още я държи емоцията от вчерашното парти. То и мен де. Само като се сетя за всички прекрасни, усмихнати и беснеещи деца и се хиля като тиква.  :lol:
*
Re: Седмицата на Коледното парти 12.12. - 18.12.2011
« Отговор #159 -: Декември 18, 2011, 11:26:29 am »
Лисе,според мен няма за какво да се притесняваш.Те са малки да разберат правилното положение на книжката.Ива също ги държеше наопаки,аз и показвах как трябва да я хване и с времето всичко си идва на мястото.
Радвам се,че сте изкарали страхотен празник.Чакам снимки!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмицата на Коледното парти 12.12. - 18.12.2011
« Отговор #160 -: Декември 18, 2011, 13:43:23 pm »
когато в един момент на първия светофат се усещам ... че и аз съм си забравила фотоапарата  :D

това за теб е все едно да си забравиш гащите, бе!  :lol:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Седмицата на Коледното парти 12.12. - 18.12.2011
« Отговор #161 -: Декември 18, 2011, 13:56:53 pm »
хи-хи, Мише, имам я запаметена Калина как гали дядо Коледа :lol: След малко смятам ако дребната благоволи да заспи да кача малко снимки :wink:
Специални благодарности и от нас на дядо Коледа. Даже малко се беше престарал с "шкоколада", щото нашият бяс реши да го изяде всичкият наведнъж. Ни молби, ни заплахите ми, че ще й излязат пъпки я спряха :( Незнам, обаче, този път не се обрина, а доста доволно кобичество си хапна. Дано сме я пък преборили тая алергия...да не чуе дяволът :oops:
А някой от прибиращите багажа да е намирал една черна шапка с козирка на моя мъж?Забравил си я бил и аз излязох виновна накрая. Все едно само неговата шапка ми е грижа :x
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмицата на Коледното парти 12.12. - 18.12.2011
« Отговор #162 -: Декември 18, 2011, 14:02:32 pm »
nunu, имаше една черна шапка с козирка на масата в детската стая, но аз не съм я прибирала.

ако не я е взела Стефка, значи е останала там. ако ви е важна, Стефка може да ти даде телефона на уредничката на залите, за да си я потърсите.

и тук да помоля - пратете селекция от вашите снимки от партито на адрес zachatie@gmail.com
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Седмицата на Коледното парти 12.12. - 18.12.2011
« Отговор #163 -: Декември 18, 2011, 14:06:40 pm »
Мерси, jam, ще питам Стефка, казва че му е важна, но пък ако не се намери не е чак такъв проблем. Да си си я е прибрал, не мога да мисля сега и за неговата шапка... :wink:
О, и аз се сдобих с две печеливши билетчета от томболата - едното беше като на Вени - часовник и витамини, а другото чаша. Та и аз се замислих като Вени... :oops:, Бях много горда със себе си. И на мен много рядко ми се случва да печеля... Но пък скоро мъжът ми спечели телевизор от едно обучение на самсунг, та явно ни върви тая година :D
Re: Седмицата на Коледното парти 12.12. - 18.12.2011
« Отговор #164 -: Декември 18, 2011, 14:16:11 pm »
Nunu, шапката беше в кукленската количка и аз я преместих на масата. Съжалявам ако съм объркала нещо!
Аз да споделя как Ади заспа снощи чак в 12 часа, толкова беше превъзбудена. После се събуди в 1 и до 3.30 не можахме да заспим :) Накрая заспа с пингвинчо под мишница...
Re: Седмицата на Коледното парти 12.12. - 18.12.2011
« Отговор #165 -: Декември 18, 2011, 14:21:31 pm »
А тези пингита са от Дядо Коледа - Владимиров ли?
Щото е много мачкано и гризано вече от Ники, та да благодаря на Дядото.
В крайна сметка аз и таткото намазахме с шоколад, Ники с нещо за дъвчене :lol:
[/url][/url]
*
Re: Седмицата на Коледното парти 12.12. - 18.12.2011
« Отговор #166 -: Декември 18, 2011, 14:21:55 pm »
дам и снежанка Тачева :lol:
*
Re: Седмицата на Коледното парти 12.12. - 18.12.2011
« Отговор #167 -: Декември 18, 2011, 14:39:30 pm »
снощи беше супер, както винаги до сега де
познайте кой беше най-големия бяс от момчетата и още нещо, чакам си процент от печалбата от тези дет спечелиха на томболата, благодарение на мен :mrgreen: :mrgreen:
Жаси, Ники ще тряя го компенсирам по някъв начин, горкото дете, важното че отцеля
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмицата на Коледното парти 12.12. - 18.12.2011
« Отговор #168 -: Декември 18, 2011, 15:07:52 pm »
Мецанке, пропуснах ти въпроса  :oops:
И аз спечелих от томболата ЧАША, три пъти викаха около моя 23 номер
и накрая от толкова мерак едва ме намериха да си я взема!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Седмицата на Коледното парти 12.12. - 18.12.2011
« Отговор #169 -: Декември 18, 2011, 15:20:02 pm »
Огромно БЛАГОДАРЯ и от мен за партито, беше много хубаво! Благодаря Джам, Стефи, Мини (извинявам се на тези които съм пропуснала да спомена :oops:)  :youwoman:

Ели от влизането в колата, започна да пита кога пак ще идем, толкова беше доволна и щастлива. А Стефан се хвалеше, че имал "надараци". И двамата бяха уморени от танци и лудуване и тая сутрин си поспаха повечко.

Специално благодаря на Мини, че ни изтрая на фотосесията...

И аз съм снимала на кило, най-вече детското парти ;) и ще подбера кои стават и ще изпратя на дадения, мейл, а и на личния на който иска.

Сега отивам да преглеждам и свалям.

jasmin_veni, ще ти пратя рецептата при първа възможност :)


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмицата на Коледното парти 12.12. - 18.12.2011
« Отговор #170 -: Декември 18, 2011, 15:24:23 pm »
jasmin_veni, ще ти пратя рецептата при първа възможност :)

:eat: И на мен, моля!Изядох да не казвам колко  :oops:
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Седмицата на Коледното парти 12.12. - 18.12.2011
« Отговор #171 -: Декември 18, 2011, 15:58:28 pm »
Жаси, Ники ще тряя го компенсирам по някъв начин, горкото дете, важното че отцеля

Любов ли бе да го опишеш, а :lol: :lol: :lol:
[/url][/url]
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Седмицата на Коледното парти 12.12. - 18.12.2011
« Отговор #172 -: Декември 18, 2011, 16:34:06 pm »
Момичета, нне забравяйте нас, които сме далеч и също искаме да видим снимки :)
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*
Re: Седмицата на Коледното парти 12.12. - 18.12.2011
« Отговор #173 -: Декември 18, 2011, 16:56:37 pm »
Жаси, Ники ще тряя го компенсирам по някъв начин, горкото дете, важното че отцеля

Любов ли бе да го опишеш, а :lol: :lol: :lol:
надявам се, че е било от любов :lol:
*
Re: Седмицата на Коледното парти 12.12. - 18.12.2011
« Отговор #174 -: Декември 18, 2011, 17:11:31 pm »
Ей, сладури, хубаво сте изкарали значи!  :lol: Много се радвам!

Искам да гледам снимки!  :lol:

Целувам ви всичките и ви пожелавам успешна следваща седмица! Ще разровя да видим рецепти за питки, чушки и подобни бъднивечерски манджи! Нямам търпение да дойде. Ама ще трябва да преживеем още една работна седмица и тогаз чак!  :D

На нашата Ника пак и е нисък хемоглобина, та пием желязо вече. Дано да има ефект! Дайте акъл с какви храни да го вдигам,  по-точно как да ги приготвям, че да ги яде.


Re: Седмицата на Коледното парти 12.12. - 18.12.2011
« Отговор #175 -: Декември 18, 2011, 17:27:59 pm »
Раши,
чела съм, че червеното цвекло помага. Аз давам на дъщеря ми сварено. Яде го направо на парченца и й харесва.
*
Re: Седмицата на Коледното парти 12.12. - 18.12.2011
« Отговор #176 -: Декември 18, 2011, 17:29:42 pm »
Раши, незнам дали обича тиква. Също и спанака, но знам че повечето деца не са му фен. Всички червени меса също и риба...
*
Re: Седмицата на Коледното парти 12.12. - 18.12.2011
« Отговор #177 -: Декември 18, 2011, 17:33:08 pm »
Аз днес вече си отдъхнах.Купихме вчера инхалатор и той като с някакво чудо спря постоянната кашлица на баткото,а на Мите хремата наполовина намаля.Добре че сте отново вие та да ми дойде на акъла да я взема таз машинка.

*
Re: Седмицата на Коледното парти 12.12. - 18.12.2011
« Отговор #178 -: Декември 18, 2011, 19:01:03 pm »
Ето линк към моите снимки от партито: http://dox.bg/files/dw?a=5e9552ca93


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Седмицата на Коледното парти 12.12. - 18.12.2011
« Отговор #179 -: Декември 18, 2011, 19:17:07 pm »
и тук да помоля - пратете селекция от вашите снимки от партито на адрес zachatie@gmail.com

И аз като Гери съм снимала на кило, та като селектирам, се надявам все някакви свестни снимки да има! Още дори не съм ги прехвърлила на компютъра, тресе ме подготовка на разни документи - утре съм на интервю за виза (стискайте ми палци  :wink:) и като приключа с този ангажимент, започвам със снимките!
Re: Седмицата на Коледното парти 12.12. - 18.12.2011
« Отговор #180 -: Декември 18, 2011, 19:40:15 pm »
и тук да помоля - пратете селекция от вашите снимки от партито на адрес zachatie@gmail.com

И аз като Гери съм снимала на кило, та като селектирам, се надявам все някакви свестни снимки да има! Още дори не съм ги прехвърлила на компютъра, тресе ме подготовка на разни документи - утре съм на интервю за виза (стискайте ми палци  :wink:) и като приключа с този ангажимент, започвам със снимките!

Стискамеееееее!
[/url][/url]
*
Re: Седмицата на Коледното парти 12.12. - 18.12.2011
« Отговор #181 -: Декември 18, 2011, 21:35:42 pm »
де ша ходиш ма Цветке? 8)
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Седмицата на Коледното парти 12.12. - 18.12.2011
« Отговор #182 -: Декември 18, 2011, 22:01:33 pm »
и ние благодарим за страхотното парти и за подаръците.Жорко и тази вечер си легна с пингвинчето. :D
 Днес пак ни говори за партито,обаче се впечатлил,че дядо Коледа нямал чувал и как ги е донесъл тез играчки така без чувал. :D
<br />
*
Re: Седмицата на Коледното парти 12.12. - 18.12.2011
« Отговор #183 -: Декември 18, 2011, 22:21:08 pm »
де ша ходиш ма Цветке? 8)

утре, утре ще кажа дали ще ходя и къде ще ходя :) да не се хваля много предварително :wink: ти ми стискай палци :wink:
*
Re: Седмицата на Коледното парти 12.12. - 18.12.2011
« Отговор #184 -: Декември 18, 2011, 22:27:12 pm »
Цвети, успех утре!

*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Седмицата на Коледното парти 12.12. - 18.12.2011
« Отговор #185 -: Декември 18, 2011, 22:29:58 pm »
Цвети, и от мен стиснати палци.
*
Re: Седмицата на Коледното парти 12.12. - 18.12.2011
« Отговор #186 -: Декември 18, 2011, 23:19:52 pm »
стискаааам :D
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Седмицата на Коледното парти 12.12. - 18.12.2011
« Отговор #187 -: Декември 18, 2011, 23:25:14 pm »
тя Стефка както е набрала, ще й посинеят ръцете да стиска палци на всички скоро да се изнесем от България  :P
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит