0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    ysmivkata

  • **
  • 104
  • Мечтите се сбъдват
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #140 -: Декември 15, 2011, 13:51:16 pm »
споки след 33седмица дори и с близнаци вече не е страшно нищо че за анни дооста ще почакам да я видя  :(
Колко големи се родиха бебетата?? Защо очакваш Анна да е толкова дълго в болница? Разкажи..
Нас днес ни измериха, бебе А е 2380гр, бебе Б е 2240гр.. Другия ни док ( с когото се видяхме днес за последно) каза, че сме герои :) И да очаквам всеки момент да се "започне". Каза, че ако устискам с това разкритие до 36г.с, най-вероятно ще ни изпишат заедно с бебоците и няма да им се наложи да останат в болницата..Но и беше искрен, че се съмнява да устискам цели 2 седмици... Направо, да си призная, ме е страх!
Пфу, да ви завиди човек на сутиените! :lol: :lol: :lol: Аз от 75/80Б не съм мръднала  :oops: Нося си едни и същи сутиени от преди 9 месеца  :(
И аз така  :D Със "С" чашка си започнах и с толкова съм още.. Само дето престанах да нося сутиени, понеже много ме дразнят ( по-скоро ми дразнят корема, който е като балон, точно под тях и не изтрайвам нищо да се търка/опира в него)
Здравейте! Знам че се е коментирало много пъти това за киселините, но не е ли рано за 13г.с. Имам купен талцид и се чудя да го започвам ли?
Не е рано.. Моите киселини започнаха в 6/7г.с и досега няма отърване!!! Пия хапчета с рецепта от доки, че повръщах от киселини и постоянно ми "вреше" в гърлото!
Гале ти нормално ли ще раждаш?И нали като си в 36 г.с не е опасно?

Нашите съкровища Васил и Виктория
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #141 -: Декември 15, 2011, 14:22:10 pm »
Малеее момичета като прочета, че някоя от нас е станала вече мама много се вълнувам, направооо :youwoman:
Честито на Къди! Мале как се спотайваше, а какво ли и е било явно се е притеснявала.
Хайде Мишле ти си наред, всеки ден те мисля :bighug: :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:
Още се мотам по улиците аз с колата, кога ли ще дойде време...  :lol: :lol: :lol: Ей сега се прибрах, микровълнова купувах  :lol:

*
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #142 -: Декември 15, 2011, 14:23:14 pm »
Здравейте! Един въпрос от мен. Ще раждам в София, а иначе съм от Ст. Загора. Ако всичко е наред, ще ни изпишат на 4-5 ден. И сега въпросът е в какво да придвижим бебка от София - в коша за новородено (имам такъв на Бебе Конфорт), който може да се обезопаси с колани в колата, но няма място никой да стои при нея отзад, или в столчето за кола, което е 0+, пак на Бебе конфорт, но няма напълно легнало положение. Пътят е около 2 часа. Ще питам и акушерките в клиниката, но ще съм благодарна да разбера и вашето мнение.
Не знам в България как е, но в много страни е законово изискването новородено да се превозва само в столче за кола (за съответната възраст). За твое успокоение и за безопасността на бебето най-добре е да си го превозиш в столчето за кола. Не се препоръчва бебето да остане в едно положение в столчето по-дълго от 2 часа (по принцип), но това не значи че не може и повече - просто не е хубаво да стои в една позицията бебето (хубаво е да се "поразтъпче" ако това може да се каже за бебе - нещо като почивка от столчето) и пак може да се сложи в столчето за кола.
По принцип според регулациите на ЕС столчетата за кола за бебета 0+ нямат напълно легнало положение (според някакви критерии за безопасност), така че нека това не те притеснява - хората са го измислили.


Re: Тема на бременните №79
« Отговор #143 -: Декември 15, 2011, 16:05:45 pm »
и ние смятаме сега по коледните намаления да купуваме кошчета за кола с izofix, че да е удобно и безопастно, не бих тръгнала с бебе в колата без столче, за мен е безотговорно, ако не се направи, не случайно има изисквания и глоби, ако не е спазено.
*
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #144 -: Декември 15, 2011, 16:20:05 pm »
Благодаря, момичета! Чудя се, защото коша за новородено също има специални карабинки за коланите за колата. Единствената разлика е, че там ще е напълно легнала за разлика от столчето. Но пък си мисля, че щом така са го измислили, както казва и Vaci, значи така трябва и може и така. Няма проблем да спираме и да я вадим от столчето за малко, въпреки че, ние за 2 часа при всички случаи ще сме се прибрали. Сигурно са ми напразни терзанията, ама нали все се опитвам всичко да съм планирала и да ми е ясно :)
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #145 -: Декември 15, 2011, 18:12:59 pm »
koala, вътре в кошчето има ли колани, които да задържат детето в коша в случай на инцидент? Ако не, това решава въпроса - само в столчето.
« Последна редакция: Декември 15, 2011, 18:15:20 pm от marmotche »
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #146 -: Декември 15, 2011, 19:35:41 pm »
Ние сме се се спряли на нещо такова - http://moetobebe.bg/car_chair/959
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #147 -: Декември 15, 2011, 20:13:20 pm »
Момичета,мина прегледа при моя доктор,вече си имаме датае на термина-01.АВГУСТ:)
Бебчо е 1 см,колкото бобче е:)
Запзазих си час при доц.Томова за морфология,на 13.01,сетрата ми каза,че на другия ден трябва ад пусна изследване на кръвта в Майчин дом,за биохимичен скрийнинг,обаче другия ден е събота не работят вероятно,а в неделя ние заминаваме за чужбина и  ще се върнем чак ,когато съм в 16 седмица.Много се разтревожих..Скрийнинга задължителен ли е?Някой знае ли доколко часа работи лабораторията в Майчин дом,на 14-ти етаж била.Като се върна ще е късно за това изследване нали?Отзиви за доц Томова?
АКО ИМАШ ЛЮБОВ,НЕ СЕ НУЖДАЕШ ОТ НИЩО ДРУГО.АКО ЛИ НЯМАШ,НЕ Е ОТ ОСОБЕНО ЗНАЧЕНИЕ КАКВО ДРУГО ИМАШ.
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #148 -: Декември 15, 2011, 20:18:20 pm »
Мармотче,новороденото е прекалено малко за коланите в кошницата(поне на мен малката ми се виждаше прекалено крехка).То за това и кошницата се поставя в посока обратна на движението.
[/url]
*
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #149 -: Декември 15, 2011, 21:12:10 pm »
Момичета,мина прегледа при моя доктор,вече си имаме датае на термина-01.АВГУСТ:)
Бебчо е 1 см,колкото бобче е:)
Запзазих си час при доц.Томова за морфология,на 13.01,сетрата ми каза,че на другия ден трябва ад пусна изследване на кръвта в Майчин дом,за биохимичен скрийнинг
Защо не го пуснеш в петък просто преди феталната морфология? Те двете изследвания не вървят задължително едно след друго...След като ми свърши прегледа за ФМ доктора ме прати за БХС директно в същия ден, не заради друго ами че тук отнема 2 седмици за изследванията (защото се пращат по пощата на лекаря) и искаше при следващия ми преглед да има резултатите, а не защото трябва в определен ден...Ама аз не отидох, защото тогава разбрах пола на бебето и бях толкова щастлива, че въобще не ми беше до лаборатории, и отидох на БХС 2 дена по-късно...
Много жени не го правят защото то не дава конкретен резултат Положителен или Негативен, а просто изчислява каква е вероятността за Даун...Един вид дори и  вероятността да е голяма, това не означава че ще се роди увредено дете, за това много жени смятат че е излишно да се стресираш с тези изчисления...Всеки решава за себе си, тук по закон само жените над 35 са задължени да го правят!


Re: Тема на бременните №79
« Отговор #150 -: Декември 15, 2011, 21:19:20 pm »
TEDI 81, лабораторията в МД работи до 14 часа.
БХС се прави за твое успокоение, няма нищо задължително.
Ранния е между 11-14 г.с., който ще пропуснеш. Можеш да направиш следващия между 15-19г.с. Не се притеснявай толкова, ако не си над 35 год направо си е излишно психически натоварващо изследване.

*
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #151 -: Декември 15, 2011, 21:41:37 pm »
koala, вътре в кошчето има ли колани, които да задържат детето в коша в случай на инцидент? Ако не, това решава въпроса - само в столчето.
Да, има колани вътре в коша за новородено. Той се поставя напречно на задната седалка и се хваща от двете къси страни със страничните колани. Гледам в сайта на Бебе конфорт, че и двете стават за кола, но наистина ме притеснява това, че трябва да стои сама на задната седалка
*
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #152 -: Декември 15, 2011, 22:30:19 pm »
koala, вътре в кошчето има ли колани, които да задържат детето в коша в случай на инцидент? Ако не, това решава въпроса - само в столчето.
Да, има колани вътре в коша за новородено. Той се поставя напречно на задната седалка и се хваща от двете къси страни със страничните колани. Гледам в сайта на Бебе конфорт, че и двете стават за кола, но наистина ме притеснява това, че трябва да стои сама на задната седалка
Аз лично за пръв път чувам кош за новородени да може да се ползва и за кола - може и да е възможно... Не съм сигурна обаче как структурата на самия кош ще предпази бебето от стреса при потенциален сблъсък, ако то е в легнала позиция... Мисля столчетата за кола са точно създадени да нямат легнала позиция точно по тази причина - за да може главата, врата и гръбнака да са максимално защитени (говоря за тези модели които спазват стандартите за безопасност, иначе има всякакви производители...) Аз лично не бих поела риск да ползвам нещо по-различно от столчето за кола, което е създадено точно с това предназначение (и съответна възрастова група)...

За повече информация, ето и линк към препоръките на Американската Педиатрична Асоциация относно спазването на правилата за безопасност при возене на бебета в кола, като изрично се упоменава използването на столчета за кола (а не кош за новородени): http://www.aap.org/family/infantpassengersafety.htm
« Последна редакция: Декември 15, 2011, 22:50:31 pm от vaci »


Re: Тема на бременните №79
« Отговор #153 -: Декември 15, 2011, 22:58:56 pm »
Криси,Мишле,балагодаря ви за бързите отговори.На 30 години съм,това ми е втора бременност имам напълно здрава 10-годишна дъщеря.Успокоихте ме,много се бях разтревожила.Криси сестрата,която ми запази часа,каза че с изследването от морфологията,трябва да отида в лабораторията,в тази последователност.Аз все пак ще се опитам до 14 часа да се добера до Майчин дом и,ако мога ще си направя изследването.
АКО ИМАШ ЛЮБОВ,НЕ СЕ НУЖДАЕШ ОТ НИЩО ДРУГО.АКО ЛИ НЯМАШ,НЕ Е ОТ ОСОБЕНО ЗНАЧЕНИЕ КАКВО ДРУГО ИМАШ.
*
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #154 -: Декември 15, 2011, 23:16:50 pm »
Криси,Мишле,балагодаря ви за бързите отговори.На 30 години съм,това ми е втора бременност имам напълно здрава 10-годишна дъщеря.Успокоихте ме,много се бях разтревожила.Криси сестрата,която ми запази часа,каза че с изследването от морфологията,трябва да отида в лабораторията,в тази последователност.Аз все пак ще се опитам до 14 часа да се добера до Майчин дом и,ако мога ще си направя изследването.
Всъщност като се замисля наистина съм те подвела по-горе, защото им трябва измерената НТ на бебето за да изчислят точно вероятността  :oops: Извинявай  :oops: ,  наистина трябва първо да е ФМ а после БХС, но няма проблем да ги направиш в един и същи ден :) 


*
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #155 -: Декември 16, 2011, 08:38:04 am »
koala, вътре в кошчето има ли колани, които да задържат детето в коша в случай на инцидент? Ако не, това решава въпроса - само в столчето.
Да, има колани вътре в коша за новородено. Той се поставя напречно на задната седалка и се хваща от двете къси страни със страничните колани. Гледам в сайта на Бебе конфорт, че и двете стават за кола, но наистина ме притеснява това, че трябва да стои сама на задната седалка
Аз лично за пръв път чувам кош за новородени да може да се ползва и за кола - може и да е възможно... Не съм сигурна обаче как структурата на самия кош ще предпази бебето от стреса при потенциален сблъсък, ако то е в легнала позиция... Мисля столчетата за кола са точно създадени да нямат легнала позиция точно по тази причина - за да може главата, врата и гръбнака да са максимално защитени (говоря за тези модели които спазват стандартите за безопасност, иначе има всякакви производители...) Аз лично не бих поела риск да ползвам нещо по-различно от столчето за кола, което е създадено точно с това предназначение (и съответна възрастова група)...

За повече информация, ето и линк към препоръките на Американската Педиатрична Асоциация относно спазването на правилата за безопасност при возене на бебета в кола, като изрично се упоменава използването на столчета за кола (а не кош за новородени): http://www.aap.org/family/infantpassengersafety.htm
Много ти благодаря! Всъщност, Бебе конфорт са едни от уж най-добрите. Но твоите разсъждения ми изглежда доста по-логични. Мисля, че вече взех решение и ще ползваме столчето.
Ти как си? Как си решила да раждаш?
« Последна редакция: Декември 16, 2011, 08:40:00 am от koala »
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #156 -: Декември 16, 2011, 11:54:41 am »
Да, има колани вътре в коша за новородено. Той се поставя напречно на задната седалка и се хваща от двете къси страни със страничните колани. Гледам в сайта на Бебе конфорт, че и двете стават за кола, но наистина ме притеснява това, че трябва да стои сама на задната седалка
Не разбирам защо мислите, че коша за новородено не е достатъчно защитен при положение че има колани за кола. Точно обратното ми се струва на мен, ние винаги сме били с коша поне до 3 месеца, защото в кошницата направо се губеше детето и изглеждаше доста свито. Аз винаги стоях до коша на задната седалка, защо да седи само, има достатъчно място. Отделно като заспи просто вдигаме коша и го слагаме на рамата- много удобно е, и за бебето също, ще се убедите сами.

Също искам да споделя нещо, по повод въпроса на Мишле в педиатричната тема, което ми беше ужасно полезно до сега и може да ви е полезно и за вас: Кана за подгряване и преваряване на вода Крупс http://www.technopolis.bg/b2c/details//825448/P11130405/Ел.канa-KRUPS--BW410837  Незнам всъщност другите как разбират колко градуса е водата за АМ, но на каната се изписва градусите и най-важно -има функция "пречисти" която вари водата 3мин., което други модели нямат. Малко по-скъпа е, но това е най-използваното нещо у нас и определено си заслужава.
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #157 -: Декември 16, 2011, 12:55:04 pm »
Ммм, каната е добър вариант, не се бях сетила. Благодаря ти, koala!  :P

п.п. А всъщност като започне да изстива течността, показва ли ти колко са текущите градуси или можеш само да задаваш до колко градуса да нагряваш? Гледам и други модели и там в характеристиките пише температура, която се задава ( 70,80,90,100 градуса), което реално не ни устройва  :ask: Никога не съм имала нужда от такъв уред и не зная на какъв принцип работи :oops:
« Последна редакция: Декември 16, 2011, 13:07:56 pm от Мишле82 »

Re: Тема на бременните №79
« Отговор #158 -: Декември 16, 2011, 13:10:46 pm »
koala, вътре в кошчето има ли колани, които да задържат детето в коша в случай на инцидент? Ако не, това решава въпроса - само в столчето.
Да, има колани вътре в коша за новородено. Той се поставя напречно на задната седалка и се хваща от двете къси страни със страничните колани. Гледам в сайта на Бебе конфорт, че и двете стават за кола, но наистина ме притеснява това, че трябва да стои сама на задната седалка
Когато се използва izofix приставка за колата не се използват коланите на колата. Захващането е лесно. Така и слагането на кошчето и махането му.
*
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #159 -: Декември 16, 2011, 14:02:11 pm »
Много ти благодаря! Всъщност, Бебе конфорт са едни от уж най-добрите. Но твоите разсъждения ми изглежда доста по-логични. Мисля, че вече взех решение и ще ползваме столчето.
Ти как си? Как си решила да раждаш?
Добре съм - бебето е още доста високо. Ориентирала съм се към "натурално" раждане (демек не секцио) - по всички показатели бебето уж е в добра позиция. Само да видим кога и как ще искам упойка... :)

Между другото започнах йога за бременни преди няколко седмици - доста добри идеи има около начините на дишане, разтягане...