0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    julia_m

  • ****
  • 665
  • Най-хубавото нещо тепърва предстои :)
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #200 -: Декември 19, 2011, 12:23:10 pm »
Юлия, а защо пиеш магнезий за задържане в 37 седмица? Не могат ли просто да ти изтеглят секциото или направо да раждаш?  :ask:
Е то не остана за кога да го дърпаме секциото, пък и док си има съображения, казва, че бебока понеже бил момче, хубаво било повечко време да си постои на топличко :D да не бърза толкова да излиза, иначе да, вече си е тотално износен, почти три килограма е, а се е смъкнал много, готов е за нормално раждане. Иначе чакаме секциото понеже първото ми раждане преди три години беше секцио и не, че не е възможно да родя естествено, но док предпочита да си направим секцио. То и аз предпочитам, защото каката като се ражда се наложи по спешност операцията, защото й се загубиха тоновете, не мисля, че бих изтърпяла същата хамалогия :D
P.s. Магнезия го пия, защото а съм го спряла, а съм родила, пък не това е целта на занятието :D

Гергана, щом са казали да лежиш - отиваш у дома и лягаш, колкото и да не ни се ще, аз например трудно се сдържам да лежа, малко ми е невъзможно, особено с каката вкъщи, но всичко правим за доброто на децата :) Освен това направи всикчо възможно да ограничиш дразнителите, за да не вдигаш кръвно. Преди две седмици като лежах за задържане в болницата в стаята имахме едно момиче с високо кръвно, дето я тормозеха час по час да я питат какво било станало, ами тия изследвания, ами ония, и тя милата само от обясняване на роднини вдигаше кръвно, та покрай нея натоварваха и нас другите в стаята, така че съветвам те да ограничиш всякакви дразнители, които биха спомогнали за това ти състояние :) Много спокойствие и успешно раждане!
*

    gergana :-)

  • *****
  • 1357
  • Сърцето има доводи, които разумът нe познава!
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #201 -: Декември 19, 2011, 12:42:26 pm »
Julia, така и ще направя - каквото зависи от мен ще го спазя. Страх ме е от преждевременно раждане (май и от раждането като цяло :lol:), та ще лежа щом трябва. Леле, отсега съм се панирала за раждането пък имам още време уж... Чакам с нетърпение наскоро родилите момичета да споделят как е минало при тях :).
Иначе за кръвното - май няма някаква конкретна причина да е такова, пия си максималната доза Допегит и се надявам да не се вдига повече от това. Притесненията край нямат и май както казва докторът ми "Като родиш всичко ще ти мине."
*

    julia_m

  • ****
  • 665
  • Най-хубавото нещо тепърва предстои :)
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #202 -: Декември 19, 2011, 16:35:19 pm »
Гергана, няма от какво толкова да се плашиш, колкото по-спокойна си толкова по-добре за теб и за бебето :)
И наистина като се роди всичко ще се нормализира, поне по отношение на кръвното ти :D, но трябва да се успокоиш.
*
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #203 -: Декември 19, 2011, 17:16:47 pm »
gergana :) лягай да си почиваш и това е :) Така или иначе ти остана много малко, а и предполагам че след 2-3 седмици като ти порастне още повече коремчето, няма да ти се мърда много много :) Стой си на топло и си почивай от сега, че като се роди бебето ще мечтаеш за сън само :)

Ние сега се връщаме от лекаря и я видяхме малката, ама спеше и не се мърдаше. На всичкото отгоре беше с главата надолу и не се видя много хубаво...Ама всичко ни е наред, цели 400 грама сме, май похапвам в повечко  8) 8)

Успях да надникна в папката и видях, че БХС ( 3 хормона) ми е 1:5631, което май е добре...А трябва ли да се прави втори БХС и кога? И ако резултатите са били нормални първия път, защо се прави втори?


Re: Тема на бременните №79
« Отговор #204 -: Декември 19, 2011, 17:23:26 pm »
Криси, това колко изяждаш ти не влияе на теглото на бебето ти, не се притеснявай и не се лишавай от нищо полезно, нито такова, което ти е вкусно ;)
Втори БХС до колкото знам се прави, ако при първия е имало нещо притеснително.

Re: Тема на бременните №79
« Отговор #205 -: Декември 19, 2011, 18:21:11 pm »
Мишленце, Коала, вие водите списъка, чакам вашите темички с нетърпение, а от Коала ще чакам и разказ за раждането в клиниката.
Днес бях на преглед, бебка си отговаря на седмиците 2850 гр. е, но й е рано да излиза, няма разкритие, плацентата има още да зрее, така,че нашето секцио по план ще е в първите дни на новата година, освен ако дребосъчка не реши друго.
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #206 -: Декември 19, 2011, 18:40:22 pm »
Криси , ако не се лъжа късния скрининг се прави м/у 18та и 20г.с. поне моя е назначен когато ще съм в 19та. Док ми каза, че се прави превантивно и май се изследват и някакви други аномалии.
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #207 -: Декември 19, 2011, 19:45:05 pm »
Момичета,кога се записахте на женска консултация?Аз досега не съм правила никакви изследвани,като кръв,урина и други.А съм почти в 8-ма седмица,да не закъснявам нещо?
АКО ИМАШ ЛЮБОВ,НЕ СЕ НУЖДАЕШ ОТ НИЩО ДРУГО.АКО ЛИ НЯМАШ,НЕ Е ОТ ОСОБЕНО ЗНАЧЕНИЕ КАКВО ДРУГО ИМАШ.
*
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #208 -: Декември 19, 2011, 20:49:36 pm »
Мишленце, Коала, вие водите списъка, чакам вашите темички с нетърпение, а от Коала ще чакам и разказ за раждането в клиниката.
Днес бях на преглед, бебка си отговаря на седмиците 2850 гр. е, но й е рано да излиза, няма разкритие, плацентата има още да зрее, така,че нашето секцио по план ще е в първите дни на новата година, освен ако дребосъчка не реши друго.

Криси, и аз днес бях на преглед и без малко да ме оставят за раждане, че се видяха ритмични контракции. Аз не ги усещам изобщо. Два пъти записвахме тонове. Накрая си тръгнах, но в сряда пак съм там и според д-р Андреева, май няма да стане да чакаме 27.12. Да видим.... Но бебка е 3150гр, така че, си е ОК, каквото и да стане.
И аз малко вече не знам на кой свят съм, ама когато -тогава :) А за раждането - ще разкажа със сигурност веднага след като дойда на себе си :)
« Последна редакция: Декември 19, 2011, 20:51:07 pm от koala »
*
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #209 -: Декември 19, 2011, 22:16:46 pm »
Криси, във Франция вероятно ги правят и двете стандартно. Мисля, че съпоставят едните резултати с другите. Но при теб рискът е страшно нисък. Няма причина за притеснение.

Юлия
, аз пък съм раждала естествено и предизвикано, та си мечтаех бебето да слезе надолу и да тръгне само. Но не стана. Затова ми е странно.
Ако много избърза бебо, ще ти направи докторът секцио по спешност. Празници идват. Детето си знае. За кога да чака?

Re: Тема на бременните №79
« Отговор #210 -: Декември 19, 2011, 22:29:19 pm »
Момичета,кога се записахте на женска консултация?Аз досега не съм правила никакви изследвани,като кръв,урина и други.А съм почти в 8-ма седмица,да не закъснявам нещо?
Точно ти е време, Теди :)Аз се записах също 8 г.с. официално, първите изследвания ми бяха пуснати 7 г.с.

Re: Тема на бременните №79
« Отговор #211 -: Декември 19, 2011, 23:28:21 pm »
Мишле,благодаря и аз ще се запиша,сега обаче трябва да избирам из многото"компетентни"гинеколози в града ни:)
АКО ИМАШ ЛЮБОВ,НЕ СЕ НУЖДАЕШ ОТ НИЩО ДРУГО.АКО ЛИ НЯМАШ,НЕ Е ОТ ОСОБЕНО ЗНАЧЕНИЕ КАКВО ДРУГО ИМАШ.
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #212 -: Декември 20, 2011, 10:50:35 am »
Момичета, от 2 дни имам страшни болки в стомаха и незнам какво да пия, за да ми олекне малко. Може ли някоя от вас да ми помогне?
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #213 -: Декември 20, 2011, 11:05:49 am »
katrin_sl,Талцид помага и при гастрит(ако стомашните ти болки са от това де)
[/url]
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #214 -: Декември 20, 2011, 11:16:11 am »
Опитах, но не помага. Утре съм на консултация, дано не забравя да споделя с лекарката.
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #215 -: Декември 20, 2011, 15:37:25 pm »
Охх, това зверче моето как ме изстреля спешно да се къпя. Нали ако нямам тежест в кръста и ниско долу в корема не е време? Ядох едни цитруси, обикновено от тях се подувам и като колики получавам. Сега ниско долу ме пробожда остро и като цяло ми е стегнат корема. Другото, което усещам са неговите разтягания. Не мога да отлича стягане и отпускане. Това не са контракции, нали? Колко стегнато трябва да е това стягане, на камък ли да ми стане корема?
Изтръпнала съм, ей!  8O

*
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #216 -: Декември 20, 2011, 15:44:08 pm »
Момичета,кога се записахте на женска консултация?Аз досега не съм правила никакви изследвани,като кръв,урина и други.А съм почти в 8-ма седмица,да не закъснявам нещо?
На мен тук в Сф ми казаха, че по-рано от 12-та седмица не записват.Аз все още не съм се записала!
*
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #217 -: Декември 20, 2011, 15:57:01 pm »
Благодаря ви на всички за отговорите :) Просто помня, че съм чела, че някои момичета пропускали 1вия БХС и направо на 2рия отивали и за това ми стана интересно...
Яна_86 ако е между 18-20 г.с аз съм го изпуснала вече, но лекаря ми не ме е пращал...Ще видим..на 2ра ФМ съм в 22 г.с., евентуално мисля че ще е тогава, ако правя въобще 2ро БХС
blue_sky
Мерси много, аз въобще незнаех какви са нормите, само прочетох че под 1:250 е проблемно.. Ох само по изследвания ходим, днес пак бях да давам кръв, дано хемоглобина и желязото са се вдигнали малко след 3 седмици хапчета :)
коала От мен успех за раждането, тя твоята госпожица е голяма вече, готова е да излиза :) Стискам силно палци
Мишле_82 аз по никакъв начин не мога да ти помогна, но направо изтръпнах като ти прочетох поста...представям си какво ти е и как сигурно подскачаш при всяко мърдане на бебето...Дано някоя от момичетата да успее да ти помогне  ;) От мен много успехи и скоро да ни се похвалиш :)
TEDI_81 На мен ми пуснаха всички изследвания в 7 г.с., пълна кръвна картина, спин, хепатит, сифилис, имунитет за рубеола и токсоплазма и май това беше...А пълна кръвна картина си пускам аз сама всеки месец :)

Въпреки,че се мазах всеки ден с олиото на Джонсън явно не е било достатъчно и започна много да ме сърби корема и гърдите (което е признак за суха кожа и следователно бъдещи стрии), за това днес реших да пренебрегна вярванията си за кремовете против стрии и си купих един на LIERAC  :oops: Сега ще видим какво ще стане, прочетох, че се маже 8 седмици и по 2 пъти на ден а след това по 1... т.е целия "магически сеанс" срещу стрии ще ми коства още поне 4-5 такива ботилчици по 25 евро  :lol: :lol:
 
П.С От както усетих бебето в събота, не съм я усещала пак, при вас така ли беше в началото? Вчеря я видяхме и си е добре, само дето спи май по цял ден

« Последна редакция: Декември 20, 2011, 16:01:49 pm от Krisi88 »


Re: Тема на бременните №79
« Отговор #218 -: Декември 20, 2011, 16:10:34 pm »
Затиши се малко положението като че ли. Докато не се размърдам пак...
Уж знам какво трябва да усетя, кое как да засичам. Знам-дръжки!

Re: Тема на бременните №79
« Отговор #219 -: Декември 20, 2011, 16:31:43 pm »
Охх, това зверче моето как ме изстреля спешно да се къпя. Нали ако нямам тежест в кръста и ниско долу в корема не е време? Ядох едни цитруси, обикновено от тях се подувам и като колики получавам. Сега ниско долу ме пробожда остро и като цяло ми е стегнат корема. Другото, което усещам са неговите разтягания. Не мога да отлича стягане и отпускане. Това не са контракции, нали? Колко стегнато трябва да е това стягане, на камък ли да ми стане корема?
Изтръпнала съм, ей!  8O

На мен това е втора бременност и трябва да призная че по лесно се познават контракциите аз имам такива подготвителни още от преди месец :).Те се усещат започва да ти се стяга корема от горния край и преминава надолу ,долу горе държи около минута и корема става твърд като камък ,но истинските контракции по точно родилните са  болезни не само корема обхващат но и кръста :)и ако ги засечеш са през един и същи интервал който постепенно се скъсява :)Мисля че ще ги разпознаеш  :)Пожелавам ти успех и леко и безпроблемно раждане  :D