0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните №79
« Отговор #120 -: Декември 14, 2011, 17:27:34 pm »
Тя шийката се мери и с коремния ехограф, аз на всеки преглед чувам докторът да диктува размера й. Сигурно ви ги мерят, но всичко си е наред и не ви споменават просто...
Освен така да е... действително не съм имала проблем с нея до сега.
Но като се оплаках и ми каза да я видим, ме накара да се преместя на вагиналния (при нас бяха отделни).

*

    gergana :-)

  • *****
  • 1357
  • Сърцето има доводи, които разумът нe познава!
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #121 -: Декември 14, 2011, 18:00:20 pm »
И аз така знам, че при съмнение за проблем за по-сигурно се гледа с другия. Но явно може и с коремен, на моите листи от прегледите винаги пише размер.
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #122 -: Декември 14, 2011, 18:53:51 pm »
Гальонди,не се шашкай,мила.Има жени,които от началото на 8-я месец са с такова разкритие и си изкарват до край.За срамната кост - мен ме болеше още от 4-я месец,ама аз си го обяснявам,че съм много слабичка.Нормално е да боли,все пак организма се подготвя за предстоящото събитие (което не означава,че ще е скоро)
[/url]
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #123 -: Декември 14, 2011, 19:20:36 pm »
Здравейте! Знам че се е коментирало много пъти това за киселините, но не е ли рано за 13г.с. Имам купен талцид и се чудя да го започвам ли?
Няма значение колко бавно вървиш, стига да не се отказваш от пътя си!

Re: Тема на бременните №79
« Отговор #124 -: Декември 14, 2011, 19:38:36 pm »
Киселините могат да започнат още преди да разбереш,че си бременна.Аз взимах Талцид,но бях в по-големи седмици(вече не помня кога точно).На снаха ми много й помагаше сода.
[/url]
*
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #125 -: Декември 14, 2011, 19:44:45 pm »
И моята шийка още не са ми я мерили, незнам рано ли е още? На вас от самото начало на бременността ли ви я мерят? Сега ще погледна в речника как е "шийка" на френски и ще му кажа в понеделник да я премери  :lol:

miletka77 аз май получих киселини в 15-16г.с, но имах само за 2-3 дена, после слава Богу престанаха...Дано и при теб да е така. Аз пих газирана вода и се оправях

Момичета преди 3 седмици си купих един нов пуловер (бял) и днес като го облякох ми стана лошо направо  8O 8O Явно не съм усетила но последните седмици взе да ми расте корема и днеска като се видях в огледалото съм си вече бая бременна :) Най-големият ми проблем е че аз започнах бременността с Д- чашка, и вече сутиените са ми малки, дори незнам то Е чашка продава ли се въобще!?  8O Майка ми днес като ме видя и ми вика "Като влизаш в стаята, първо ти влиза бюста, после корема и най-накрая ти"  :D Не ми се мисли коя чашка ще съм в 9ти месец...


Re: Тема на бременните №79
« Отговор #126 -: Декември 14, 2011, 22:25:33 pm »
Криси не се тревожи. Има чашки Ф и два пъти Ф :)
аз започнах с чашка Е, сега съм 2 пъти Ф и не знам, ако продължавам така какво ще правя :)
*

    Misty

  • ***
  • 273
  • "Най-хубавото предстои!"
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #127 -: Декември 14, 2011, 22:53:51 pm »
Гальонди,КЪДИ,Мишле- стискам палци!!!Всичко ще е Ок!ВЯРВАМ![
Anuk_Anuk, Дидомира При главоболие и простуда може и Парацетамол.
Krisi88,iana_86,аз така се успокоявах до едно време,че все още гръдната обиколка води пред коремната... :D, но сега вече в 7-мия месец не е така...Сутиени и аз трудно намирам....Иначе моята лекарка, пък и всички ме успокояват, че съм пълнеела "елегантно"-странно понятие....Искат да ме успокоят...вероятно....Утре сме на консултация...ще водя каката да види бебо...и да видим колко кг. ще ме изкарат... :oops: 8O Ще ви се похваля... :wink:
« Последна редакция: Декември 14, 2011, 23:16:16 pm от Misty »


Re: Тема на бременните №79
« Отговор #128 -: Декември 14, 2011, 23:12:58 pm »
Пфу, да ви завиди човек на сутиените! :lol: :lol: :lol: Аз от 75/80Б не съм мръднала  :oops: Нося си едни и същи сутиени от преди 9 месеца  :(

*
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #129 -: Декември 15, 2011, 00:41:16 am »
пише пак татко митко че си чакам беба мима да яде

няма  кой да ви каже кага как и защо при нас нямаше ама грам признаци  че ще ражда жената ден по рано що е имабло изледвания са правени това е

споки след 33седмица дори и с близнаци вече не е страшно нищо че за анни дооста ще почакам да я видя  :(
*
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #130 -: Декември 15, 2011, 09:36:13 am »
Момичета наистина ми се обадиха и ми отмениха часа за ранна ФМ при доц. Томова.... Много съм разочарована и объркана. Писах в темата за ФМ за да не спамя тук. Моля кажете ми, може и на лични къде се записахте вие, защото доц.Томова казала че с двуплодна бременност ранна ФМ не се прави, да отида в 20 г.с.  :( Въпреки че се съмнявам че вече ще мога да запиша час на друго място за следващата семица.
*
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #131 -: Декември 15, 2011, 10:01:43 am »
Здравейте! Един въпрос от мен. Ще раждам в София, а иначе съм от Ст. Загора. Ако всичко е наред, ще ни изпишат на 4-5 ден. И сега въпросът е в какво да придвижим бебка от София - в коша за новородено (имам такъв на Бебе Конфорт), който може да се обезопаси с колани в колата, но няма място никой да стои при нея отзад, или в столчето за кола, което е 0+, пак на Бебе конфорт, но няма напълно легнало положение. Пътят е около 2 часа. Ще питам и акушерките в клиниката, но ще съм благодарна да разбера и вашето мнение.
*
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #132 -: Декември 15, 2011, 10:28:02 am »
споки след 33седмица дори и с близнаци вече не е страшно нищо че за анни дооста ще почакам да я видя  :(
Колко големи се родиха бебетата?? Защо очакваш Анна да е толкова дълго в болница? Разкажи..
Нас днес ни измериха, бебе А е 2380гр, бебе Б е 2240гр.. Другия ни док ( с когото се видяхме днес за последно) каза, че сме герои :) И да очаквам всеки момент да се "започне". Каза, че ако устискам с това разкритие до 36г.с, най-вероятно ще ни изпишат заедно с бебоците и няма да им се наложи да останат в болницата..Но и беше искрен, че се съмнява да устискам цели 2 седмици... Направо, да си призная, ме е страх!
Пфу, да ви завиди човек на сутиените! :lol: :lol: :lol: Аз от 75/80Б не съм мръднала  :oops: Нося си едни и същи сутиени от преди 9 месеца  :(
И аз така  :D Със "С" чашка си започнах и с толкова съм още.. Само дето престанах да нося сутиени, понеже много ме дразнят ( по-скоро ми дразнят корема, който е като балон, точно под тях и не изтрайвам нищо да се търка/опира в него)
Здравейте! Знам че се е коментирало много пъти това за киселините, но не е ли рано за 13г.с. Имам купен талцид и се чудя да го започвам ли?
Не е рано.. Моите киселини започнаха в 6/7г.с и досега няма отърване!!! Пия хапчета с рецепта от доки, че повръщах от киселини и постоянно ми "вреше" в гърлото!

*
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #133 -: Декември 15, 2011, 11:14:39 am »
Момичета наистина ми се обадиха и ми отмениха часа за ранна ФМ при доц. Томова.... Много съм разочарована и объркана. Писах в темата за ФМ за да не спамя тук. Моля кажете ми, може и на лични къде се записахте вие, защото доц.Томова казала че с двуплодна бременност ранна ФМ не се прави, да отида в 20 г.с.  :( Въпреки че се съмнявам че вече ще мога да запиша час на друго място за следващата семица.
Ееее не коя е тази...УЖАС! Аз съм се записала в медицински център Марковс http://www.mc-markovs.com/ Ако искаш лекарката ми е позната да я попитам дали не може да те вмъкне! Въпреки че преди празниците е ужас!Ако искаш звънни на телефоните и пробвай, аз ходя при Д-р Диляна Атанасова, но доколкото знам всичките доктори са добри там и апаратурата им е супер!
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #134 -: Декември 15, 2011, 11:22:19 am »
за киселините - и мен ме мъчат от време на време, но тук прочетах
за маслините и за сега спасяват положението
понякога се събуждам нощем от тях - ставам и хапвам няколко маслини
*
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #135 -: Декември 15, 2011, 11:26:08 am »
Момичета, не ми остава много време да пиша, откакто се роди малкия Мишо, но днес няма как да не се включа.
Днес, в 9.00 часа, КЪДИ стана мама :bori_007:. Ето и темата за поздравления  :P
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=47303.0
« Последна редакция: Декември 15, 2011, 11:44:40 am от mgstra »


*
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #136 -: Декември 15, 2011, 11:27:50 am »
iana_86 Мале, горкичката, много добре знам какво ти е...Като гледам и аз съм се запътила към 2 пъти Ф, ако не и за следващото от азбуката :)
Misty То и аз като се гледам имам чуството че корема няма да мине гърдите скоро време, а сутиени аз гледах миналата седмица и направо са ужасни - като за бабички :) Изключително анти-секси :) Само ги видях и се отказах да купувам, ама вече няма накъде...преливам от всякъде  :D
Мишле82 повярвай ми в момента давам всичко и аз да бях започнала от В или С, защото много боли кръста и гърба а и наистина не ми се мисли в 9ти месец кой рамер ще съм  :?
bamboo аз лично не мога да ти помогна, но направи всичко възможно да отидеш, защото е важно да се измерят нухалните транслуценции на бебетата. Точният период за мерене е между 11 г.с и 13 г.с и 6 дена, за това имаш още време :)
Честито на КЪДИ, не мога да повярвам как мина времето и че вече прегръща бебока си :)


*

    Dragica

  • ***
  • 499
  • Няма невъзможни неща
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #137 -: Декември 15, 2011, 11:29:28 am »
Bamboo, няма такова нещо, защо така са ти казали-чак се учудих много. Аз бях с двуплодна бремнност и си ми правиха ранна фетална морфология в 12 седмица. Казват, че БХС не се практикува при близнаци, но за феталната..........
Милеткее, за киселините.....и аз ги имам отдавна. Само сода ми помага.
Хубав ден на всички мами  :goodluck: :bighug:
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #138 -: Декември 15, 2011, 12:59:53 pm »
С какви хубави новини започваме деня, да ни е честит новия бебок.
Бамбоо и за мен е странно, че са ти отменили часа, бих те посъветвала да се оабдиш в център Фемина, там работят много лекари и съм сигурна ,че ще те вмъкнат в графика.
Гале, момчетата ти са вече с прилични размери, стискай още мъничко, но съм сигурна, че всичко ще бъде наред
Коала, според мен столчето за кола е по-удачния вариант
И аз съм с големи гърди по принцип, започнах с чашка Д, сега съвсем съм Е. Не ми се мисли като слезе кърмата какъв рамер ще съм 8O
*

    ysmivkata

  • **
  • 104
  • Мечтите се сбъдват
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #139 -: Декември 15, 2011, 13:46:23 pm »
Малеее момичета като прочета, че някоя от нас е станала вече мама много се вълнувам, направооо :youwoman:
Честито на Къди! Мале как се спотайваше, а какво ли и е било явно се е притеснявала.
Хайде Мишле ти си наред, всеки ден те мисля :bighug: :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:

Нашите съкровища Васил и Виктория