0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    gergana :-)

  • *****
  • 1357
  • Сърцето има доводи, които разумът нe познава!
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #80 -: Декември 11, 2011, 21:02:18 pm »
Мишле, преди няколко дни една приятелка ми обясняваше как нямала нито контракции, нито са й изтекли водите, само някаква странна болка в кръста, която започнала да се повтаря на равни интервали от време. Като отива в болницата се оказва с 6см разкритие. Та аз взех да се питам дали ще се усетя навреме ако ми се случи така... Малко ти остана и на теб :wink:.
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #81 -: Декември 11, 2011, 21:06:47 pm »
От това се притеснявам много и аз. Дали ще позная  :lol: Имам чувството, че или няма да разбера, или ще отида напразно, защото съм голяма паника. А върнат ли ме, направо ще ме "пресекат" много лошо психически. И само си пипам корема колко точно е мек :lol:
Нали казват "Питаш ли се дали раждаш, значи не раждаш". И аз на това се оповавам :)

Re: Тема на бременните №79
« Отговор #82 -: Декември 11, 2011, 22:01:17 pm »
Мишле, дръж фронта още малко ни остана. Аз пък съм пъргавелка, мога още един месец да остана така :D.
Пръстите ми изтръпваха още в началото на бременността, подуват се леко и ме болят.
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #83 -: Декември 11, 2011, 22:07:33 pm »
Къди, ти ще си чакаш ли термина или сте планирали по-ранна дата за секцио?

*
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #84 -: Декември 11, 2011, 23:01:35 pm »
Теди, за самолетните билети зависи от авиокомпанията. Като цяло, билетът им е много евтин, докато не станат на 2 г. и не ползват собствено място. От 2 до 12 г. уж не плащат пълна цена, но при нискобюджетните си плащат колкото и възрастните. При нормалните авиолинии има намаление, но не е голямо. Когато гледах билети на Луфтханза за около 400 евро, за детето ми беше с 16 евро по-евтино.  :(

Татковците да помагат, а не да се ослушват! Моят, дори и да спи, го сритвам и му казвам, че детето плаче. В повечето случаи действа.  :D
Не че детето се буди често. Вече е голямо. Но като беше малко и бях спряла да кърмя, ставаше и баща му да прави мляко и да го храни.

Re: Тема на бременните №79
« Отговор #85 -: Декември 11, 2011, 23:04:40 pm »
Къди, ти ще си чакаш ли термина или сте планирали по-ранна дата за секцио?

Нямам нерви аз да чакам, аз съм човек на плановете и точните цифри. :D
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #86 -: Декември 12, 2011, 07:56:17 am »
Виждам, че сте писали за помощ от страна на татковците. Аз сега разчитам напълно на моя мъж - чистене, готвене ... Нали трябва да лежа. Много се съмнявам да не ми помага след раждането. Той още по-нетърпеливо ги очаква. Сега само пазари необходими неща за тях :)
Поне в Англия по Коледа правят хубави намаления и ще използваме момента. Малко по-скъпа е доставката и пак излиза крайната цена добра.
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #87 -: Декември 12, 2011, 09:09:30 am »
Момичета,нещо ме обхвана паника,снощи се събудих към 3 с ужасната мисъл,че нещо не е наред.Не,че имам някакви конкретни причини,просто парализиращ страх.След малко отивам да пусна кръвен тест,за да вида колко е чхг-то.Искам да питам,ако бебето няма сърдечна дейност чхг-то,ниско ли ще е?И дали в 6 седмица и 4 дни ,могат да видят сърце с коремен ехограф?В нашия малък град не знам да има вагинален...
Снощи до късно четох историите  на момичетата в конкурса Бебе на зачатие и като разбрах при колко от тях е имало бременност,но не е завършвала до края страшно се притесних.Много ме е яд ,че съм такава бъзла,ама по-добре да проверя вместо да се измъчавам.
АКО ИМАШ ЛЮБОВ,НЕ СЕ НУЖДАЕШ ОТ НИЩО ДРУГО.АКО ЛИ НЯМАШ,НЕ Е ОТ ОСОБЕНО ЗНАЧЕНИЕ КАКВО ДРУГО ИМАШ.
*
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #88 -: Декември 12, 2011, 09:48:55 am »
TEDI 81 мила все едно четеш мислите ми! При мен първия преглед след положителния тест беше чак след 3 седмици, това прави 6 седмици и няколко дни. Видяха се пулсациите  :) Но в тези 3 седмици до прегледа и аз пусках още няколко кръвни теста да видя как расте ЧХГ защото все не ми се вярваше че съм бременна и нямах търпение. Нямах и никакви други симптоми. Гаденето започна след 7 седмница.
Успокой се, всичко ще бъде наред! Ако пък и теб те сърбят пръстите пусни едно ЧХГ за всеки случай  :D
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #89 -: Декември 12, 2011, 10:17:51 am »
TEDI 81 спокойно, повечето сме минали през тези параноични моменти в първите седмици- сега ще се притесняваш дали ще има сърдечна дейност, после ще се притесняваш за резултати от изследвания, после за други неща, например как ще мине раждането   :lol: Винаги ще има нещо, важното е да не си позволяваш да те обсебват тези мисли- пускай ги да минават и заминават.Трябва да си спокойна- заради теб и заради бебчето :) Всичко ще бъде наред  :P

*

    ysmivkata

  • **
  • 104
  • Мечтите се сбъдват
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #90 -: Декември 12, 2011, 10:30:30 am »
От това се притеснявам много и аз. Дали ще позная  :lol: Имам чувството, че или няма да разбера, или ще отида напразно, защото съм голяма паника. А върнат ли ме, направо ще ме "пресекат" много лошо психически. И само си пипам корема колко точно е мек :lol:
Нали казват "Питаш ли се дали раждаш, значи не раждаш". И аз на това се оповавам :)
Мишле не се притеснявай, че няма да разбереш. То просто се усеща, и аз с първата бременност така си мислех, понеже целия девети месец все ме болеше ниско корем и все си казвах,  ох ами аз сигурно няма да усетя. Ооооо ще усетиш и още как, болките са по различни и повтарящи се, но не и толкова страшни. Смело напред,  малко остана :bighug: :bighug: :bighug:

Нашите съкровища Васил и Виктория
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #91 -: Декември 12, 2011, 11:36:07 am »
Къди, ти ще си чакаш ли термина или сте планирали по-ранна дата за секцио?

Нямам нерви аз да чакам, аз съм човек на плановете и точните цифри. :D
Ааа, значи ще ме изпревариш! Добре, няма да те питам коя е датата, чакам с нетърпение да се похвалиш и ти стискам палци всичко да мине леко и безпроблемно  :D

Еми,  :bighug: !

*

    julia_m

  • ****
  • 665
  • Най-хубавото нещо тепърва предстои :)
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #92 -: Декември 12, 2011, 12:38:04 pm »
От това се притеснявам много и аз. Дали ще позная  :lol: Имам чувството, че или няма да разбера, или ще отида напразно, защото съм голяма паника. А върнат ли ме, направо ще ме "пресекат" много лошо психически. И само си пипам корема колко точно е мек :lol:
Нали казват "Питаш ли се дали раждаш, значи не раждаш". И аз на това се оповавам :)
Момичета, със сигурност ще разберете, между другото по книгите които съм чела за очакването на бебето си пише, че болките в кръста в деветия месец могат да означават също контракции, но раждането определено се разбира. Моето започна с пукване на водите и то си се усети много добре :D Само спокойствие е нужно да знаете, колкото по-спокойни, толкова по-леко раждане :)

Момичета,нещо ме обхвана паника,снощи се събудих към 3 с ужасната мисъл,че нещо не е наред.Не,че имам някакви конкретни причини,просто парализиращ страх.След малко отивам да пусна кръвен тест,за да вида колко е чхг-то.Искам да питам,ако бебето няма сърдечна дейност чхг-то,ниско ли ще е?И дали в 6 седмица и 4 дни ,могат да видят сърце с коремен ехограф?В нашия малък град не знам да има вагинален...
Снощи до късно четох историите  на момичетата в конкурса Бебе на зачатие и като разбрах при колко от тях е имало бременност,но не е завършвала до края страшно се притесних.Много ме е яд ,че съм такава бъзла,ама по-добре да проверя вместо да се измъчавам.
А аз да те питам, защо си пълниш главата с бръмбари? По-спокойно го карай, че от нерви нищо добро не се получава. Мисля че 6-7ма седмица е рано да се види пулс на коремен ехограф, то е рано да се види каквото и да било на коремен ехограф в тия малки седмици. Ако можеш да намериш вагинален и при добър лекар по-добре :) И недей да четеш сега такива истории, изчакай поне до средата на бременността, иначе винаги има за какво да се шашкаме и притесняваме, не че това ни помага :)
Лека бременност и всичко най-хубаво до финала. Всичко ще бъде наред, ще видиш.
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #93 -: Декември 12, 2011, 14:16:30 pm »
Момичета, защо се притеснявате че може да ви върнат за "фалшиви" сигнали за раждане. На тях това им е работата, по-добре да сте наясно отколкото да е много късно- и за упойка няма да има време и стреса по-голям. Аз пък не разбрах със сигурност дали ще се ражда като тръгнах към болницата. Контракциите ми не бяха много чести, имах чувство, че са по-чести от друг път, но съвсем не бях сигурна и мислех че може просто да е от мерак /много исках да се свършва по-бързо  :wink:/ Взех си чантата, но казах на мъжа ми да не се надява много, после като ме оставиха, защото водите ми изтекоха на кушетката за записи, той все питаше "ама днес ли ще раждаш"  :lol:
Успех на всички и леки оставащи дни  :D
*
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #94 -: Декември 12, 2011, 16:12:12 pm »
Привет на всички бъдещи мами. :D
Аз пазих леглото близо седмица, въпреки че кървенето ми продължи 4 дни.
Днес ми сложиха втори прегнил и дано няма проблеми нататък.
На преглед съм чак на 22.12 - толкова далече ми се вижда.
Нямам търпение да разбера какво се случва с второто сакче, отпаднало ли е или и то се е развило като другото. Тая надежда. :D
Иначе се чувствам прекрасно. Нямам почти никакви симптоми. Само дето съм станала като куче - постоянно въртя носа и долавям някакви миризми.
Кофти ми е от миризмата в колата и карам на отворен прозорец. Добре че не ми се налага да шофирам често, че ще се простудя. :D
Стискам палци на тези на които им наближават термините да устискат до когато трябва.  :D
*
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #95 -: Декември 12, 2011, 16:30:18 pm »
Ехааа bamboo ние с теб сме съвсем заедно в 11-та седмица и с две шушулчици! Ти кога си на преглед? Аз съм на 22.12 ранна фетална морфология...!
Вече цял месец съм с кафеникаво зацапване...всички доктори казаха няма страшно...нищо страшно не се вежда на видеозона, било от разтягането  :? не знам вече дано е така!
Безпроблемна бременност на всички мами и хубаво раждане на наближилите!
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #96 -: Декември 12, 2011, 17:30:51 pm »
Момичета, защо се притеснявате че може да ви върнат за "фалшиви" сигнали за раждане. На тях това им е работата, по-добре да сте наясно ....
Ами знам ли? Защото веднъж вече съм събрала куража си, успокоила съм се по някакъв начин и се окаже, че не още..., отделно че втория път пак ще съм със съмнения дали пък сега наистина, трето - излишно бърничкане, казват че не било никак приятно. Затова ;)

*
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #97 -: Декември 12, 2011, 17:39:57 pm »
Момичета,нещо ме обхвана паника,снощи се събудих към 3 с ужасната мисъл,че нещо не е наред.Не,че имам някакви конкретни причини,просто парализиращ страх.След малко отивам да пусна кръвен тест,за да вида колко е чхг-то.Искам да питам,ако бебето няма сърдечна дейност чхг-то,ниско ли ще е?И дали в 6 седмица и 4 дни ,могат да видят сърце с коремен ехограф?В нашия малък град не знам да има вагинален...
Снощи до късно четох историите  на момичетата в конкурса Бебе на зачатие и като разбрах при колко от тях е имало бременност,но не е завършвала до края страшно се притесних.Много ме е яд ,че съм такава бъзла,ама по-добре да проверя вместо да се измъчавам.
Ох, знам че е много лесно да каже "Не се притеснявай" и друго е да се изпълни...И аз бях така, и съм сигурна, че всички момичета са били така...Аз в началото си казвах "Ох, само да видя ембрион и ще се успокоя" после беше така за сърчицето, после ранната феталната морфология, после БХС, сега е 2рата фетална морфология...общо взето винаги можеш да си намериш причина за притеснение, вече зависи от теб как ще го приемеш. Аз си казах от самото начало "Нищо не зависи от мен!!!" и се примирих, че не мога да контролирам нещата и с притесненята си повече вредя....И другото което е, по-добре недей да четеш нищо по форумите...При мен не се видя нито ембрион нито сърчице в 5 г.с и 6 дена и като се начетох на едни страхотии по форумите  8O.... 10 дена само това мислих. Всичко ще си дойде на мястото, всяка бременност е индивидуална.
На мен ми видяха пулсации в 7 г.с и 2 дена с коремен ехограф, НО аз съм във Франция и тук се ползва само коремен ехоргаф в начало на бременността...Вагинален само след 12 г.с, за това може техниката е по-чуствителна, защото в БГ гледат на вагинален толкова рано


Re: Тема на бременните №79
« Отговор #98 -: Декември 12, 2011, 19:01:26 pm »
Момичета имаме сърце!Съвсем ясно се видя на коремен ехограф,ама някакъв модерен беше.Толкова се радвам,че не е кухо яйце или там ,каквито други ужасни неща си мислех!В такава еуфория съм,че не знам на кой първо да се обадя!До този момент не съм казала на никой,дори на майка ми.След първия неуспех исках ,да съм сигурна и тогава да се хваля:)))Благодаря на всички ви за окуражителните думи и затова,че не ме мислите за параноичка:)
Доктора,който ме прегледа не е моя и нищо не ми обясни взе ми 40 лв и ме изпрати по живо ,по здраво.Но бях толкова щастлива,че хич не ми се разправяше с него.На 15 съм във Варна и ще си разпитвам на спокойствие:)
Кога най-рано е възможно да се направи феталната морфология,в коя седмица?
АКО ИМАШ ЛЮБОВ,НЕ СЕ НУЖДАЕШ ОТ НИЩО ДРУГО.АКО ЛИ НЯМАШ,НЕ Е ОТ ОСОБЕНО ЗНАЧЕНИЕ КАКВО ДРУГО ИМАШ.
*
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #99 -: Декември 12, 2011, 19:24:04 pm »
Честито сърчице Теди! Първата фетална морфология обикновено се прави между 11 и 13 седмица.