0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    ysmivkata

  • **
  • 104
  • Мечтите се сбъдват
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #220 -: Декември 20, 2011, 16:36:40 pm »
Охх, това зверче моето как ме изстреля спешно да се къпя. Нали ако нямам тежест в кръста и ниско долу в корема не е време? Ядох едни цитруси, обикновено от тях се подувам и като колики получавам. Сега ниско долу ме пробожда остро и като цяло ми е стегнат корема. Другото, което усещам са неговите разтягания. Не мога да отлича стягане и отпускане. Това не са контракции, нали? Колко стегнато трябва да е това стягане, на камък ли да ми стане корема?
Изтръпнала съм, ей!  8O
Мишле не бой се. При мен контракциите си спомням бяха режещи болки долу ниско, преболи яко после спре, и така се повтаря. Мисли си , че ти предстои най- прекрасната среща ... с бебо. И аз все те мисля :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers: :bighug:

Нашите съкровища Васил и Виктория
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #221 -: Декември 20, 2011, 16:53:23 pm »
Добре, успокоихте ме. Стегнато ми е в момента в горната част, но не преминава надолу. :bighug:

Re: Тема на бременните №79
« Отговор #222 -: Декември 20, 2011, 20:11:39 pm »
Мишле,аз за малко снощи да събудя моя мъж.
Към 3,00 часа се събудих от остра болка от дясно където е момиченцето и болки в кръста.Е нямя такава болка,не можах да стана доста време се мъчих.Когато успях отидох до 00 да ми облекчи малко болката.Едвам легнах на ляво и си викам или ще заспа или ще тръгваме да стягаме багажа .
А преди да си легна засякох че корема ми става на камък през десет минути и след около 1 мин. ме отпуска.
Пожелавам ти леко и безпроблемно раждане. :bighug: :bighug: :bighug:
Коала,на теб също мила  :bighug: :bighug: :bighug: :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #223 -: Декември 20, 2011, 21:08:54 pm »
Малеее, аз щях да съм го събудила  :lol: Голямо съм шубе. Сега е кротко положението при мен. Стискай и ти още малко и много късмет ти желая  :D

*

    gergana :-)

  • *****
  • 1357
  • Сърцето има доводи, които разумът нe познава!
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #224 -: Декември 20, 2011, 21:35:49 pm »
Ох, аз само като ви чета и си умирам от притеснение  osi_15...
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #225 -: Декември 20, 2011, 21:58:26 pm »
Ох, аз само като ви чета и си умирам от притеснение  osi_15...
Все едно не си прочела нищо, Гери! Имаш право, обещавам повече да не психирам аудиторията. Съвсем без да се замисля писах днес  :oops:

*

    gergana :-)

  • *****
  • 1357
  • Сърцето има доводи, които разумът нe познава!
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #226 -: Декември 20, 2011, 22:37:56 pm »
Аааа, Мишле, нямах предвид това! Точно обратното - да споделяте всичко! Хем родилите момичета ще ви помогнат, хем и останалите ще научим кога и какво да очакваме :wink:. Просто ме е хванало шубето :oops:.
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #227 -: Декември 20, 2011, 23:03:00 pm »
Мишле,незнам дали мога да удържа още и колко ?
Нямам си и на идея .Ако се случи раждане в близките дни дали всичко с бебчетата ще е наред.?Това ме притеснява най-много.
Ужасно много ме мъчат киселините последните 10-тина дни ,Талцида си го хапвам като бонбонки вече но облекчение няма ,преди малко и газ. вода пих ,хич не ми се нрави но викам да не е само Талцид ,че май не е добре да хрупам много от него.Обливат ме топли и студени вълни,носа ми се запушва от време на време,корема ми почти постоянно е на камък ,а да се обърна от ляво на дясно или обратно ,става с доста усилия .
Не съм си и помисляла че към края ще е толкова тежкко .Утре съм на запис на тонове ,ще имам и мануален преглед да види док. дали имам разкритие ,изгладена ли е шийката и ще видим какво предстои.
Ако сега ме пита направо съм готова за секцио в близките 2-3 дни ,но не съм егоист все пак по -важни са бебчетата ,а не моето удобство ,но едвам дишам вече ,а хранопровода ми гори ,сигурно и заради това се и потя .
Успокоявам се само от факта че бебчетата си ме риткат ,не спират значи всичко е ок с тях .Дано,дано ,дано!
Оплаках ви се ,но не ми олекна особенно .Дано не съм ви натоварила с моите болежки.
 :oops: :?
Гальонди ,пиши как мина прегледа ? Мисля те .
« Последна редакция: Декември 21, 2011, 00:09:45 am от malkave6tiza »
*
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #228 -: Декември 21, 2011, 10:44:32 am »
Цитат на: malkave6tiza link=topic=47249.msg893417#
Не съм си и помисляла че към края ще е толкова тежкко .
Гальонди ,пиши как мина прегледа ? Мисля те .
malkave6tiza, чудех се къде си и дали всичко е наред!  :D
При нас само "весели новини" тея дни.. Имам си сериозна анемия (пия желязо по 2 пъти на ден, че секцио ме чака и то скоро) Имам си и гестационен диабет. :?  Китката ми едната, има също някакво заболяване, свързано с бременността. Тук му казват carpel tunnel. Подвижността ми е напълно сведена до минимум. Едва успявам да стигна до WC-то. Остави болките навсякъде, но и контракциите ми са ужасни.  Днес в лекарския кабинет бяха през 3-4 минути.. Доки каза, че ми дава най-много седмица.. Те чакат да ми се пукнат водите и така да бягам в болница, че нали искаме бебоците да стоят на топло възможно най-дълго..
 Спането ми е вече мит. Няма наместване, на бебоците им е тясно, мен ме боли навсякъде.. Абе чакам ги вече, честно
казано! Разкритието ми е още 3см, тази вечер ми зацапа и малко се притесних.. Засега сме ок, дано още малко да удържим фронта :oops:
Мишле, разбирам те напълно. Стискам палци да знаеш! Дано всичко мине възможно най-бързо и безболезнено!!!

*

    ysmivkata

  • **
  • 104
  • Мечтите се сбъдват
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #229 -: Декември 21, 2011, 11:07:57 am »
Гале ти нормално ли ще раждаш? Защо ще чакате водите да изтекат? Малее като ви чета чак страх ме хваща сигурно и аз ще съм като вас, но да докарам до твойте седмици :D пък после кавото ще да става, ти нали си вече в 37 г.с. какъв е проблема, ако тръгнат сега? Не е ли нормално близнаците да се родят в 37 даже доста си искарала браво на вас, а бе вие сте герои ще устискате, а аз ви стискам :crossfingers: :crossfingers: :bighug: После ще искам съвети от вас...
Ох объркала съм се сега видях че не  си в 37, така си мислех
« Последна редакция: Декември 21, 2011, 11:09:34 am от ysmivkata »

Нашите съкровища Васил и Виктория
*

    gergana :-)

  • *****
  • 1357
  • Сърцето има доводи, които разумът нe познава!
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #230 -: Декември 21, 2011, 11:09:50 am »
Леле, Гале, и на теб не ти остана! Ще ти честитим май тези дни в друга темичка :wink:! Да видим кой ще бъде пръв - Мишлето, Коалка, ти или малкавещица. Стискам палци на всички ви!!!
Една приятелка ми каза, че падането на тапата при нея е било съпроводено със зацапване, така че бъди нащрек.
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #231 -: Декември 21, 2011, 11:46:05 am »
Ох,аз преди малко стегнах половината багаж за болницата .Пуснах и една пералня ,забравила съм едни пелени и 2-3 хавлии за мен за болницата ,ама да са изпрани и те с бебешкиа препарат  :oops:
Ми дет се вика почти съм готова .Оставих нещата които трябва да се преварят на видно място ,като му дойде времето мъжа ми да ги извари ,и така.
Сядам да си отдъхна за 5 мин. и влизам в банята да се приготвям за днешния преглед.
 :bighug: :bighug: :bighug:
*
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #232 -: Декември 21, 2011, 12:08:26 pm »
Ох,аз преди малко стегнах половината багаж за болницата
Като прочетох и направо настръхнах :) Много малко ти остава до срещата с бебока :) Успех днес на прегледа :)
Гальонди дано всичко да е неред с теб :) gergana:) То и на теб не ти остана много :) Гледай как лети времето, аз преди малко забелязах, че си 33та седмица вече  :D


*

    gergana :-)

  • *****
  • 1357
  • Сърцето има доводи, които разумът нe познава!
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #233 -: Декември 21, 2011, 12:15:59 pm »
Krisi, aз не съм готова още пък дните сякаш взеха да летят като наближи :). Иначе започнах великото пране и гладене тези дни, днес ще взема да наглася и аз чантата май.
*

    Misty

  • ***
  • 273
  • "Най-хубавото предстои!"
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #234 -: Декември 21, 2011, 12:16:54 pm »
Mишле82 не се тревожи, всички тук сме на един хал, ни най малко не си ни обезпокоила , просто всички се вълнуваме заедно с теб и всички,които сте на линия за раждане скоро !
Аз лично, пък и вярвам всички, се вълнуваме...заедно с вас...Споко!!И кураж!Всичко ще бъде наред!!!
Гале,malkaveshtica   стискам палци !Само мислете позитивно !!!
Криси бебката ти си е ок , просто още е малка и няма кака да я усещаш постоянно, като поотрастне повечко ще те подритва ще видиш.
gergana:) още малко ти остава...и ще си гушкаш бебчето!
 Много се вълнувам със и за всички вас момичета въпреки,че не ви познавам и не съм ви виждала или познавам лично!
« Последна редакция: Декември 21, 2011, 12:30:12 pm от Misty »


Re: Тема на бременните №79
« Отговор #235 -: Декември 21, 2011, 14:36:18 pm »
Момичета от два дни имам тъпи болки ниско долу,а днес започнаха да стават по-силни.Много се притесних,дали е нормално ?Досега съм нямала такива,не знам да звъня ли на Док.Но шпа действа временно.Днес си останах в къщи ще гледам да полежа ,дано мине и да не е предвестник на нещо лошо.
АКО ИМАШ ЛЮБОВ,НЕ СЕ НУЖДАЕШ ОТ НИЩО ДРУГО.АКО ЛИ НЯМАШ,НЕ Е ОТ ОСОБЕНО ЗНАЧЕНИЕ КАКВО ДРУГО ИМАШ.
*

    ysmivkata

  • **
  • 104
  • Мечтите се сбъдват
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #236 -: Декември 21, 2011, 14:46:10 pm »
" Разстоянието между човека и Бога е точно една молитва!"- една красива мисъл на Майка Тереза
А има ли по-силна енергия, която се издига към небето, от молитвата на една бъдеща майка в коледната нощ и в първите минути на Новата година?!
В очакване на чудото на раждането поемете глътки от януарския въздух, който е наситен с вкуса на промяната! Защото след появата на бебето животът ви ще се изпълни с кардинално нов смисъл......

Нашите съкровища Васил и Виктория
*

    Misty

  • ***
  • 273
  • "Най-хубавото предстои!"
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #237 -: Декември 21, 2011, 14:53:14 pm »
TEDI81 според мен звъни на лекарката или направо иди да ти види...Щом от Нош-па не минава.За посигурно!Аз така за най малкото ходех, докато влязох в 4-ти месец...сега сме супер!!!Слава Богу!
" Разстоянието между човека и Бога е точно една молитва!"- една красива мисъл на Майка Тереза
А има ли по-силна енергия, която се издига към небето, от молитвата на една бъдеща майка в коледната нощ и в първите минути на Новата година?!
В очакване на чудото на раждането поемете глътки от януарския въздух, който е наситен с вкуса на промяната! Защото след появата на бебето животът ви ще се изпълни с кардинално нов смисъл......
osi_9 Света никога няма да бъде същтият!!!
« Последна редакция: Декември 21, 2011, 14:57:38 pm от Misty »


Re: Тема на бременните №79
« Отговор #238 -: Декември 21, 2011, 18:05:04 pm »
Привет и от мен!
Първо: стискам палци на бъдещите мами за едно леко раждане!
Ние бяхме на консултация днес. Много сме порастнали. Момченцето е 1290 гр, а момиченцето - 1185 гр. Споделих и аз за моите стомашни неразположения, а лекарката ми предложи да посетя гастроентролог за всеки случай, въпреки че най - вероятно болките и киселините са от бременността. Дадоха ми едни билкови хапчета за смучене, за да ги ипробвам дали ще помогнат.
*
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #239 -: Декември 21, 2011, 18:37:50 pm »
Здравейте момичета. Гледам да използвам, че малкият спи за да споделя с вас как беше моето раждане. Като всички вас и аз много се страхувах най/вече от неизвестното. Моят термин беше на 04.12. и от болницата ми казаха, че ще изчакат 10 дни и ще предизвикат раждането. На 11.12. сутринта прокървих и ние отидохме до болницата. От там ме прегледаха и казаха, че е още рано - имах само 1 см разкритие. По обяд отидохме на разход и след това се прибрахме, започнаха леки болки. Към 20:30 започнах да засичам на какъв интервал се повтарят и те бяха на около 5-10 мин. Към 22:00 часа решихме отново да отидем до болница, но този път си извикахме линейка. Тъкмо излезнахме от входната врата и ми потекоха водите. В линейката вече имах болки между 2 и 4 мин. След като ме прегледаха в болницата казаха че имам 8 см разкритие. Дори нямаше време и за епидурална упойка. В 23:10 бях в родилна зала. След десетина силни напъна на 12.12. в 01:50 на бял свят се появи нашият син Марти. На нашият татко разрешиха да пререже пъпната връв. И при такова бързо раждане болките са нетърпими, но след като чух гласа на моето мъниче сякаш всичко се изпари.
Пожелавам на всички едно леко и безпроблемно раждане и бъдете  колкото се може по-спокойни, защото страха и паниката са лош съветник.
Весели празници на всички.