0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #800 -: Януари 31, 2012, 20:17:00 pm »
днес бяхме на плуване с малката. много е смешно - хор от майки пеещи детски песнички и бебета, които или не разбират за какво е цялата шумотевица или просто си лежат като професионалисти във водата. но е купон, препоръчвам горещо, макар, че хамалогията е огромна.

исках да ви питам, от известно време ади прави едни звуци - като че дълго време е била без въздух и после рязко си поема въздух. та питането ми е дали вашите отрочета са го правили това - не мисля, че има проблеми с дишането си, а по-скоро й харесва да издава тези звуци, но пък реших да питам, че все пак си е сериозно.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #801 -: Януари 31, 2012, 20:23:35 pm »
Здравейте д-р Бърди,
Моля и аз за съвет. На единия крак на едното ни момче се появиха пъпчици - прилагам снимки. Моля за Вашето мнение - вероятна причина? нужно ли е да пуснем някакви изследвания? с какво да третираме?
Благодаря предварително!
 
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #802 -: Януари 31, 2012, 20:38:54 pm »
днес бяхме на плуване с малката. много е смешно - хор от майки пеещи детски песнички и бебета, които или не разбират за какво е цялата шумотевица или просто си лежат като професионалисти във водата. но е купон, препоръчвам горещо, макар, че хамалогията е огромна.

Много хубаво.Ади плува ли като шамандурка?Бузана няма проблем да си "плава",не плува...за сега във ваничката само :)


Desunt inopiae multa, avaritiae omnia
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #803 -: Януари 31, 2012, 22:03:30 pm »
някой трябва да я държи шамандурката, но се надявам да започне и сама да се отпуска. приятно е много и мисля, че е важно да знае какво да прави във вода, да не полудявам всеки път като минем покрай басейн или локва някоя по-голяма.
*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #804 -: Февруари 01, 2012, 10:40:45 am »
moniks_s от това което виждам(но не се вижда много добре)на снимката,преди 2-3 месеца при едното ни момченце се беше получило такова зачервяване все едно се е впило нокътчето ,но не е,и под зачервеното се вижда точно бяло-жълтеникаво все едно е гной,но не е гной и когато го натисна да видя дали от страна на детето ще има реакция,мястото побелява и не го боли.
Ама,че го обясних :lol:,но пиша това за да видим дали става въпрос за едно и също нещо.Че така де водих го при педиатрката и тя каза "ще му правиш маникюр на мъжлето,но без инструменти :wink:".Тя тогава избута кожата на вътре точно като при маникюр в самото легълце на нокатчето и до 2-3 часа мястото се успокой и от тога не е имало проблем с този пръст.
След толкова приказки дано съм ти помогнала
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #805 -: Февруари 01, 2012, 11:47:07 am »
Благодаря Бина!Ами фотото ми се развали с телефона снимах,не се вижда много ясно :?Все пак се радвам ,че сподели,аз сложих памук с риванол през ноща и това жълтеникавото изчезна.Дано се успокои,че не ми се занимава с личния му,той с такъв мерак искаше мин.месец да му "оправи"пилето,че ми настръхнаха косите :x

*

    misi

  • *
  • 1543
  • Невъзможното днес ще стане възможно утре!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #806 -: Февруари 01, 2012, 14:19:48 pm »
Момичета, от два дни забелязах, че фонтанелата на Жорко е хлътнала и то доста. Всеки ден го галя по главата, та съм сигурна, че преди не беше така. Четох, че е признак за обезводняване, но той си суче на 2/3 часа, памперсите ни са мокри винаги, а акането стана на 3/4 дни.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #807 -: Февруари 01, 2012, 14:21:43 pm »
Спри да му галиш главата :wink:. След всички допълнения към притеснението - няма място за притеснение. :D


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #808 -: Февруари 01, 2012, 14:59:30 pm »
Миси,и аз знам,че не трябва да се гали отгоре главичката.Аз чак като се позатвори почнах да го галя там.

*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #809 -: Февруари 01, 2012, 15:22:33 pm »
Миси,и аз знам,че не трябва да се гали отгоре главичката.Аз чак като се позатвори почнах да го галя там.
Съвсем нямах това предвид.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #810 -: Февруари 01, 2012, 15:25:46 pm »
Момичета, от два дни забелязах, че фонтанелата на Жорко е хлътнала и то доста. Всеки ден го галя по главата, та съм сигурна, че преди не беше така. Четох, че е признак за обезводняване, но той си суче на 2/3 часа, памперсите ни са мокри винаги, а акането стана на 3/4 дни.
По принцип с това което описваш не би трябвало да е обезводнен, но ако беше моето дете бих се консултирала с лекар, ако съм сигурна, че това не е било така преди.


  
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Ч
« Отговор #811 -: Февруари 01, 2012, 15:35:00 pm »
И ние да се запишем към каскадьорите. Може ли да е толкова малък и толкова щурав - излезе от паяка с глава напред, но се подпря на ръце та няма поражения. Сега лази, но има друг проблем отваря чекмеджета.
Да ви питам чистите ли зъбките някак аз само плакна устата?
« Последна редакция: Февруари 01, 2012, 15:53:15 pm от м-и »
*

    misi

  • *
  • 1543
  • Невъзможното днес ще стане възможно утре!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #812 -: Февруари 01, 2012, 15:41:08 pm »
От както се е родил го галя по главата, така се успокоява и така заспиваме.
Сега четох, че може да е признак и за рахит... уфф, ще звъня на педиатъра.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #813 -: Февруари 01, 2012, 15:44:38 pm »
Миси, нали даваш вит.Д, не е рахит. Може просто да му е било по-топло. Нека теб те погалят по главичката, да се успокоиш. :bighug:
ПП А ни се струваше трудно да забременеем и да родим... :D


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*

    misi

  • *
  • 1543
  • Невъзможното днес ще стане възможно утре!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #814 -: Февруари 01, 2012, 16:28:08 pm »
Миси, нали даваш вит.Д, не е рахит. Може просто да му е било по-топло. Нека теб те погалят по главичката, да се успокоиш. :bighug:
ПП А ни се струваше трудно да забременеем и да родим... :D

Колко си права за последното. :)
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #815 -: Февруари 01, 2012, 18:48:05 pm »
Момичета моето бебе също ака един път та 4-5 дена, не знам какво да правя,давайте съвети, изцяло на АМ е, корема не е твърд и изпражненията са кашести и жълти въпреки големия период между изхожданията
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #816 -: Февруари 01, 2012, 19:04:23 pm »
Миси,и аз знам,че не трябва да се гали отгоре главичката.Аз чак като се позатвори почнах да го галя там.
Съвсем нямах това предвид.
White написах го ,защото така са ми казвали и аз избягвах да го галя отгоре по главата.Може и да е бабини деветини,но ..
« Последна редакция: Февруари 01, 2012, 19:06:27 pm от moniks_s »

*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #817 -: Февруари 01, 2012, 21:05:04 pm »
На моето дете винаги му е била хлътнала фонтанелата. На мен ми казаха, че е нормално за по - грацилни бебета.

Lioni, мисля нямаш повод за притеснение.






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Ч
« Отговор #818 -: Февруари 01, 2012, 21:15:51 pm »
И на моят син му е сякаш вдлъбната главичката там, но Док казва, че си е наред. Нямам представа дали ще се оправи или така ще остане.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #819 -: Февруари 01, 2012, 21:20:21 pm »
Др Бърди, възможно ли е двуседмично бебе да има рефлукс? Често след хранене и между хранене (само кърма) връща част от млякото - просто така, както си лежи... ако не е рефлукс на какво може да се дължи? Благодаря предварително.

(в момента преглеждам старите теми, извинявам се предварително ако този въпрос е бил вече зададен)
« Последна редакция: Февруари 01, 2012, 21:23:08 pm от vaci »