0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #880 -: Февруари 09, 2012, 11:16:32 am »
Като стана дума за подсичане, някой ползвал ли е судокрем продължително време? Пише уж, че можело, но ми се вижда силничък. От друга страна е много ефективен, та се чудя какво да правя...
И още един въпрос, вие кога слагате бебоците да спят? Аз нещо все не успявам да спазвам един и същи час, дори преблизително  :(. С този свободен режим на хранене, понякога го откарваме и до 11 незаспали - сигурно е много късно за малко бебе  :?
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #881 -: Февруари 09, 2012, 11:23:23 am »
vanyush , и ние нямаме определен час на лягане, но мисля че не е лягал по-късно от 21-21:30ч. Зависи кога е ял следобяд/надвечер. След това го къпем, ядем и го оставям да си заспива - САМ  :D Това е единственото, което съм го научила горе долу. През деня спи, когато поиска, в почти всички случаи с биберон, ама като поотрасне тогава ще го мисля.
Аз ползвам судокрем и бочко. Който ми е под ръка, него взимам. :)


*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #882 -: Февруари 09, 2012, 12:01:38 pm »
Здравейте, д-р Бърди  :)
Проведох втори курс на лечение на крачето на Жорко. Този път много бързо изчезна екземата, дори мазах по-продължително. Ден-два след като спра Певарил и Фусикорт екземата отново започва да се появява. Ще приложа снимка по-късно през деня.
Има ли смисъл да мажа с Фусисдин докато все още не се е разрастнала? И изобщо ще съм Ви благодарна за всякакви препоръки.


Бихте ли ми казали мнението си за Дормикинд? И дали е удачно да го давам на сина си?
Вече почти 3 месеца продължава неспането. Вечер сина ми заспива в 21.30-22.00ч и започва да се буди ревейки през интервали от 40-60 мин. Вземам го на ръце, успокоява се, заспива и след 40-60 мин се повтаря отново същото. През нощта кърмя веднъж, понякога 2 пъти. През деня спи само веднъж за около час. Иначе е много енергичен, не се спира.
Притеснява ме, че детето няма пълноценен сън, а ние с баща му сме ходещи зомбита, ако мога така да се изразя. Какво мога да направя, така че синът ми да има спокоен и пълноценен сън? И какво може да провокира неспокойствието по време на сън?
Спазвам следните препоръки:
-проветряване на стаята преди сън;
-по-ниска температура в спалнята;
-леко повдигнат матрак на бебешкото легло;
-държане на бебето в изправено положение след хранене за 15-20 мин

*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #883 -: Февруари 09, 2012, 15:18:26 pm »
Здравейте,отново.
Въпроса ми е към Вас, Доктор Бърди.
Бях Ви писала за малкото момченце,което не е на нужните килограми.
Сега вече сме на 6м а сме 4,850/58см. Захранвам с оризово брашно,ябълки,круши,тиква,картоф и бананова каша,с едно чуждо хранене на ден.През останалото време по 150мл НАН1.
Въпроса ми е да започна ли да давам НАН2?
Това са част от кръвните му изследвания,трябва ли да ме притесняват високото ниво на тромбоцитите
PLT(Thr) 509
MPV 8.7
MCHC 347
Педиатърът каза ,че няма проблем да започна,но...
Благодаря Ви предварително!
Момичета чакам и вашето мнение.

 

*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #884 -: Февруари 09, 2012, 15:53:57 pm »
ванюш, аз основно ползвам судокрем и ако реша, че кожата й ми изглежда суха един, който надин ми препоръча bella, но аз слагам само ако има зачервяване и нощем, откакто изкарва с един памперс цялата нощ. когато имаше упорито подсичане си се оказаха гъбички - и аз имах и се оправихме с антигъбични кремчета, така че може и това да си заслужава да помислиш.

мецани, колко ти е голям момъка, ади имаше един такъв период, но по-къс, около 3-4 месец и като четох доста бебета били така, но дано се намери решение, че вие сигурно дохождате с мъж ти. ако го вземеш да спи при теб?
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #885 -: Февруари 09, 2012, 16:41:23 pm »
Ели, Жорко след 5 дни става на 7 месеца.
Пробвала съм да го взема при мен на спалнята - няма промяна, пак се буди през 40 мин. Пробвахме да спим и с таткото, и без таткото- пак същото.

Ванюш, аз основно ползвам Судокрем и съм много доволна. Преди ползвах кремчето против подсичане на Себамед и от него също бях доволна.
За режима за спане не мога да ти бъда полезна, защото ни е проблемно спането като цяло  :lol:
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #886 -: Февруари 09, 2012, 17:21:23 pm »
Вече почти 3 месеца продължава неспането. Вечер сина ми заспива в 21.30-22.00ч и започва да се буди ревейки през интервали от 40-60 мин. Вземам го на ръце, успокоява се, заспива и след 40-60 мин се повтаря отново същото. През нощта кърмя веднъж, понякога 2 пъти. През деня спи само веднъж за около час. Иначе е много енергичен, не се спира.
държане на бебето в изправено положение след хранене за 15-20 мин
Понякога на тази възраст им става по-лек сънят. Наблюдавах го и с Ивана и сега същото става с Андреа, която я с няколко седмици по-малка от вас.  Прекалено много нови емоции и впечатления имат. Анреа например тази нощ реши да се обръща по корем да се учи да лази, при положение, че иначе спи по 10 часа непробудно.  И като не можа се разплака. Та като им става по-лек сънят, ако не знаят как да се приспят, става гореописаното. Аз тази нощ също носех на ръце да приспивам, макар че до сега това да се е случвало най-много 1-2 пъти. И ще гледам повече да не го правя, че да не си докарам каквото беше с Ивана, да се носим по един час с ревове всяка вечер.
 Когато за първи път заспива, на ръце ли го приспиваш? Много е трудно, но как се оправих с Ивана беше да я отуча от приспиването на ръце. Вярно, седяла съм по повече от половин час до леглото да я гяля и да я успокоявам, но не я вдигах. Четох, че всички ние се будим през нощта и просто се обръщане и заспиваме, но бебетата не знаят как да се успокоят и като се събудят за да заспят им трябва приспиване като при лягане. Има логика, спред мен и наистина с Ивана така стана. Но честно казано аз така ти го казвам,но е малко като философствания без практика, защото да се отучи от носенето и приспиването(ако е от това) наистина е много трудно. 


  
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #887 -: Февруари 09, 2012, 17:43:58 pm »
Мецани, на първо време опитай постепенно да преместиш часа на лягане по-рано с час или два. При някои деца това има много добър ефект - часът на събуждане остава горе-долу същият, но лягането по-рано се отразява добре на съня.

При нас помогнаха два вида чувалчета, при които на бебето се повиват ръцете:
http://www.amazon.com/Kiddopotamus-SwaddleMe-Microfleece-Large-Pink/dp/B0009QYTIY/ref=sr_1_1?s=baby-products&ie=UTF8&qid=1328801612&sr=1-1
http://www.amazon.com/SleepSack-Micro-Fleece-Swaddle-Cream-Small/dp/B001D7JO1U/ref=sr_1_1?s=baby-products&ie=UTF8&qid=1328801655&sr=1-1

Откакто ги ползвам, моят Марко вече спи непробудно и се буди само за хранене. Зная, че детето ти е по-голямо, но има размери и като за него и хронично недоспали родители.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #888 -: Февруари 09, 2012, 17:52:50 pm »
Проблема с неспането явно не е само при нас.От около 2 месеца насам,Севи взе да заспива вечер м/у 23:00 и 01:00 (че понякога и по-късно).След баня кърмя я и уж заспива,ама само си "взима дрямката". И като се събуди една бодра и игрива...чудо.Пробвах по-ранно къпане, по-късно къпане - ефекта е един и същ.И вече я оставям при нас в леглото да се наиграе и ако аз или баща й сме все още будни,я местим в кошарата.
[/url]
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #889 -: Февруари 09, 2012, 17:57:06 pm »
Откакто ги ползвам, моят Марко вече спи непробудно и се буди само за хранене. Зная, че детето ти е по-голямо, но има размери и като за него и хронично недоспали родители.
Цигу, аз не бих повила ръцете на по-голямо дете, независимо какви размери имат. На тази възраст вече се обръщат по корем, не мисля че е безопасно да не са им свободни ръцете.



  
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #890 -: Февруари 09, 2012, 17:59:37 pm »
Мецани, и ние се видяхме в чудо преди около месец. Заспивахме само на ръце и с голям рев и спехме по много малко. Спеше добре единствено навън в количката, но щом се приберем наставаше кошмара. Събуждахме се с рев, заспивахме с мъки и рев, целия трепереше. Това ме принуди да започна да му давам Дормикинд по препоръка на педиатъра. Избрахме по-малкото зло (или поне така си мисля, не знам дали не съм сгрешила). Сега детето е значително по-спокойно, пак заспиваме на ръце, но не с часове и без да плаче. Събуждането също е спокойно. Намалявам постепенно дозата на Дормикинда и смятам скоро да го спра изцяло.


*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #891 -: Февруари 09, 2012, 18:03:34 pm »
Боби, вечер заспива докато си пие млякото, след което го премествам в легълцето. Като часовник се буди точно след 40 мин. Пробвала съм да дам водичка или чайче, само се разтройва повече, биба категорично отказва.

Цигу, пробвах да изместя часа на лягане. Два пъти успях да го приспя в 20.30ч. Е, събуди се окончателно в 3.00ч и искаше да си играем, и така до 5.00ч
Спи в чувалче, но без ръкави. Ще пробвам и с чувалчетата, които си ми препоръчала, благодаря за линка.

mgstra, и на мен педиатърката ми препоръча Дормикинд. Дано да помогне.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #892 -: Февруари 09, 2012, 18:38:11 pm »
Мецани, не знам доколко ще ти е полезно, но съм забелязала, че бебка се буди като Жорко, когато я сложа да спи след като е сукала и не се е оригнала... То не че е лесно да оригнеш спящо бебе, но явно по-добре да се разсъни, ако трябва, и да приспиваш пак с надеждата да е по-трайно. Иначе при нас проблемът се поразреши със спане при мама. То пак е относително "разрешението", понеже мама пак не спи, ама като не ставам и не се разсънвам е малко по-леко. Проскърца ли, кърмя, ако е минало достатъчно време, или я вземам върху мен, ако не е, и така... :?
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #893 -: Февруари 09, 2012, 18:47:03 pm »
Мецани, не знам доколко ще ти е полезно, но съм забелязала, че бебка се буди като Жорко, когато я сложа да спи след като е сукала и не се е оригнала... То не че е лесно да оригнеш спящо бебе, но явно по-добре да се разсъни, ако трябва, и да приспиваш пак с надеждата да е по-трайно. Иначе при нас проблемът се поразреши със спане при мама. То пак е относително "разрешението", понеже мама пак не спи, ама като не ставам и не се разсънвам е малко по-леко. Проскърца ли, кърмя, ако е минало достатъчно време, или я вземам върху мен, ако не е, и така... :?

 и при нас често идва проблем именно от това не оригване...
 Краси, и ние имахме такъв период, Калоян дремваше и толкова. Забелязах, че всъщност на последното кърмене / или поне това, което на мен ми се искаше да е последно, към 21ч / просто количеството кърма не е такова, че с него да изкара нощен сън и всъщност си будува до следващото кърмене, към 23ч. Е, това го реших, като додавам кърма /АМ/, нямам предрасъдък какво да е. Не всяка вечер му трябва, но определено има такива...
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #894 -: Февруари 09, 2012, 19:18:13 pm »
Ванюш, като не се оригне го държа прав около 15-20 мин и обикалям стаята, а той си спи върху мен.

Благодаря на всички, които се включиха с мнения и съвети по моя проблем.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #895 -: Февруари 09, 2012, 19:52:32 pm »
и аз затова питах за спането с вас, защото като се размрънка малката си намира зърното, обикновено даже и не суче толкова интензивно, важното е да знае, че е там, близо и си заспива, но това определено започна около 4тия месец. явно ще трябва да чакаме да видим кога ще отмине. на мен ми е сравнително по-лесно защото си е до мен, ако трябваше да стана и да я взема щеше бая да се озоря. успех, мецани, кажи ако му намериш цаката.

кажете как и издухвате носовете, малката е с хрема, обаче са такива писъци като се опитам да й почистя носа, че сигурно ни чуват не знам къде. съответно хич не мога да си помисля за помпички и тн. преди малко се обърса в канапето, но аз да се приближа със салфетка е невъзможно?
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #896 -: Февруари 09, 2012, 19:52:51 pm »
Топ 10 грешки, които родителите допускат в режима на сън на бебето:

1. "Мятане" на бебето в кошарата. Бебето заспива в обятията ви и вие го "мятате" в леглото. Това е равносилно на следния сценарий: вие заспивате на дивана пред телевизора, мъжът ви ви пренася до леглото. Когато се събудите се чувствате дезориентирани и объркани. Бебето се чувства по същия начин - заспива на топло в обятията и когато се събуди, ги търси отново.

2. Заспиване по време на хранене. Бебето ви заспива, докато суче от гърда или бутилка. Когато се пробуди, то е на различно място и вече не яде.

3. Заспиване с биберон. Представете си, че заспивате с глава на възглавницата, но посред нощ съпругът ви я отнема. Когато се събудите, се чувствате объркани и вероятно ядосани.

4. Режимът на нощно хранене. Ако бебето ви е свикнало да яде през нощта, то ще продължи да се събужда гладно по това време на денонощието. Все едно работите нощна смяна и имате обедна почивка в 3 през нощта. Така вие ще огладнявате точно по това време. Спрете да ядете в 3 и вече няма да чувствате глад тогава.

5. Непостоянен режим. Бебетата си създават навици. Нагласете графика възможно най - близо до режима на вашето бебе. Не сменяйте часа за лягане, само защото сте се прибрали по - късно от работа и сте пропуснали да прекарате време с него.

6. Пропуснат сън. Колкото по - добре спи вашето бебе през деня, толкова добре ще спи и през нощта. Преумората всъщност причинява разстройство на съня.

7. Късно лягане. Както вече казахме, преуморените бебета спят лошо.

8. Нощни пробуждания. Само защото бебето ви се пробужда нощем, не означава, че се нуждае от помощта ви. Ние също се будим на всеки цикъл от 90 минути. Ако отидете да му "помогнете", вероятно ще събудите бебето. Ако то наистина се нуждае от вас, няма начин да не го разберете.

9. Взимане на детето във вашето легло: Ако често взимате бебето в леглото си, когато то плаче, то просто ще свикне и ще продължава да плаче, докато не го направите.

10. Да не оставяте бебето да се научи как да се успокоява само. Самоуспокояването е придобито умение.


Това е нескопосан превод от книгата Baby 411  :oops:. Много от нещата сме приложили и действат. Мисля, че само за биберона сме на различно мнение, засега  :wink:.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #897 -: Февруари 09, 2012, 21:25:01 pm »
Дидон,ми тя заспива на гърдата ми без дори да успея да й предложа другата(което до сега и не ми се е налагало де).Забелязах,че този период съвпадна с периода,от който взеха да я мъчат венците.Не знам дали има някаква връзка.
[/url]
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #898 -: Февруари 09, 2012, 21:50:21 pm »
елле а как да я накарам да не заспива на гърда? не говорим за сукането за успокоение, но тя като се храни заспива?
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #899 -: Февруари 09, 2012, 21:57:47 pm »
Препоръчва се да не се слага заспала, да се поразбуди леко. Това едва ли може да се случи с бебе под 4-6 месеца, при нас работи безотказно.