0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #940 -: Февруари 12, 2012, 16:50:32 pm »
М-и, Хриси получи доста силна хрема преди да се появи първото зъбче. И аз като теб се чудех къде се е разболяла като никъде не бяхме излизали, добре, че не вдигна температура, нямаше зачервено гърло. Дано това да е и при вас. Проведох лечение - прочистване на нослето и аспириране на съдържимото и капки виброцил и тобрадекс, че не отшумя бързо.

Момичета, Атопичния дерматит винаги ли е придружен със силен сърбеж? Притеснява ме, че вече 17 дена лекуваме Хриси, с кортекостероиди и състоянието, тъкмо се подобри и отново се появят обривчета. До сега лекувахме в Фусидин Н - към него категорично направи реакция, която влоши състоянието,  Locoid crelo 0,1 действа много добре но за кратко сега от 2 дни е с Elocom. Фенистил капките изобщо не помогнаха. Едва издържам, дано се повлияе.

От петък е на строга диета, само кърмене и АМ Аптамил ADC но тя не е изпила и 10мл. от месец отказа АМ. Притеснявам се дали и стига кърмата.  :?

Ще съм благодарна ако д-р Birdie сподели своето мнение!







« Последна редакция: Февруари 12, 2012, 17:06:36 pm от deep »

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #941 -: Февруари 12, 2012, 17:22:52 pm »
deep опитвала ли си да повлияеш на АД със бебешка козметика или с хомеопатия?
Надявам се да е зъбче Т се държи около 37 без лекарство. В нослето капах физ. разтвор, че да не станат корички и да го прочистим. Имаме и разстройство, което ме навежда на мисълта, че не е зъб. Ще го следя до утре и ще го заведа на преглед. Така и ще правим консултация, само там да не хванем нещо.
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #942 -: Февруари 12, 2012, 17:57:33 pm »
deep опитвала ли си да повлияеш на АД със бебешка козметика или с хомеопатия?


М-и, купих  Bioderma atoderm PP,намазах само веднъж положението се влоши. Къпя я с A - Derma - подходящ е за суха,атопична и раздразнена кожа. Опитах доста мазила, разбира се по препоръка на лекуващ дерматолог д-р Нухов, който постави диагноза контактен дерматит но очевидно не е, според педиатърката е АД. Много бързо се повлия от Locoid crelo  но не зная дали това, че успоредно и беше назначен фусидин Н не усложни ситуацията и повлия негативно на оздравителния ефект. От както е родена за лосион ползвам на Себа Мед, гладя всичките и дрешки. Това, което забелязвам е, че няма сърбеж а чета, че при АД би трябвало да има.  

С хомеопатия все още не съм.
« Последна редакция: Февруари 12, 2012, 18:02:23 pm от deep »

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #943 -: Февруари 12, 2012, 18:18:34 pm »
м-и, дъщеря ми е със същата картинка - първия ден температура около 38, лесно спадна с лекарство, сега е отшумяваща хрема и нещо, доста подобно на диария. казвам доста подобно, защото не съм сигурна кога казваме, че бебето има диария - някъде бях чела, че при повече от пет изхождания на ден. консистенцията е течна, като на кърмено бебе с различни вариации в цвета. иначе е жизнена и весела, т.е. не изглежда дехидратирана. та ако някой знае, моля да каже, ще съм благодарна и на д-р бърди да се произнесе, че не зная дали да се притеснявам или по-скоро до каква степен.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #944 -: Февруари 12, 2012, 18:31:23 pm »
deep, д-р Бърди много помага при АД. Пускаш снимки тук, да ги погледне той и ще ти даде адекватен съвет. Моето момче също имаше АД и не го сърбеше.
Освен това Бърди тук е давал съвети какво да се прави или да не се прави при АД, като грижа за кожата, къпане, др. съвети. Прегледай темите, има доста инфо от него.






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #945 -: Февруари 12, 2012, 19:24:08 pm »
Smaraidi, благодаря, ще прочета в темите. Д-р Бърди предположи, че може да е АД, пуснах снимки назад в темата. Ще видим до утре как ще се развият нещата и ако се наложи ще направя нови и ще кача.

Какво лечение направихте вие? За колко време отшумя?

Аз много се притеснявам от грешно лечение, виждам, че някои лекарствени ср-ва помагат мигновено почти но други затрудняват положението. Обривите при Хриси бяха само на гръбчето, преди два дни гърба се беше изчистил напълно но се появиха отново на лицето и ушичките до вечерта гърба отново се зачерви а забелязах и на няколко места по ръчичките и отпред на гърдите.
« Последна редакция: Февруари 12, 2012, 19:29:22 pm от deep »

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #946 -: Февруари 12, 2012, 21:45:31 pm »
Мойта ЛЛ изписа кортикостероидно кремче, но Бърди го смени с друго. Затова казах да го види той, защото някой път мястото с АД е инфектирано и първо е нужно да се лекува инфектираното, а после вече и самия АД.
Иначе мия с тоалетното блокче на А-дерма и межех участъците вечер с А-derma exomega. Разреди къпането, особено сега зимата бебето не се поти. Аз къпя 1 път седмично, с топла, дори леко хладка вода, бързо на течаща вода, не се кисне във вода. Подсушаваш с потупване леко и докато е още леко влажна кожата мажеш с А-derma exomega.
Обличаш само с памучни материи, не с плюшени дрехи, махаш плюшените играчки. Ако имаш тежки завеси също, килими, всичко което задържа прах. Готвиш ти, не даваш готови пюрета. Переш с бебешки препарат, изплакваш хубаво.
АД протича на приливи и отливи. Понякога каквото и да правиш, то си е там. При нас беше по бузките и челото. Изчезна през 5 месец, а се появи почти веднага след раждането.
Мисля това са основните правила. Ако се сетя друго ще допълвам. Имате ли коте/куче? Ние например имаме куче и съм си мислила дали не е от него, но явно не щом изчезна.
Ала имате обриви по гърба и гърдите, а там не е харектерно да има обриви при АД.
« Последна редакция: Февруари 12, 2012, 21:47:27 pm от Smaraidi »






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #947 -: Февруари 13, 2012, 07:03:16 am »
Момичета, Атопичния дерматит винаги ли е придружен със силен сърбеж? Притеснява ме, че вече 17 дена лекуваме Хриси, с кортекостероиди и състоянието, тъкмо се подобри и отново се появят обривчета. До сега лекувахме в Фусидин Н - към него категорично направи реакция, която влоши състоянието,  Locoid crelo 0,1 действа много добре но за кратко сега от 2 дни е с Elocom. Фенистил капките изобщо не помогнаха. Едва издържам, дано се повлияе.
При нас е без сърбеж или поне не забелязвам да има такъв.  И двете ми дъщери имаха от време на време ( Андреа още има мъничко) и единственото, което се прави е да се държи кожата овлажнена да не изсъхва. Има кремове специално за АД, а може и обикновен вазелин. При нас най-добре се повлия от Aquaphor baby на Eucerin каот плескам огромни количества.  Обаче то си е почти като вазелин и не знам дали има смисъл него да го купувалш. Алерголога ми даде списък с кремове, които моежло  да се позлват и там го имаше и моят, имаше и вазелин. Общо взето идеята е да се държи омазнено и да не се дава възможност на кожата да изсъхне. В градината и слагат вазелин и все същият ефект има
АД не е алергия, но въпреки това има храни, от които се провокира, така че ако откриеш от ккаво, е добре да го махнеш. Обаче аз до сега не съм открила. Андреа всъщност получи АД преди да я захраня


  
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #948 -: Февруари 13, 2012, 09:56:22 am »
Дийп, студеното време много обостря АД.  Но ти пишеш, че е по цялото тяло вече, незнам дали си споменала, но с какъв прах за пране переш? Питам, защото преди време бяхме прали една блуза на мъжа ми в сестра ми и той веднага се зачерви и изрина целия - реакция от праха за пране (и той е с АД).
Иначе от новородени за моите ползвам Себа мед за баня, всеки опит да го сменя завършва със зачервяване.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #949 -: Февруари 13, 2012, 10:54:14 am »
Общо взето идеята е да се държи омазнено и да не се дава възможност на кожата да изсъхне.

Аз мажа с А-Дерма егзомега и сякаш помага, но пък пише да се маже само по два пъти на ден... Някой пробвал ли е да маже по-често? То с два пъти мазане, няма как да не изсъхне кожата.
Бях споменавала, че нощем много си дере ръчичките. Вече стана страшно - явно я сърби :(. Направо се чудя какво да правя. Ръкавички и като новородена почти не е носила, не знам сега дали ще изтърпи, че не мога постоянно да я пазя. А като се издере пък, не мога и с крема да мажа, понеже не се слага на рани  :(
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #950 -: Февруари 13, 2012, 12:20:16 pm »
Днес положението е по-добре, няма зачервяване съвсем леко се забелязват местата, където са били  с проблем. Но все още не мога да кажа дали е отшумяло като се има предвид, че я мажа сутрини и вечер с Елоком и е на диета само кърма, както споделих тя категорично отказва да пие Aptamil ADC и изобщо всякакво АМ.
Разговарях с педиатърката продължаваме мазане с Елоком да станат 10дни, вече само по веднъж на ден и диетата също за този период от време. Дано издържи, че се съмнявам дали и стига кърмата. После захранване с въглехидрати – картоф, ориз.

Реших да се доверя на педиатърката и, дано не греша... но така или иначе дерматолога при очевидно неефективно лечение от негова страна не промени нищо а направо ми каза, да продължа мазането с Локоид и фенистил капки ако не се повлияе остава варианта да ни приеме в кожния диспансер, това при условие, че 15дни я лекува.  :(

Относно праха за пране, в началото  като  новородена ползвах течния прах на Sano sensitive, в последствие мой познат ми препоръча един американски течен прах, който е внесен от там Xtra - без фосфати и са абсолютно подходящи и за бебета, също подходящ за хора с алергии и астматици. Мамите от Америка могат да споделят мнение, тук го няма на пазара. Преди обривите го ползвах няколко месеца но сега отново купих Sano sensitive.

Виждам, че при АД по-добра козменика е A-derma екзомега, педиатъра също ми препоръча нея, вие от серията кое ползвате? В описанието пише : “Не нанасяйте върху наранявания!“  Какво би трябвало да означава, включва ли зачервените участъци ако има такива!?

Благодаря на всички за споделеното мнение...  :kiss:

Чудя се, дали би могло да е реакция към поставената и Хепатитна ваксина две седмици преди да се прояви!?  :?:
« Последна редакция: Февруари 13, 2012, 13:18:57 pm от deep »

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #951 -: Февруари 13, 2012, 14:23:17 pm »
deep, моята  дъщеря имаше една невероятна сухота и залющване на кожата на телцето. Нямаше обриви и рани. Не я е сърбяло. Но кожата по гръбчето, подмишниците и вратлето беше суха каото на старица. И нямаше олио и тоалетно мляко, които да се справят с това. Тогава педиатръката ни ми каза, че това е АД и ме посъветва да купим А-дерма екзомега мляко,защото вече беше започнало да става топло. Много добре се повлия и за сравнително бързо време отмина.
После като е имала проблеми ми е давала тестери на А-дерма екзомега.

Тъй като е доста скъпа козметика и в големи обеми, попитай в аптеките дали не могат да ти дадат тестер или педиатъра може да има.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #952 -: Февруари 13, 2012, 16:20:38 pm »
elle, благодаря за споделеното – определено мисля да се възползвам от тези съвети. Интересно ми е само от каква възраст мога да започна да ги прилагам? Дали 3 седмици са много рано?

Друго което ми е интересно, е дали ако се опитвам да приспивам бебето през деня в кошарката, ще мога да го приспивам и през нощта в нея? Засега го приспиваме в кошарата вечер, за да свиква че е за по-дълъг сън.
Според мен си е до дете, но и аз като теб смятам, че е добре да си имате нещо, по което да прави разлика, че става дума за по-дълъг сън. Не съм сигурна обаче, че толкова малко бебе може да разбере, че заспива на различно място, освен ако не е в различна поза , понеже то още не може да види дори стаята около себе си, че да разбере, че не е на същото място. Въпреки всичко, не мисля, че може да навреди да ги държиш разделени местата за спане.

Определено мисля да продължа с "разграничението". Не знам дали различава двете места, но през деня спи в шезлонга - в който е леко изправена и под ефекта на вибрациите. Наоколо е светло, и никой не пази тишина. Спи много дълбоко.
Вечер обаче, когато се пренесем в креватчето, светлината в стаята е приглушена, минимални шумове и е в хоризонтално положение (без вибрации). Обаче, против всякаква логика, сънят й е много накъсан, неспокоен. Тя се извива, сумти, ръмжи, и изпада по-често в РЕМ, усмирява се за кратко, след което започват гимнастиките пак. А уж обстановката е по-предразполагаща за сън. Но все пак мисля имаме напредък - преди дори и не искаше да помирише креватчето. Сега я слагаме полузаспала и има по-голям успех.


*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #953 -: Февруари 13, 2012, 17:21:08 pm »
deep, моята  дъщеря имаше една невероятна сухота и залющване на кожата на телцето. Нямаше обриви и рани. Не я е сърбяло. Но кожата по гръбчето, подмишниците и вратлето беше суха каото на старица. И нямаше олио и тоалетно мляко, които да се справят с това. Тогава педиатръката ни ми каза, че това е АД и ме посъветва да купим А-дерма екзомега мляко,защото вече беше започнало да става топло. Много добре се повлия и за сравнително бързо време отмина.
После като е имала проблеми ми е давала тестери на А-дерма екзомега.

Тъй като е доста скъпа козметика и в големи обеми, попитай в аптеките дали не могат да ти дадат тестер или педиатъра може да има.

*vera, и аз така съм решила, дори днес ходих до аптеката, от където купих Bioderma PP крема да питам за тестер но те пък правят ремонт, утре ще отида да търся другаде. Тук в темите назад видях на едно момиче бебчето е направило реакция към А-Дермата точно както Хриси направи към Bioderma, много неприятно.   :?
Има логика при топло време да се използва млякото.


Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #954 -: Февруари 13, 2012, 18:07:12 pm »
... Определено мисля да продължа с "разграничението". Не знам дали различава двете места.

И аз много се тормозех къде как заспива бебето, дали ще се научи лошо, и прочие.
От всичко прочетено в книгите разбирам, че в първите месеци не могат да се изградят лоши навици.
Важно е бебето да е спокойно, да спи и приспиването да не отнема на родителите часове.
Към третия-четвъртия месец децата просто започват да спят по-добре поради ред причини.
Първите седмици и месеци са време за гушкане, приласкаване и успокояване, за да свикнат с огромния за тях нов свят.

Наш Марко мина през много етапи: "има кабарчета в кошчето/креватчето", "ще спя в него, ама само нощем", "дремя сам на шезлонга", "заспивам само повит", "не мога да заспивам повит" и други. Никога не е могъл да заспива само като го сложа в креватчето му, но сега е нужно единствено да му давам биберончето, като го изпусне, иначе си се успокоява и унася сам.
Май е въпрос на време за някои деца.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Ч
« Отговор #955 -: Февруари 13, 2012, 18:37:28 pm »
Не е лесно но се нсучават децата. Къде с рев, къде без:)))))


За мен без, моля  :D

Майтапът на страна, исках да попитам кога слагате бебоците по леглата? Особено за дневния сън се чудя. Нощем, ясно, часът да е горе-долу един и същ (макар и това да не е лесно), ама денем едва ли спят по едно и също време. Моята поне прави големи вариации, то като и храненето й е в различни часове, няма как. И така, ако закъснея с хоризонтирането, се изнервя и не може да заспи. Ако пък я сложа без да й се е доспало, играе, отегчава се, и пак рев.

И друг феномен имаме. Заспива и се събужда след 40 минути. Ако я взема, си откъртва пак и откарва още толкова. Събужда се в добро настроение и животът е по-лесен. Ако, обаче, не предприема нищо, се разсънва, вкисва се и яденето става още по-голям ад  :(. Някакви идеи имате ли с това как да се справя?
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Ч
« Отговор #956 -: Февруари 13, 2012, 20:12:23 pm »
Не е лесно но се нсучават децата. Къде с рев, къде без:)))))


За мен без, моля  :D

Майтапът на страна, исках да попитам кога слагате бебоците по леглата? Особено за дневния сън се чудя. Нощем, ясно, часът да е горе-долу един и същ (макар и това да не е лесно), ама денем едва ли спят по едно и също време. Моята поне прави големи вариации, то като и храненето й е в различни часове, няма как. И така, ако закъснея с хоризонтирането, се изнервя и не може да заспи. Ако пък я сложа без да й се е доспало, играе, отегчава се, и пак рев.

И друг феномен имаме. Заспива и се събужда след 40 минути. Ако я взема, си откъртва пак и откарва още толкова. Събужда се в добро настроение и животът е по-лесен. Ако, обаче, не предприема нищо, се разсънва, вкисва се и яденето става още по-голям ад  :(. Някакви идеи имате ли с това как да се справя?
Андреа не я слагаме в  леглото, освен за нощен сън. Тя си заспива където е и хич не и пречи. Различно е, но обикновено към 10:00 и после към 13:00 и после към 17-18:00 - спи по около 40 минути, а понякога и по-дълго.  На нея и личи като и се доспи, защото става нервна и като заклатя това, в която е в монта и за 2-3 минути е заспала. Ако си заспи на столчето за хранене, само го изтъркалвам в коридора, че да не я събуди каката. Ако си заспи на шезлонга си я оставям там. Обикновено обаче е в кошницата за кола като тръгнем на някъде и просто я разнасяма и тя си спи вътре. Вчера едното от спаненета го изкара на пода, защото заспа докато си играеше на едно одеало до масата за хранене. Само я завихме и я оставихме там докато ние си обядвахме :-).
Ивана като беше бебе също не съм я слагала в леглото освен за нощен сън. Но нея я приспивах, защото иначе беше нервна. Спеше сутрин в 10:00 и следобяд към 17:00 и по-дълго от Андреа.


  
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #957 -: Февруари 13, 2012, 21:58:16 pm »
Момичета, някой имал ли е проблем с така наречената физиологична жълтеница? Педиатърката ме съветва да давам глюкоза, което ми се струва съмнително. Детето е на 7 дни, от родилния дом ни изписаха с жълтеница, но в обичайните срокове и без особени препоръки. Притеснявам се обаче,защото това чудо продължи повече от 1 месец при първото ми дете /което не било обичайно/.
Много ще съм благодарна някой да сподели опит.
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #958 -: Февруари 13, 2012, 23:01:53 pm »
Grace, и при нас жълтеницата продължи повече от месец,но никой не ми е казвал нещо притеснително.Една позната лекарка изрично ме предупреди да не давам глюкоза.Ако бебето си качва,аз не виждам повод за притеснение.

За спането - ние нямаме режим нито за ядене,нито за спане.Заспива когато си поиска,където я завари сънчо :)
[/url]
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #959 -: Февруари 13, 2012, 23:24:55 pm »
Момичета, някой имал ли е проблем с така наречената физиологична жълтеница? Педиатърката ме съветва да давам глюкоза, което ми се струва съмнително. Детето е на 7 дни, от родилния дом ни изписаха с жълтеница, но в обичайните срокове и без особени препоръки. Притеснявам се обаче,защото това чудо продължи повече от 1 месец при първото ми дете /което не било обичайно/.
Много ще съм благодарна някой да сподели опит.

При Преслава се наложи да пускаме кръвни изследвания, продължи повече от месец
на 40 дена давахме венозна кръв- от кръвните се видя, че няма отклонение
просто тя е с по-тъмна кожа и коса, аз също съм с по-тъмна кожа /имам 2-3 солариума по рождение/ и когато се разболея не пребледнявам, а пожълтявам :)
има си специфични симптоми- виж кожата, очичките, а и най-важното- заведи детето на специалист, не на редовният педиатър
нашият личен лекар ни изпрати първо при специалист, който назначи изследванията, макар да беше сигурна, че детето няма да има проблем
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит