0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #760 -: Януари 29, 2012, 22:32:42 pm »
Докторе, предполагам този гел имате предвид:

http://www.pharmacy4u.gr/frezyderm-skin-cleanser-125ml-p-4321.html?language=en


Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #761 -: Януари 29, 2012, 22:37:25 pm »
нимика, имахме чисто нова много хубава кошара, в която детето игра точно 3 седмици. След това почваше да реве още щом го сложех и не спираше, докато не го извадех от там. И се отказах. Много по-полезно ми беше тази решетка, която монтирахме на вратата на стаята му. Закрепя се само с вакуум. Няма нужда да се пробива касата на вратата.


*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #762 -: Януари 29, 2012, 22:39:09 pm »
@deep
Да. Опитайте на малка площ първо.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #763 -: Януари 29, 2012, 22:44:25 pm »
@deep
Да. Опитайте на малка площ първо.

Да, добре. Надявам се, да се намира на нашия пазар.

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #764 -: Януари 29, 2012, 23:50:49 pm »
Боби, тук съм!
Хич не мога и да се изгубя от тук  :wink:, но май повечко си ви чета  :wink: Рядко пиша, но не пропускам почти нищо  :lol:

За храненето легнал - ами ние още и още си се храним легнали - с млякото де! То служи за приспиване, тъй че е най-добре да е легнал, а и да се задави - такива рефлекси на изкашляне имаме, че...... Хич не се притеснявам!

И, Силве, като спреш да го насилваш - току виж му се прияде повечко  :wink:
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #765 -: Януари 30, 2012, 01:10:29 am »
По повод питането ми по-рано в темата за буденето нощем през час или два на двумесечни бебета.
Започнах да увивам момченцето си в горната част на спалното чувалче, с която държа ръцете неподвижни по време на сън.

Чувалчето е това: https://www.halosleep.com/

Вече три нощи се буди само за хранене и паузите са от по четири, пет и дори шест часа.
Явно моето дете се разсънва ръкомахайки и увиването му помага да спи по-продължително и по-спокойно.
Леки нощи на всички!



*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #766 -: Януари 30, 2012, 01:17:43 am »
Как точно го правите това? допълнително одеялце само за раменете? или?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #767 -: Януари 30, 2012, 12:02:28 pm »
Цигу, много яко изглежда, ама в БГ май няма такова нещо. Нашият спален чувал (в който не щем да стоим и 5 минути) е само като долната част. Страшен рев настава и когато опитам да я повия в одеалце. Чудя се да настоявам ли за повиването или не...

 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #768 -: Януари 30, 2012, 15:24:43 pm »
Хм, моята хубавица пък само да усети одеалце върху ръцете си и пощръклява съвсем. Ако опитам така да я озъптя, ще чуят в съседния град чак...  :?
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #769 -: Януари 30, 2012, 15:26:51 pm »
Как точно го правите това? допълнително одеялце само за раменете? или?

Д-р Бърди, чувалчето се състои от две части. Едната се облича и се затваря с цип - тя е без ръкави и оставя краката свободни.
Горната част е парче от същата материя и се залепва за гърба и отпред с велкро. Тя покрива и прибира ръцете към тялото.
Това е просто по-лесен начин за повиване (swaddling).

Zai, продават се и в amazon: http://www.amazon.com/SleepSack-Micro-Fleece-Swaddle-Cream-Small/dp/B001D7JO1U/ref=pd_sim_ba_2

« Последна редакция: Януари 30, 2012, 15:34:43 pm от цигу »
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #770 -: Януари 30, 2012, 15:44:35 pm »
Момичета, Може ли мнение  за следното:
Малкия през  деня не обича много време  да стои и играе в кошарата.Много по-приятно му е да се търкаля на юрганче на пода .Предполагам просто е по-широко и се търкаля на воля ,а и не е ограничен погледа му към стаята.
Та се чудя дали да купувам кошара за игра  (все пак са с по голям размер от тази за спане )-има ли смисъл от тук нататък или ще ни е нужна за ограничение,като запълзи?
Нимика, моят "големият" не малко, ами изобщо не щя да стои в кошара. За късмет се усетих преди да закупя такава (пробвах го с тази на братовчед му) и моментално пристанахме на килимче на пода (http://www.ikea.bg/DefaultM.aspx?page=productview&iID=3602). Сега вече и от него няма много полза, защото пропълзява и се търкаля (Кай, не килимчето:-) навред, но докато беше склонен да кисне отгоре бях много доволна. А "специално" килимче купих защото у нас килими нямам никакви, а не исках да виси на голия паркет; сега вече си е там и изобщо не ме пита; ако имах обикновен килим, особено от по-малките, които се чистят по-лесно и не се стъпва върху им непрекъснато, верятно изобщо нямаше да търся нещо отделно за ситния.
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #771 -: Януари 30, 2012, 16:25:46 pm »
Благодаря за споделените мнения .Помогнахте ми да не се набутвам с кошара за игра.
Викам си -тя по-голяма -може да му е кеф да се търкаля там ,ама едва ли,щом и сега не иска в наличната.

Надинче,и аз съм без килими .Постилам  един дебел  гооолям юрган ,когато го слагам да се търкаля. И така по-няколко пъти на ден  постилам ,пера плика редовно  и така засега.Като запълзи ще ближе и паркета предполагам  :lol: и дотам с хигиенните ограничения.
« Последна редакция: Януари 30, 2012, 16:28:37 pm от nimika »


*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #772 -: Януари 30, 2012, 16:31:12 pm »
Хмм, Надин, Нимика, и аз мислех да купувам по-нататък кошара, ама май ще се окаже ненужна покупка  :wink: Но това с юргана и плика наистина е идея и мисля да плагиатствам  :D :lol:


*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #773 -: Януари 30, 2012, 16:44:19 pm »
ivanita,  аз от много отдавна се канех , но  не й дойде реда , защото от вещи на малкия , вече за нас няма място .Виж -бънджито и детския център са незаменимо ценни според мен .Това за  юнаци като моя ,които легнали не обичат да играят .
А с юргана ми е мн удобно - чистя си пода .Е - постилам , вдигам ,но ми е по-удобно и чисто , отколкото с килим  . Застилам и  още един чаршаф върху самия плик на юргана, които  сменям още по-често ,защото  дребния се  хваща за него , усуква се като се търкаля , лапа го ...



Не се дават- царевица, елда,броколи, грах, кайсия, праскова.
Не даваме бурканчета.
Елда и царевица и броколи са едни от най-алергизиращите храни до 12м възраст.

НЕ се дава масло, тъй като не е въведено още прясното мляко.
Въобще- давате много храни като видове за 7м дете. Няма за къде да се бърза толкова... .

Следователно-това може да е алергична реакция към храна или бурканче.
Най-доброто е да ограничите "разнообразието", и да поизчакате засега, третирайки само с козметичните средства.

Не двваме елда!

Д-р Бърди ,  препоръчвате да се избягват горните и да се въведат по-късно    по принцип  ли или  впредвид  само конкретния проблем при deep?
За броколите, царевицата съм чела ваши предишни мнения да се избягват и от кърмачките.

Но и елдата ли ?- тук масово след оризовата каша , се препоръчва и захранва с  елда .

Благодаря Ви.


*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #774 -: Януари 30, 2012, 17:01:03 pm »
аз съм на мнение, че да яде от земята, нали иначе пък не й се развива имунната система :)

между другото като имате паркети тези гумените големи квадрати дето се съединяват като пъзел не мога да ги намеря сега, но съм сигурна ще се сещате, те са удобни - могат да се забършат, бебето си ги гризе на воля, някой от тях издават и съответни на картинката звуци, пък и са по-меки от чаршаф, например, така че и да паднат, падат на меко.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #775 -: Януари 30, 2012, 17:04:57 pm »
За тези гумените пъзели, някой беше писал, че са забреанени в някои държави, защото е установено, че са токсични.






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #776 -: Януари 30, 2012, 17:38:49 pm »
смарайди не знаех, тук ги има, малко по-добре изглеждат, но ако знаете такива неща за тези, дето се продават в бг, пишете, че аз имам колкото за едно футболно игрище да знам дали да ги ползвам. или поне как се казват и какво да търсим в гугъл.

ох, писна ми всяко нещо вместо да е улеснени да ти отваря още повече работа
*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #777 -: Януари 30, 2012, 17:45:27 pm »
Каква може да е причината за слуз в акото на бебето,че едното близначе от 3-4 дена има по 1-2 нишки слуз,не на всяко изхождане,но поне в едно има.Не съм въвеждала нова храна освен Овесена каша от 23.01.За сега не забелязвам нещо различно в състоянието му,играе,смее се.

А за кошарите за игра добре,че се разговорихте защото мислех ме другата седмица да им купува ме :lol:сега ще има смяна в подаръците :P
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #778 -: Януари 30, 2012, 18:22:23 pm »
Кошарата за игра е нещо много полезно, ако може да се ползва и като легло при пътувания. Иначе е вярно, че като пропълзи човечето му става тесничко  :D.
Ние имаме вътрешна стълба, която преградихме с такава врата, ще сложим същата и на кухнята, тъй като Тереза проявява жив интерес към кулинарния процес  :lol:.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #779 -: Януари 30, 2012, 18:40:24 pm »
бина, съвсем не съм специалист, но понеже доста четох за "акото на бебето" - та слуз не е проблем, ако не е черна на цвят (тогава се мисли дали не е кръв, тя така изглежда). моята дъщеря също от време на време, особено в началото на захранването имаше такива бели нишки, нямаш грижи, според мен  :)