0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #740 -: Януари 29, 2012, 03:41:03 am »
Силванче, ако детето наддава добре и няма изгледи за някакъв дискомфорт - не го мъчи!

Аз лично никога не съм насилвала за ядене - колкото - толкова! Щом дивее - значи му стига! При вас - щом си е спокойно детето - значи няма нужда от "набутване"! Той е човек, а на човеците понякога просто не им се яде толкова, колкото пише по книгите  :wink:
Ей, къде се загуби ти? Почти заедно си бременяхме и после май изчезна или поне аз май не съм те засичала.
Аз съм напълно съгласна с това, което казваш. Ивана никога не е яла колкото са нормите, а по-малко, но си растеше добре и не съм се притеснявала.

Как ги храните тези деца като ги държите? Аз сигурно и себе си и детето ще полея. Храня ги само в столче иначе не мога.


  
*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #741 -: Януари 29, 2012, 09:44:00 am »
Когато хапват мляко ядът в мен,а когато има пюре или каша на стола :lol:
те няма как да ядът на стол сами защото поне нашите не могат да си държат шишетата сами,поне не и тези за хранене защото са стъклени иначе за водата им са пластмасови и си ги държат,но пак като са легнали,е то няма как седнали защото още не могат и да стоят стабилно сами :D

При нас е така може и да изостават знам ли мисля,че е нормално за сега това което не могат,поправете ме,ако бъркам :oops:
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #742 -: Януари 29, 2012, 09:49:44 am »
Когато хапват мляко ядът в мен,а когато има пюре или каша на стола :lol:
те няма как да ядът на стол сами защото поне нашите не могат да си държат шишетата сами,поне не и тези за хранене защото са стъклени иначе за водата им са пластмасови и си ги държат,но пак като са легнали,е то няма как седнали защото още не могат и да стоят стабилно сами :D

При нас е така може и да изостават знам ли мисля,че е нормално за сега това което не могат,поправете ме,ако бъркам :oops:
Не, не изостават и ни е сме така. Обаче като храня с лъжичка я държа на стола. Ивана като я хранех с шише я държах, но Андреа и за шишето я слагам на стола - по-удобно ми е. Не те ли е страх да пият легнали?


  
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #743 -: Януари 29, 2012, 11:09:39 am »
Момичета, Може ли мнение  за следното:
Малкия през  деня не обича много време  да стои и играе в кошарата.Много по-приятно му е да се търкаля на юрганче на пода .Предполагам просто е по-широко и се търкаля на воля ,а и не е ограничен погледа му към стаята.
Та се чудя дали да купувам кошара за игра  (все пак са с по голям размер от тази за спане )-има ли смисъл от тук нататък или ще ни е нужна за ограничение,като запълзи?

винаги се чудя къде да задам разни такива общи въпроси ,за да не товаря тази тема ,която си мисля ,че е за по-сериозни ,медицински проблеми ,както и да затормозяваме д-р Бърди да чете разни раздумки ,битовизми и тн
« Последна редакция: Януари 29, 2012, 11:18:06 am от nimika »


*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #744 -: Януари 29, 2012, 11:19:25 am »
Боби като ги храня в мен са по-лу седнали,по-лу легнали,а не напълно легнали,ще се пробвам и аз в столчетата не съм се сещала и когато хапват мляко да ги настанявам там :lol:
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #745 -: Януари 29, 2012, 11:28:24 am »
Не ме питайте как се разхождаме и се храним, с едната ръка едва го удържам, с другата държа шишето, а често пъти с двете ръце го държа и подпирам с брадата шишето, и ходя из стаята  :D .

Но май ще спра да го насилвам за яденето, колкото иска.
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #746 -: Януари 29, 2012, 11:30:13 am »
Благодаря на всички, които се включиха. :kiss:

Ще поделя как се развиха нещата при нас... Снимките от вчера са след като бяхме завели Хриси на педиатъра и бяхме започнали лечение с Fucidin H но на следващата сутрин обривите бяха се увеличили буквално по цялото гръбче.  8O Въпреки, че беше събота се обадих в Кожния диспансер и за наша радост д-р Нухов влезе в положение и ни прие. Според него обрива категорично не е от храна а контактен дерматит, като сподели, че: " Най-често такъв лишей е от контакт с гумена щампа на дреха. " :?  Хриси няма дрехи с такава щампа и аз продължавах да бъда притеснена, защото не знаех каква е причината.  :? Изписа и лечение Fucidin H мазане вечер за 8 дни, успоредно Locoid Crelo 0,1% сутрин, без да се третират областите на лицето и шията с втория. Като схемата продължава с мазане през вечер и така до спиране и да се включи Фенистил капки ако няма подобрение.  Успоредно да продължим с диета за няколко дни но не толкова строга, можем да включим пиле и морков.

Аз продължиш да разсъждавам какво е провокирало такъв обрив и в едни момент се сетих, че пижамата ми, която получих подарък за Коледа има  щампа Гарфилд държи огромно гумено сърце.  :idea: Точно тези дни я сложих и се сетих, че като мия Хриси при смяна на памперс точно гръбчето и е голо и има контакт с щампата, както и лицето, когато суче. Разбира се, не мога да съм 100% сигурна но веднага махнах пижамата и днес обривите са избледнели и няма разпространение. Надявам се това да е отговора.


deep, кашата за която си писала на Милупа със 7 зърна не е ли с глутен? Писала си за безглутенова такава или има безглутенова 7 зърна?

Мисля, че съм се заблудила, тази каша съдържа глутен. Този линк е малко неясен и ме заблуди. http://www.remedium.bg/?page_id=27&record_id=239455  
Педиатърката ме насочи, въпреки, че и споделих, че все още не съм въвела глутена.
« Последна редакция: Януари 29, 2012, 11:34:45 am от deep »

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #747 -: Януари 29, 2012, 11:40:51 am »
Не, не изостават и ни е сме така. Обаче като храня с лъжичка я държа на стола. Ивана като я хранех с шише я държах, но Андреа и за шишето я слагам на стола - по-удобно ми е. Не те ли е страх да пият легнали?

Боби, Хриси в един момент категорично отказа да яде в друга поза освен легнала, тогава я дохранвах. Моята племенница по същия начин се хранеше. Ще излъжа, че не ме беше страх но някак успях да се доверя, че детето най-добре знае но винаги внимавах да не се задави, разбира се.

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #748 -: Януари 29, 2012, 12:02:40 pm »
Относно храненето имам следният въпрос. Ние се храним на 3-3.5ч. от шише, добре но напоследък Елиа започна да яде доста бавно едно хранене отнема 30-40мин. и така постепенно часовете за хранене се изместиха. Та питам за начален час на храненето се смята часът на започване или часът на приключване на храненето? Ако започваме хранене в 6ч. тя яде до 6:40 следващото хранене трябва да е в 9ч., но тогава пък няма да спазим часовете на почивка.
Не знам правилно ли се изразих.
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #749 -: Януари 29, 2012, 12:06:13 pm »
Къди, до колкото зная началният час се смята часът на започване.

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #750 -: Януари 29, 2012, 12:14:45 pm »
и аз така знам


*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #751 -: Януари 29, 2012, 12:37:11 pm »
Цитат
Ще излъжа, че не ме беше страх но някак успях да се доверя, че детето най-добре знае но винаги внимавах да не се задави, разбира се.

Да,да то детето си показва у нас единият обича почти седнал,а другия почти легнал :lol:
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #752 -: Януари 29, 2012, 14:59:46 pm »
Също съм давала шише като е легнало бебето, но лежеше на възглавница. Бях прочела, че като е легнал на възглавница шишето не е по дължината на гърлото и прави ъчъл, което било важно да не прави отит.






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #753 -: Януари 29, 2012, 17:51:10 pm »
Благодаря на всички, които се включиха. :kiss:

Ще поделя как се развиха нещата при нас... Снимките от вчера са след като бяхме завели Хриси на педиатъра и бяхме започнали лечение с Fucidin H но на следващата сутрин обривите бяха се увеличили буквално по цялото гръбче.  8O Въпреки, че беше събота се обадих в Кожния диспансер и за наша радост д-р Нухов влезе в положение и ни прие. Според него обрива категорично не е от храна а контактен дерматит, като сподели, че: " Най-често такъв лишей е от контакт с гумена щампа на дреха. " :?  Хриси няма дрехи с такава щампа и аз продължавах да бъда притеснена, защото не знаех каква е причината.  :? Изписа и лечение Fucidin H мазане вечер за 8 дни, успоредно Locoid Crelo 0,1% сутрин, без да се третират областите на лицето и шията с втория. Като схемата продължава с мазане през вечер и така до спиране и да се включи Фенистил капки ако няма подобрение.  Успоредно да продължим с диета за няколко дни но не толкова строга, можем да включим пиле и морков.

Аз продължиш да разсъждавам какво е провокирало такъв обрив и в едни момент се сетих, че пижамата ми, която получих подарък за Коледа има  щампа Гарфилд държи огромно гумено сърце.  :idea: Точно тези дни я сложих и се сетих, че като мия Хриси при смяна на памперс точно гръбчето и е голо и има контакт с щампата, както и лицето, когато суче. Разбира се, не мога да съм 100% сигурна но веднага махнах пижамата и днес обривите са избледнели и няма разпространение. Надявам се това да е отговора.


deep, кашата за която си писала на Милупа със 7 зърна не е ли с глутен? Писала си за безглутенова такава или има безглутенова 7 зърна?

Мисля, че съм се заблудила, тази каша съдържа глутен. Този линк е малко неясен и ме заблуди. http://www.remedium.bg/?page_id=27&record_id=239455 
Педиатърката ме насочи, въпреки, че и споделих, че все още не съм въвела глутена.
Това са обриви от изпотяване, и/или контакт с мокро за дълго време.
Понякога са алергия от АБ, или начало на АД.
Но първото е най-възможно.

Първа стъпка е добро овлажняващо кремче и измиване с добър антисептичен шампоан/сапун. За такъв тук ползваме "фрези Дерм Скин клийнзер".
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Ч
« Отговор #754 -: Януари 29, 2012, 20:09:52 pm »
Момичета, Може ли мнение  за следното:
Малкия през  деня не обича много време  да стои и играе в кошарата.Много по-приятно му е да се търкаля на юрганче на пода .Предполагам просто е по-широко и се търкаля на воля ,а и не е ограничен погледа му към стаята.
Та се чудя дали да купувам кошара за игра  (все пак са с по голям размер от тази за спане )-има ли смисъл от тук нататък или ще ни е нужна за ограничение,като запълзи?

винаги се чудя къде да задам разни такива общи въпроси ,за да не товаря тази тема ,която си мисля ,че е за по-сериозни ,медицински проблеми ,както и да затормозяваме д-р Бърди да чете разни раздумки ,битовизми и тн
Зависи от детето, щом от сега не обича, едва ли.Ивана изкара там точно един месец и после започна да се изправя, да стои права и да крещи до истерия, докато не я изкарам. И от тогава започна да лази из цялата къща. Много се надявам поне Андреа да седи вътре по-дълго време, че не е работа да тичаш след лазещо бебе, коеот навсякъде пипа и всичко си слага в устата.

П.П. Темата е за взаимопомощ, не е задължително да е медицинска, до колкото аз знам.


  
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #755 -: Януари 29, 2012, 21:00:53 pm »
Благодаря на всички, които се включиха. :kiss:

Ще поделя как се развиха нещата при нас... Снимките от вчера са след като бяхме завели Хриси на педиатъра и бяхме започнали лечение с Fucidin H но на следващата сутрин обривите бяха се увеличили буквално по цялото гръбче.  8O Въпреки, че беше събота се обадих в Кожния диспансер и за наша радост д-р Нухов влезе в положение и ни прие. Според него обрива категорично не е от храна а контактен дерматит, като сподели, че: " Най-често такъв лишей е от контакт с гумена щампа на дреха. " :?  Хриси няма дрехи с такава щампа и аз продължавах да бъда притеснена, защото не знаех каква е причината.  :? Изписа и лечение Fucidin H мазане вечер за 8 дни, успоредно Locoid Crelo 0,1% сутрин, без да се третират областите на лицето и шията с втория. Като схемата продължава с мазане през вечер и така до спиране и да се включи Фенистил капки ако няма подобрение.  Успоредно да продължим с диета за няколко дни но не толкова строга, можем да включим пиле и морков.

Аз продължиш да разсъждавам какво е провокирало такъв обрив и в едни момент се сетих, че пижамата ми, която получих подарък за Коледа има  щампа Гарфилд държи огромно гумено сърце.  :idea: Точно тези дни я сложих и се сетих, че като мия Хриси при смяна на памперс точно гръбчето и е голо и има контакт с щампата, както и лицето, когато суче. Разбира се, не мога да съм 100% сигурна но веднага махнах пижамата и днес обривите са избледнели и няма разпространение. Надявам се това да е отговора.


deep, кашата за която си писала на Милупа със 7 зърна не е ли с глутен? Писала си за безглутенова такава или има безглутенова 7 зърна?

Мисля, че съм се заблудила, тази каша съдържа глутен. Този линк е малко неясен и ме заблуди. http://www.remedium.bg/?page_id=27&record_id=239455  
Педиатърката ме насочи, въпреки, че и споделих, че все още не съм въвела глутена.
Това са обриви от изпотяване, и/или контакт с мокро за дълго време.
Понякога са алергия от АБ, или начало на АД.
Но първото е най-възможно.

Първа стъпка е добро овлажняващо кремче и измиване с добър антисептичен шампоан/сапун. За такъв тук ползваме "фрези Дерм Скин клийнзер".

Д-р Birdie, благодаря Ви, че се включихте.

Хриси не е приемала антибиотици. Относно контакт с мокро, на няколко пъти вечер съм  я преобличала, когато спи при нас съм виждала, че горната част на блузката е потничка но само около вратлето. Обривитесе появиха първо зад ушите, под брадата и лицето, в последствие обхванаха целия гръб. В началото я мажех с биодерма atoderm PO zink  и имаше леко подобрение но в едни момент се увеличиха, като в действителност в този период от време използвах точно пижамата с гумената апликация.

Според Вас, настоящето лечение адекватно ли е, имам предвид ако е начало на АД? Признавам, че звучи плашещо. Притеснява ме мазането с два хидрокортизонови препарата на доста голям обем от тялото.  
Ще видя дали мога да намеря на пазара този шампоан. Сега използвам  А-ДЕРМА почистваш гел с овесено мляко.http://apteka.framar.bg/30062139/%D0%B0-%D0%B4%D0%B5%D1%80%D0%BC%D0%B0-%D0%BF%D0%BE%D1%87%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%B0%D1%89-%D0%B3%D0%B5%D0%BB-%D1%81-%D0%BE%D0%B2%D0%B5%D1%81%D0%B5%D0%BD%D0%BE-%D0%BC%D0%BB%D1%8F%D0%BA%D0%BE-250-%D0%BC%D0%BB-#axzz1ksKifZm2
Какво овлажняващо кремче бихте ми препоръчали? От раждането до сега след баня ползвам лосиона на SebaMed. http://sebamed.bg/%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B4%D1%83%D0%BA%D1%82%D0%B8/%D0%B3%D1%80%D0%B8%D0%B6%D0%B0-%D0%B7%D0%B0-%D0%B1%D0%B5%D0%B1%D0%B5%D1%82%D0%B0-%D0%B8-%D0%B4%D0%B5%D1%86%D0%B0/%D0%B1%D0%B5%D0%B1%D0%B5-%D0%BB%D0%BE%D1%81%D0%B8%D0%BE%D0%BD
« Последна редакция: Януари 29, 2012, 21:18:03 pm от deep »

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #756 -: Януари 29, 2012, 21:12:11 pm »
Освен по гръбчето? по други места?
С какво храните детето?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #757 -: Януари 29, 2012, 21:22:51 pm »
Освен по гръбчето има зад ушичките, под брадата и лицето, отпред на гърдите няма, нито по краката.

До сега като захранване съм вкарала:
Зеленчуци - тиква, картоф, морков, тиквичка, зелена чушка - сиврия, царевица, грах - последните 2 са от пюрета "градински зеленчуци" и "нежни зеленчуци" спанак, брокол

Плодове - круша, ябълка, синя слива, кайсия, праскова, банан

Каши (Milupa, Humana) зърнени - оризова, млечна бананова, безмлечна ябълкова,  млечна Елда с круша, безглутенови бисквитки Plasmon=

Месо - пуешко, пиле

копър

Масло President, което не съм давала скоро

Жълтък - като започнах с половината на 1/4 от жълтъка.
Последно вкарания продукт е Елда от преди 5 дни. Като същия ден съм дала жълтък по-малко от половин.
 
Детето е на кърма и две заместени хранения, през другото време само на кърма, отказа да яде АМ, ползвах само за дохранване. Преди 20-на дни възвърна нощното си хранене, буди се неколкократно вечер за да суче.

Последните два дни е на диета оризова млечна каша на Humana, картоф, пюре круша и ябълка + оризова млечна каша. Днес добавих морков към обедното хранене.
« Последна редакция: Януари 29, 2012, 21:33:58 pm от deep »

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #758 -: Януари 29, 2012, 21:56:42 pm »
Не се дават- царевица, елда,броколи, грах, кайсия, праскова.
Не даваме бурканчета.
Елда и царевица и броколи са едни от най-алергизиращите храни до 12м възраст.

НЕ се дава масло, тъй като не е въведено още прясното мляко.
Въобще- давате много храни като видове за 7м дете. Няма за къде да се бърза толкова... .

Следователно-това може да е алергична реакция към храна или бурканче.
Най-доброто е да ограничите "разнообразието", и да поизчакате засега, третирайки само с козметичните средства.

Не двваме елда!
« Последна редакция: Януари 29, 2012, 22:01:58 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #759 -: Януари 29, 2012, 22:13:07 pm »
Не се дават- царевица, елда,броколи, грах, кайсия, праскова.
Не даваме бурканчета.
Елда и царевица и броколи са едни от най-алергизиращите храни до 12м възраст.

НЕ се дава масло, тъй като не е въведено още прясното мляко.
Въобще- давате много храни като видове за 7м дете. Няма за къде да се бърза толкова... .

Следователно-това може да е алергична реакция към храна или бурканче.
Най-доброто е да ограничите "разнообразието", и да поизчакате засега, третирайки само с козметичните средства.

Не двваме елда!


Благодаря Докторе, ще се съобразя с Вашите напътствия. Изброените зеленчуци не съм давала самостоятелно, по-скоро  са част от пюретата "градински зеленчуци", "нежни зеленчуци" и прочие... Но ще ги спра категорично.
От поста Ви разбирам да спра третирането с предписаните ни медицински препарати.

Благодаря Ви, още веднъж!

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън