0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Оценка на моториката № 2
« Отговор #180 -: Януари 07, 2012, 16:11:20 pm »
"България умира в мен с всеки изминал ден."

Прилича на красива, романтична поза. Не го повтаряйте по инерция. Опитайте се да смените тези думи със синоними, за да намерите уж същия смисъл, което пък може и да не се получи и ще забравите какво сте искал да кажете.

Вие общувате с нас, нали? Нещо, за което може да сте съжалил вече нееднократно, а даже сме и българи, което означава, че общувате с частици от родината си...

Без никаква връзка да попитам нескромно -  забелязахте ли, че липсвах година  и нещо?  :D

На Ирина после ще отговоря, като имам повече време... :D
Написал съм това, което мисля.
Вие може да си слагате какъвто искате смисъл вътре, но това не променя нещата, които аз искам да кажа. Нито начинът, по който искам да ги кажа.
Така че, "психоанализата"- пак не успя. За кой ли път... . За пореден път.
Сменете обекта.

Колко сте отсъствали, значение за мен няма. Важното е да сте добре дошли като се върнете.  :wink:
Нито се занимавам с подобна "статистика".

Много трудно, Докторе! Много трудно върви! Едно напред, две назад - не знам как се казва този вид танц.

Жив и здрав да сте! Нашите коментари за Вашите мисли нямат никакво значение, разбира се. Те са просто опит да има разговор, но като не става - не става! Важното е Вие да сте в мир и хармония по Вашия си начин.
За статистиката - беше много любезно също така!

Успехи в живота, професията и живота най-сърдечно Ви пожелавам! :D

*
Re: Оценка на моториката № 2
« Отговор #181 -: Януари 07, 2012, 16:15:25 pm »
Не ми се коментира министър председателя ни, както и неговото обкръжение.
Както се казва, сами си го избрахме, без мен де. Лошото е, че от както станаха промените никой не ми е вдъхвал доверие, за да гласувам за него. И да не си помислите, че не съм гласувала, гласувала съм, макар и да знаех, че нищо няма да се случи. Просто избирах по мои убеждения по малкото зло, ако мога така да го нарека.

Скоро гледах едно предаване и как тази наша финансова дисциплина сама по себе си нищо не ни носи и няма никакъв смисъл от нея, ако икономиката не работи и това наистина е така. Защото ние икономика сега дефакто нямаме.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Оценка на моториката № 2
« Отговор #182 -: Януари 07, 2012, 16:49:34 pm »
Докторе, друга ми беше мисълта. Довечера ще ми обясня, че сега бързам.  :)

Re: Оценка на моториката № 2
« Отговор #183 -: Януари 07, 2012, 17:11:45 pm »
Попитах Ви, защото имам познати смесен брак немкиня и българин и децата им заспиваха в 18.00 до към 7 им години. И съответно ставаха в 5.00. Обяснението на майката е че така като легнат рано, тя ще има възможност да отдели пълноценно време на мъжа си след заспиването им.

А кога отделят време за децата?? Хайде майката не работи примерно- добре...а бащата на снимка ли само познават? А не е ли пълноценно времето прекарано заедно с децата...или се има предвид друго.... ;) На мен и сега ми е мъчно, защото нашия татко се прибира в най-добрия случай в 20:00 и остава малко време за игра /не любовна ;)/, защото после следва баня, храна и лягане към 22:00. Според мен е много важно общуването и на двамата родители с децата, а и самото общуване между родителите ПРЕД децата. Нали това е част от възпитанието? Или греша? Странно е, защото моето мнение за германците е че са много добре възпитани.


*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Оценка на моториката № 2
« Отговор #184 -: Януари 07, 2012, 17:51:47 pm »
И аз по темата за заспиването. Нашите деца лягат в 8 и стават в 6. Не сме им налагали "казармен режим", просто нашето семейство е устроено така. Години наред сме ставали рано, което е наложило и по- ранното лягане. Допускам, че ако обстоятелствата се променят, ние също ще променим режима. Важното е децата да имат достатъчно сън.

Колкото повече минават годините се убеждавам че Гърците са едни от най-добрите и "качествени" родители в Европа. Макар че в началото имах известни резерви. Да видите само, как баби и дядовци И ОТ двете страни посещават семейството, грижат се за децата, помагат на родителите, когато работят, за да вземат децата от ДГ, и да ги гледат. Тук деца " на улицата" няма. Рядко ще срещнете даже деца на улицата да играят, така, в компания, освен ако родителите не са ги завели на площадка, или друго такова място. Или не е лято- на почивка.
Познавам отблизо само едно  семейство, при това смесено - жената е българка, мъжът - грък. Живеят и работят в Америка, гледат децата с помощта на българската баба. По празници 10-ина човека гръцка рода се натоварват на самолета и пристигат у приятелите ни, които живеят в скромен апартамент, престоят им е по месец - 2. Нещата са неописуеми, хваща ме клаустрофобия още като си събувам обувките пред вратата им. Единственото, за което приятелката ми не отговаря, е готвенето. Питам я как издържа, а тя отговаря, че с годините е свикнала...

И не по темите - http://dnes.dir.bg/news/rak-teodora-zaharieva-balgarski-patzientski-forum-10259223?nt=4.
« Последна редакция: Януари 07, 2012, 18:28:03 pm от elle22 »
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Оценка на моториката № 2
« Отговор #185 -: Януари 07, 2012, 18:13:53 pm »
"България умира в мен с всеки изминал ден."

Прилича на красива, романтична поза. Не го повтаряйте по инерция. Опитайте се да смените тези думи със синоними, за да намерите уж същия смисъл, което пък може и да не се получи и ще забравите какво сте искал да кажете.

Вие общувате с нас, нали? Нещо, за което може да сте съжалил вече нееднократно, а даже сме и българи, което означава, че общувате с частици от родината си...

Без никаква връзка да попитам нескромно -  забелязахте ли, че липсвах година  и нещо?  :D

На Ирина после ще отговоря, като имам повече време... :D
Написал съм това, което мисля.
Вие може да си слагате какъвто искате смисъл вътре, но това не променя нещата, които аз искам да кажа. Нито начинът, по който искам да ги кажа.
Така че, "психоанализата"- пак не успя. За кой ли път... . За пореден път.
Сменете обекта.

Колко сте отсъствали, значение за мен няма. Важното е да сте добре дошли като се върнете.  :wink:
Нито се занимавам с подобна "статистика".

Много трудно, Докторе! Много трудно върви! Едно напред, две назад - не знам как се казва този вид танц.

Жив и здрав да сте! Нашите коментари за Вашите мисли нямат никакво значение, разбира се. Те са просто опит да има разговор, но като не става - не става! Важното е Вие да сте в мир и хармония по Вашия си начин.
За статистиката - беше много любезно също така!

Успехи в живота, професията и живота най-сърдечно Ви пожелавам! :D
Вие сте като Норман Лебрехт - след поредните нонсенси ( опити за психологически портрет, "гарнирани" с "откровения" за характера на Кисин- типично психоаналитични инсинуации и намеци), които написа за Кисин, Евгений Кисин го попита, "откъде ги взе всичките тези неща?" Той му отговорил- " чух ги в пъба от важен източник (нещо като "дълбокото гърло")".

Е, аз предпочитам Руперт Кристиансен oт "Дейли Телеграф".

:)

"...Имам чувството че, зрителите ми връщаха обратно любовта, която аз им давах. Аз наистина съм предан на зрителите си... аз мисля, съм техен слуга, но аз винаги обожавах това. И вероятно, това е причината, поради която публиката ме разбираше, и ми даваше тази своя любов... която, колкото и другите (актьори) да не искат да си признаят, за мен бе кислород."

Лучано Павароти в Интервю пред ББС.
« Последна редакция: Януари 07, 2012, 19:10:07 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Оценка на моториката № 2
« Отговор #186 -: Януари 07, 2012, 18:48:18 pm »
Джиджи, бащата общува с тях сутрин като се събудят, доката отиде на работа, а и в събота и неделя.

Поклон пред Теодора Захариева!






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*
Re: Оценка на моториката № 2
« Отговор #187 -: Януари 07, 2012, 19:02:02 pm »
Простете, че се намесвам, но моята дъщеря ляга в 18:30, сутрин става в 6:30. Сама си наложи този режим, ако си легне в 20 часа ще е съпроводено от прилична доза мрънкане и на сутринта отново ще е на линия в 6:30.
За мен това е добре дошло, не мога да разчитам на баби нито за гледане на дете, нито за домакинска работа, детето ми яде домашна храна. Смея да твърдя, че всички се чувстваме добре така. Тя се е наспала, аз съм си свършила работата, а татко и работи на смени и разполага с половин ден за игра. Събота и неделя играят предимно двамата.

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Оценка на моториката № 2
« Отговор #188 -: Януари 07, 2012, 19:11:24 pm »
Може, щом се харесва на детето.
Стига да не е насила.

Просто в Гърция това е страшна рядкост.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Оценка на моториката № 2
« Отговор #189 -: Януари 07, 2012, 19:23:01 pm »
"България умира в мен с всеки изминал ден."

Прилича на красива, романтична поза. Не го повтаряйте по инерция. Опитайте се да смените тези думи със синоними, за да намерите уж същия смисъл, което пък може и да не се получи и ще забравите какво сте искал да кажете.

Вие общувате с нас, нали? Нещо, за което може да сте съжалил вече нееднократно, а даже сме и българи, което означава, че общувате с частици от родината си...

Без никаква връзка да попитам нескромно -  забелязахте ли, че липсвах година  и нещо?  :D

На Ирина после ще отговоря, като имам повече време... :D
Написал съм това, което мисля.
Вие може да си слагате какъвто искате смисъл вътре, но това не променя нещата, които аз искам да кажа. Нито начинът, по който искам да ги кажа.
Така че, "психоанализата"- пак не успя. За кой ли път... . За пореден път.
Сменете обекта.

Колко сте отсъствали, значение за мен няма. Важното е да сте добре дошли като се върнете.  :wink:
Нито се занимавам с подобна "статистика".

Много трудно, Докторе! Много трудно върви! Едно напред, две назад - не знам как се казва този вид танц.

Жив и здрав да сте! Нашите коментари за Вашите мисли нямат никакво значение, разбира се. Те са просто опит да има разговор, но като не става - не става! Важното е Вие да сте в мир и хармония по Вашия си начин.
За статистиката - беше много любезно също така!

Успехи в живота, професията и живота най-сърдечно Ви пожелавам! :D
Вие сте като Норман Лебрехт - след поредните нонсенси ( опити за психологически портрет, "гарнирани" с "откровения" за характера на Кисин- типично психоаналитични инсинуации и намеци), които написа за Кисин, Евгений Кисин го попита, "откъде ги взе всичките тези неща?" Той му отговорил- " чух ги в пъба от важен източник (нещо като "дълбокото гърло")".

Е, аз предпочитам Руперт Кристиансен oт "Дейли Телеграф".

:)



Не са ми интересни тези хора! А от скучни хора добър хумор и комичен ефект не може да се получи!

Но поощрително Ви поздравявам все пак! :D
Re: Оценка на моториката № 2
« Отговор #190 -: Януари 07, 2012, 19:54:46 pm »
Джиджи, бащата общува с тях сутрин като се събудят, доката отиде на работа, а и в събота и неделя.


Явно са си изместили хората просто часовниците някак напред :)
При нас обаче и това няма да проработи, защото за да има време за игра сутрин, с таткото трябва да станат поне в 5 :( Той /таткото/ в 7 вече е на линия в банята и от там отново на "плантацията".


*
Re: Оценка на моториката № 2
« Отговор #191 -: Януари 07, 2012, 20:06:25 pm »
Това са два съвсем различни манталитета северен и южен. Нормално едните да не могат да разберат другите, особено когато не им се налага. Плюс географската ширина.
« Последна редакция: Януари 07, 2012, 20:17:40 pm от Perdeto »
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Оценка на моториката № 2
« Отговор #192 -: Януари 07, 2012, 21:53:47 pm »
Скоро гледах едно предаване и как тази наша финансова дисциплина сама по себе си нищо не ни носи и няма никакъв смисъл от нея, ако икономиката не работи и това наистина е така. Защото ние икономика сега дефакто нямаме.
В новогодишното си обръщение норвежкият крал каза: "Стават ли хората по-добри? Аз избирам да вярвам в това. Че войната и насилието в исторически план отстъпват назад. Че погледнато през вековете се държим по-добре едни с други. Че имаме напредък в областта на правата на човека, равнопоставеността между половете и закрилата на децата. И че напредъкът е обвързан с повече образование и повече готовност да се поставяме на мястото на другия."
Така масовият българин избира да вярва в напудрените думички и скоро спасението няма да дебне отникъде.
« Последна редакция: Януари 07, 2012, 21:58:53 pm от Тик-так »
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Оценка на моториката № 2
« Отговор #193 -: Януари 07, 2012, 22:04:52 pm »
Норвежците са специални... .
« Последна редакция: Януари 07, 2012, 22:32:28 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Оценка на моториката № 2
« Отговор #194 -: Януари 07, 2012, 23:21:21 pm »
Докторе, единствено исках да обърна внимание на това, че държавата ни е отличничка, а самите хора мизерстват. За правителството какво да кажа - на мен ми се струва, че малко или много от 20 години животът на хората не се подобрява особено. А нали това е задачата на което и да е правителство. За взаимопомощта съм съгласна. Сигурно знаете как Словакия до последно отказваше да се включи в помощта за Гърция. Прав сте, че това са кредити, но една част ще им ги опростят, защото няма да успеят да ги платят. Поне такива са настроенията в немските политически среди. Никой не очаква да получи всички пари обратно.

адито, нали е важното детето да се чувства добре?! Моят син, когато почна ясла, а тогава беше на 1,5 г., трябваше да е в леглото в 19,30 ч. Толкова беше каталясал. Сега би издържал до 21-21,30 ч., но пък на другата сутрин се събужда след 8 ч. и така закъснявам. Затова го слагаме да спи към 20 ч. И все пак да не забравяме, че само за няколко месеца нещата могат да се променят много.  :)
Все пак ми се струва странно дете на 7-8 г. да си ляга в 18-19 ч.

Лека нощ!
« Последна редакция: Януари 07, 2012, 23:46:22 pm от blue_sky »

*
Re: Оценка на моториката № 2
« Отговор #195 -: Януари 07, 2012, 23:41:12 pm »
Ира, с теб наистина ще излезем близначки!  :D "Педагогическа поема", Колин Фърт и още едни куп други белези, по които трябва да тръгнем да разплитаме нишката на загадката... :D

Снимката на малкия Мартин обаче обезсмисля изясняването на толкова често случващите се и нормални  словесни недоразумения, породени от различен стил на общуване и различно чувство за хумор.

Поздрави на Мартин и на неговата мама!  :D
« Последна редакция: Януари 07, 2012, 23:50:15 pm от DivaRoza »
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Оценка на моториката № 2
« Отговор #196 -: Януари 08, 2012, 00:36:51 am »
... Колин Фърт и още едни куп други белези, по които трябва да тръгнем да разплитаме нишката на загадката... :D

Обречени на неуспех...
Какво ще рече снимката- загадка за психоаналитичната група... . :wink:
Клик за по-добър размер... .
« Последна редакция: Януари 08, 2012, 00:56:05 am от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Оценка на моториката № 2
« Отговор #197 -: Януари 08, 2012, 00:59:28 am »
... Колин Фърт и още едни куп други белези, по които трябва да тръгнем да разплитаме нишката на загадката... :D

Обречени на неуспех...
Какво ще рече снимката- загадка за психоаналитичната група... . :wink:
Клик за по-добър размер... .

 :D Възможно е. Но и чувството ни за хумор е сходно, което е гаранция за поне близначки в духовен план, което е по-важно от другото. Дано не ме объркате с психоаналитичка и този път... :D
*
Re: Оценка на моториката № 2
« Отговор #198 -: Януари 08, 2012, 01:01:40 am »
Снимката може би означава, че и Докторът има чувство за хумор, което оценяваме високо!!  :D

*
Re: Оценка на моториката № 2
« Отговор #199 -: Януари 08, 2012, 19:11:42 pm »
Ето един специален поздрав за Вас, Докторе:

http://www.youtube.com/watch?v=EUi70-ozG6w&feature=related


Шуберт звучи много приятно в изпълнението на Вашия любимец!

Тръгнала съм като една непослушна Червена Шапчица по допирните точки, дано по този път не дебнат Кумчо Вълчовци, а благородни и всеопрощаващи ловци, които така или иначе се занимават странично и с убийства на вълци, но трябва да се оцелява.

 Сещам се и за още една допирна точка, но да остане за друг път, че ще напълня остатъка от деня си с прекалено много елеганция, която не ми е присъща чак в такова количество и на мен. Но умея да се преструвам реалистично...

С най-голямо уважение и любопитство към Вас!! Дано не останете с погрешното впечатление, че репликите ми са самоцелни. Просто харесвам словесната игра, която може и да е опасна понякога, но пък всичко си има риск, а Вие сте един повече от достоен "противник".


И с извинение, ако сте се засегнал за нещо си дотук!!