0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Оценка на моториката № 2
« Отговор #140 -: Януари 07, 2012, 00:19:24 am »
Не, не е закачка. Не ми се иска да се води разговор за болшевиките и подобни неща, а за уменията на педагога Макаренко.
Не е нужно изобщо да Ви допада нито той, нито подходите му.
« Последна редакция: Януари 07, 2012, 01:03:10 am от Birdie »
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Оценка на моториката № 2
« Отговор #141 -: Януари 07, 2012, 00:36:16 am »
Добре дошли сте да публикувате каквото пожелаете.
Много се радвам, когато се включвате. И ви чета с удоволствие. Искрено.

п.с. "Редактирам", защото от няколко месеца съм на Мак. И не ми работи в браузъра правописният контрол. И клавиатурата ми губи връзка с компа, и букви изпадат, или се разместват. А не че с "редакция" добавям злокобни думички... . Простете, ако съм Ви засегнал. Нямах такова намерение. Искрено.
« Последна редакция: Януари 07, 2012, 01:08:22 am от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Оценка на моториката № 2
« Отговор #142 -: Януари 07, 2012, 01:14:10 am »
Ето, че като се тръгне по-меко и деликатно и може и да заблестим полирани и шлифовани! Светски (не съветски!) разговор да водим даже!

Хм! Даже и комплимент можете да направите! Кой знае колко се подсмихвате от другия край - ще се върже ли тази, няма ли да се върже, омръзнаха ми днес тези истерични жени, край няма с претенциите им...

Е, може да и се вържа! Утре ще реша дали да поглеждам пак тези теми.

Ами, то каквото аз харесвам, то Вие не харесвате. Но да мълча одобрително ще се опитам.

Има потенциал за джентълмен във Вас! Не го крийте и заглушавайте! На един джентълмен, пък било то и под прикритие, всичко може да се прости!

И, да, това беше закачка!! :D

П.С. Е, това е отговор на другото Ваше, което беше преди това... :D Нямам толкова бързи реакции... :D


*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Оценка на моториката № 2
« Отговор #143 -: Януари 07, 2012, 01:20:47 am »
Хм... не исках да Ви засегна. Това е всичко.
Не се "подсмихвам", нито Ви мисля  за "истерична". Това пък откъде... .

Винаги съм готов да поднеса извинение, ако се чувствате засегнати, и ако аз съм преценил че това е било faux pas.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Оценка на моториката № 2
« Отговор #144 -: Януари 07, 2012, 01:26:28 am »

Спокойни сънища! И братски поздрав на Гърция! :D
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Оценка на моториката № 2
« Отговор #145 -: Януари 07, 2012, 01:27:40 am »
Аз не съм Грък. Нито имам Гръцко гражданство :) .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Оценка на моториката № 2
« Отговор #146 -: Януари 07, 2012, 01:33:34 am »
"Комедия на ситуационните форумски грешки" - онлайн предаване. Доста публика ще съберем... :D

Интересна и много полезна информация! Благодаря за нея! :D Не мисля, че някога щях да посмея да попитам, защото страдам от излишна и фалшива маниерност.

Отменям поздрава си за Гърция! Тя изобщо не заслужава, цяла Европа я ненавижда в момента! :D

 
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Оценка на моториката № 2
« Отговор #147 -: Януари 07, 2012, 01:37:04 am »
Само фактът, че Ви накарах малко да попишете "неформално", и да Ви поопозная, вече е окуражителен.
Иначе така, само с Джейн Остин ( не греша?) малко трудно... . Sense and Sensibility ми е любим, но с Ема Томпсън ( 1995).

Поздрави на мъгливия Албион... . :D
« Последна редакция: Януари 07, 2012, 01:41:08 am от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Оценка на моториката № 2
« Отговор #148 -: Януари 07, 2012, 01:49:29 am »
Впечатлена съм! Така се е предполагало, че е изглеждала, но няма истински портрет запазен. Вярвала е и тя в джентълмени...не са заслужавали обаче, така е излязло накрая.

Мистър Дарси - чувал сте за него, нали? Не е комунист, нито пиян британски разбойник. Просто - богат безделник. Ама, тя не е имала късмета да го срещне, а по нейно време жените са били само за украса.

Предполагам Ви дойде множко информацията за джентълмените?  :D Но пък мисълта за тях носи радост и вдъхновение... :D

За днес толкова от мен!

И аз благодаря за този разговор! Мир, мир и пак мир да се чува! :D
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Оценка на моториката № 2
« Отговор #149 -: Януари 07, 2012, 01:57:09 am »
Ако е Дарси- да е Колин Фърт с мократа риза от прочутия сериал... Но това е от "Гордост и Предразсъдъци"... да не се отвличаме.
Джентълмените са красива порода. Но са като расовите коне- с чувствителни крачка/копитца са.
По ми харесва Мр Браун, имащ смелост на Кралица Виктория да каже -" Повдигни се жено, да закопчея каишките на седлото на понито".

"Рул Британия" е май лозунга днес?

Мир.
« Последна редакция: Януари 07, 2012, 01:58:58 am от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Оценка на моториката № 2
« Отговор #150 -: Януари 07, 2012, 03:52:11 am »
но и мр браун е джентълмен, боледува, умира, но не напуска дамата си и дори не я тревожи (глупави мъже), за да се сбогуват като хората.

надявам се нямате против да се намеся в разговорите, каот не пишете в другата тема днес ви намерих тук, понамерисва на зависимост от форума :D
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Оценка на моториката № 2
« Отговор #151 -: Януари 07, 2012, 10:20:45 am »
Не. Просто в Гърция вчера бе неработен ден. Богоявление в Гърция е официален празник.
А другите постове са по нощите повечето.
Така че "анализата" не успя... :)

Винаги сте добре дошли!
И с въпроси по професионални теми, ако смятате че имате нужда от моето мнение.
« Последна редакция: Януари 07, 2012, 11:00:58 am от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Оценка на моториката № 2
« Отговор #152 -: Януари 07, 2012, 10:44:01 am »
Не. Просто в Гърция вчера бе неработен ден. Богоявление в Гърция е официален празник.

Нищо чудно, че са на това дережде. Даже бих казала, че е доста закъсняло.
Имах контаки с гърци, преди да бъда студент в родният ни град и след това когато бях в София. Изключително мързелива и нагла нация.
« Последна редакция: Януари 07, 2012, 10:52:35 am от Birdie »
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Оценка на моториката № 2
« Отговор #153 -: Януари 07, 2012, 10:50:25 am »
Не. Просто в Гърция вчера бе неработен ден. Богоявление в Гърция е официален празник.

Нищо чудно, че са на това дережде. Даже бих казала, че е доста закъсняло.
Имах контаки с гърци, преди да бъда студент в родният ни град и след това когато бях в София. Изключително мързелива и нагла нация.
Може би да? Може би- не.
Аз живея тук вече 15 години.
И въпреки всичко- обичам Гърция. Всичко, което имам, от тук го имам- и свободата, и удоволствието от живота.Много неща съм научил от Гърците- и в професионален, и в личен план. Благодаря на Бога че имах възможността да направя сравнението.
За мен това е простичката истина. И единствената.

Богоявление е голям Православен празник, и винаги е бил неработен в Гърция.

Както бях писал няколко пъти- България умира в мен с всеки изминал ден. И умира още по-бързо, щом попътувам из Европа.
За мен това е простичката истина. И единствената.
« Последна редакция: Януари 07, 2012, 10:56:20 am от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Оценка на моториката № 2
« Отговор #154 -: Януари 07, 2012, 10:59:49 am »
Е аз не отричам, че всяка нация си има и предимства. Но докато тук един работещ шофьор се считаше и все още се счита за нискоквалифициран труд и ниско заплаще, то в Гърция на такава позиция са се облагодетелствали с какви ли не привилегии. Просто дадох този пример, защото за него се сетих, сигурна съм има много още. Иначе шапка им свалям колко са единни и колко държат дори и управниците за родината си. Така и трябва да бъде. Иначе прав сте, че България умира с всеки изминал ден и ние го констатирахме това отдавна.

За празниците няма нищо лошо да ги почитаме, особено християнските това ни съхранява, но когато имаш бизнес и срокове тогава ти изглежда малко по различно безкрайните такива. Еле пък сега в тази световна криза. Сега да не си помислите, че съм против празниците ...
« Последна редакция: Януари 07, 2012, 11:03:19 am от Perdeto »
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Оценка на моториката № 2
« Отговор #155 -: Януари 07, 2012, 11:05:59 am »
Гърция има много проблеми, и от всякакво естество.
Аз работя с график 9.30-14 и 17.30-21.30. Това на кабинет.
Събота работя 10-14.
През всичкото останало време телефоните ми са отворени, и ходя по домовете на визити.
Така работят 80-90% от свободно практикуващите.
Ако това наричате "мързел"... . Е, сутрин си поръчвам "голямо" еспресо, и ми го носят в кабинета, но така е в цяла Гърция.


За справка- наем на 30 кв.м. офис - 800 лв. Това не са бараки между блоковете или мизерни държавни дж.п. "кабинети", а офис, обзаведен съвременно, с мои собствени пари.
Ток, вода, телефон ( 2 месеца) -400 лв
Застраховка ( пенсия, здравна) за 6 м- 3000 лв. За 12м - 6000 лв.
Консумативи- 300-400 лв на месец.

С "мързел" е трудно да изкарате тези пари... .
« Последна редакция: Януари 07, 2012, 11:09:42 am от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Оценка на моториката № 2
« Отговор #156 -: Януари 07, 2012, 11:14:47 am »
Докторе не визирам квалифицираните кадри, дори не осъждам и по ниско такива, какво би било по добре от такива привилегии за всички. Само, че всеки трябва да разполага с това което има и изкарва, нали така. Много проста сметка е това.

Тук разходите са почти същите /пиша почти заради осигуровките, защото имаме вратички да избираме как да се осигуряваме, все още/, но в пъти сме по малко платени от при вас. Факт за мое съжаление.

Когато имах два собствени бизнеса, работех от 8 ч до 20-21 ч., нямах почивни дни, нямах и празнични. на разположение винаги и по всяко време на денонощието. Изкарвах в хубавите години 2005-2006 г. най много 3000 лв. на месец, тоест 1500 Е, това с много, ама много труд при това квалифициран.

Наемът в бизнес сграда от 35 кв.м. беше 10 евро на кв.м. с ДДС, това прави 350 евро или 700 лв..Само, че къде е Атина, къде е Бургас.
« Последна редакция: Януари 07, 2012, 11:23:55 am от Perdeto »
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Оценка на моториката № 2
« Отговор #157 -: Януари 07, 2012, 11:35:40 am »
Гърция никога няма да се превърне в страна, където хората ще се прибират у дома само за да преспят.
И след 2, и след 3 фалита.
Дори и ако трябва всички да тръгнат пак в морето за риболов.

Гърция обаче е богата държава- годишно в Гърция се събират 57 млрд Евро данъци.
Всеки Грък буквално има по 2,3 недвижими имота на свое име.
Само за миналата година, туризмът е с ръст 23%- Гърците никога няма да продадат туризма на чужденци, просто защото болшинството от недвижимостта е в частни ръце на малки собственици, а не в "мутри", или собственост на държавата. Освен това, държавата има огромен потенциал в туризма- Бг ходят на определени места- слезте в Кефалоня, Корфу, Миконос, Санторини и малките Кикладес да видите море и плажове. А не в Халкидики само :) Кой ще им вземе тези места? никой- гърците знаят да освиркват, да държат оръжие и да го ползват при нужда. Това не Ви е Бг... . Ето вчера освиркаха президента Папуляс в Пирея... не минава и ден някой депутат да не "изяде" кисело мляко в лицето. В Бг за една "фишка" пред Парламента вдигнаха ДС на крак, да не си изгубят привилегиите... . Всеки народ си заслужава управниците... .

Много от Вас не знаят, но седмица преди да падне Папандреу, целият Генерален Щаб на Армията бе уволнен заради готвен военен преврат... поне така твърдяха, но е за вярване... те имат традиция в такива неща.

Със заплати от по 600-700 Е повечето държавни служители имат тук и по 200-300 овце на бащините си земелни планински участъци, които овце се пасат от Пакистанци на велосипеди- много е смешно.
Албанците и китайците си заминаха от малките и средни градове... .

Така че, каквото четете за Гърция из Бг печат, 90% са лъжи и инсинуации.
Дори и да фалира, Гърция пак ще изплува сравнително бързо.

Бг приближава вече 25 години агония - и то без край, за съжаление. Това по повод дама, която каза че съм имал "идеи-фикс" по отношение на комунистическите плебеи и простаци... .

Животът е един- и с 200 и с 2000, важното е да го проживееш щастливо и спокойно. На плаж може да отидеш и с автобус, или да те закарат приятели. Не е задължително с Ауди. Стига да има плаж.
В Бг нито плаж има, нито кафе- само Дянков от сутрин до вечер. Мерси, тази супа ми е тежичка... .
« Последна редакция: Януари 07, 2012, 11:55:05 am от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Оценка на моториката № 2
« Отговор #158 -: Януари 07, 2012, 11:39:35 am »
много се радвам на изобилието от преплитащи се динамично теми в последните дни - обожавам да чета такива четива!

Ели, мислех си, че само аз от познатите ми (изключая специалистите) съм чела "Педагогическа поема", хихи. имам едно старо издание от 50-те години, принадлежало на дядо ми. много ми хареса навремето.

кой каза Колин Фърт? :) чудесен актьор. една авторка натрупа състояние от книга, в която половината текст се върти около обожествяването му.

като бяхме в Гърция тази есен, всяка сутрин си спомнях за думите на доктора по повод умението да се наслаждаваш на живота, което владеят гърците. и го разбирах...

по повод четивата от тип "хиперлинк", в които се преплитат много теми, привидно несвързани, горещо препоръчвам книгата, на която се радвам тези дни: "У дома" от Бил Брайсън. уж е история на викторианската къща, в която живее авторът, но разказът ни разхожда из целия свят и времева линия. множество интересни факти, добре поднесени.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Оценка на моториката № 2
« Отговор #159 -: Януари 07, 2012, 11:44:15 am »
Джам, взехте ли Мартинчо?
Как ти се видя Гърция в "криза"? Както в Бг днес, извън кризата?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.