0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Оценка на моториката № 2
« Отговор #120 -: Декември 31, 2011, 09:10:22 am »
и на мен са го казвали, детето щяло да има лоши очи и щяло да урочасва :)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Оценка на моториката № 2
« Отговор #121 -: Декември 31, 2011, 12:46:18 pm »
Да не се отбива бебе лятото идва от едно време, по повод, че в жегата има по - голяма опастност от стомашно - чревни инфекции при изкуствено хранените деца.






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
Re: Оценка на моториката № 2
« Отговор #122 -: Декември 31, 2011, 13:24:40 pm »
Моите и двамата не са го знаели това за отбиването лятото. Сами си избраха сезона и стана съвсем безболезнено и леко и за тримата.
Re: Оценка на моториката № 2
« Отговор #123 -: Декември 31, 2011, 14:12:40 pm »
и на мен са го казвали, детето щяло да има лоши очи и щяло да урочасва :)


Mini, ти направо ме разби!  :jump12:
Ако се появят препятствия по пътя Ви - сменете посоката, а не крайната цел...





БЛАГОДАРЯ ВИ, Д-Р СТАМЕНОВ!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Оценка на моториката № 2
« Отговор #124 -: Декември 31, 2011, 18:08:50 pm »
Искам от сърце да пожелая на Всички ЧНГ 2012!
За мен, по "исторически" причини, Коледата е по-малко значима, но на НГ винаги съм се радвал от сърце. "Увреден човек" съм, какво да се прави... .

Желая на Всички Вас щастие и здраве, и по малко срещи с "дофтори".
Децата са единственото нещо, което ни свързва с бъдещето, в желание да бъдем там по-често. И по-трайно, въпреки краткостта на живота ни.

Дано един ден Бг се оправи, и стайне достойно място за живеене.
Това на всяка НГ ще го повтаряме с искреност, и като наистина - от сърце пожелание.

И тъй като не обичам много червения цвят, въпреки че брадата на Дядо Мраз е симпатична, ето няколко други снимки от моята колекция на редки снимки... .

На първата е великата Джуди Денч с новородената си дъщеря.
На втората- с внука си.
На третата е един "новоизпечен диктатор", който показа през 2011 че, нищо ново не е научил от историята и затова ще свърши както много други от тази История... .
На последната е дъщерята на Николай Гяуров от първия му брак. Известна актриса в Италия. Детето е взето на около 14г въраст от Гяуров, когато се е установил за постоянно в Италия, и след брака му с Мирела Френи, и е израснало там. Много хора не знаят че, великото сопрано Мирела Френи е от Модена. Майката на Г-ца Френи и майката на Лучано Павароти са работили години в една и съща фабрика, и Френи и Павароти по едно време са ходили заедно на уроци по пеене с колелото на младия Лучано.
« Последна редакция: Декември 31, 2011, 18:22:04 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Оценка на моториката № 2
« Отговор #125 -: Декември 31, 2011, 18:21:10 pm »
Честита Година и на вас Д-р Бърди. както и на всички момичета тук.
Нека тя ни донесе най-вече много здраве, щастие, късмет и здрави дечица :-)
Весело изкарване в новогодищната нощ :-)


*
Re: Оценка на моториката № 2
« Отговор #126 -: Януари 01, 2012, 12:48:10 pm »
Честита нова година, д-р Бърди! tree2a
Искам да Ви пожелая здраве и по-чести поводи за празник в душата.
 Искам да Ви благодаря, че сте част от този форум, и вдъхвате доверие, сигурност и спокойствие, което често ни убягва... Възхищавам се на Вашия професионализъм, и любовта, с която вършите своята работа и говорите за децата...Щастлива съм, че Ви "срещнах" когато се родиха децата ми: вашите съвети относно храненето, ваксините, лекарствата бяха за мен пътеводител, и се уверих, че наистина "работят".
Благодаря Ви, че сте близо до нас и ни помагате!
Re: Оценка на моториката № 2
« Отговор #128 -: Януари 01, 2012, 15:10:40 pm »
Честита Нова година, д-р Бърди! Желая Ви  здраве и много късмет! Успешна Нова 2012!
Благодаря Ви за всичко, което правите за нас!
Ако се появят препятствия по пътя Ви - сменете посоката, а не крайната цел...





БЛАГОДАРЯ ВИ, Д-Р СТАМЕНОВ!
Re: Оценка на моториката № 2
« Отговор #129 -: Януари 01, 2012, 18:51:59 pm »
Честита Нова Година, Докторе!
Да сте жив и здрав, много обичан и много да обичате!
[/url][/url]
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Оценка на моториката № 2
« Отговор #130 -: Януари 01, 2012, 19:32:04 pm »
Честита Нова година, д-р Бърди!!!

Много, много здраве Ви пожелаваме, удовлетвореност от усилията, които полагате да ни помагате и да ни давате ценни съвети!
*
Re: Оценка на моториката № 2
« Отговор #131 -: Януари 01, 2012, 19:35:18 pm »
Честита нова година д-р Бърди и дано ви се сбъдне пожеланието, че аз смятам да продължавам да живея в България, а дано и други се завърнат. Дано е вие нямате лични срещи с "дофтори".
*
Re: Оценка на моториката № 2
« Отговор #132 -: Януари 01, 2012, 20:53:59 pm »
Жив и здрав да сте, Докторе! Честита Нова Година!
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Оценка на моториката № 2
« Отговор #133 -: Януари 02, 2012, 01:21:15 am »
Честита Нова Година, д-р Бърди! Много здраве Ви желая и се присъединявам към Вашите пожелания и надежди :)
Благодаря Ви, че сте тук и ни помагате!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Оценка на моториката № 2
« Отговор #134 -: Януари 02, 2012, 09:00:07 am »
Честита Нова Година, Докторе! Само хубави неща да Ви се случват Ви пожелавам.

Б.


  
Re: Оценка на моториката № 2
« Отговор #135 -: Януари 02, 2012, 16:00:33 pm »
Честита Нова Година и от нас, докторе!
Бъдете винаги здрав, щастлив, успешен и.... вечно млад по душа :) Пожелавам Ви най-сериозно болният Ви пациент да е леко настинал ;)
Дано новата 2012 година е по-добра и по-успешна от всички до сега!


*
Re: Оценка на моториката № 2
« Отговор #136 -: Януари 02, 2012, 17:26:21 pm »
Честита Нова 2012 година, доктор Бърди  :)!






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Оценка на моториката № 2
« Отговор #137 -: Януари 02, 2012, 17:57:16 pm »
Пожелавам Ви най-сериозно болният Ви пациент да е леко настинал ;)
Хе хе хе хе... дано да бъде така... ех.... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Оценка на моториката № 2
« Отговор #138 -: Януари 06, 2012, 23:59:30 pm »
Докторе,

дано нямате нищо против да си припомним за един много голям педагог, поне според мен. Чували сме всички за Антон Семенович Макаренко и неговата “Педагогическа поема” (1933-1935).

В колко трудно, сурово и революционно време е работил, и то с още по-трудни, безпризорни деца, а голяма част от тях са станали почтени хора с добри професии, преодолявайки трудното си детство.

Много го уважавам и обичам да я чета тази книга. Според мен тя е илюстрация на това, че на децата са им нужни не толкова психолози, които да се занимават едностранчиво с тях само по пистата на психиката. Но най-вече са им нужни добри педагози, възпитатели, които са съчетавали в себе си и психолога, сърцеведа, и ментора, и по-големия приятел, и личността с качества за подражание, и човека, който е обичал и децата, и работата с тях. Нужен е здрав разум и сърце.

Препоръчвам да се прочете тази книга (предполагам всички разбират руски език), защото тя е вечно актуална, особено във времето, в което живеем и в което моралните ценности не просто са в упадък, но като че ли изгубихме пътя си към тях. А материалното е завладяло и нашите мечти, и целите ни.

Не мисля, че историческият фон в книгата ще пречи даже, защото времето в нашата страна по суровост и морална упадъчност не му отстъпва, макар че няма такава цензура и идеологическа репресия върху хората.


Педагогическите възгледи на Макаренко се основават на понятията: Чест, Дълг, Отговорност, Инициатива, Шевство, Колектив.


Ето и някои цитати от този голям педагог:



1.   Я пришёл к тезису, который исповедаю и сейчас, каким бы парадоксальным он ни казался. Нормальные дети, или дети, приведённые в нормальное состояние, являются наиболее трудным объектом воспитания. У них тоньше натуры, сложнее запросы, глубже культура, разнообразнее отношения. Они требуют от вас не широких размахов воли и не бьющей в глаза эмоции, а сложнейшей тактики.

2.   В такой семье, где есть несколько избыточный достаток, меньше всего нужно удовлетворять дополнительные потребности самого ребёнка, а расходовать деньги на удовлетворение общих семейных потребностей: лучше купить книги, чем лишний костюм.

3.   Режим, как мы уже говорили, - это только средство, а мы вообще знаем, что всякое средство в какой угодно области жизни нужно употреблять только тогда, когда оно соответствует цели, когда оно уместно. Поэтому можно представить себе самую лучшую дисциплину, и к ней мы всегда стремимся, но нельзя представить себе какой-нибудь идеальный, самый лучший режим. В одних случаях один режим будет самым подходящим, в других случаях - другой.

4.   К сожалению, меня почему-то считают специалистом по этому вопросу (физических воздействий при воспитании - SG). Основываются на том, что я один раз ударил Задорова. Вы помните, вероятно, этот случай в "Педагогической поэме".
И многие говорят: вот вы треснули Задорова - и все пошло хорошо. Значит, нужно трескать.
Вопрос спорный. Ударить человека иногда, может быть, полезно, даже взрослого. Есть такие люди, которым следует набить морду. Но никто не может сказать заранее, полезно это или нет.
Я противник физических методов воздействия. И раньше был противником. Я ударил Задорова не потому, что своим педагогическим разумом пришёл к тому, что это хороший метод. И не потому так благополучно всё кончилось, что это был хороший метод, а потому, что Задоров был благородным человеком. Я Задорова избил, а он протянул мне руку и сказал - всё будет хорошо. Редкий человек способен на это.
Если бы на его месте был Волохов, он зарезал бы меня. Я в этом не сомневаюсь, я думал, что и Задоров может меня зарезать, но Задоров оказался человеком в высшей степени благородным. Сейчас он работает одним из ведущих инженеров на постройке Куйбышевского узла. Это мой настоящий друг. Когда он приезжает ко мне, у меня семейное торжество.


5.   Я всем рекомендую приглашать для клубной работы только Дон-Кихотов. Они умеют в каждой щепке увидеть будущее, они умеют из картона и красок создавать феерии, с ними хлопцы научаются выпускать стенгазеты длиною в сорок метров, в бумажной модели аэроплана различать бомбовоза и разведчика и до последней капли крови отстаивать преимущество металла перед деревом. Такие Дон-Кихоты сообщают клубной работе необходимую для неё страсть, горение талантов и рождение творцов.

6.   У меня главным результатом этого чтения была крепкая и почему-то вдруг основательная уверенность, что в моих руках никакой науки нет и никакой теории нет, что теорию нужно извлечь из всей суммы реальных явлений, происходящих на моих глазах. Я сначала даже не понял, а просто увидел, что мне нужны не книжные формулы, которые я все равно не мог привязать к делу, а немедленный анализ и немедленное действие.
 
7.   Родительская помощь не должна быть навязчива, надоедлива, утомительна. В некоторых случаях совершенно необходимо предоставить ребёнку самому выбраться из затруднения, нужно, чтобы он привыкал преодолевать препятствия и разрешать более сложные вопросы. Но нужно всегда видеть, как ребёнок совершает эту операцию, нельзя допускать, чтобы он запутался и пришёл в отчаяние. Иногда даже нужно, чтобы ребёнок видел вашу настороженность, внимание и доверие к его силам.

8.   Мы решительно не рекомендуем применять в области труда какие-либо поощрения или наказания. Трудовая задача и её решение должны сами по себе доставлять ребёнку такое удовлетворение, чтобы он испытывал радость. Признание его работы хорошей работой должно быть лучшей наградой за его труд. Такой же наградой будет для него ваше одобрение его изобретательности, его находчивости, его способов работы. Но даже с таким словесным одобрением никогда не нужно злоупотреблять, в особенности не следует хвалить ребёнка за произведённую работу в присутствии знакомых ваших и друзей. Тем более не нужно ребёнка наказывать за плохую работу или за работу непроизведённую. Самое важное в этом случае - добиться того, чтобы работа была всё-таки выполнена.


9.   Главным основанием родительского авторитета только и может быть жизнь и работа родителей, их гражданское лицо, их поведение. Семья есть большое и ответственное дело, родители руководят этим делом и отвечают за него перед обществом, перед своим счастьем и перед жизнью детей. Если родители это дело делают честно, разумно, если перед ними поставлены значительные и прекрасные цели, если они сами всегда дают себе полный отчёт в своих действиях и поступках, это значит, что у них есть и родительский авторитет, и не нужно искать никаких иных оснований, и тем более не нажно придумывать ничего искусственного.




*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Оценка на моториката № 2
« Отговор #139 -: Януари 07, 2012, 00:13:46 am »
Интересно... .
Надявам се не е "дружеска закачка".
« Последна редакция: Януари 07, 2012, 01:01:59 am от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.