0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Пациентки на д-р Бойчев - трета част
« Отговор #280 -: Юли 18, 2012, 13:38:02 pm »
Клиниката е във ваканция от 23.07-12.08.2012 г.
Re: Пациентки на д-р Бойчев - трета част
« Отговор #281 -: Юли 18, 2012, 15:00:40 pm »
благодаря!!
Re: Пациентки на д-р Бойчев - трета част
« Отговор #282 -: Август 09, 2012, 15:30:14 pm »
Здравейте,някой правил ли е цветна снимка за проходимост на тръбите?Ако може да ми каже кога точно се прави и колко струва?Предварително благодаря.
*

    фиона

  • ***
  • 299
  • моето чудо се случи
Re: Пациентки на д-р Бойчев - трета част
« Отговор #283 -: Август 09, 2012, 21:12:27 pm »
Здравей,
аз правих снимка 2010 г.,по спомени беше 100-на лв.,но сега незная колко е.Иначе се прави в първите чисти дни от цикъла.Не се притеснявай -  нищо страшно няма,правят я с краткотрайна упойка и след около 30 мин.си на крака.Хубаво е да си с някой,защото после ти е замаяно.Като се събудиш снимката е готова и разчетена и доктора ще ти каже какво е положението.Стискам ти палци osi_9 osi_9 osi_9
Re: Пациентки на д-р Бойчев - трета част
« Отговор #284 -: Август 09, 2012, 21:27:26 pm »
Здравей фиона много ти благодаря за отговорат.Подготвяме документи за инвитро,но мислим да пробваме инсиминацич преди това,а без тази снимка неможе,а ч отлагам вече2ри месец,но сега като се варне от отпуска докторат.
Re: Пациентки на д-р Бойчев - трета част
« Отговор #285 -: Август 14, 2012, 16:07:11 pm »
Здр. цветната снимка струва 160лв. с упойка,правих я  през април,иначе другото е както казва Фиона,наистина няма нищо страшно,не се притеснявай.....
Re: Пациентки на д-р Бойчев - трета част
« Отговор #286 -: Август 14, 2012, 19:43:47 pm »
Здравеи daria благодаря ти за информацията-дано всичко е о'к този месец.
Re: Пациентки на д-р Бойчев - трета част
« Отговор #287 -: Август 14, 2012, 21:42:13 pm »
Здравейте момичета.Искам да споделя с вас моят опит относно цветната снимка.
Правих си ЦС през януари`2012 и Първо че доктора първият път не успя да вкара както трябва контрастното вещество и се наложи да вкарва втори път и държа да подчертая БЕЗ НИКАКВА УПОЙКА.Ами и след това ми казаха,че дясната тръба е запушена и не е пропуснала въобще контрастно вещество.Честно да си призная беше Ужасно, но както и да е.И аз естествено се панирах.След това след консулт с лекар реших да си направя лапароскопия.Направих я в Майчин дом, при доц.Сираков и се оказа,че вс ми е ОК т.е. и двете тръби са си проходими и няма никакъв проблем.Тогава ми обясниха,че при ЦС едно,че контрастното вещество може да не се вкара под необходимото налягане и второ, самият организъм може да направи спазъм и да не се получат нещата.Докато при лапарото вс си е както трябва,те тогава също вкарват в тръбите течност(не знам точно какво)и ако са били малко запушени или нещо подобно се отпушват.С лапарото имат възможност да огледат всичко отвътре и се виждат повече неща.
Така, че аз съм против ЦС.За мен лапарото е по сигурният вариант.И в крайна сметка имам две дупки-при пъпът и точно под него малко по надолу които вече почти ни си забелязват.

Съжалявам за дългият пост :)
Дано съм била полезна!
*
Re: Пациентки на д-р Бойчев - трета част
« Отговор #288 -: Август 17, 2012, 20:06:05 pm »
Sismondi, твоята снимка в Тутракан ли си я правила?
Re: Пациентки на д-р Бойчев - трета част
« Отговор #289 -: Август 18, 2012, 09:16:50 am »
Sismondi, твоята снимка в Тутракан ли си я правила?
Не в друга болница!Но където и да е ми се струва рисковано.В смисъл, че гаранция няма че ще е 100% както трябва направена!
Re: Пациентки на д-р Бойчев - трета част
« Отговор #290 -: Август 24, 2012, 18:59:03 pm »
здравейте-моята цветна снимка е добра,и всичко мина добре без болка-както ми казвахте.Сега подготвяме документи за инвитро.....и остава да чакаме....
Re: Пациентки на д-р Бойчев - трета част
« Отговор #291 -: Август 26, 2012, 17:05:28 pm »
Здравейте момичета реших да ви пиша как вървят нещата при нас.Значи пункцията ми беше на 20.08 извадиха ми 10 яйцеклетки от които 8 се оплодиха сложиха ми 4 останалите4 замразихме.Трансфера ми беше на на 23.08 и на 6 ще правя кръвен тест в Тутракан.Тестът съвпада и с р.ден на мъжа ми дано това да му е подаръка стискайте палци.Пожелавам темата да се изпълни с много положителни тестове.Успех на всички ;)
Re: Пациентки на д-р Бойчев - трета част
« Отговор #292 -: Август 26, 2012, 21:47:23 pm »
Момичета някой знае ли дали може да се кандидатства едновременно кам фонд асистирана репродукция и кам тази кам общината-нали те сащто отпускат някакви пари...?
А всащност кам този фонд чакащ около година-а одобряват ли те задалжително или всичко е на касмет?
*

    Veselia

  • ***
  • 218
  • И все пак тя се върти!
Re: Пациентки на д-р Бойчев - трета част
« Отговор #293 -: Август 27, 2012, 10:27:52 am »
Момичета някой знае ли дали може да се кандидатства едновременно кам фонд асистирана репродукция и кам тази кам общината-нали те сащто отпускат някакви пари...?
А всащност кам този фонд чакащ около година-а одобряват ли те задалжително или всичко е на касмет?
http://obs.ruse-bg.eu/programi/3029
Едно от условията е кандидатите да не са включени за финансиране от ФАР.

А що се отнася до фонда, ако отговаряш на условията, няма причина да не те одобрят.

Успех!
Re: Пациентки на д-р Бойчев - трета част
« Отговор #294 -: Август 27, 2012, 20:53:30 pm »
ее значи може само на едното място....
*
Re: Пациентки на д-р Бойчев - трета част
« Отговор #295 -: Август 28, 2012, 19:55:27 pm »
Да споделя и аз - мина и моята цветна снимка, освен  че нищичко не усетих( с упойка бях все пак, но и след това пак никъде не ме болеше), но и хората в болницата бяха много мили и внимателни, силно съм изненадана от отношението.Наистина не съм очаквала да мине толкова добре.Сега остава да чакам резултат :D
Re: Пациентки на д-р Бойчев - трета част
« Отговор #296 -: Август 29, 2012, 19:26:44 pm »
Lilka радвам се че всичко е било о'к,а за отношението е даже много на ниво-прфектно!
Хаиде сега и резулати чакаме..
Re: Пациентки на д-р Бойчев - трета част
« Отговор #297 -: Август 30, 2012, 18:02:43 pm »
Момичета, след две неуспешни инсеминации, д-р Л. Бойчев предложи да направи лапароскопия за отстраняване кистите на яйчниците. Малко ми е притеснено, но имам 1 месец, за да свикна с мисълта. Ако някоя от вас е минала по същия път моля да сподели, ще съм благодарна  :bighug:


*

    фиона

  • ***
  • 299
  • моето чудо се случи
Re: Пациентки на д-р Бойчев - трета част
« Отговор #298 -: Август 30, 2012, 18:45:54 pm »
Здравей  tesoria,
ето инф.по темата.Всичко трае 3 дни,след което ползваш болничен до 30 дена.Обикновенно лапароскопиите ги прави нач.на седмицата,така че най вероятно ще иска да си понеделник рано сутринта в болницата гладна и жадна.Качваш се на 3 етаж и там те приемат.Носи си документи,кръвна група и цв.снимка,ако са ти правили.Приемат те и ти вземат кръв и урина.Хубаво е да си носиш чехли,кърпа,мокри кърпички,монети за телевизора и парички,защо най-вероятно ще трябва да платиш някои от консумативите.Ще ти направят проба за антибиотик и вечерта клизма.На сутринта във вторник пак клизма и промивка и после чакаш.Операционната е на 4 етаж - там се качваш само по нощншчка и чехли.Можеш да си вземеш телефона и чаша за вода.Операцията е с пълна упойка около час,след което се събуждаш в реанимация със система и катетър.Ще те наблюдават цяла нощ и ако всичко е наред на другия ден махат катетъра и абоката и те смъкват в стаята,от където след обяд те изписват.Операцията се води безкръвна и после ти остават 3 малки белега.Аз моите дълго време мазах с контрактубекс и доста се заличиха.Успех!
Re: Пациентки на д-р Бойчев - трета част
« Отговор #299 -: Август 30, 2012, 22:15:50 pm »
Фиона, много ти благодаря за бързия и изчерпателен отговор. От написаното разбирам, че няма за какво да се притеснявам, вярвам на д-р Бойчев и в положителния резултат след всичко :) единствено ме притеснява за сега клизмата  :oops: