0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Детска психология (беше: Добър детски психолог - Бургас)
« Отговор #280 -: Февруари 16, 2012, 14:22:43 pm »
ДиваРоза, пак да попитам, ти лично виждала ли си човек в паник атака? Твърдя със сигурност, че посочените от теб публикувани в нета "трикове" за справяне не работят особено. То, ако беше така нямаше да има психолози, а който е на зор прочита от нета 12-те стъпки и о, чудо няма грижи. И още по- добре, и лакарства като антидепресанти и седативи нямаше да се пият. За жалост нищо не е така просто.






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*
Re: Детска психология (беше: Добър детски психолог - Бургас)
« Отговор #281 -: Февруари 16, 2012, 14:24:05 pm »
За какъв рейтинг става въпрос и за пред кого, че не разбирам?
И да и тук сме за да търсим съвет и мнения, обаче когато то се дава от специалист е редно да се докаже преди това. А всеки си има глава на раменете и очи на главата за да порчете, че деца на 3 месеца отдавна не се захранват. И това не е само по препоръка на д-р Бърди, а на СЗО.
Кой как ще си гледа децата си решава сам, но щом искаш от някого съвет, ще трябва да чуеш и критиките по твой адрес. Там е разковничето.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Детска психология (беше: Добър детски психолог - Бургас)
« Отговор #282 -: Февруари 16, 2012, 15:12:02 pm »
последните постинги на Smaraidi и kotaranata намирам за нямащи нищо общо с темата, която дискутираме в последните страници, нито със заглавието по принцип.

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Детска психология (беше: Добър детски психолог - Бургас)
« Отговор #283 -: Февруари 16, 2012, 15:13:33 pm »
ДиваРоза, пак да попитам, ти лично виждала ли си човек в паник атака? Твърдя със сигурност, че посочените от теб публикувани в нета "трикове" за справяне не работят особено. То, ако беше така нямаше да има психолози, а който е на зор прочита от нета 12-те стъпки и о, чудо няма грижи. И още по- добре, и лакарства като антидепресанти и седативи нямаше да се пият. За жалост нищо не е така просто.

Просто се опитах да ти кажа да си смениш специалиста. Линкът е жест на добра воля и отношение и обикновено се благодари за това. Не е нужно да ми отвръщаш така обвинително. Аз нямам вина за проблемите на анонимния ти познат. Никъде не съм споменала антидепресанти и останалото. Ако имаш проблем, търсиш специалист, който може да ти предложи адекватно решение.

Всеки прави, каквото си иска с живота си. На вяра не е добре нищо да се приема. И няма нищо лошо в спора, когато се обсъждат очевидно спорни проблеми.
Re: Детска психология (беше: Добър детски психолог - Бургас)
« Отговор #284 -: Февруари 16, 2012, 15:27:56 pm »
Аз продължавам да не вярвам на твърденията за ревност при толкова малки деца. Емоции да, дори вътреутробни може да има. Но как фетусът е осъзнал себе си, че да действа агресивно спрямо другия? Как той знае, че някой друг го бута, че да му противодейства, мрази и ревнува? Просто единият е по-темепераментен и маха, шава, бута, другият е по-пасивен. И ако мен ме бутнат и не знам какво става, а и да знам и аз ще се намръщя. Но не значи, че ревнувам от близнака.
Като майка на близнаци заставам твърдо зад тезата, че те не се забелязват един друг почти до към петия месец. После започват да се заглеждат, да се бутат и повече е като на игра.
Моите и двамата в реалния живот са такива като темперамент каквито ги виждах на ехографските прегледи. Единият лежерен и непукист, другият абсолютен холерик.
Поне при моите беше така.
Има и нещо друго, много тежко клеймо се стоварва върху майката, ако тя си мисли, че те ревнуват. То не стига, че няма как да се клонира тя да е на сто места едновременно, а и сама да си утежнява живота с излишно чувство на вина.

kotaranata , има начини за хранене едновременно дори на толкова малки бебета. Пиши линка, който Мими26 ти даде и там всяка ще сподели опита си.
За мен също е много интимен момента на храненето.
« Последна редакция: Февруари 16, 2012, 15:30:50 pm от *vera »
*
Re: Детска психология (беше: Добър детски псих
« Отговор #285 -: Февруари 16, 2012, 15:37:31 pm »
Провокирана съм да си наруша обещанието за „неписане” по този въпрос, от едно друго изказване за Абсурдното ми поведение да оставя децата ми да се хранят сами, докато аз върша нещо си друго /перифразирам/. Само да уточним, че аз не чета вестник/форум, не гледам сапунка, нито простирам на балкона, докато децата ядат, аз съм до тях.  Второ- моите деца се хранят с шише, не ги кърмя, за да им осигурявам спокойствието, което биха получили,ако сучеха. После да кажа и друго- от навършването на 1 месец на близначките аз съм на 20 часов „работен ден” съвсем сама, още повече, че мъжът ми работеше тогава през нощта и през деня спеше /демек има нужда от някакво спокойствие/. И имайки САМО 2 ръце, с които да гушкам децата си, и с тези 2 ръце да правя всичко необходимо за техния комфорт, смятам че съвсем не е абсурдно да намеря моя си начин, за да бъдат децата ми нахранени едновременно, и да не се налага едното да плаче, докато другото яде /макар и гушнато/ , или пък да прекъсвам яденето на едното, защото другото иска нещо, или пък едното да яде гушнато, а другото да седи в другата стая, защото се разсейват вече от шумове. Смятям, че съм им осигурила едно спокойно хранене, което дава много повече сигурност, отколкото ако ги храня едно след друго, макар и гушкани, и ги поставя в горните ситуации, при положение, че двете деца с теоретично еднакви физически и емоционални нужди.
 
И във връзка с горният абзац- аз събирам децата заедно да ядат, защото физически не мога да ги гушкам и храня с шише едновременно и двете... Иииии най- малко съм очаквала такава реакция от близнашка мама, ама всеки с мнението си. :)
Ооо, Котарана, понеже аз съм го писала, аз ти отговарям:
Не си мисли, че ти единствена си гледаш сама близнаците, а всички други имаме по 2-3 зачислени баби да помагат. Всичко е въпрос на организация и както Вера е писала има начини за едновременно хранене на близнаци. И между другото много по-трудно е да ги кърмиш заедно, отколкото да ги храниш с шише задно. И не виждам какво не ти харесва реакцията ми - това е опитът ми, а не прочетено в учебници. Но теб май повече те устройва израза "едното ревнува от другото", отколкото "детето има нужда от майка си да го гушка"...
*
Re: Детска психология (беше: Добър детски психолог - Бургас)
« Отговор #286 -: Февруари 16, 2012, 17:12:54 pm »
Ооо, няма нужда да ми даваш линкове ДиваРоза.  :lol: Присъствала съм на сбирки на пациенти с ПР като студент и то при различни специалисти, не при един. Ти написа как има "универсални съвети" за справяне и то в нета. Ами, няма!

Предлагам да се съберем, да спретнем една клада и да подпалим Elena B, като я обвиним в шарлатанство и вещерство.






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*
Re: Детска психология (беше: Добър детски психолог - Бургас)
« Отговор #287 -: Февруари 16, 2012, 17:35:45 pm »
Аз пък предлагам, да се спре да се пише само за "спорта". Отивате вече в съвсем други теми, плюс това има и лични нападки. Не за това е форума. Който както иска да си дефинира и живее живота в крайна сметка.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Детска психология (беше: Добър детски психолог - Бургас)
« Отговор #288 -: Февруари 16, 2012, 19:06:32 pm »
Ти написа как има "универсални съвети" за справяне и то в нета. Ами, няма!

Моля те, цитирай къде точно съм написала точно тези думи! Иронията ти и грубостта ти ще я подмина, защото това явно ти е личен стил на общуване. А не показваш и разбиране при четенето.

Кладите всеки си ги гради с измислиците и свободните съчинения.

Всеки да си троши главата, както иска. И когато детето ви, мами, има запек, вие грабвайте дамската чанта и беж на терапия!
А, да, и вервайте! Вервайте на всяка дума и внушение!

Не смятам повече да се включвам в тази тема!




*
Re: Детска психология (беше: Добър детски психолог - Бургас)
« Отговор #289 -: Февруари 16, 2012, 20:33:43 pm »
момичета, ако не спрете с личните нападки и иронията, ще заключа темата. честно, изключително ми е неприятно да ви чета, макар и да съм съгласна с мненията на някои от вас, не е това начина на общуване, поне не тук в ЗАЧАТИЕ.
*
Re: Детска психология (беше: Добър детски психолог - Бургас)
« Отговор #290 -: Февруари 16, 2012, 20:38:44 pm »
вероятно наистина темата ще е доста по-продуктивна ако се ползва от хора, които виждат смисъл от нея, а не като трибуна да се показва колко са много информирани, успешни и нямат нужда от никаква помощ, защото тя така или иначе всъщност не е помощ, а .....
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Детска психология (беше: Добър детски психолог - Бургас)
« Отговор #291 -: Февруари 16, 2012, 21:06:41 pm »
вероятно наистина темата ще е доста по-продуктивна ако се ползва от хора, които виждат смисъл от нея, а не като трибуна да се показва колко са много информирани, успешни и нямат нужда от никаква помощ, защото тя така или иначе всъщност не е помощ, а .....


и тъй като тя не е такава - дойде моментът да я заключа. с цитат от един британски писател, Малкълм Мъгъридж:

"Един от специфичните грехове на 20-ти век, който сме извели на големи висоти, е лековерието. Казано е, че когато хората спрат да вярват в Бог, те вече не вярват в нищо. Истината е много по-ужасна - оттам насетне, те вярват във всичко."

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!