0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Октомврийска седмица 03-09.2011
« Отговор #80 -: Октомври 08, 2011, 09:12:23 am »
Jbrul имаш право, но мен повече ме ядосва, че се възползват най вече малцинството уж от тези благинки, а децата им са в мизерията, голи, боси и гладни, да не говорим колко са малтретирани. Толкоз по таз тема.

Имам следното питане към майки посещавали детски психолог, знам че в София ще се намерят доста кадърни, но тук в Бургас, много се притеснявам и някак не мога да се пречупя и доверя. Отдавана искам да направя поне консултация, нямам идея дали сме за терапия някаква. Та на въпроса ми, имало ли е ефект при вашите деца или пък при вас. Изяснили ли ви се е защо еди какво си се случва с детето с вас?
То всъщност може би аз съм за терапия, но трябва да се провери това нали така. :D 8)
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Октомврийска седмица 03-09.2011
« Отговор #81 -: Октомври 08, 2011, 09:18:54 am »
мда, на мен ми е безкрайно болно, че в решението от ТЕЛК комисията, на която минавахме по повод спазмите, които прави Стефания пише, "да осигуря по-добри условия на жизнен стандарт, без мухъл в стаята, без алергени и цветя, за да може детето да спре да прави тези реакции', съответно процент не й дадоха
много ми е интересно всички диспансеризирани циганори в какъв ли лукс живеят, а аз некадърницата да не осигуря добър живот на детето
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Октомврийска седмица 03-09.2011
« Отговор #82 -: Октомври 08, 2011, 09:39:53 am »
Добър ден и от нас. След ден и половина пълно информационно затишие (нямахме кабелна и нет), най-после се появихме. За съжаление не само, че Ники още има сополки и покашля, ами от снощи и аз съм със запушен нас и .... абе не се чувствам добре. Стана хладно, а малкото диване пак се тръшка и не иска чорапи и пантофи. Добре че мама е по-зиморничева и от известно време си ходи обута, та давам пример. :D. Установих с изненада, че харесва да хруска хапченца. Но със сиропите е трагедия - чуват ни и през 5 къщи. Същото е и със спрея и помпата за нос. Още като ме види с тях и почва да пищи. Но ако тя ги докопа си играе с кеф. А кажете ми как се лекува такова дете.
*
Re: Октомврийска седмица 03-09.2011
« Отговор #83 -: Октомври 08, 2011, 12:44:38 pm »
Добър ден от нас  :)
Пеше, скорошно оздравяване!


Тук във Варна все още се радваме на усмихнатото слънце, допреди малко бяхме навън, времето е прекрасно! И с нищо не показва, че се задават тия студове, за които говорят, и че ще паднат с 15 градуса температурите. Моля се да не познаят  :?
Днес бяхме по къс ръкав, утре сигурно ще сме с дебелите якета  :(



Ели, не мисля, че майките не ни касае увеличението на МРЗ. Доколкото знам, размерът на майчинството през втората година /и през първата, ако си осигурявана на минимума/ е обвързан с минималната работна заплата. За справка - онзи ден получих превод - точно 270 лв, до миналия месец получавах 240 лв. Няма откъде да дойде разликата, освен от увеличението на МРЗ. А и съм коментирала въпроса със счетоводителката ми, така че определено майчинството трябва да се вдигне.


Злати, ти сериозно ли говориш  8O Аз взех точно 240 лева, на 6,10. И понеже нашата касиерка ми е дала кода за достъп до системата на НОИ /това не съм ви го казвала  :wink:/, влязох и там, също пишеше - 240 лева. Понеже очаквах тия 270, влязох да чета в някакъв счетоводен форум да видя аджеба защо е така Ето линка, тук също една майка пита за същото, впоследствие прочела в Закона за държавния бюджет, че няма връзка между майчинството и МРЗ. Мислех си, че догодина, с новия бюджет, може и да ги увеличат, но ти казваш, че си взела 270 ..   [/color] ...http://www.odit.info/?s=6&i=258753&f=3
« Последна редакция: Октомври 08, 2011, 12:52:47 pm от Eли:) »
*
Re: Октомврийска седмица 03-09.2011
« Отговор #84 -: Октомври 08, 2011, 14:54:29 pm »
Докато още сте на тема за счупени зъбки и детски зъболекари, да пиша и аз от опит. Когато Алекс на година и половина си счупи двата горни предни зъба, веднага я заведох в Медстом, без предварително да се обаждам. Като обясних ситуацията на регистратурата, д-р Маркова ни прие веднага след като й свърши прегледа, въпреки че Алекс нито кръв имаше, нито плачеше вече. Просто помоли следващия пациент малко да почака, че има спешен случай.
Та идеята ми е, като ви е спешно, няма нужда от звънене, не вярвам някой някъде да върне дете, заведено по спешност, само защото всички часове са заети месеци напред. То и няма как да се предвидят такива ситуации, че да си запишеш час.

И едно въпросче - при съмнение, че детето е със шарка как се води на преглед да се установи какво е? В смисъл, ако е шарка, нали докато чака ще изпозарази и останалите деца в чакалнята. :?
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Октомврийска седмица 03-09.2011
« Отговор #85 -: Октомври 08, 2011, 14:58:36 pm »
Домашни посещения не прави ли вашия педиатър? Обади се и попитай.
И да оздравявате бързо.
*
Re: Октомврийска седмица 03-09.2011
« Отговор #86 -: Октомври 08, 2011, 16:53:37 pm »
Здравейте,днес ще ходим на цирк.Цирк Балкански е в Пловдив в кв.Тракия.Сутринта бяхме там за билети и видяхме белите лъвове,много са впечетляващи и нямам търпение за спектакъла.Борето пък иска пони да купя и щяла много да си играе с него :)
*
Re: Октомврийска седмица 03-09.2011
« Отговор #87 -: Октомври 08, 2011, 22:56:07 pm »
Пешек, прати ни тя в Лора, те били дежурни събота и неделя.  :x Както и да е. Май не е варицела - пъпките си останаха десетина само на лицето, няма мехурчета, няма сърбеж. Александра вече и температура няма. Само запушен нос и кашлица. Явно си е прост вирус + ухапвания от насекомо някакво.
*
Re: Октомврийска седмица 03-09.2011
« Отговор #88 -: Октомври 09, 2011, 00:01:02 am »
сиа, варицелата понякога е съпроводена с кашлица и хрема. това че са 10 пъпки не значи нищо, Деси също имаше 10 пъпки при варицелата, дори температура нямаше. заведи я утре. детето е заразно при допир най вече деня преди да избият пъпките и докато са пълни с течност.
*
Re: Октомврийска седмица 03-09.2011
« Отговор #89 -: Октомври 09, 2011, 09:00:49 am »
И аз съм чела за различни прояви на варицелата, със или без температура. Множество или малго пъпки, кашлица и хрема, въобще всякакви вариации. Моят съвет е да я заведеш на лекар, аз при обрив винаги го водя.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Октомврийска седмица 03-09.2011
« Отговор #90 -: Октомври 09, 2011, 13:50:53 pm »
Ели, не знам, странно ми се струва изведнъж майчинството да няма връзка с МРЗ, при положение, че социалните плащания са обвързани с МРЗ, иначе на каква база ще ги изчисляват? Не знам, не знам, то в нашата държава всичко е възможно вече  :? Но аз взех 270 лв, досега съм получавала 240, това е първата ми година още.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: Октомврийска седмица 03-09.2011
« Отговор #91 -: Октомври 09, 2011, 15:32:28 pm »
Момичета, размерът на майчинството не е обвързан с минималната работна заплата.

От Кодекса за социално осигуряване:
Чл. 53. 1) (Изм. - ДВ, бр. 1 от 2002 г.) След изтичането на срока на обезщетението за бременност и раждане през време на допълнителния платен отпуск за отглеждане на малко дете на майката (осиновителката) се изплаща месечно парично обезщетение в размер, определен със Закона за бюджета на държавното обществено осигуряване.


Въпросният закон гласи следното:
Чл. 11. Определя се за 2011 г. размер на паричното обезщетение за отглеждане на малко дете по чл. 53, ал. 1 и 2 от Кодекса за социално осигуряване - 240 лв.


сия, дано не е шарка все пак!

Ели, ние вече сме с дебелите якета, а там, където бях на екскурзия миналата седмица по късо ръкавче, вчера валял снежец. Есента идва. Няма как.

Джей, госпожата ще има да почака САЩ да я позлати за това, че има дете. Брат ми беше ходил там на студентска бригада и един местен го посъветвал да не си прави деца, че много скъпо излизали.  :lol:
Иначе съм чувала, че скандинавските държави били най-социалните в Европа. Не бих се учудила.

Приятна неделя!

*
Re: Октомврийска седмица 03-09.2011
« Отговор #92 -: Октомври 09, 2011, 15:45:56 pm »
Доколкото аз знам, майчинството зависи от това какво са договорили социалните партньори и затова остава на 240лв. Обаче те са за втората година на майчинството. През първата година се получават 90% от заплатата, която сме получавали през периода, който е взет за база. В моя случай 12месеца назад, а след 01.01.2011г.- 18 месеца назад.
Блу скай, писали сме едновременно, но общо взето написаното се припокрива.И при нас е стууд, а оня ден бях по чехли навън :(
« Последна редакция: Октомври 09, 2011, 15:48:25 pm от shanoar »
*
Re: Октомврийска седмица 03-09.2011
« Отговор #93 -: Октомври 09, 2011, 15:58:33 pm »
 :)В края на тази седмица и аз да се запиша :lol: :lol:

Днес и при нас е дъждовен и мрачен ден, та си стоим вкъщи, Крис заспа, а майка му веднага се метна на компа :lol:

Да, жалко е ако майчинството остане по-ниско от МРЗ :x, вместо да помислят как да го направят по-високо, че те и така нестигат :x
Аз след изтичането на 1г. се връщам на работа :(, немога да си позволя да гледам Крис до 2г., но тогава ще му мисля кой ще го гледа поне до 2г, че толкова малък не ми се ще да го давам на ясла :(

Бързо да оздравяват всички болни дечица, и лека неделна вечер! :)

*
Re: Октомврийска седмица 03-09.2011
« Отговор #94 -: Октомври 09, 2011, 18:28:48 pm »
Ха добър вечер от нас  :)

Аз си искам вчерашните температури във Варна  8)
Искам ама нямаа  :( Студът дойде и тук днес. Вятър, дъжд, 13 градуса температура, а вчера бяхме с летните дрехи  :?

Днес предиобяд мъжо беше у нас, занимава се с Диляна, щото тя баща й като е при нея, майка не й трябва  :lol: Та аз пренаредих гардероба, прибрах летните и извадих по-дебелите дрехи, посвърших някоя друга работа още, дето все отлагах  :)
Да живеят вакуумните пликове за съхранение  :D

Злати, незнам дали има връзка, но аз съм 2ра година майчинство. През първата получавах доста по-голяма сума от 240, ако може да се каже голяма сума на 90% от 450 лева заплата  :)

Деси, благодаря за пояснението  :) Значи наистина е вярно, че нямат връзка двете неща.

Брейв   :D, радвам се да те видя, доста отдавна не съм те засичала  :D Целувки на Крис  :D

Моя мъж днес е на морето  :lol: Отидоха за риба с един колега  :? Ей натова се казва "луди" рибари  :lol: Вчера пак бяха, ама беше топло. Ядохме риба де  :lol: Щото му казах, че няма да готвя и каквото си улови - това ще яде  :lol:

Хубава неделна вечер на всички :)  
*
Re: Октомврийска седмица 03-09.2011
« Отговор #95 -: Октомври 09, 2011, 18:41:31 pm »
Добър вечер и от нас.Ние засега сме здрави да чукна на дърво,но от утре на ясла та не се знае докога :).Иначе и аз почнах да позамислям вече за зимни обувки на децата.
Ели,колко струват тия пликове?

*
Re: Октомврийска седмица 03-09.2011
« Отговор #96 -: Октомври 09, 2011, 18:59:03 pm »
Парси, аз 3 пъти купувах х 2 бройки от тия пликове. Виждала съм 3 размера, цената зависи от тях. Вървят между 2,50 и 5 лева.
Първо взех от Кауфланд, някаква промоция хванах, х 2 и х 3 лева
След това купих по 2 лева и нещо от магазин за домашни потреби.
Обаче, аз ли нещо не правех както трябва, след няколко дни се налагаше пак да изтеглям въздуха  :?

Третия път купих от Мосю Бриколаж, бяха по-скъпи, по 5 и по 7 лева /и по-големи/, но те не мръднаха няколко месеца.

И наистина спестяват много място, в големите могат да се съберат одеала, олекотени завивки, зимните якета също прибрах в такива. Друг е въпроса, че се мачкат доста дрехите, но ще ги оправим  :)

Момичета, от 2-3 дни си мисля, дали е удачно да направим една тема от кои стоки - /храни, козметика и пр./ сме доволни/недоволни, струва ли си да купуваме по-скъпи неща, или има по-евтина, но качествена стока?
Споделете мнение моля  :)  :?
« Последна редакция: Октомври 09, 2011, 19:00:46 pm от Eли:) »
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Октомврийска седмица 03-09.2011
« Отговор #97 -: Октомври 09, 2011, 21:24:49 pm »
Момичета, от 2-3 дни си мисля, дали е удачно да направим една тема от кои стоки - /храни, козметика и пр./ сме доволни/недоволни, струва ли си да купуваме по-скъпи неща, или има по-евтина, но качествена стока?
Споделете мнение моля  :)  :?

много добра идея, Ели! пусни темичка.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Октомврийска седмица 03-09.2011
« Отговор #98 -: Октомври 09, 2011, 22:29:25 pm »
Благодаря ви за съветите. Аз също в началото се усъмних че е шарка, въпреки че са малко пъпките, но вече съм почти сигурна че не е. Днес пъпките почти са избледнели и не се пълнят с течност, а завяхват. Утре сутрин ще я водя при педиатърът, за да ми е спокойно и каквото и да е - вирус или шарка, я пращам при баба й, за да може да играе на воля в двора, а не да стои затворена в къщи по цял ден.
*
Re: Октомврийска седмица 03-09.2011
« Отговор #99 -: Октомври 09, 2011, 22:32:03 pm »
Ели, сега се светнах защо Злати е получила 270, а ти 240 лв. Ами, детето на Злати още няма годинка, а тя май беше безработна не знам колко време преди да забременее. Мога да потърся, но мисля, че беше така, че ако няма жената 18 месеца осигурителен стаж преди да забременее, й дават минимална заплата през първата година след раждането.
А Диди вече е над годинка, затова ти си в друга категория - за гледане на малко дете, докато при Злати още е обезщетение за бременност и раждане.

Диди, дори и да трябва да го пратиш на ясла, моля те, не се смятай за лоша майка или нещо такова. Ако намериш кой да го гледа, ще е хубаво, но ако не - при мен мнозинството от децата почват на 4-6 м. ясла.

Лека вечер!