0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Октомврийска седмица 03-09.2011
« Отговор #60 -: Октомври 07, 2011, 16:23:16 pm »
ха така, и аз взех от втория път- голяма работа
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Октомврийска седмица 03-09.2011
« Отговор #61 -: Октомври 07, 2011, 16:43:06 pm »
е, то за това сте такива шофьори :lol: :lol:
шегичка, да не ми се обидите сега :P

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Октомврийска седмица 03-09.2011
« Отговор #62 -: Октомври 07, 2011, 16:44:46 pm »
е, бутаме се и ние в движението, колкото да сме в играта
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Октомврийска седмица 03-09.2011
« Отговор #63 -: Октомври 07, 2011, 16:49:40 pm »
е, бутаме се и ние в движението, колкото да сме в играта
то това е важното :wink:

*
Re: Октомврийска седмица 03-09.2011
« Отговор #64 -: Октомври 07, 2011, 17:13:14 pm »
аз взех книжка от 3-тия път.

и аз така :wink: че да не беше и от 4тия... :lol:
наитина не помня бройката, помня само парализиращото чувство на шаш и паника.

Мише, няма отказване, ще станат нещата - то и инструкторът ти го е казал според мен :wink: :) :) Целувам те :wink:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Октомврийска седмица 03-09.2011
« Отговор #65 -: Октомври 07, 2011, 17:13:21 pm »
е, то за това сте такива шофьори :lol: :lol:
шегичка, да не ми се обидите сега :P


някой път ще те плясна през устата. сериозно.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Октомврийска седмица 03-09.2011
« Отговор #66 -: Октомври 07, 2011, 18:58:43 pm »
 :lol:
Онзи ден се натиках на едно тясно място, един мъж не ме изчака да мина между колите, ами и той завря джипката. Накарах му се аз, викам толко ли е зор да минеш с мен. А той вика: Като не мож да караш, къде си тръгнала... :lol:
Така де, акъл вече не смея да давам, нали не мога да карам  :lol: Обаче се зачудих наистина, къде съм тръгнала  :lol:.

Шегата на страна, Мише, не се ядосвай. Другият път ще си по-спокойна и всичко ще е наред.

Аз пак съм скована, днеска едвам си намерих АБ, накрая в 8-та аптека го намериха и то последната забравена ампула. Увериха ме, че до 10 дни ще внесат, дано, защото ще ми трябва още една ампула. Имам познати в складовете, ама нямат да му се не види. А и май няма особен ефект засега от цялата тая работа.

Запознахме се с баткото с кънките, другата събота сефте ще сме на кънки с Моника, да видим ще и хареса ли баткото и кънките.  :) Баткото се оказа приятел на брат ми. Увериха ме, че е добро момче и се справя, ще видим  :)

От мен приятна почивка и повечко усмивки.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Октомврийска седмица 03-09.2011
« Отговор #67 -: Октомври 07, 2011, 19:54:25 pm »
Аз пък като взех книжка от раз та голям праз.Вече от пусти страх 10 години събира прах.Но сега ща не ща ще се наложи да шофирам по ред причини и затова напролет се записвам на опреснителен курс пък дай боже тоя път да стане шофьор от мен. :D

*
Re: Октомврийска седмица 03-09.2011
« Отговор #68 -: Октомври 07, 2011, 19:58:51 pm »
Добър вечер  :)

Мише, следващият път ще черпиш за книжка  :D
Аз да споделя, че "вътрешни" хора са ми казвали , че изпит за шофьор от първи път трудно се взема  :wink: Почти винаги могат да се хванат за нещо, само и само да те скъсат и да си платиш следващия  :wink:
Ако са ме излъгали, то и аз ви лъжа  :oops:

Ние вчера бяхме на лекар, след втората вечер, в която Диляна вдигна температура, по-висока от предишната 38,9  :?
Лекарката каза, че всичко друго е наред. Най-вероятно бил някакъв вирус /имало такъв в момента/ и ме попита нещо друго да съм забелязала. Казах, че сутринта /вчера/ един път много рядко изхождане, но повече - не. Но това може и да е реакция от антипиретиците, които давам - Панадол и Нурофен.
Каза ми какво да давам, в случай че се влоши.

Снощи и днес, пак поддържа температура, но повече от 37,5-37,6 не е вдигала.
Дано утре да ми е вече здравичка  :)
Иначе си е весела, игрива, нищо сякаш й няма, само тая температура нощем ... :?
Та така при нас.

Сега имам един въпрос, извинете ме ако е коментирано нещо от сорта  :?
Когато се роди Диляна, с малко се разминах, за да вземам детски надбавки.
Сега, когато вземам 240 лв., мога ли да подам пак молба към Нова година /забравих дали 6 месеца или 12 се вземаха назад  :oops:/ или въобще да не си правим труда да ходим за бележки от работодателите и пр.
А вчера разбрах, че нас майките, не ни касае увеличението на минималната работна заплата, която вече е 270 лв, и си оставаме с 240 ... :?
Благодаря ви :)
*
Re: Октомврийска седмица 03-09.2011
« Отговор #69 -: Октомври 07, 2011, 21:43:33 pm »
Мише, ние голЕм инструктаж ти дръпнахме за изпита, само дето забравихме да ти кажем да не трепериш и да не показваш много-много емоция... :lol: Щом не си минала на "стоп" и не си газила пешеходци - другия път ще е черпенето вече ;). Прави са момичетата, че когато знаеш какво представлява самият изпит - доста по-спокойна ще си.

Така и така сте на бюрократична тема, че се сетих да попитам... Още не съм си взела "еднократната помощ за раждане", или както се нарича там - сумата, която ти се дава като родиш. Има ли някакъв краен срок за да се вземе, че то детето ще стане на година, а аз още не съм се натуткала? :oops: В смисъл, ако съм изпуснала срока хич да не се помъквам по учрежденията тепърва, само за да ми кажат, че съм "изпуснала влака".
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Октомврийска седмица 03-09.2011
« Отговор #70 -: Октомври 07, 2011, 22:13:33 pm »
Така и така сте на бюрократична тема, че се сетих да попитам... Още не съм си взела "еднократната помощ за раждане", или както се нарича там - сумата, която ти се дава като родиш. Има ли някакъв краен срок за да се вземе, че то детето ще стане на година, а аз още не съм се натуткала? :oops: В смисъл, ако съм изпуснала срока хич да не се помъквам по учрежденията тепърва, само за да ми кажат, че съм "изпуснала влака".
До навършване на 3 години на Дани :wink:

*
Re: Октомврийска седмица 03-09.2011
« Отговор #71 -: Октомври 07, 2011, 22:16:56 pm »
Ели, при детските надбавки подаваш деккларация за доходите и на двамата родители ако имате брак 12 месеца назад като те не трябва да надвишават 250лв. мисля беше на човек.Ако надвишават нямаш право.Ако нямате брак може да декларираш само твоите доходи.Трябва ти още бележка от педиатър, че детето е подлагано редовно на задължителните имунизации,личната карта и /или на двамата за справка.Акт за раждане на малката и копие към него.Това е което се сещам.
Бързо оздравяване на Дилянка! :)
« Последна редакция: Октомври 07, 2011, 22:19:43 pm от parsi »

*
Re: Октомврийска седмица 03-09.2011
« Отговор #72 -: Октомври 07, 2011, 22:17:53 pm »
Джей, мисля, че няма такъв срок. Аз моя син го записах, когато вече беше почти на годинка и искаха да ми попълват формуляр за въпросните 240 лв. За попълване на формуляра на мен ми искаха 10 лв. В крайна сметка, реших, че няма да се занимавам, а и не мога да декларирам, че не съм взимала от друга държава, при положение, че съм. Има хора, които го правят, но на мен ми е съвестно.

миш, другия път. Явно съвсем малко не ти е достигнало.

Приятен уикенд и здрави дечица ви желая!

*
Re: Октомврийска седмица 03-09.2011
« Отговор #73 -: Октомври 07, 2011, 22:39:09 pm »
Парси, много ти благодаря за уточнението  :)
Jbrul, Ники ти е казала - 3 години е срока, аз моята я взех няколко месеца след раждането на Диляна, като чаках около месец и нещо след подаването на документите.

И сега като се сещам що нерви изхабих тогава ... Понеже подавах в друг град, където се водех по лична карта /тогава не бях във Варна/ и ходихме там. Дадох номера на единствената сметка, която имам - в Експресбанк, Варна. Служителката ми каза, че трябва да ми открият сметка в града, където подавам документите  8O. Викам - как може, нали е една банка, какъв е смисъла от тия 240 лева да ми удържате и за нова сметка, за да ми преведете парите във вашия град  8O. Та щяла да говори с еди-кой си, да ми ги изплатят на ръка... В крайна сметка ми ги преведоха по съществуващата ми сметка  :lol:

Десии, какво виждат очите ми  :) Честито  :D
Re: Октомврийска седмица 03-09.2011
« Отговор #74 -: Октомври 07, 2011, 22:42:22 pm »
Доходите на член от семейството трябва да са до 350 лева. Над тази сума не се полагат детски надбавки. Всяка година се подават тези декларации за детските надбавки.
*
Re: Октомврийска седмица 03-09.2011
« Отговор #75 -: Октомври 07, 2011, 22:43:56 pm »
Мерси за инфото момичета! Значи още имам шанс да "забогатея"  :lol: Като чета за детските надбавки - никъФ шанс, но и без тях ще оцелеем.

Може би на доста от вас ще прозвуча еретично, но в последно време имам коренно различно мнение относно държавната помощ за майките, в сравнение преди година и половина-две. Всъщност, ние сме една от малкото държави в цивилизовния свят, в която бременните и майките се ползват от толкова привилегии, държавна протекция и финансови бонуси. Две години платено майчинство, пък защита на работното място, надбавки за дете, финансов бонус при раждане, детски кухни, символични такси за детски ясли и градини, безплатно детско здравеопазване...даже не се сещам някъде другаде да го има това. Просто на фона на ниските ни лични доходи /в повечето случаи/- някак не го забелязваме. Момичетата живеещи в чужбина най-добре разбират за какво иде реч. Казвам го, защото ме провокираха няколко подочути днес разговора на майки, докато бях навън с бебето "как държавата нищо не правела за нас и как било по света...". От което си направих извода, че въпросните госпожи наистина и хабер си нямат "как е по света" явно.

Бързо да оздравяват всички болни!!!  :D
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Октомврийска седмица 03-09.2011
« Отговор #76 -: Октомври 07, 2011, 23:55:31 pm »

Може би на доста от вас ще прозвуча еретично, но в последно време имам коренно различно мнение относно държавната помощ за майките, в сравнение преди година и половина-две. Всъщност, ние сме една от малкото държави в цивилизовния свят, в която бременните и майките се ползват от толкова привилегии, държавна протекция и финансови бонуси. Две години платено майчинство, пък защита на работното място, надбавки за дете, финансов бонус при раждане, детски кухни, символични такси за детски ясли и градини, безплатно детско здравеопазване...даже не се сещам някъде другаде да го има това. Просто на фона на ниските ни лични доходи /в повечето случаи/- някак не го забелязваме. Момичетата живеещи в чужбина най-добре разбират за какво иде реч. Казвам го, защото ме провокираха няколко подочути днес разговора на майки, докато бях навън с бебето "как държавата нищо не правела за нас и как било по света...". От което си направих извода, че въпросните госпожи наистина и хабер си нямат "как е по света" явно.


И аз напоследък за това си мисля.
*
Re: Октомврийска седмица 03-09.2011
« Отговор #77 -: Октомври 08, 2011, 00:12:53 am »
Джей, за някои неща си права, за други - не. Живея в доста богата и социална държава. Помощта за раждане се полага на майката на три части, които са обвързани с медицински прегледи на бременната и бебето. Няма да споменавам цифри, но става въпрос за много пари.
Безплатно здравеопазване няма, но ако си към държавната каса, като цяло заплащането е символично. За качеството - има какво да се желае, но това е друг въпрос.
Цените на яслите зависят от доходите на родителите, както и от броя на децата. Една година нищо не съм плащала, защото синът ми е четвърто поред дете. Да, де, ама държавата си промени законите и сега големите не ми ги зачитат, а са студенти и на наша издръжка. Та сега ще ми сложат максимална такса, която наистина е много висока. Но ще го измислим. И там има варианти.
За майчинството - 20 седмици, 6 преди термин. През това време се полага пълната заплата. След това има отпуск за родители - по 6 месеца за майката и толкова за бащата. Заплащането е минималната заплата за неквалифицирани кадри.
Детските са достатъчни за храната, памперсите, че и нескъпи дрехи за отрочето. Увеличават се с броя на децата.
Детски кухни няма.
Ами, май е това. Липсвало ми е по-дългото и по-добре заплатено майчинство, както и заплатата на мъжа ми, докато той си беше вкъщи, но като цяло - има и по-социални държави от България, но не ми се мисли как щеше да е, ако бях в САЩ. Много, много по-трудно. А американците раждат ли, раждат. Въпрос на чест и патриотизъм ... Но нищо не е само черно или само бяло и при тях.

ели, благодаря! :)


Лека ви нощ!

*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Октомврийска седмица 03-09.2011
« Отговор #78 -: Октомври 08, 2011, 00:18:07 am »
Ели, не мисля, че майките не ни касае увеличението на МРЗ. Доколкото знам, размерът на майчинството през втората година /и през първата, ако си осигурявана на минимума/ е обвързан с минималната работна заплата. За справка - онзи ден получих превод - точно 270 лв, до миналия месец получавах 240 лв. Няма откъде да дойде разликата, освен от увеличението на МРЗ. А и съм коментирала въпроса със счетоводителката ми, така че определено майчинството трябва да се вдигне.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: Октомврийска седмица 03-09.2011
« Отговор #79 -: Октомври 08, 2011, 00:38:29 am »
Блу, естествено че не са черно-бели нещата, не затова беше коментарът ми, но в България традиционно виждаме само черната част. Факт. Има какво да се желае в областта тук, но едва ли има система която да е "идеална" някъде. Все едно нещо е за сметка на друго нещо. Мисля, че и в Австрия нещата са подобни на държавата, в която живееш ти, доколкот имам спомен от приятелки живеещи там. И там естествено има недомислици, както навсякъде.

Идеята ми беше, че това което имаме в нашата откровено "скъсаняшка" държава - никак не е малко, особено на фона на редица много по-богати държави, водещи се "еталон за подражание". И че може би, понякога в справедливото си недоволство от едно, или друго - не е зле да помислим и какво имаме, вместо само какво нямаме. В момента се смея на глас, защото една от мамите, която най-много се пенеше днес по въпроса, обясняваше на другите мами как било ТОЧНО в САЩ и как там държавата щяла да я позлати, че имала дете, а тукааааа и мрън, мрън, мрън...  :lol: Отделен въпрос, че не виждам какви претенции към коя да е държава, може да има жена с количка за 500 евро и 200гр. златни накити по себе си и какво се е разпенила за 30 лв., дето не й се полагали и това я дискриминирало и н'ам какви бисери още. И вярвай ми, не са малко жените като нея, които виждам и слушам най-редовно.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!