0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Октомврийска седмица 03-09.2011
« Отговор #40 -: Октомври 05, 2011, 23:54:49 pm »
Ох, нашата седмица нещо хич не е добра.Жоро първо беше малко болен ,а днес и падна - разби си устата,един зъб и има рана на ръката и гърдите. :(Падна от не повече от метър височина ,а такива поражения само.Сега устата му е много надута,а зъбчето(предно разбира се)се клати и е по=надолу от съседното.Водих го в първият срещнат кабинет - почистиха го,даже с машинката нещо работи жената.Жорето беше герой и не гъкна,ама то голям рев беше преди това,та сили не му останаха на горкото.Жената каза ,че сега можем само да чакаме - или ще потъмнее и ще го вадят или ще се закрепи.Аз много не си представям как ще се закрепи,клатещ се зъб,ама да видим. :?
 Иска ми се да чуя и друго мнение от детски стоматолог този път.Тук имам спомен,че коментирахте такъв.Мишето май даваше координати,ама пусто сега не намирам нищо с търсачката.Моля ,ако някой си е записал тогава,да сподели.
<br />
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Октомврийска седмица 03-09.2011
« Отговор #41 -: Октомври 06, 2011, 00:09:58 am »
Зори, в клиника Медстом ходихме ние на детски стоматолог, но там се записва за 2 месеца напред. може би за спешен прием, ако се помоли...
също така, провери в Юниордент на Попа.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Октомврийска седмица 03-09.2011
« Отговор #42 -: Октомври 06, 2011, 00:23:45 am »
Оххх, Зори :(
Аз и с двамата ги минах това лято тези зъбни неволи :( Мончето си изпочупи безобразно два кътника, които ще сменя чак на 12, а Тони е с подобен на вашия удар - уж не от високо, или с някаква голяма скорост (Симона изхвърча повече от метър-два напред от засилено колело и беше много силен ударът при нея), но наби едното зъбче около половината навътре, а съседния до него се изби навън и стана по-дълъг от другите, също се и клати. Става въпрос за горните централни резци.
В момента и ние чакаме да видим как ще се развият нещата с клатенето и дали ще почернеят зъбките - т.е. признаци, че нервите са умъртвени, което ще значи, че трябва да се работи по тях, за да не пламне инфекция, а не си представям как ще се обработят нерви на 2г дете :( Мен вече малко ми сивее едното зъбче :(, чакам контролния преглед на 15ти, водя го през около 10 дена, откакто се случи това.
За зъболекари - в Медстом, ако звъннеш и обясниш ситуацията, мисля че д-р Маркова (това е д-рката на Мишето) ще се съгласи да те приеме между някои дечица тези дни. Поне на мен така ми обеща, когато й обясних за какво става въпрос, докато правехме пломба на Симона - каза, когато си вземем детето (инцидентът с него се случва, докатотой е във Варна), да й звънна ден-два по-рано и ще го приеме да го види.
Иначе съм му записала час и в клиниката, която аз посещавам - там има също добър детски стоматолог. Ако проявиш интерес, ще ти дам координати.
Единият от консултантите в подфорума за спорт и хранене - Деница, не беше ли също детски стоматолог, или греша?...

Зори, сигурно са ви казали, но не му давай да отхапва твърди неща на този етап.
« Последна редакция: Октомври 06, 2011, 00:32:35 am от tzvetenze »
Re: Октомврийска седмица 03-09.2011
« Отговор #43 -: Октомври 06, 2011, 00:28:52 am »
Зори, ето на Мишето препоръката, доц. Маркова в Медстом, http://medstom.com/www/index.php?cid=183&tid=477.

Ако държиш на нея и не ти дадат спешен час, пиши ми, имам записани 2 часа за 7 ноември, за профилактични прегледи на децата, ще ти ги отстъпя. Наистина се чака над 2 месеца. Обаче имам спомен, че преди 3 години, когато Дани си счупи предно зъбче при падане, като обясних каква е работата, ми дадоха час за следващата седмица. Дано и сега е така.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Октомврийска седмица 03-09.2011
« Отговор #44 -: Октомври 06, 2011, 00:41:53 am »
много ви благодаря!Още сутринта ще звънна! :bighug:
Тази вечер не искаше да яде,от страх че ще го боли.Направих му крем супа и му давах със спринцовка от нуровен,изяде цялата купа.Утре ще си е у дома ,другата седмица ще видим как ще се храни в градината.
<br />
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Октомврийска седмица 03-09.2011
« Отговор #45 -: Октомври 06, 2011, 07:35:41 am »
Зори, много прегръдки за смелото ти момче!
Момичетата са ти дали координатите и съвет да се обадиш,
силно се надявам доц. Маркова да може да го погледне!
И дано от травмата има най-малко последствия!

Ние независимо какво ще се случи утре на моя изпит,
живот и здраве, в събота напускаме Южната ни обител!
Искам да си отида вече у дома...

Ники, след зимата в Банско ще бъдете хем красиви, хем калени!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Октомврийска седмица 03-09.2011
« Отговор #46 -: Октомври 06, 2011, 08:40:30 am »
Зори, дано не е толкова страшно положението със зъбчето!

Мише, успех на изпита!


Приятен ден на всички! :)

*
Re: Октомврийска седмица 03-09.2011
« Отговор #47 -: Октомври 06, 2011, 08:49:48 am »
Мише, стискам палци за изпита - спокойствие и само спокойствие...
Зори, дано да се оправи бързо детето.
Я да си копирам и тук поста, че на някой може да му свърши работа, а да не е видял:
Цитат
Искам да дам моята количка на някоя мама да я ползва, докато се счупи   може да изкара малко, може и много... Не я ползвам, жал ми е да я хвърля, а понеже не е в перфектно състояние - все пак 2 години е ползвана, не искам и да я продавам (не мога да си позволя да взема пари за нещо, което си има кусури). Количката е Чиполино Туини (от по-старите) синя. Нямам нищо против да се огледа и ако някой сметне, че става за ползване да я взима. Предполагам има мами - двойни или с природени деца, за които в момента е трудно да отделят пари за количка.
Във Варна съм, не се притеснявайте да ми пишете, ако някой прояви интерес. Знам какво е да се гледат 2 и всеки спестен лев е от полза. Надявам се да помогна на някой...
*
Re: Октомврийска седмица 03-09.2011
« Отговор #48 -: Октомври 06, 2011, 09:12:32 am »
Зори, като го погледне д-р Маркова или друг специалист, пиши какво са казали след прегледа и как е Жорето.
Вчера писах много късно и дано да не съм те наплашила допълнително - знам, че си притеснена и сигурно много те е яд, че се е случило такова нещо. Но не се притеснявай! Дори и да се наложи вадене на зъбчето поради клатенето или пък обработка на нерв, ако зъбът се е самоумъртвил - има си варианти как се процедира в тези случаи, още повече че Жорето е по-големичък вече, може да му се обясни и да се работи с него. Аз съм така притеснена най-вече от малката възраст на Тони и затова толкова се тревожа - че трудно ще се направят необходимите неща в случай на усложнения. Но дано не се стига до там нито при вас, нито при нас и си останем само с кривите усмивчици :)
Относно постоянните зъбчета - може евентуално да му направят снимка, при нас и това не може. Но пък д-р Маркова ме поуспокои, че риск травмата да повлияе и на тях имало, но щяло да се изрази с някакви структурни изменения в емайла - например по тъмни петна по постоянния зъб. Със съвремената стоматология това може да се коригира.
« Последна редакция: Октомври 06, 2011, 09:18:26 am от tzvetenze »
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Октомврийска седмица 03-09.2011
« Отговор #49 -: Октомври 06, 2011, 09:22:55 am »
Добро утро и от нас. Нашата мома пак е сополива та се не трае. И пак опищяваме квартала като ѝ пръскам в носа и после и вадя сополите с помпичката. Но още като успее да я докопа сама и почва да ме имитира. Не дава да ѝ разгледам зъбите, но като реве с пълно гърло става работата. Ама колко става е друг въпрос. Вчера реших, че има огромен кариес на единия предкътник. И чак почнах да се чудя как ще го обработва стоматолога. И ме беше яд, че нищо сладко не съм давала пък ей на ... Като се поуспокоих, се сетих че яде грозде преди 5 минути. Измихме зъбките и .... нямаше вече кариес :lol: :lol: :lol:.
Re: Октомврийска седмица 03-09.2011
« Отговор #50 -: Октомври 06, 2011, 09:34:02 am »
Пешек, дано все пака ви се разминава :)
Да споделя една хитрина - като бяха малки и не даваха да погледна в устите за зъбчета, афти, болно гърло и т.н., светвах с малко фенерче-писалка. Хем им е забавно, хем се ориентираш за 3 секунди, щото повече няма кой да ти даде.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Re: Октомврийска седмица 03-09.2011
« Отговор #51 -: Октомври 06, 2011, 11:23:23 am »
Пешек, дано все пака ви се разминава :)
Да споделя една хитрина - като бяха малки и не даваха да погледна в устите за зъбчета, афти, болно гърло и т.н., светвах с малко фенерче-писалка. Хем им е забавно, хем се ориентираш за 3 секунди, щото повече няма кой да ти даде.
Това е и моят метод, карам ги да викат и "Аааа" - състезание кой по-силно вика  :lol: , но после и аз трябва да отварям устата, че и мен трябвало да прегледат  :lol:
*
Re: Октомврийска седмица 03-09.2011
« Отговор #52 -: Октомври 06, 2011, 22:46:52 pm »
Z22, много съжалявам, че е паднало детето! И Никол взе много да пада и сега е цялата в синини.
Мъж ми е зъболекар. Работи и с деца. Ако имаш въпроси казвай да го питам. Ако не ви дадат скорошен час, ако искаш ще прегледа зъбките на Жорко.


*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Октомврийска седмица 03-09.2011
« Отговор #53 -: Октомври 06, 2011, 22:58:24 pm »
Звънях днес да запазя час при доц.Маркова,но имаше чак за Декември и до края на месеца е невъзможно да ни приеме.
 Моя приятелка стоматолог ми препоръча д-р Загорлийска.Тя е работила в Юниордент като детски хирург и има голям опит.Много ми хареса,много е внимателна ,предразполага детето и веднага направи план за действие.Направихме снимка на зъбчето .Направи му шина,сега е като "циментирано"  заедно с още 2-3 от зъбчетата до него ,за да седи фиксирано и така ще е 3 седмици.След това ще го освободи и ще видим дали ще потъмнява и съответно да вади нерв.Жорето ми е такава душица прекрасна,не каза и гък милото,а доста работи жената.И с машинка и с ръка го натискаше ,но издържа геройски.
 Не знам как падат вашите деца,но Жоро откак проходи (на 10м. ) до сега така и не се научи да се пази,пада директно на глава.Зъболекарката каза да правим тренировки вкъщи как се пада. :lol:Гледах на приятелки децата - все на дупе падаха,само моето с главата напред.Ама тя неговата,глава ли е чудо ли е -голяма и тежиии. :lol:

Раши,благодаря ти.Ако ми изникнат въпроси,може да се възползвам.За сега тази докторка ми вдъхна доверие,да видим.Поне не каза,като другите 2 снощи,че само ще чакаме,а прави нещо- надявам се правилното.

 Пеше ,да се оправя бързо момата.
<br />
Re: Октомврийска седмица 03-09.2011
« Отговор #54 -: Октомври 06, 2011, 23:54:44 pm »
Здравейте, момичета.
Ние отново сме на линия - загубихме се за няколко месеца, но за сметка на това изкарахме едно чаровно лято на село. Сега имам много да наваксвам с четенето. Иска ми се и се надявам всички да сте здрави.
Малко за нас - децата се родиха втори път на село може би. Въздух, природа, а и последните години се постарахме за битовите условия там. По цял ден тичаха в градината и ги прибирах вътре само за сън. Далеч от градската суета и тънеща в пушилаци мизерия, децата се забавляваха искрено. Да чукна на дърво, не сме боледували. Притесних се при едно ухапване от оса по дланта, но ни се размина леко.

Желая Ви спокойна седмица и да се насладим още на хубавото време.

*
Re: Октомврийска седмица 03-09.2011
« Отговор #55 -: Октомври 07, 2011, 08:26:33 am »
Зори, дай моля те координатите на тази д-р Загорлийска да я имам и аз предвид!

Мислех, че все пак д-р Маркова ще се съгласи да ви приеме. Но важното е, че си намерила добър специалист.
Д-р Маркова е наистина много натоварена. Това е причината ние да я сменим като детски стоматолог, въпреки че е много добър специалист с опит и със страхотен подход към децата. Аз записвам при нея часове през 4-6 месеца за профилактични прегледи, за да може да хващаме кариесите навреме, но при толкова много деца и винаги изостанал график явно не може да се направи обстоен преглед. Например по 1ви юни ходихме на безплатни детски прегледи в една друга клиника, паралелно имахме записан час за профилактичен преглед и при Маркова в близките дни, но заведох децата заради балоните и празничната атмосфера. Там ми показаха къде на предния зъб имаме кариес, а след няколко дни д-р Маркова в бързината изобщо не го видя. Аз й го показах и тя го направи, но беше случайност че знаех за него.
Лятото във Варна покрай правеното на изпочупените кътници ни показаха, че от едната страна захапката на Мона е обърната и е хубаво да се посети ортодонт, докато е по-малка. Д-р Маркова не ни е обръщала внимание на това. Просто малко като на конвейр минават при нея децата. Явно в случай на спешност също трудно може да се разчита. По тези причини сме се ориентирали към друг лекар, иначе и аз, и детето много я харесваме.
« Последна редакция: Октомври 07, 2011, 08:31:09 am от tzvetenze »
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Октомврийска седмица 03-09.2011
« Отговор #56 -: Октомври 07, 2011, 10:20:15 am »
Зори, напиши тук координатите и адреса на д-р Загорлийска, и аз се интересувам, а и на другите майки ще е от полза.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Октомврийска седмица 03-09.2011
« Отговор #57 -: Октомври 07, 2011, 15:26:59 pm »
Намира се на ул. "Сан Стефано" 8 , телефон: 8437870.
 Аз се обадих на телефона в сайта и според мен не разговарях с доц. Маркова ,така че ако беше лично може би щяхме да имаме щанс да ни приеме,но нищо.
<br />
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Октомврийска седмица 03-09.2011
« Отговор #58 -: Октомври 07, 2011, 15:30:43 pm »
... та мишка шофИорка другия раз...

Натрупах бъгове от паника, нямах кардинални намеси, паркирах повече от добре,
изпитващия беше възможно най-сполучливия късмет, но...!
Накрая ми каза "Пиша НЕ с огромно съжаление" -
малко като онова мотивиращо Не на една фолк дива в един конкурс! :lol:

Зори и аз благодаря за координатите на д-р Загорлийска.
Бързо възстановяване на Жорката!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Октомврийска седмица 03-09.2011
« Отговор #59 -: Октомври 07, 2011, 16:22:30 pm »
Мишанто, това наистина е стимулиращо "не".
ти си емоционална натура и такива като теб рядко успяват от първия път - не поради липса на изискваните умения, а поради притеснение, стрес и прочие.
затова първият път е полезен, виждаш какво представлява изпита и следващият път си по-спокоен, по-уверен и показваш какво умееш. аз взех книжка от 3-тия път.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!