0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Кратка празнична седмица - 19.09.2011 - 25.09.2011
« -: Септември 19, 2011, 11:51:45 am »
дано да е топла, весела и да ни задържи още малко усещането за лято.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Кратка празнична седмица - 19.09.2011 - 25.09.2011
« Отговор #1 -: Септември 19, 2011, 12:53:51 pm »
Добре, че не сме в Естония, че вчера гледах снимки от там - детето си играеше със сняг. А аз съм тръгнала да мрънкам, че при мен е 12 градуса.  :lol:

Желая ви хубава седмица и здрави дечица!

*
Re: Кратка празнична седмица - 19.09.2011 - 25.09.2011
« Отговор #2 -: Септември 19, 2011, 13:09:31 pm »
Да е топла и усмихната и да носи само здраве  :D

Аз я започвам малко намръщено, щото за мен понеделника е начало на 13дневна работна седмица :? Няма празник за мен, ни събота и неделя. Мъжете вкъщи ще се забавляват пак сами и така  :?
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Кратка празнична седмица - 19.09.2011 - 25.09.2011
« Отговор #3 -: Септември 19, 2011, 13:43:25 pm »
а, blue_sky, миналата есен точно по същото време бях в Естония и времето беше отлично, около 17-18 градуса. сега явно има някакви метеорологични ексцесии.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Кратка празнична седмица - 19.09.2011 - 25.09.2011
« Отговор #4 -: Септември 19, 2011, 13:55:23 pm »
Весела кратка седмица на работещите.
При нас започна умерено добре за разлика от миналата. Тогава малката беше болна и ми изпили нервите с нежеланието си да пие каквото и да е лекарство. Тази седмица за разнообразие аз съм с болен кръст, абе ... купон да става :lol:
Но на всички ви желая здрава, топла и усмихната седмица!
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Кратка празнична седмица - 19.09.2011 - 25.09.2011
« Отговор #5 -: Септември 19, 2011, 14:24:03 pm »
Хубава седмица и от нас.

Ние с Ники вече сме настанени в болницата а тя току що заспа след цяла сутрин дивеене:) Няма да ви казвам колко пъти ни се скараха. Това не е моето дете:) Палава си е, но тук я виждам в друга светлина:) Взеха и кръв, направиха и ЕКГ и предполагам с доктора ще се видим след като станат готови резултатите.  Болницата е хубава, отделението в което сме е с нова дограма, с рисунки по стената, има си хладилник, микровълнова, малка кухня където може да се приготви храната за децата(не да се сготви-само да се стопли), ТВ във всяка стая. Ние сме с още едно момченце на 3 годинки в стаята и Никол има поне другарче.

Не знам дали д-р Бърди ще прочете това, но се учудиха, че сме пуснали всички възможни изследвания и ме питаха педиатъра ни българин ли е, че ни е препоръчал да ги направим. От голяма полза щели да са им. Пак благодаря Докторе:)

Алекс и Дани са добре с бабА, но търсят от време навреме мамА и Кол. Никол пък не се сеща изобщо за тях:)

Бъдете здрави и благодаря за мислите и пожеланията към нас. Обещаваме да си тръгнем с добри новини:) ДАНО:)
« Последна редакция: Септември 19, 2011, 14:28:45 pm от Lisko »
*
Re: Кратка празнична седмица - 19.09.2011 - 25.09.2011
« Отговор #6 -: Септември 19, 2011, 14:47:46 pm »
Здравейте!

Лисе, стискам палци детето да е добре! :) Много готино, че в болницата е чисто и нормално! Браво на тях!

Кроки, бързо да минат тези 13 дни! :)

Аз нямам търпение да дойдат празниците, че да попътуваме малко. Втръсна ми вече в София и почти всеки ден в кварталната градинка. А и детето да се разнообрази. Тя такова диване се пръкна, че няма минутка спокойствие :) Да са ни живи и здрави всички дечица! :)

Хубава седмица!


Re: Кратка празнична седмица - 19.09.2011 - 25.09.2011
« Отговор #7 -: Септември 19, 2011, 15:06:43 pm »
Лис, само добри новини ви желая!
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Re: Кратка празнична седмица - 19.09.2011 - 25.09.2011
« Отговор #8 -: Септември 19, 2011, 15:40:46 pm »
Успешна седмица и от нас :D

Здрави да са децата, а родителите да си починат през празничните дни :D

Кокита, бързо да минават дните. Пък тате и Боян ще се оправят :wink:
Раши, поне градинки имаме. Я питай Зори в Толстой как е :wink:

Лисо, дано са добри резултатие. Пък детето като му се палува, да палува :D

Нашата мома към хор "Бодра смяна" се стреми. Пее, вика с пълно гърло, но най-вече през нощта. Расте си детето, а майка и пърха щастлива около нея :D

*
Re: Кратка празнична седмица - 19.09.2011 - 25.09.2011
« Отговор #9 -: Септември 19, 2011, 15:53:52 pm »
Лисе, пропуснах в предишната тема - стиснати палци и от мен!
*
Re: Кратка празнична седмица - 19.09.2011 - 25.09.2011
« Отговор #10 -: Септември 19, 2011, 15:54:19 pm »
Раши, поне градинки имаме. Я питай Зори в Толстой как е :wink:

Ми така си е, да! Ама така ми се пътува, че ми се реве! :) А Зори не е ли от квартала бре? Що Толстой?


*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Кратка празнична седмица - 19.09.2011 - 25.09.2011
« Отговор #11 -: Септември 19, 2011, 15:58:56 pm »
Весела и здрава седмица и от нас!

Лисе,стискам палци всичко с Никол да се оправи!

Кроки,добре те разбирам и ти пожелавам бързо да минат дните до почивката.Аз почивам само 4 дни в месеца и също няма празник за нас.Даже от сега се кахъря ,че ми се пада да работя на Коледа и Бъдни вечер,не мога да го преживея просто,да не съм си с детето на тези празници. :(Не стига ,че като съм втора смяна(това е през ден),го виждам за половин час само,че през събота и неделя работя по 12 часа и пак за толкова го виждам,ами и празниците не можем да сме заедно,направооо.... :x

Жорето миналата седмица тръгна на градина и за щастие нямаше никакви проблеми,че в яслата много трудно свикна.Харесват му новите деца и лели.Оплакват ни се ,че не спи на обед,ама той и у нас не спи вече.Едната учителка стояла 40 мин. до него и каза,че има 2 деца,никога не и се е налагало толкова време да ги приспива. :lol:Ама той си лежи кротко и си мълчи,какво им пречи да не спи ,не знам.
<br />
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Кратка празнична седмица - 19.09.2011 - 25.09.2011
« Отговор #12 -: Септември 19, 2011, 16:15:42 pm »
Ама той си лежи кротко и си мълчи,какво им пречи да не спи ,не знам.[/color]

сигурно им пречи, че не могат да излязат от стаята...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Кратка празнична седмица - 19.09.2011 - 25.09.2011
« Отговор #13 -: Септември 19, 2011, 16:37:27 pm »
Раши, поне градинки имаме. Я питай Зори в Толстой как е :wink:

Ми така си е, да! Ама така ми се пътува, че ми се реве! :) А Зори не е ли от квартала бре? Що Толстой?
Задоми се в Толстой тя :D

*
Re: Кратка празнична седмица - 19.09.2011 - 25.09.2011
« Отговор #14 -: Септември 19, 2011, 21:38:36 pm »
Топла и здрава седмица ви желая!

Аз записах една магистратура във Варна и докато я приключа голяма част от времето ще сме там. Това означава, че ангажиментът ни с момичето, което ми помагаше с децата при нужда тук в София, вече отпада. Много съвестно и сериозно момиче, винаги съм била спокойна, когато децата ми са с нея. Тя е студентка, казваше ми кога са свободните й дни и аз си организирах нещата, които имам за вършене в тези дни, викала съм я и вечер понякога. Ако някой има нужда от такъв вид помощ и проявява интерес, мога да дам координати.

Лисе, мислим ви!
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Кратка празнична седмица - 19.09.2011 - 25.09.2011
« Отговор #15 -: Септември 19, 2011, 22:56:24 pm »
Кръвните резултати на Ники са добри но няма много други добри новини.
Слетобед се видях с доктора, поговорихме, прегледа обстойно Никол, гледа и ренгеновата снимка. Пръстчетата се изкривяват и не се свиват заради тези уплътнения, които са засегнали и другата ръка (по която аз не забелязвах нищо) Има общо 4 засегнати пръста а видяха, че и на крачето се е появило такова нещо:( Разпространява се и може да започне да засяга ставите на ръцете и краката. Утре ще ни пращат да и правят биопсия за да изследват това уплътнение. Дп 10 дни ще са готови резултатите и тогава ще може да се каже какво ще се прави и как. Тогава ще се консултираме и с генетик ако се наложи защото и на него ще са му необходими хистлогичните резултати. Според д-р Стефанов, сега генетика неможе да ни каже нищо повече от вече известното.
Извикаха доктора спешно и неможах да го видя после да го питам как ще направят биопсията, но моля ако някой знае да ми каже с упойка ли се прави при толкова малки деца? Само ми каза, че ще срежат малко прустчето отгоре за да могат да вземат от тъканта. Абсурдно ще е да удържа Никол ако упойката е местна. Днес едва и взеха кръв в манипулационната където децата са без придружител. 3 сестри я държаха и 15 минути слушах как пищи вътре. Е, февруари в инфекциозна болница във варна не ревах но днес в коридора не издържах. Та незнам утре какво ни чака. И това ще мине, само да не са много лоши новините след 10 дни.
Предполагам ще сме тук до сряда, после няма смисъл да ни държат, но утре ще разбера и това.
Спокойна вечер момичета и още веднъж благодаря за всичките ви добри мисли за нас:)
Re: Кратка празнична седмица - 19.09.2011 - 25.09.2011
« Отговор #16 -: Септември 19, 2011, 23:09:51 pm »
Ох, Лисе, милите вие! Ще бъде всичко наред, вярвам и ви прегръщам /надявам се и реално-може ли човек да ви  посети?/!
Хубава, топла и здрава седмица от нас на всички!
Ние се надяваме за нас да е поне здрава след поредния вирус през миналата седмица, който доста ме изпопритесни-  два дни с нищо не можах да смъкна температурата на малчо повече от 37 градуса! Накрая направи алергична реакция от температуропонижаващите- целия се покри с пъпки.На финала ни спасиха добрите стари малини.Хубавото е, че пуснахме гърлен секрет и той излезе чист. Лошото е, че имаме леко понижени левкоцити- педиатърката твърди,че е реакция на вируса, но мен си ме притеснява.
И така...Дано тази седмица е спокойна със здрави деца и родители!

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Кратка празнична седмица - 19.09.2011 - 25.09.2011
« Отговор #17 -: Септември 19, 2011, 23:10:35 pm »
Лисе, биопсия най-вероятно ще вземат с местна упойка, това е леко бодване с много тънка игла, не се усеща.
най-добре е сестрите да я държат, те си знаят работата, Никол не е първото бебе там, на което са правили манипулация. ти има по-голяма вероятност да се паникьосаш от плача на детето си.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Кратка празнична седмица - 19.09.2011 - 25.09.2011
« Отговор #18 -: Септември 19, 2011, 23:12:54 pm »
Спокойно, Лис!
Знаеш, че всичко ще е наред с Никол - нали  :wink:

За биопсията - не вярвам с местна упойка да се наемат да правят такова изследване! Споко! Вярвам, че си знаят работата докторите там! Мога да си представя как е пищяло детето, но пък мама нали трябва да освободи напрежението - някоя сълзичка  си е добре! По-добре, отколкото да си таиш в себе си!

И не се шашкай!  През какви перипетии си минала - и това ще мине - и то с най-добрия възможен завършек!

Стискаме палци за отличен резултат от биопсията!
*
Re: Кратка празнична седмица - 19.09.2011 - 25.09.2011
« Отговор #19 -: Септември 19, 2011, 23:14:31 pm »
Всякакви манипулации при толкова малки деца се правят с упойка.
От баща ми знам, че биопсията е взимане на тъкан, не есамо бодване. За деца обаче не знам.

Лиско силно стискам палци за Никол, за теб, за вас. Представям си какво ти е в душата, как ти е свито, уплашена и не на последно място мило за детенцето.
Така е трудно е по болниците, особено като ги чуваш как се дерат от рев, само от поставянето на абокат или вземане на кръв. Но те реват по скоро от уплаха, не от болка.
Нека се презастраховат, знам че като ти пуснат мухата в главата, после трудно можеш да я извадиш, обаче по добре да си наясно, от колкото да ти казват всичко е ОК и да губите ценно време.

 :bighug:
« Последна редакция: Септември 19, 2011, 23:16:47 pm от Perdeto »
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!