0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Кратка празнична седмица - 19.09.2011 - 25.09.2011
« Отговор #80 -: Септември 23, 2011, 02:10:58 am »
Лиско, аз разбира се не в качеството си на специалист се изказвам в момента, а на пациент попадал в разни ситуации.
При вашия проблем - искаш яснота какво точно е това и как и дали се лекува то. Изглежда най-вероятно да се установи какво точно ни има /от наша пациентска гледна точка/, когато се стигне до инвзивни процедури при изследването на проблема и разбира се, в определени случаи - това е най-правилният подход. В някои случаи обаче, както вероятно много момичета тук са се убедили - можело е и да не се прави това и онова...
Д-р Алексиев не е случаен специалист, което не означва че не може да греши, а само че има вероятност и то немалка, мнението му по вашия въпрос да не е за пренебрегване.
Преспи една нощ както се казва, прехвърли още няколко пъти наум срещата си с него и тогава "отсъди" дали ще вземеш под внимание мнеието му. Просто съвет. Ясно, че си под пара, че се измъчихте и тази ситуация с Никол не е от ден-два да кажеш и все не се намира правилното решение, няма как да не си притеснена и дори афектирана. Понякога неистовото желание, най-после да се реши даден проблем обаче -  може да повлияе неправилно на оценката ни на ситуацията. Ти си желязна жена и майка и съм сигурна, че ще решиш правилно накрая кое как.  :D

Не приемай написаното дотук моля те, като даване на акъл и бъркане в личните ти решения, не ми е това идеята. Спомням си колко скептично се отнесох към подхода на Д-р Даскалов при първата ми среща с него /Мели, моля те не му казвай това  :lol:/, защото той спокойно ми връчи един куп бланки за изследвания и ми обясни как мирно и кротко ще установим има ли проблем и къде е той... А аз в качеството си на пациент, неистово драпащ за дете, чакащ го много време, при все че не съм неграмотна, че да не знам кое как се прави - посърнах. Щеше ми се да ми каже как правим едно диагностично лапаро и още вдругиден сме наясно има ли няма ли проблем и как го решаваме, абе...просто ми се искаха някакви бързи, категорични действия и още по-бързо и категорично решение на нещата. И вътрешно се ядосах, че не ми беше предложено нещо подобно, ами някакъв "бавен и тегав протокол" и си тръгнах с усещането, че едва ли не нищо не правим. И естествено не бях права, както се вижда.

Сигурна съм, че разбираш смисъла на тази аналогия. Още веднъж ви желая късмет и успех и скорошна щастлива развръзка! Дано се окажат само големи тревоги за някакъв не толкова голям проблем.

НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Кратка празнична седмица - 19.09.2011 - 25.09.2011
« Отговор #81 -: Септември 23, 2011, 22:27:23 pm »
Лис, и аз ще ти кажа да помислиш още малко. Операцията е най-лесното нещо, но е и нож с две остриета. Представи си че сега я оперират и не дай си боже това нещо пак се появи, какво правим, пак ли режем. Не знам... Много е сложно, пак казвам. И аз съм в същата ситуация като теб, но от 3г. почти. :( Така че, мисли, консултирай се още, направи ЯМР, всичко каквото трябва и когато си сигурна, че знаеш правилното решение, действай.
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Кратка празнична седмица - 19.09.2011 - 25.09.2011
« Отговор #82 -: Септември 23, 2011, 23:06:57 pm »
Жбрул, не само, че не се засягам а и се радвам, че коментирате писаниците ми.

Д-р Алексиев в никакъв случай не беше груб, напротив, обясни ми какво той прави в подобни ситуации, но неможах да се доверя на преценката му защото не ме изслуша. Мисля, че не ме разбра.
А клоня към операция защото Райков е на мнение, че трябва да се направи (мен ме хвана страх преди месец) и защото е належащо да се разбере доброкачествена или злокачествена е фиброматозата и да се лекува. Щом е тръгнала и по крачетата на Никол няма какво да чакаме ми казаха. Засега не прави по-големи бели от това да удебелява пръстите така, че да не се свиват сами (аз и го свивам, но сама неможе и стои прав като колче), но преди 2 месеца пръста беше добре а преди 1 месец на крачето със сигурност нямаше нищо. Аз денем и нощем само я проверявам. Явно се разраства. ЯМР наистина ще покаже поне докъде е стигнала. Ще отида и при Райков още веднъж с новата информация, която имам и след ЯМР за да чуя мнението му отново, да разпитам подробно. Ще проуча и варианти само за биопсия във Варна, но да ви призная страх ме е от варненските лекари, може би и затова клоня направо към операция защото на Райков му вярвам. А и той ми каза, че операцията не е сложна. Траела не повече от 20 минути. За мен ще са като 20 години де:)
Боби, ревматолозите ми казаха, че с физиотерапия можем да пробваме да лекуваме тендовагинита но не и фиброматозата. Нея ще я лекуваме или с лекарства или отново с операция за да се премахнат съществуващите възли (ако се наложи разбира се)
Писах на д-р Бърди, разказах му всичко. Той и преди това ми беше казал, че няма как без преглед на детето да си каже категорично мнението. Писах за ЯМР и операцията. Каза ми "добре", мисля, че поне за ЯМР одобрява.
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Кратка празнична седмица - 19.09.2011 - 25.09.2011
« Отговор #83 -: Септември 24, 2011, 11:08:56 am »
Лиско, направо ми сви сърчицето. Пожелавам ви бързо оздравяване и възстановяване на Никол.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Кратка празнична седмица - 19.09.2011 - 25.09.2011
« Отговор #84 -: Септември 24, 2011, 16:43:44 pm »
Мила Лиско, от сърце ти пожелавам всичко да се развие правилно и да завърши благополучно!!


Коментирали сте и упойката - Ема беше на 2, когато и слагаха пълна упойка, за да и направят по-точна снимка на лявото краче, за да се прецени дали е нужна операция после;казаха, че е точно, за да не мърда много и да не пречи на работата. Нямаше проблем със събуждането и след това.
« Последна редакция: Септември 24, 2011, 16:53:15 pm от DivaRoza »
Re: Кратка празнична седмица - 19.09.2011 - 25.09.2011
« Отговор #85 -: Септември 24, 2011, 23:10:24 pm »
Кураж, Лисанке! Дано да се вземе най-адекватното решение и да има  най-благоприятния изход!

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
*
Re: Кратка празнична седмица - 19.09.2011 - 25.09.2011
« Отговор #86 -: Септември 25, 2011, 00:41:48 am »
Може ли някой да ми помогне с информация?Търсих, но не открих.Много ми е притеснено.
Днес по спешност приеха сестра ми за раждане.В 36г.с. е.С контракции е и с разкритие  около 4см.На системи + папаверин е.Днес са и сложили инжекция за дробчетата на бебето.Утре ще и сложат втората доза.Та въпроса ми е колко време след втората инжекция трябва да мине за да и направят секциото?
Сестра ми е питала, обаче нищо конкретно не и казват .В същото време не и разрешават да се храни което ме навежда на мисълта, че очакват всеки момент да започне раждане...Лекарката и я няма.И сестра ми си лежи и чака и е доста уплашена.На мен също ми е много притеснено.
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Кратка празнична седмица - 19.09.2011 - 25.09.2011
« Отговор #87 -: Септември 25, 2011, 01:22:48 am »
Ох, Таня, да не те излъжа, но мисля, че 8-10 часа май бяха. Аз родих в 33 седмица и ми сложиха 4 инжекции, но помня, че последната ми сложиха в 12 вечерта, а на сутринта към 9-10 ми свалиха системите за задържане. Родих в 13:37, нормално.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Кратка празнична седмица - 19.09.2011 - 25.09.2011
« Отговор #88 -: Септември 25, 2011, 01:40:40 am »
Таня, не се притеснявай, тази седмица не е толкова много по-рано. Все пак 37 седмици се води напълно износено.

Б


  
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Кратка празнична седмица - 19.09.2011 - 25.09.2011
« Отговор #89 -: Септември 25, 2011, 09:30:29 am »
Таня, успех
аз родих Преслава нормално без да са й слагали инжекции на прага на 37 седмица :)
всичко ще е наред
и моето разкритие беше 4 см, родих я за два часа и половина
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Кратка празнична седмица - 19.09.2011 - 25.09.2011
« Отговор #90 -: Септември 25, 2011, 10:17:26 am »
Таня, спокойно всичко ще бъде наред!С вас сме!

Митко се роди със спешно секцио 36 седмица,
при него нямаше време за инжекции за дробчетата и се наложи кувиоз 6 дни,
за да разгърне дробчетата, но после всичко беше наред!Късмет на мама и бебе!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Кратка празнична седмица - 19.09.2011 - 25.09.2011
« Отговор #91 -: Септември 25, 2011, 10:37:14 am »
Благодаря ви момичета!
Преди малко се чух със сестра ми и тя все още не знае какво ще правят.
Надявам се всичко да е наред.
*

    Eille

  • *
  • 916
  • Понякога мечтите се сбъдват двойно!
Re: Кратка празнична седмица - 19.09.2011 - 25.09.2011
« Отговор #92 -: Септември 25, 2011, 11:18:50 am »
Таня, аз родих в началото на 36 седмица, успяха да ми сложат само една инжекция, защото секциото беше насрочено за 16ти, а мен на 14ти ми изтекоха водите. С бебетата нямаше проблеми, дишаха самички и не са били в кувиоз. Късмет на сестра ти.


*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Кратка празнична седмица - 19.09.2011 - 25.09.2011
« Отговор #93 -: Септември 25, 2011, 15:27:23 pm »
АЗ родих в първият ден на 36-та седмица,приеха ме с 4см. разкритие и изтекли води .Не са ми слагали нищо за добчетата.Жоро се роди със секцио след 14 часа(пробвахме уж нормално,но не се получи).Дишаше си сам,но постоя в кувьоз няколко дни по други причини.

 Лисе,стискам палци да вземеш най-правилното решение!
<br />
Re: Кратка празнична седмица - 19.09.2011 - 25.09.2011
« Отговор #94 -: Септември 25, 2011, 21:18:20 pm »
Лисе, д-р Алексиев е ортопед, много добър, но вашият случай не е в неговата област. Той би оперирал, само ако има непреодолим по друг начин проблем с движенията на крайника. Това му е работата, за това може да те посъветва компетентно. Ние с Дани ходим при него на контрола веднъж годишно. Като спре да ме слуша, за мен това е добър знак. Фината моторика не му е приоритет, не защото не е много важна, а защото за нея трябва първо да се опитат алтернативи като физиотерапия, електротерапия, Монтесори и т.н. Той работи с наистина много тежки  случаи, със сериозни дефицити в грубата моторика и там е много ангажиран, защото изходът зависи основно от него. Смятам, че с позицията си се е опитал да те защити от често срещаните мераци на много лекари да режат веднага, без да опитат друго.

Знам, че решението ти е много трудно, но аз бих си слушала ревматолозите, особено ако им имаш такова доверие. Целуни Никол, много ви мислим и се моля скоро всичко да приключи щастливо и окончателно.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07