0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Кратка празнична седмица - 19.09.2011 - 25.09.2011
« Отговор #60 -: Септември 21, 2011, 22:40:21 pm »
Да се похваля - направихме първа разходка за ръка до детската кухня и обратно, което си е над половин км. На моменти го водих за качулката, че му се изморява ръката. Минахме сравнително леко - три тръшвания с рев в локвите, защото не му давам да опива да се качи на мокрите пързалки, малко носене на ръка и изцапани дрехи на мама и бебе. Обаче направихме разходката и съм много хепи, че не го оставих у дома днес.
Преди да паднат снеговете да направим някоя разходка в Зоопарка, а?

Вени, обличай непромокаеми дрешки и гумени ботуши и ще ти е мирна главата. Да шляпа детето колкото иска :D
Тук тези дрехи са неизменна част от гардероба на всяко дете - гащеризон, яке и гумени ботуши. За ДГ и ДЯ също е задължително да имат

*
Re: Кратка празнична седмица - 19.09.2011 - 25.09.2011
« Отговор #61 -: Септември 21, 2011, 22:44:16 pm »
Хехе, албена, то тук не спира да вали.  :wink:

Желая ви приятни почивни дни!

Re: Кратка празнична седмица - 19.09.2011 - 25.09.2011
« Отговор #62 -: Септември 21, 2011, 23:11:34 pm »
Ами оказа се, че имаме наследени всякакви гъзарски дрехи, но няма непромокаеми дрехи, изключая едно яке и две елечета, които съм купувала. Днес гледах, че имаме няколко чифта зимни, хубави ботуши, но гумени няма. Имам някакви кожени, леко подплатени с памук, предполагам, че сега ще му е топло с тях. Но пък са непромокаеми. Гумените ботуши, само гума ли са?
[/url][/url]
*
Re: Кратка празнична седмица - 19.09.2011 - 25.09.2011
« Отговор #63 -: Септември 21, 2011, 23:18:20 pm »
Жасмин, да, само гума са. Мисля, че продават и нещо като вълнен чорап към тях за през зимата.


Re: Кратка празнична седмица - 19.09.2011 - 25.09.2011
« Отговор #64 -: Септември 21, 2011, 23:48:25 pm »
Ахааа, мерси. Видях сега кои са, ще купя веднага щом се върнем.
А какви непромокаеми дрехи ми трябваъ? Яке имаме, а панталон?
[/url][/url]
*
Re: Кратка празнична седмица - 19.09.2011 - 25.09.2011
« Отговор #65 -: Септември 22, 2011, 00:40:59 am »
Имаш избор между:



и


*
Re: Кратка празнична седмица - 19.09.2011 - 25.09.2011
« Отговор #66 -: Септември 22, 2011, 09:44:13 am »
За България, чак цял непромокаем екип не е нужен, мисля аз. Гумени ботуши и хубаво промазано/непромокаемо яке са напълно достатъчни. На нас това ни е любимо занимание,в дъждовно време да се разхождаме из квартала и да цопаме в локвите :D
*
Re: Кратка празнична седмица - 19.09.2011 - 25.09.2011
« Отговор #67 -: Септември 22, 2011, 10:26:13 am »
Честит празник!
Няколко дни все не намирах сили и думи да пиша...
Много ми е мъчно за мама Лиса и малката Никол... Защо все добрите хора трябва да се сблъскват с трудности и болка... Важното е, че вече има план за действие и се надявам с цялото си сърце всичко да мине възможно най-леко и безболезнено и за двете.
Лис, знаеш, че ако има нещо с което мога да помогна - насреща съм.
Ние както винаги има ли повече почивни дни сме болни. Смятам сега да почна едно подсилване с коластра, вече незнам какво да правя... Една позната ми казва, че така и така ще взимам по-големи количества, поне да стана дистрибутор, та да си ги взимам по-лесно  :lol: И на луд кон свирка му трябва, та станах дистрибутор на Аквасорс  :lol: Сега и хималайската сол ще пробвам за промивки на носа и за готвене.
Ние имаме непромокаеми гащиризони и якета, но са за зимата - ватирани. Така се търкаляха в снега миналата година - голям кеф. За това време имаме само якенца, но то и в дъжд не сме излизали, ползвам ги по скоро при силен вятър, че държат топло.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Кратка празнична седмица - 19.09.2011 - 25.09.2011
« Отговор #68 -: Септември 22, 2011, 13:02:13 pm »
Мими, аз си поръчах Нелимед от един сайт- системата, която д-р Бърди препоръчва, прочиства добре нослето
имам коластра и ЗЕ от миналата година, така и не ги пропи стефания, някой ако иска двете за 50 лева, че да си върна някой лев от инвестицията, чак ме е яд на мене си, ама в отчаянието си какво ли не правим
иначе отдавна ползвам хималайска и келтска сол в домакинството
аз започнах да й давам рибено масло и цитросепт, да видим как и дали ще й се отрази
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Кратка празнична седмица - 19.09.2011 - 25.09.2011
« Отговор #69 -: Септември 22, 2011, 13:35:46 pm »
Божеееееееееее, това пък изобщо не го знаех Стеф.
Не се и замислих всъщност как биха и направили ЯМР като тя няма да стои и 3 секунди мирна.
Лиско, няма ли начин да и се даде само някакво приспивателно, че да спи докато се прави, вместо да я упояват напълно? Много лекарства за алергия ще я приспят и са по-добре от пълната упойка. Не знам как се прави де, ама  защо пък да не попиташ дали не може.

mimi26, не съм запозната от къде се взима тази коластра и под каква форма, но са много голями да има ефект от коластра. Те за да получат имунитет червата им трябва да са отворени за пропускането на протеини, а както знаем те към 6м възраст се затварят, максимум до годинка да има някакъв ефект. На тази възраст антитела могат да получават само венозно. Едно време даваха имуноглобулин(което е същото - антитела) и не случайно го няма на хапчета - организма ще го храносмели и няма да го пусане в този вид. По-добре им давай повечко витамин С и чесън, не си хаби парите за неща,от които няма да има ефект.

При нас пък Ивана ми е нещо като болна вече няколко дена. То е една комибнация от растящи кътници, алергия и някаква слаба настинка. Кашляше лошо, ама понеже имаше само ниска температура, кояот приключи след 2 дена, не съм и давала нищо и не съм я водила на лекар. Сега вече е по-добре, но пък бебето се разсополи и това доста ме притеснява. Ако вдигне и най-малка температура се изстрелавам на лекар, че все пак е много мъничка да я чакам да видя какво ще стане.

Б.


  
*
Re: Кратка празнична седмица - 19.09.2011 - 25.09.2011
« Отговор #70 -: Септември 22, 2011, 13:58:13 pm »
Боби, не съм чувала някой да успива деца с хапчета за алергия 8O
детските упойки са специални, особено тези които са за кратко време, не за дълга операция, не са опасни, така че това е най-малкия проблем.

Мими, аз също не бих си давала парите за такива "илачи", както казва Бърди :wink:
Добро и разнообразно хранене, каляване в умерена степен, максимално често извеждане на чист въздух, имам предвид на планина през уикенда, например и т.н. със сигурност ще имат повече ефект от "зелената енергия" :lol:
*
Re: Кратка празнична седмица - 19.09.2011 - 25.09.2011
« Отговор #71 -: Септември 22, 2011, 15:27:40 pm »
Боби, упояват се децата, за да е в пълен покой и отпуснато тялото.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Кратка празнична седмица - 19.09.2011 - 25.09.2011
« Отговор #72 -: Септември 22, 2011, 19:33:09 pm »
Боби, не съм чувала някой да успива деца с хапчета за алергия 8O
И аз не съм, но предположих, защото при възрастни се ползват, за да избегнат употребата на такива, кс които се свиква. Много пъти съм вливала Бенадрил по лекарско предписание именно за сън, та си помисли, че няма проблем и при децата да я така. Обаче Mary е права - не ми мина през акъла, че пак ще се върти докато спи и не става :-).


  
*
Re: Кратка празнична седмица - 19.09.2011 - 25.09.2011
« Отговор #73 -: Септември 22, 2011, 21:25:50 pm »
Боби, не съм чувала някой да успива деца с хапчета за алергия 8O

Успиват ги американските им майки за дълги самолетни полети, да им е мирна главата.
Хихикат гузно, когато си признават, но го описват като широко разпространена практика.
*
Re: Кратка празнична седмица - 19.09.2011 - 25.09.2011
« Отговор #74 -: Септември 22, 2011, 21:34:48 pm »
Моите уважение към американските майки, но трябва да си супер малоумен да даваш такива лекарства на детето си, действащи директно на нервната система, това е престъпление :x
*
Re: Кратка празнична седмица - 19.09.2011 - 25.09.2011
« Отговор #75 -: Септември 22, 2011, 21:44:51 pm »
Ми честно да си кажа преди няколко месеца приспах Ива с Перитол-вместо чаена лъжичка дадох супена.Резултат-3 часа не можах да я събудя,много се уплаших,звънях на лекар и много трудно я събудих.Започнах да я наливам с вода да може да отиде до тоалетна 1-2 пъти и нещата се оправиха.
*
Re: Кратка празнична седмица - 19.09.2011 - 25.09.2011
« Отговор #76 -: Септември 22, 2011, 23:06:03 pm »
pimi, стават такива издънки. Бях последна група в ДГ и по някакъв повод майка ми ми даваше вит.Ц течен, от ампула. Една вечер нещо с баща ми се сдърпаха и тя супер афектирана /и явно разсеяна/ ми дава ампулата. Така, ама течността вместо кисела се оказва горчива. Около 10-ина минути аз си настоявах, че това е било горчиво и не е "като онова вчера", а мама реши че е обичайния ми номер да си легна по-късно. Накрая бръкна в коша, извади употребената ампула, погледна какво пише...и позеленя. Буквално. Не помня какво е било точно, но й призля че съм го изпила, беше със силен сънотворен ефект, това помня. После колко ме налива с топла вода, че да го повърна - ужас! Нямаше последствия за мен, освен че оттогава изпитвам ужас от переспективата да повръщам по някакъв повод. Даже мъжът ми се шегуваше с мен, че съм единствената бременна, която няма да драйфа само защото я е страх да го прави  :lol:

Разни издънки с децата са неизбежни, дори да си супер внимателен - не можеш да ги опазиш от всичко, та понякога и сам предизвикваш проблем. Важното е всичко да свърши добре.


Лиско, от миналата седмица чета всичко и не намирам правилните думи, за да изразя подкрепа без да звучи кухо и формално. Затова се отказвам да търся "правилни думи" и само ще пожелая на теб и Никол късмет и всичко да звърши благополучно! Желая ви го от сърце!
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Кратка празнична седмица - 19.09.2011 - 25.09.2011
« Отговор #77 -: Септември 22, 2011, 23:44:47 pm »
Моите уважение към американските майки, но трябва да си супер малоумен да даваш такива лекарства на детето си, действащи директно на нервната система, това е престъпление :x
Съгласна съм. Не съм казала, че майките дават. Аз едно време бях мед сестра и известно време работех в ракова болница, в която лекарите редовно го даваха за приспиване и просто ми мина през ума, че е по-добре от пълната упойка. Обаче като писах не бях домислила факта, че ще се върти.
Аз лично не познавам майки които дават лекарства да си приспиват децата. Може и да го правят, не съм го чувала. Аз на моята когато е с алергия и давам 3 пъти по-малка от предписаната и доза, колкото да не и текат очите и носа, само и само да не и действа успиващо

Боби
« Последна редакция: Септември 22, 2011, 23:48:15 pm от Bobbie »


  
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Кратка празнична седмица - 19.09.2011 - 25.09.2011
« Отговор #78 -: Септември 22, 2011, 23:57:21 pm »
Аз да ви призная не съм впечатлена от д-р Алексиев. Даже разочарована.
Излязох от кабинета му във вторник вечерта объркана и малко ядосана.
Чест му прави, че ни прие, но изобщо не ме остави да му кажа за какво става въпрос. Три пъти опитах да кажа, че основния проблем са възлите а не толкова тендовагинита на двата пръста.
Според него, операция не се налага защото не били заключени пръстите. Той правел операции само ако пръста е станал съвсем неподвижен. ЯМР било пълна глупост да правим защото той много добре знаел къде да среже и къде било сухожилието. Да де, ама ЯМР искаме да го направим за да висим къде и колко дълбоко са стигнали възлите по ръцете и крачетата на Никол. Това поне успях да му кажа но въпреки това не било логично да правим операция само за да вземем биопсия. Питах го не е ли на мнение, че е хубаво да се освободят сухожилията на двата пръста с тендовагинит за да не се натрупват тези възли и съвсем да спират движението им (това го чух от доцентаката във ВМА, не, че аз толкова разбирам). Каза, че той не би направил операция и би опитал с физиотерапия.
Не му било ясно как така ревматолозите не знаели какви са тези възли. Казах му, че знаят и имаме поставена диагноза, но понеже фиброматозата имала много разновидности, искат да се направи биопсия за да разберат каква точно е и как да се лекува.На другия ден споделих с д-р Стефанов мнението на д-р Алексиев и той ми каза, че за себе си като ортопед вероятно е прав. Но в случая нямаме време да чакаме и няма друг начин според който да разберем каква фиброматоза е.
Така, че следвам планът, който ми начертаха в болницата пък дай боже да се окаже, че е  било излишно.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Кратка празнична седмица - 19.09.2011 - 25.09.2011
« Отговор #79 -: Септември 23, 2011, 01:32:50 am »
Аз да ви призная не съм впечатлена от д-р Алексиев. Даже разочарована.
Излязох от кабинета му във вторник вечерта объркана и малко ядосана.
Чест му прави, че ни прие, но изобщо не ме остави да му кажа за какво става въпрос. Три пъти опитах да кажа, че основния проблем са възлите а не толкова тендовагинита на двата пръста.
Според него, операция не се налага защото не били заключени пръстите. Той правел операции само ако пръста е станал съвсем неподвижен. ЯМР било пълна глупост да правим защото той много добре знаел къде да среже и къде било сухожилието. Да де, ама ЯМР искаме да го направим за да висим къде и колко дълбоко са стигнали възлите по ръцете и крачетата на Никол. Това поне успях да му кажа но въпреки това не било логично да правим операция само за да вземем биопсия. Питах го не е ли на мнение, че е хубаво да се освободят сухожилията на двата пръста с тендовагинит за да не се натрупват тези възли и съвсем да спират движението им (това го чух от доцентаката във ВМА, не, че аз толкова разбирам). Каза, че той не би направил операция и би опитал с физиотерапия.
Не му било ясно как така ревматолозите не знаели какви са тези възли. Казах му, че знаят и имаме поставена диагноза, но понеже фиброматозата имала много разновидности, искат да се направи биопсия за да разберат каква точно е и как да се лекува.На другия ден споделих с д-р Стефанов мнението на д-р Алексиев и той ми каза, че за себе си като ортопед вероятно е прав. Но в случая нямаме време да чакаме и няма друг начин според който да разберем каква фиброматоза е.
Така, че следвам планът, който ми начертаха в болницата пък дай боже да се окаже, че е  било излишно.
Лиско, стискам палци да се изясни какво ще се прави. Защо не пуснеш какво ти е казал на д-р Бърди да чуеш и неговото мнение? Може би докторът е бил груб и затова си се разочаровала, но реално може да е прав. От което пишеш ми звучи като съвсем разумен човек и с план - той или прави или не прави операция и решението го взима на основа дали има движение. Ако има движение не прави ( независимо от резултатите от ЯМР), ако няма движение прави и сам ще види какво има там.  За операцията - различно ли ще се лекува, ако разберат точно какъв вид е? Ревматолозите какво казват? До колкото разбирам поне според ортопеда няма да е различно лечението и ще е физиотерапия при всяко положение. Чест му прави, че е хирург и не бърза да реже, защото повечето хирурзи им дай да оперират.
« Последна редакция: Септември 23, 2011, 01:36:42 am от Bobbie »