0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Кратка празнична седмица - 19.09.2011 - 25.09.2011
« Отговор #40 -: Септември 20, 2011, 15:52:09 pm »
неврофиброматозата не е ли различна от фиброматозата?
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Кратка празнична седмица - 19.09.2011 - 25.09.2011
« Отговор #41 -: Септември 20, 2011, 16:09:42 pm »
Ирина, явно наистина имахме късмет.

Миналата седмица в петък се чудех защо така спешно решиха да ни приемат а ето, че утре даже ще ни изписват с първоначално решение на нещата:)

В досието и пише само фиброматоза, без "невро". Не знам има ли разлика, че довечера ще чета какво казва гугъл. Няма тъмни петна по кожата.
Хубавото е, че ставите не са засегнати и, че засега все още е подкожно и се натрупвало само около сухожилията. Съмненията за артрит категорично отпадат, каза доктора. Професорката каза, че е добре, че е меко,подвижно и подкожно и явно се касае за изменение на съдовата система но какво точно ще покаже хистологията. Не са толкова спешни нещата но и няма смисъл да се отлага и да се чака да се променят за да се действа, защото доктора от кожна болница точно това ми каза-нямало смисъл от биопсия защото не били изтънели пръстите, не била синкава кожата и не били твърди възлите (това на което аз викам удебеляване са възли). Да съм изчакала и ако станело нещо от тези неща да бягам към клиниката:):):) Д-р Стефанов ме предупреди, че е възможно да ме върнат но каза, че не е съгласен да чакаме да стане по-лошо за да тръгнем да го оправяме. Наистина съм впечатлена. Ще му взема координати.
« Последна редакция: Септември 20, 2011, 16:11:40 pm от Lisko »
*
Re: Кратка празнична седмица - 19.09.2011 - 25.09.2011
« Отговор #42 -: Септември 20, 2011, 16:17:13 pm »
Лисе, сега прочетох за вашите неволи, имате стиснати палци и от нас за успешни резултати на ЯМР и хистология!
Прегръщаме ви и двете с Никол!
 yahoo_17 yahoo_17 yahoo_17

*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Кратка празнична седмица - 19.09.2011 - 25.09.2011
« Отговор #43 -: Септември 20, 2011, 16:25:02 pm »
Лисе, имай предвид, че за да ви направят ЯМР сигурно ще се наложи да ви приемат в болница. Когато във Варна искаха да правят скенер на Габи, ми обясниха, че трябва да влезем за престой по пътека - мин. 3 дни, за да минело по каса. Исках да платя на частно, за да не се налага да лежим - не можело, защото на толкова малко дете се прави пълна упойка и това нямало как да стане амбулаторно, та задължително трябва да ни приемат в болница. Голяма каша беше. Слава Богу не се стигна до там. То беше и проблем с каква диагноза да ни приемат, защото нямаха конкретни съмнения и се чудеха какво да измислят. Абе голям кошмар беше. Не знам дали по Софийските болници е така, но в св. Марина във Варна - да!
Стискам палци всичко да мине добре и скоро всичко да е зад гърба ви!
Целувки на двете ви  :bighug:
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Кратка празнична седмица - 19.09.2011 - 25.09.2011
« Отговор #44 -: Септември 20, 2011, 16:53:10 pm »
Лисе, ето че почват да се проясняват нещата. Попаднала си на лекари които ги е грижа, имате план за действие. Ще преминеш успешно и през останалата част.
А за ЯМР няма как да е будна или да чакате просто да заспи - много е щумна пущината (поне на главата). Но ще се оправите и с това. Успех!
Re: Кратка празнична седмица - 19.09.2011 - 25.09.2011
« Отговор #45 -: Септември 20, 2011, 21:40:34 pm »
Лисе, браво, успяваш да пребориш системата отново, този път детската!

Има ли някакъв вариант случаи подобни на Лисо-Николения да се опишат в някаква "здравна" тема в детския подфорум? Така, ако след години на някое майче ми се случи да види удебелени възли, може да потърси разказите в здравната тема, да бъде наясно какви изследвания да си изисква, как и къде се правят? Например, аз случайно мернах в педиатричния, че при стрептокок се правят задъжителни посявки на всички членове на семейството и то от вътре на носа, не от външната страна?
[/url][/url]
*
Re: Кратка празнична седмица - 19.09.2011 - 25.09.2011
« Отговор #46 -: Септември 20, 2011, 21:46:54 pm »
Вени, бяхме направили една тема за деца със заболявания, различни от баналните вируси и настинки, но замря, трябва да я потърся и лиса да си копне там поста :)

ето я, за тази имам спомен: http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=43546.0
« Последна редакция: Септември 20, 2011, 21:50:22 pm от StefiZ »
*
Re: Кратка празнична седмица - 19.09.2011 - 25.09.2011
« Отговор #47 -: Септември 20, 2011, 23:14:37 pm »
Вяра има един ЯМР и два скенера. Не е упоявана единствено на първия. После като попитах защо е нужно да я упояват и че вече веднъж не е упоявана ми казаха, че като е малко детето,  можело само с гас. На първия тя беше на 16 дни.
Лис не разбрах къде ще правите ЯМР - в София или  във Варна. Във София казаха, че най добрите апарати са в Пирогов и Токуда. Когато се прави скенер, наистина се хоспитализира, заради упойката. Точно преди да минем на скенера, машината се развали. Трябваше или да чакаме да я поправят или да отидем в др. болница. И понеже вече сме хоспитализирани в Пирогов, трябва да се предвижим с линейка и анестезиологичен екип / всичко се заплаща допълнително - екипа + скенера в др.-та болница/.  Имай го предвид и този вариант.
Представям си през какво минаваш. Сили, сили,  много сили ти желая.
Re: Кратка празнична седмица - 19.09.2011 - 25.09.2011
« Отговор #48 -: Септември 20, 2011, 23:25:03 pm »
Вени, бяхме направили една тема за деца със заболявания, различни от баналните вируси и настинки, но замря, трябва да я потърся и лиса да си копне там поста :)

ето я, за тази имам спомен: http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=43546.0

Ааа, оооо, знам я и мисля, че трябва да я подновим и да я болднем.
[/url][/url]
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Кратка празнична седмица - 19.09.2011 - 25.09.2011
« Отговор #49 -: Септември 21, 2011, 08:26:00 am »
Лисо, момичетата са написали вече и ЯМР ще мине
дано са добри резултатите от него и бързо оперират Никол!
План има, а това е най-най-важно! Лутане, неяснота и безсилие е страшно!

Късмета е там някъде между волята ти и леката "случайност", че си страхотен човек!

Момичета във връзка с темата за агресията отпреди седмица...

Вчера преживях стрес който ми съкрати живота с години...
Градинката в която играят децата е в двора на ЕЛИТНА гимназия.Часа малко след 17...
Кара си кончето Калина, аз съм на пет крачки зад нея стига тя до стълбите
пред входа на училището и групата младежи около 15 започват бой
и за три секунди от 10 стъпало се хвърлят и падат на метър от нея,
аз вече я грабвах...

След първия миг в който не можех да извикам и осъзнавайки от какво я спасих,
нямате представа как виках...дойдоха учители, намесиха се други хора...
Никой не извика полиция, да дойдат да ги вземат, да извикат родителите им...
Те утре пак ще се сбият...щом се бият пред входа на училището с униформите,
какво ли става в дискотеките когато употребят и алкохол?

Аз съм с тях сега ще съм още 10 години, а после...
 
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Кратка празнична седмица - 19.09.2011 - 25.09.2011
« Отговор #50 -: Септември 21, 2011, 10:11:39 am »
Мише, това е страшното, че сега ние ги вардим, а после...

Лисанко, леко и безпроблемно диагностициране от тук нататък. Попаднала си на точното място и слава богу ..., че е мъка инак и за детенце и за вас.

За агресията ще ви разкажа за една ГРОЗНА гледка, която за съжаление стана и синът ми. Иди и му обяснявай кой защо и как.Това преди 2 седмици.
Кара си колелото в морската градина и изведнъж запрашва нанякъде, след 30 секунди до 1 минути, като не го видях на хоризонта, тръгвам да го търся. Виждам го на съседната детска площадка празна с пързалки и клатещи кончета и само две деца там.
Решихме, че е спокойно да останем да си поиграе. Тази площадка е оградена с ниска ограда и извън оградата две баби, едната с бастун и едно детенце около 3 годинки. Антоанко-Хитранко се опитва да си намери другарче за игра, но детенцето нещо не беше много контактно, както и да е заигра се с другото около 7 годинки момченце. тичаха, играеха всичко изглеждаше ОК. Появи се една майка с дете около 2 годинки, което се качи на едно от трите клатещи кончета. Това дете което беше около 3 реши, че иска точно на това конче, нищо че имаше още две свободни. Всички му обяснихме, че има други свободни, включително и моят син, даже го подхвана за ръка да го качи. Детето се заинати, то на тази възраст знам как е, минали сме по този път. Започна да дразни детенцето на кончето, но майката стоеше плътно до детето и не позволи другото да го докосва. Вместо баба му, която беше си хортуваше с другата баба и пуфкаше цигара след цигара, да го вземе или нещо направи, започна да навиква на майката. Как 20 минути седяло нейното дете на кончето и как не се било съобразявала, при все че има още 2 свободни и празна площадка. Майката не остава длъжна и бабката с бастуна решава да се саморазправя, започнаха да се БИЯТ двете. Скочих, грабнах бастуна, моля ги да спрат, че децата гледат. Не ме чуват, крещят викат, ужас. Детето на кончето изпада в истерия, другите деца са пред плач. В един момента започвам да им крещя с всички думи, какъв пример дават, какво правят с децата си и т.н. Чуха ме, но държах бастуна, че бабата бая удари майката по главата. Да не говорим за скубането , чупенето на очила и т.н. А празно няма никой да ми помогне. Както и да е уж се спряха, като започнах да им крещя какви ги вършат. И уж щяха да си тръгнат майката с детето, като изведнъж след като сложи детето в количката, се връща и удря силен юмрук в гърба на бабата. Аз вече взимах Антоан да си ходим, като той започна да плаче и да ме пита какво се случва. Намесва се и втората баба, аз не знам какво да правя, удрят майката пресягайки се пред детето, моето ли да успокоявам, майката с детето ли да вардя. Слава богу изтласках ги по към главната алея и там вече се намесиха други хора. Аз бързо, бързо се отдалечих, защото виждах че скандала става по грозен. Мъже се опитваха да бият бабата с бастуна, абе ужас ви казвам.

Миналата седмица отиваме пак на същата площадка, защото тя ни е близо до нас и в района. Тези баби с децата пак са там. Тони веднага отива и им казва, как ги е познал и заразпитва защо са били майката и много още защота...

За този инцидент не желаеше да говори изобщо, а обикновено винаги разказва на татко си къде е ходил, какво е правил, как е играл и въобще всичко впечатлило го.
Не коментирам и разказвам случката повече, но мен също много ме шокира за това и го разказвам пишейки.

Пазете децата  и бъдете здрави физически и психически.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Кратка празнична седмица - 19.09.2011 - 25.09.2011
« Отговор #51 -: Септември 21, 2011, 10:20:13 am »
олеее, нееееееее, не мога да повярвам, че това се е случило, такава грозотия!
обаче да съм честна - някой ще ми замахне с бастуна и аз ще гледам ли...да,да, някой друг път. Добре, че не е имало комоцио от тоя бастуни добре, че бабата е със здрави кости.
Не знам дали бих завела детето си пак там, може да се окаже, че свързва мястото с лоши емоции. Имате ли друга алтернатива?
[/url][/url]
*
Re: Кратка празнична седмица - 19.09.2011 - 25.09.2011
« Отговор #52 -: Септември 21, 2011, 10:24:49 am »
Принципно в морсаката има няколко къта за игра и ние ги обикаляме всички за по малко, ако някъде се заиграе с някое детенце оставаме там. Като кара колело ходим на много повече места.
В интерес на истината бабата налагаше с бастуна майката, а тя се опитваше да пази детето си и добре, че хванах бастуна, че с бая сила и гняв бабата я налагаше. Отделно бабата счупи очилата с диоптър на майката, тя в нчалото не вярваше, както и аз де, че ще посегне да я удря през детето, но ето че има луди в буквалният смисъл хора. Не се обадих на полицията, защото исках да се махнем бързо от там, а аз бях свидетелят, автоматично и Тони, така че ...
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Кратка празнична седмица - 19.09.2011 - 25.09.2011
« Отговор #53 -: Септември 21, 2011, 11:27:40 am »
Във София казаха, че най добрите апарати са в Пирогов и Токуда.

По-добре в Токуда.Работила съм в Пирогов,апарата е много стар и снимките са адски размазани.Правила съм там затова изразявам мнение.

Re: Кратка празнична седмица - 19.09.2011 - 25.09.2011
« Отговор #54 -: Септември 21, 2011, 13:43:07 pm »
Да се похваля - направихме първа разходка за ръка до детската кухня и обратно, което си е над половин км. На моменти го водих за качулката, че му се изморява ръката. Минахме сравнително леко - три тръшвания с рев в локвите, защото не му давам да опива да се качи на мокрите пързалки, малко носене на ръка и изцапани дрехи на мама и бебе. Обаче направихме разходката и съм много хепи, че не го оставих у дома днес.
Преди да паднат снеговете да направим някоя разходка в Зоопарка, а?
[/url][/url]
*
Re: Кратка празнична седмица - 19.09.2011 - 25.09.2011
« Отговор #55 -: Септември 21, 2011, 14:39:04 pm »
За зоопарка съм за. Почивните дни, ако е ок времето?
Re: Кратка празнична седмица - 19.09.2011 - 25.09.2011
« Отговор #56 -: Септември 21, 2011, 15:59:57 pm »
Подозирам, че при наличие на 4 почивни дни, 90% ще сме извън СФ в опит да хванем последното лято по планините :)
[/url][/url]
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Кратка празнична седмица - 19.09.2011 - 25.09.2011
« Отговор #57 -: Септември 21, 2011, 18:58:07 pm »
Във София казаха, че най добрите апарати са в Пирогов и Токуда.

По-добре в Токуда.Работила съм в Пирогов,апарата е много стар и снимките са адски размазани.Правила съм там затова изразявам мнение.

аз пък знам от съученик,който работи там,че имат нов и много модерем апарат(това от няколко месеца).
 За агресията и лудите направо не ми се говори,плаче ми се направо като гледам детето ми в какво време ще расте.Работя в много голяма аптека и имаме много работа,не се изморявам толкова физически,колкото психически.Народа толкова се е побъркал,толкова се е озлобил и изпростял,че направооо......  :(
<br />
*
Re: Кратка празнична седмица - 19.09.2011 - 25.09.2011
« Отговор #58 -: Септември 21, 2011, 19:29:56 pm »
Във София казаха, че най добрите апарати са в Пирогов и Токуда.

По-добре в Токуда.Работила съм в Пирогов,апарата е много стар и снимките са адски размазани.Правила съм там затова изразявам мнение.

аз пък знам от съученик,който работи там,че имат нов и много модерем апарат(това от няколко месеца).
 За агресията и лудите направо не ми се говори,плаче ми се направо като гледам детето ми в какво време ще расте.Работя в много голяма аптека и имаме много работа,не се изморявам толкова физически,колкото психически.Народа толкова се е побъркал,толкова се е озлобил и изпростял,че направооо......  :(

Извинявам се тогава за подвеждането.Информацията и опита са ми от преди 1 година.

*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Кратка празнична седмица - 19.09.2011 - 25.09.2011
« Отговор #59 -: Септември 21, 2011, 22:38:44 pm »
ЯМР ще направим във Варна. Още като го доставиха в терапията четох, че е най-добрия в БГ но вчера и доц. Кадурина и професорката потвърдиха и се учудиха, че след като имаме такъв не са ни пратили.
Не ме притеснява, че ще се наложи да лежим в болница заради него, само дано по-скоро успеем да намерим пролука за да и направят снимката и после операцията.

Приятни почивни дни и лек път на всички на които им предстои.