0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Какви методи използвате? (б.м. обезкосмяване)
« Отговор #100 -: Февруари 11, 2008, 17:04:59 pm »
 :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
*
Re: Какви методи използвате? (б.м. обезкосмяване)
« Отговор #101 -: Февруари 11, 2008, 17:40:43 pm »
Абе ако дойде такъв момент, тя да има една ножица в чантата и за 5 мин. в тоалетната да окастри малко клоните и готово, просто шъ са намалат .
На мен ми се налага на няколко пъти натюр с всичките си екстри, егати и срама, ма дреме ми пък да не е станал пут...р, а да е станал цветар.
:D :D :D :D :D :D :D
Мари, май ще трябва да си заредя несесера и с ножичка, и с бикче...е, чак клони за подкастряне няма, ама пустите плевели са упорити...
« Последна редакция: Февруари 11, 2008, 17:44:33 pm от du6ka »

*
Re: Какви методи използвате? (б.м. обезкосмяване)
« Отговор #102 -: Февруари 11, 2008, 17:59:15 pm »
Абе ако дойде такъв момент, тя да има една ножица в чантата и за 5 мин. в тоалетната да окастри малко клоните и готово, просто шъ са намалат .
На мен ми се налага на няколко пъти натюр с всичките си екстри, егати и срама, ма дреме ми пък да не е станал пут...р, а да е станал цветар.
:D :D :D :D :D :D :D
Мари, май ще трябва да си заредя несесера и с ножичка, и с бикче...е, чак клони за подкастряне няма, ама пустите плевели са упорити...

Момичета, че то тук било много весело  :D :D :D , а аз до сега не съм видяла темичката.

Душе, с ножичката ще е най- добре. Късо, късо та чак да ти духа. :D
Щом не се чувстваш комфортно като голо охлювче... :wink:

И по темата сега: аз по принцип имам малко косми.
Крака не почиствам, защото там няма нищо. Ръцете /само лятото/, триъгълника /изцяло/ и подмишници на кола маска. Имам си една любима козметичка като майчица ми е, много внимателна и само при нея си ходя.
Вече не ме боли много. Свикнах!
*
Re: Какви методи използвате? (б.м. обезкосмяване)
« Отговор #103 -: Февруари 11, 2008, 21:40:52 pm »
Абе ако дойде такъв момент, тя да има една ножица в чантата и за 5 мин. в тоалетната да окастри малко клоните и готово, просто шъ са намалат .
На мен ми се налага на няколко пъти натюр с всичките си екстри, егати и срама, ма дреме ми пък да не е станал пут...р, а да е станал цветар.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Ше ме спукаш от смях бе, Mary. :lol:Задавих се чак тука (ми така е,който яде пред компа :oops:)


Митко остана на 1г. 7м. и 21 дни :(
14.04.2009 - 5.12.2010
Почивай в мир, мое мило изстрадало детенце!Винаги ще те помним и обичаме!
*
Re: Какви методи използвате? (б.м. обезкосмяване)
« Отговор #104 -: Февруари 11, 2008, 23:52:34 pm »
Ти не си ли на диета, а между другото кога ще лунуваме.
*
Re: Какви методи използвате? (б.м. обезкосмяване)
« Отговор #105 -: Февруари 12, 2008, 13:35:57 pm »
Е, то и отдолу е хубаво да се почистват косЪмите. Ама аз май бъркам понятията. За мен триъгълник е онова, дето е отгоре под корема. Него съм махала веднъж и се чувствах странно. Иначе отдолу, аз му казвам ленти, махам редовно с кола маска. Някакси по-чисто ми се струва.
     
*
Re: Какви методи използвате? (б.м. обезкосмяване)
« Отговор #106 -: Февруари 12, 2008, 20:59:56 pm »
Ти не си ли на диета, а между другото кога ще лунуваме.
Не,не съм на диета - просто 2 дни в месеца "лунувам",през другото време си хапвам аз :eat: :lol: А дори и да бях на диета, аз съм ЗА диетите в които се яде често,но по малко - гладуванията дълго време не ми понасят,а и не са полезни :lol:
пп.Хубо,че ми напомни да пиша кога е следващата фаза(в другата тема,де).

И голямо SORRY за офф-а :sorry: :offtopic:


Митко остана на 1г. 7м. и 21 дни :(
14.04.2009 - 5.12.2010
Почивай в мир, мое мило изстрадало детенце!Винаги ще те помним и обичаме!
*
Re: Какви методи използвате? (б.м. обезкосмяване)
« Отговор #107 -: Февруари 12, 2008, 21:01:38 pm »
А какво точно е лунуването и има ли полза?
*
Re: Какви методи използвате? (б.м. обезкосмяване)
« Отговор #108 -: Февруари 12, 2008, 21:16:24 pm »
Да не оспамваме повече темата - че все пак тя е за космарляци и методите за премахването им :D,ако искаш погледни темичката "Божествени тела",писала съм повече на страница 6-та (за да не се ровиш излишно :wink:),иначе в нета има много инфо за лунната диета,ето един линк:
http://health.actualno.com/news_45425.html


Митко остана на 1г. 7м. и 21 дни :(
14.04.2009 - 5.12.2010
Почивай в мир, мое мило изстрадало детенце!Винаги ще те помним и обичаме!
*
Re: Какви методи използвате? (б.м. обезкосмяване)
« Отговор #109 -: Февруари 12, 2008, 21:17:00 pm »
какво стана не можах да разбера,че ми се публикува 2 пъти горния пост...както и да е,трия втория сега.
« Последна редакция: Февруари 12, 2008, 21:18:34 pm от Counterfeit »


Митко остана на 1г. 7м. и 21 дни :(
14.04.2009 - 5.12.2010
Почивай в мир, мое мило изстрадало детенце!Винаги ще те помним и обичаме!
Re: Какви методи използвате? (б.м. обезкосмяване)
« Отговор #110 -: Февруари 17, 2008, 23:55:01 pm »
Ами бръсна се.Не издържам на болката иначе. :(
*
Re: Какви методи използвате? (б.м. обезкосмяване)
« Отговор #111 -: Февруари 18, 2008, 00:10:20 am »
Ами бръсна се.Не издържам на болката иначе. :(

Боли само първия път. :wink:
*
Re: Какви методи използвате? (б.м. обезкосмяване)
« Отговор #112 -: Февруари 19, 2008, 18:13:47 pm »
Това ми е болна тема   :( и гледам такива теми да не чета, но тук такава веселба се е заформила, че не можах да се въздържа  :D

Аз навсякъде действам с епилатора, над горната устна с ленти за лице.
Re: Какви методи използвате? (б.м. обезкосмяване)
« Отговор #113 -: Февруари 26, 2008, 22:39:48 pm »
От ранна пубертетска възраст съм на война с космите ми. Едно на ръка, че гена по бащина линия силно изявен, ами и хормоналния коктейл от последните години даде отражение. Общо взето всичко съм опитвала, бръснене, епилатор, коло маска (на козметичка само), а последно и фотоепилация.  Войната скоро няма да спечеля, ама поне някои битки надявам се..
Да обобщя: крака - епилатор и фотоепилация, мишници и ръце - епилатор, горна устна - фотоепилация, триъгълник (междукрачие) - бръснач.
*

    elma

  • *****
  • 1289
  • Само преживяното е истински разбрано
Re: Какви методи използвате? (б.м. обезкосмяване)
« Отговор #114 -: Април 07, 2008, 15:21:55 pm »
Момичета, да ви кажа аз с епилатор най-най-обикновен Philips действам за крака и подмишници. Върши ми перфектна работа. Ама за пустия триъгълник и бикини зона ми е мъка. Преди време само бръснач. По едно време почнах с коламаска, ама за кратко - само за няколко месеца поради една проста причина. Не знам при вас какво време им трябва на косъмчетата да израстат достатъчно, че да могат да се махнат с коламаска, но при мен периода е около месец. Когато започнах да ходя толкова често по лекари и се натъкнах на проблем, защото косъмчетата на втората седмица вече са израсли, пък не могат да се махнат с коламаска, а аз не знам защо, ама държа да съм напълно обезкосмена - просто аз самата се чувствам по-спокойна за самия преглед. Въпреки че съм убедена, че на лекарите това не им прави никакво впечатление...просто са се нагледали на всичко...това правят по цял ден все пак :D Та тогава пак подхванах бръснача за основната част, а само бикини зоната обезкосмявам с епилатор. Това го правя с цел отстрани косъмчетата да не потъмняват и да не стават твърди, поне във видимата част да не ме дразнят :D
Re: Какви методи използвате? (б.м. обезкосмяване)
« Отговор #115 -: Юни 30, 2008, 15:41:46 pm »
аз също ползвам епилатор но само за краката,подмишниците съм с бикче както и от долу,но пък искам да се обърна към Елма-каква кола маска ползваш.Аз искам да пробвам на ръцете,но с кола маска,препоръчаи ми ако можеш
*

    elma

  • *****
  • 1289
  • Само преживяното е истински разбрано
Re: Какви методи използвате? (б.м. обезкосмяване)
« Отговор #116 -: Юни 30, 2008, 16:47:18 pm »
(menche), ползвах обикновена студена коламаска Джнени... май беше :? или нещо такова...Една в розова кутийка, продава се навсякъде, вкл. в аптеките. Веднъж пробвах и с течна, същата марка, но опита беше пълен провал...Може и аз нещо да не съм направила като хората, но не можах да изскубна нито едно косъмче с нея (става дума за триъгълника де). Но ти за ръцете си вземи обикновена студена коламаска - мисля, че ще ти свърши работа!
Успех! :)
Re: Какви методи използвате? (б.м. обезкосмяване)
« Отговор #117 -: Юни 30, 2008, 17:50:06 pm »
а някои да знае как се прави домашната кола маска
*
Re: Какви методи използвате? (б.м. обезкосмяване)
« Отговор #118 -: Юли 01, 2008, 01:10:35 am »
а някои да знае как се прави домашната кола маска

Голяма играчка е.

Сипваш захар в тенджерата - какво количество не мога да кажа точно, но поне да покрие хубаво дъното - наливаш вода до нивото на захарта. На върха на лъжичка слагаш лимонена киселина. И правиш карамел. За кола трябва да отстраниш от огъня, щом захарта започне да се оцветява, когато стане леко бежова. Дали наистина става за кола, можеш да провериш като капнеш с лъжичка от захарния сироп върху пръста си (може лекичко да се опариш от това, така че слагай върху по-загрубяла кожа), трябва да се образува топченце, което не се разлива, но и не се превръща в камъче, трябва като го натиснеш с два пръста и след това ги отделиш да образува "нишка".
Оставяш захарният сироп/кола да поизстине. Когато вече не пари, взимаш със супена лъжица от колата, слагаш я върху дланта си, тя трябва да е гъвкава като смола. Образуваш топче, колкото пинк-понк. Него разтилаш върху желаното място с длан като лента. И теглиш по посока обратна на косъма.
Дано да ти свърши работа. Аз така си чистих краката в студентските години, та и след това. Обаче последните, които съм правила, не знам дали от качеството на захарта, не ми се получаваше карамел, просто водата извираше и захарта отново кристализираше. Дано да нямаш този проблем.  :)
Особеност на огъня е, че гори независимо от посоката на вятъра!
*
Re: Какви методи използвате? (б.м. обезкосмяване)
« Отговор #119 -: Юли 01, 2008, 08:28:33 am »
Но ти за ръцете си вземи обикновена студена коламаска - мисля, че ще ти свърши работа!

И аз точно тази кола маска ползвам за ръцете - върши идеална работа.Макар че сега през жегите малко по-бързо се скапва(отколкото през зимата) и затова е желателно да се действа по-бързо,веднъж като я размачкаш :D


Митко остана на 1г. 7м. и 21 дни :(
14.04.2009 - 5.12.2010
Почивай в мир, мое мило изстрадало детенце!Винаги ще те помним и обичаме!