0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Да, и аз се чудех къде е Катрин и какво става с нея. Много се надявам да е наред всичко с нея! Както и с всички вас.
От утре вече сме септември, момичета. Казвайте кой кога какво ще прави и да стискаме палци
аз отпадма от септември :(
днес бях на преглед
двата дето не се спукаха си седят
*
Ето това постоянно отлагане ме изнервя най-много, но май трябва да се примирим, защото си е като неразделна част от процедурите. Анук сега противозачатъчни ли ще пиеш?


vesta - да
линдинет 30
но имам случки дето въпреки хапчетата пак образувам по някой фуликул
дано всичко мине добре и да съм чиста другия цикъл

до тогава ще ви наглеждам   :bighug:
Ехооооооо
Тук съм, момичета! Не се тревожете напразно, добре съм. Лежа си в къщи кротко тази седмица, а не мога да пиша, понеже нямам нет в домашни условия. Сега се докопах за малко до компютъра в офиса и веднага сядам да ви пиша.
Както вече написах, всичко мина леко. Такива нерви излях, а то напразно. И без сълзи не мина. Мъчно ми е, че здрави и хубави ембриончета трябваше да загинат, но е за доброто на останалите две. Изписаха ме на 26.08. Всички бяха много мили. Имах болки няколко дни, но с лежането всичко отмина.
В понеделник ходих на преглед при д-р Атанасова. Видяхме дребосъците и тя сподели, че колегите са свършили добре работата си. По - едрото бебе така риташе с крачета и ръчички...много мило ми стана. Другото малко трудно го размърдахме, но и то е добре.Сега всякак седмица ще ми пускат изследвания, докато се резорбират двете мъртви ембриончета.
Спирам, че много дълго стана. Целувам ви всички и стискам палци вече някоя да се похвали.
*
Катрин , много се радвам миличка.Знаех си ,че всичко ще е наред.
Почивай и оттук нататък само положителни мисли...лека бременност ! :bighug: :bighug: :balk_104:


*
Радвам се да те видя, Катрин! Много се радвам, че всичко е наред с теб. Ще ритат бебчетата, каква им е работата :) и моето взе да ме подритва вече, но то е приятно.
Всички момичета тук ще го усетят скоро, сигурна съм :)
Йоли, ти как си мила?
Анук, тъпо това с фоликулите, но....нищо не може да се направи. Дано следващия месец всичко да е ОК.
Веста, а при теб какво става? Добре ли си?
*
Ами нищо интересно около мен , просто чакам септемврийски цикъл    :)
Сега обаче съм решила да си направя предварително една микробиология , че знам ли от тия антибиотици.... и да не стане после пак стимулация напразно.


*
Аз съм добре,чакам си и аз...но междувременно зададох въпрос на д-р Мели Даскалова и разбрах за какво е ставало въпрос миналия месец,с моята инсеминация,копирам поста по надолу.
Лощото е,че Владимиров отново не работи с ЦФАР,и ако се окажа права ( че имам ЛУФ синдром ) , може би ще се наложи ин витро ..но да не бъда песимистична...
Много ви целувам..
Катрин отново да ти кажа миличка ,че много се радвам за теб.
Коалка,надявам се и ти не се преуморяваш..На всички други желая много късмет...започваме отначало!

Вижте този отговор от д-р Даскалова на мой въпрос отпреди 3 дни :

Цитат на: jolie16 в Август 28, 2011, 17:39:16 pm

Здравейте д-р Мели,
може би ще задам много глупав въпрос ,за което се извинявам предварително.
От април месец посещавам клиника по репродуктивна медицина,като дотук има само завишен ЛХ,тестостерон и ДХЕА.Имам и аденом на хипофизата,като от 1 год. и малко приемам Бромокриптин/Достинекс.Спермограма - ок,идеална даже.Тръби - проходими ,според хидротубация.Стана очевидно обаче,че трудно пукам фоликулите,дори и с Прегнил или Овитрел.Това беше предисторията..
Миналият месец направихме 3-та инсеминация и аз лично не разбрах какво се случи..
Имах 3 фоликула ,като в деня на инсеминацията имаше и преглед и доктрката каза,че не е много сигурна какво се слува с фоликулите ,направи инсеминацията и ме извика след 2 дни,след 2 дни отново не беше убедена какво се случва с фоликулите(сложиха 10 000 еди. 52 часа преди инсеминацията) и пусна Е,ЛХ и Прогестерон.След това получих обаждане : Прогестерона е 54 , няма смисъл да реинсеминираме и няма шанс инсеминацията да е успешна.
През този месец (юли) обаче мерих и БТ - като според мен имаше двуфазност.Въпросът ми е може ли да има двуфазна графика,2 дни след инсе-прогестерона да е в реф.стойности за лутеална фаза и в същото време - докторката да запише ,че фоликулите са лутеинизирали.Нали прогестерона се покачва ,ако жълтото тяло функционира,след като фоликула се е пукнал?Графиката ли ме лъже или просто аз не мога да си обясня някои неща?
Много се извинявам за дългия пост и предварително благодаря

Цитат на д-р Даскалова :

Наистина понякога е трудно да се прецени дали е имало овулация или фоликулът е лутеинизиръл /без да има овулация/. Но и в двата случая той се превръща в жълто тяло, а това е жлеза, която произвежда прогестерон. Високото ниво на прогестерон е причина да се появява двуфазна базална температура, т.е. методът на базалната температура е много хубав, но при някои жени е неприложим /показва фалшиво положителен резултат/ или с ограничено приложение.


*
Инсеминации септември 2011
« Отговор #489 -: Септември 02, 2011, 10:32:36 am »
Ехоо момичета защо ни заключиха темата :ask: :balk_159:


*
Re: Инсеминации септември 2011
« Отговор #490 -: Септември 02, 2011, 10:50:34 am »
vesta, :ask:

Катринче, добре че писа, страшно се радвам, че всички сте добре!!! Прегръщам те!

Жоли, кога смяташ да ходиш на преглед, непременно трябва да обсъдиш този въпрос с лекаря!

Коалка, аз съм в почивка от процедури няколко месеца, после ще мисля за някаква процедура. + откриха ми миналата седмица възел на щитовидната и първо трябва да видя как ще се реши този проблем.

Прегръдки на всички!
*
Re: Инсеминации септември 2011
« Отговор #491 -: Септември 02, 2011, 11:05:44 am »
Ами предишната темичка- късметлийската :) беше за юли,август и септември, а е заключена вече.Затова питам...


Re: Инсеминации септември 2011
« Отговор #492 -: Септември 02, 2011, 11:50:28 am »
аз се записвам за този месец-започвам стимулация с клостил 3 по 1  и естрофем.
Надявам се да имам фоликули в ляво,че дясната тръба е запушена.
Късмет момичета
*
Re: Инсеминации септември 2011
« Отговор #493 -: Септември 02, 2011, 13:30:49 pm »
Късмет и на теб Феникс...
писан на лични на модераторите ,че темичката ни е заключена..


Re: Инсеминации септември 2011
« Отговор #494 -: Септември 02, 2011, 22:23:16 pm »
Здравейте момичета! Хайде и аз да се наредя в тази тема.
След 2 неуспешни иксита сега пък ще се пробвам с инсеминация. То аз малко отзад напред карам, ама какво да се прави... :?
Имам обаче питане кога трябва да отида за първи преглед за започване на инсето, като лекарят каза, че ще има лека стимулация с Мерионал и Оргалутран? Странното е че ми каза да отида по средата на цикъла, което много ме озадачи. Аз ли не го разбрах, той ли не ме разбра...
Добре ли е такава стимулация с Мерионал и Оргалутран и от какви препарати се получават добри резултати?
Аз съм с ИЯР, леко високо ФСХ и АМХ 0,4. При тези резултати има ли смисъл от инсе?
Опита мисля да ги правя през октомври.
*
Re: Инсеминации септември 2011
« Отговор #495 -: Септември 02, 2011, 22:37:15 pm »
Здравей Къртиче, :welcome_1: искрено се надявам инсеминацията да ти донесе успех...
Не мога да кажа точно за Мерионал и Оргалутран,но мисля,че винаги викат на 3-5 ден от цикъла...
Много късмет ти желая и дано много скоро се преместиш в друга тема...

Дали ни отключиха темичката..?

Мнеее,не са
« Последна редакция: Септември 02, 2011, 22:38:58 pm от jolie16 »


Re: Инсеминации септември 2011
« Отговор #496 -: Септември 02, 2011, 23:33:19 pm »
каквото и да правим винаги ме викат 2-3-ти ден от цикъла
*
Отключиха я :D


*
Отключиха я :D

Кое бе, Йоли? :) Или кого ;)

А, сега видях, че за темата :) Не бях влизала 2 дни :)
« Последна редакция: Септември 03, 2011, 11:19:33 am от koala »
*
Апр, ще питам миличка...все пак от април досега ,съм пукала само веднъж фоликулите,и то с 10000 ед.Прегнил , 100 коремни преси и 30 мин.стълби  :lol:,което си е направо ЛУФ синдром...поне според това ,което аз четох,заедно  високото ЛХ и мъжките хормони ,направо ми отваря широко вратата..към диагнозата..
Затова пропуснах август,защото искам да говоря лично с него...и да обсъдим вариантите...знам ли ? Може би 15 000 ед. прегнил или ин витро на ест.цикъл...
Не знам,знам само,че ако усетя пак безразличие,ще отида в Щерев!
Там поне,ако не им харесат хормоните отменят инсеминацията.По-добре отмяна,отколкото 500 лв и дори да не чакам дата за тест..

Феникс,Къртиче  успех !