0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Ех, Стел, ....ще стане следващия път.
Стискам палци на всички ви!
*
Добро утро милички ,
връщам се от преглед.Материалът на мъжа ми е бил 28 млн..но д-рката не знае какво става с фоликулите.То,и аз вече не знам.С няколко думи - пусна ми LH,Prog,Estr. - и каза,че след като излязат резултатите веднага ще ми се обади,за да ми каже какво става...така че,сега ще чакам!
« Последна редакция: Юли 27, 2011, 10:05:48 am от jolie16 »


Йоли, ама как така не знае какво става? Там ли са или не са? Честно казано, това ми звучи несериозно. На този етап или трябва да са се спукали, или да вървят към киста. На мен док ми показа на монитора точно как изглежда фоликула в момента и разпозна тръгналата киста - показа ми как през целия фоликул минават нещо като жилки, които индикират прецаканата работа. Дано изследванията дадат повече светлина, обаче направо съм бясна!!!  osi_2  osi_6
Йоли, не си губи времето, мила. Поведението на лекарката ти е меко казано несериозно. Потърси други алтернативи. Коала ти препоръча клиниката на Щерев. Заинтересувай се !
Според мен е най-добре д-р Владимиров да каже какво става, защото все пак той е правил стимулацията, както и предишната, и знае най-добре какво се случва. Сигурна съм, че той ще види на какъв етап са фоликулите.
*
 :balk_146: :balk_146: ,след известно притискане от моя страна,най-накрая се обадиха.Прогест. е 54.5 , което означавало,че няма смисъл да повтаряме инсеминацоята...според д-рката шанса за успех при тази инсеминация е минимален,почти нулев,явно защото Прог. ми бил висок ,а фоликулите не са се пукнали..или поне аз така го разбрах.Но нормално ли е прогестерона да е висок,а фоликулите да не са се спукали?Много се обърках момичета... :(


Ех, Йоли, ама късметлийка си и ти като мен! Спокойствието е най-важно, мила! Почини си малко, после пак с нови сили! Нали знаеш, че понякога нещата не зависят от нас! Просто понякога нищо не може да се направи.
Момичета, аз също съм в чуденка дали да правим инсеминация пак. Ниската преживяемост ме притеснява мен. Смятам да си запиша час за обсъждане и да поговоря с доки по този въпрос.
Йоли, направо не знам какво да кажа! Доколкото знам, високият прогестерон показва, че жълтото тяло функционира много добре, т.е. че е имало овулация :!:
По-скоро при нисък прогестерон не се пукат фоликулите. Ама знае ли човек вече ... :ask:
*
Ех, Йоли, ама късметлийка си и ти като мен! Спокойствието е най-важно, мила! Почини си малко, после пак с нови сили! Нали знаеш, че понякога нещата не зависят от нас! Просто понякога нищо не може да се направи.
Момичета, аз също съм в чуденка дали да правим инсеминация пак. Ниската преживяемост ме притеснява мен. Смятам да си запиша час за обсъждане и да поговоря с доки по този въпрос.
Стел, има едни витамини на Фертилейд, които подобряват като цяло състоянието. При нас тези мъжките имаха много добър ефект. Нямахме кой знае какви проблеми, но определено показателите се подобриха след 3 месеца прием.
Аз пих тези за жени и за цервикалната слуз и честно казано, след 3-4 месеца наистина имаше разлика в състоянието ми. Скъпи са, но за мен определено си струват.
Има и някакви други до колкото знам, но аз съм пробвала тези.
Йоли, аз ако бях на твое място просто щях да си тръгна от там. Ако те интересува нещо за клиника Щерев, мога да ти пиша на лични какъв е опита ми, за да не правим тук реклама на някой.
*
Йоли съжалявам миличка за несполуките ти този опит.И какво сега отпесвате ли я тази инсеминация? Странно как отговора може да бъде "незнам какво става с фоликулите".При мен като отидох за инсе се знаеше, че часовете след овитрел са малко /24/ и при всяка вероятност няма да се е спукал единствения ми фоликул.Преди инсето преглед- наистина не се беше спукал, след това изследване на LH и Estr.Едва след като излязоха резултатите док реши овитрел и инсе на следващия ден.Незнам дали това е правилния подход, тъй като моята инсеминация беше неуспешна, но ми се струва, че така е редно.
Стел какво става с теб?
А Катрин ей не ни изоставяй  :nono: ние разчитаме на теб да ни даваш надежда  :bighug:


*
Йоли, добре, а док не ти ли обясни как тълкува този резултат от прогестерона (все пак ние не знаем какви са според нея референтните стойности за този ден и за твоето състояние, имаме само някаква обща представа за ЛФ и то обикновено за 7-ми ден след О.), както и резултатите от останалите хормони?
Коалка, ти при кой лекар беше?
*
Apr, при доктор Андреева. Аз лично съм много доволна от нея. Както от решенията и всички изследвания преди инсето, така и сега, при наблюденията на бременността.  До колкото съм чувала и чела, другите лекари също действат по подобна схема там. Вече казах, но пак да обобщя - и преди двете инсета имах изследване на E2 и LH и тогава се решаваше дали да слагам Прегнил или съответно Овитрел. И двете бяха 41 часа след инжекциите. И преди двете имах прегледи, за да се установи състоянието на фоликулите. Разликата беше, че първото беше без стимулация, а второто със. Всъщност, при мен и двата пъти фоликулите бяха спукани.
Затова ми е много странен подхода при Йоли.
Веста, не съм ви изоставила, мила. Бих помогнала на всяка от вас, с каквото мога. Просто много се ядосвам с несретите на Йоли и не пиша, че да не заобиждам някой.
*
Как сте милички?Не се ядосвайте с моите проблеми..току що се обадих в клиниката,за да ми кажат рефер.стойности на прогестерона, нооо и тук ударих на камък.Казаха да се обадя след 30 мин.и като се обадих пак - казаха,че нямали рефер.стойности  osi_8.Щом съм си изследвала прогестерона при тях,значи да се обадя на докторката и да я питам.
Просто не разбрах защо нямам шанс да е успешна инсеминацията,при положение ,че прогестерона ми е "висок" по нейни думи и БТ се покачи,значи овулация е имало?  :ask:Но пък според докторката фоликулите не са пукнати?Нали прогестерона се отделя от жълто тяло,което е вследствие на овулацията?А сега,в тоя лабиринт съм и не мога да изляза...
С мъжа ми решихме да починем август и септември да говорим с док.Междувременно,видях ,че повечето доктори от Щерев почиват август(което е добре),но мога да им се обадя за час..евентуално за септември,октомври.
Благодаря ви милички...за подкрепата!


Йоли, с теб сме! Починете си този месец, а септември с нови сили при нов лекар. Ще успееш, вярвай!
Jolie16, аз пък напук на всичко ти пожелавам да се похвалиш след някойй ден!!!
Явно докторите са нещо разбрали-недоразбрали и видяли-недовидяли.

"Бъди благодарен за това, което имаш. Накрая ще имаш повече.
Ако се концентрираш върху това, което нямаш, никога няма да имаш достатъчно."
Jolie16, аз пък напук на всичко ти пожелавам да се похвалиш след някойй ден!!!
Явно докторите са нещо разбрали-недоразбрали и видяли-недовидяли.

 :good_post:
*
При мен след стимулация с Меногон (2 инжекции вечер, за 10 дни) се образуваха 6-7 фоликула (май са много за инсе), а 7 дни след инсето, когато трябва да е имплантацията, започна кървене и ми дойде МЦ с една седмица по-рано, което преди никога не ми се е случвало на естествен цикъл. На какво може да се дължи? При други случвало ли се е това :balk_112:?
*
Здравейте момичета!Най-после да имам и аз достъп до форума,незнам з-то така ми даваше грешка до сега.Гледам много сте изписали-дано всяка да завърши с  :bfp:.При мен този месец за първи път започнаха да ме болят гърдите 2 дни преди инсеминацията.Имах чувството,че овулациата ми беше в деня преди инсеминацията,т.е. на 7-и час след прегнила и видеозона,з-то ми изтече много количеството жълтеникава церв.слуз-незнам и аз вече.И най-интересното при мен е,че винаги цервикалната ми слуз не съвпада с овулацията,винаги е в 4-ите дни преди овуто,а точно когато се очаква да е овуто,съм много-много суха,как е при вас?И най-хубавото беше,че този път броя на сперматозоидите беше много хубав!А най-лошото.че по време на инсето,след като сестрата ми извади спекулума и имах чувството,че всичкия материал изтече-като фонтан се разля по д.-то ми.Сестрата каза,че са сложили много и  би трябвало да е останал и в мен,но аз като се сетя колко беше като количество,то и толкова усетих да излезе :( -язък,направо язък,че и ендуметриума ми беше много добър този път-11.7мм,а при  др.инсета беше 9.00мм.Дано ве пак да е станало,но общо взето като симптоми-нищо.
   
Zyza, няма как да е изтекло  :lol:. Това, което си усетила, по-скоро е било цервикална слуз. Материалът се поставя вътре в матката, а шийката се затваря и затова няма как да изтече. Аз първия път си сложих и превръзка, защото имах чувството, че всичко изтече, но е било заблуда.
За цервикалната слуз - направи ми впечатление, че заради клостила нямах цервикална слуз, а по-скоро секрет, какъвто ти описваш. Май и това е нормално при стимулация :)
Стискам палци да се получат нещата  :crossfingers:
doci, честно казано, нямам представа защо се е получило така при теб. Не ти ли бяха предписали утрогестан? Според мен това кървене може да се дължи на нисък прогестерон  :ask: