0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #680 -: Ноември 12, 2011, 20:41:39 pm »
Вижте сега,то киселото мляко че е полезно-полезно е,но по мое мнение не и когато има разстройство.Ако е само като при Джиджи с повръщане-ок,все пак е лека храна,но при разстроен стомах мисля че не бива.Далеч съм от мисълта да се впускам сега в някакви спорове.Аз си казвам това,което смятам и което съм изпитала на собствен гръб с моите деца.

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #681 -: Ноември 12, 2011, 23:24:16 pm »
По принцип това объркване се получава, защото се препоръчват да не се дават млечни продукти, но всъщност  изключението от това правило е обезмасленото кисело мляко, защото е пробиотик.  В България до колкото помня като бях дете препоръчваха и обезсолено сирене, което няма никаква логика.

Да, все още е така- при разстройство препоръчват да се дава сирене, ако не се лъжа от по-горен пост parsi също го препоръча /или по-точно доктора, който ги лекува/.
Имах предвид, че тогава казваха да е обезсолено. При разстройство се губи вода и последното, което искаш е да приемаш напълно обезсолени неща. Те дори продават течности за деца с разстройство, в които има сол ( и други неща), за да им попълнят загубените от растройството соли и минерали. Е сега, няма да се натъпкаш с яко сол, ама и съвсем обезсолено не е добре.

Парси, не споря, но точно при разстройство ти се обърква баланса на бактериите в червата и за да се оправи трябва пак да се ребалансират. То и само ще се оправи, но пробиотиците помагат това да стане по-бързо. За повръщане не знам обаче дали е проблем киселото мляко, но мисля,че нещата които лекарят ти препоръчва са заради повръщането, защото тогава е разстроен стомаха. Аз затова попитах как смята да го дава като детето повръща.
« Последна редакция: Ноември 12, 2011, 23:26:56 pm от Bobbie »


  
*
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #682 -: Ноември 12, 2011, 23:48:49 pm »

Парси, не споря, но точно при разстройство ти се обърква баланса на бактериите в червата и за да се оправи трябва пак да се ребалансират. То и само ще се оправи, но пробиотиците помагат това да стане по-бързо. За повръщане не знам обаче дали е проблем киселото мляко, но мисля,че нещата които лекарят ти препоръчва са заради повръщането, защото тогава е разстроен стомаха. Аз затова попитах как смята да го дава като детето повръща.

Боби верно е че пробиотиците помагат при разстройство но замисли се колко такива има в сегашното киселоо мляко , което се прави от сухо мляко и нишесте :) Пък и аз съм на мнение 4е киселото мляко не е най подходящото при разстройство :) По добре е да се вземат лактобацили на таблетки !
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #683 -: Ноември 13, 2011, 00:15:49 am »
Момичета, все пак ставаше въпрос, че детето не желае да приема друга храна и при положение, че е с разстройство и повръщане от известно време и не е имало и апетит, защо пък да не му даде на детенце да си хапне...  :D


*
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #684 -: Ноември 13, 2011, 00:26:32 am »
Погледнах в нета и там се казва, че киселото мляко не е проблем за разстройство , така че може да се дава без проблем.
Другото което пише е да се даде Acidophilus което е пробиотик !
*
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #685 -: Ноември 13, 2011, 02:43:47 am »
Бисквитките стават при разстройство и при повръщане - тоже. Никол иска да яде кисело мляко с бисквитки само, не е чисто кисело мляко. Освен това - не е истинско кисело мляко това, а такова от магазина с нишесте и всички запичащи "екстри"...
В конкретния случай - не виждам особена драма лично аз. Ако може мама вместо обичайното АМ, да пробута и лечебното на Хумана, или  NAN AL110, за да повлияе разстройството - още по-добре.

Боби е права, че при тези състояния се нарушава електролитния баланс на организма, което сега е решимо с препарати на таблетки, поне при възрастните. Навремето - беше с чаша вода с нещо солено, друга с нещо кисело, трета с нещо сладко, по лъжичка на два часа и така.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #686 -: Ноември 13, 2011, 11:19:55 am »
Навремето - беше с чаша вода с нещо солено, друга с нещо кисело, трета с нещо сладко, по лъжичка на два часа и така.

Аз пък знам, че сладките напитки са противопоказни при разстройство.... Нямам представа защо, но лекар ми го е казвал.


*
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #687 -: Ноември 13, 2011, 17:46:52 pm »
"В спора се ражда истината"  :D

Погледнах в нета и там се казва, че киселото мляко не е проблем за разстройство , така че може да се дава без проблем.
Другото което пише е да се даде Acidophilus което е пробиотик !

Именно пробиотик давам с кис. мляко, само че Линекс. Аз също се порових из нета и видях, че кис. мляко го дават като храна с индивидуално въздействие.

Жбрул за съжаление отказва да пие каквото и да било АМ.

Добрата новина е, че днес не е повръщала  :)

П.П Млякото е домашно приготвено
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #688 -: Ноември 13, 2011, 17:53:27 pm »
Другото което пише е да се даде Acidophilus което е пробиотик !
Да, това е една от бактериите, които се съдържат в киселото мляко и в Линекса - Lactobacillus acidophilus. Пробиотик именно това означава - „добра“ бактерия.

По добре е да се вземат лактобацили на таблетки !
С лактобацили на таблетки съм пробвала да заквася мляко и не стана... което ми говори, че не са били много качествени. Тези, които ги продават специално за закваска за мляко са добри, но иначе от болницата съм взимала, за да си направя експеримент - ми не стана.А ги изписваха за разстройство.

Между другото сухото мляко не е друго, а концентриран млечен протеин. Няма отношение към това колко бактерии има в него. Аз с такова правено със сухо мляко съм заквасвала и стана много добро кисело мляко, просто не толкова гъсто. Освен това съм ги гледала и под микроскоп и знам, че са там :-).  Та дали е правилно или не не знам, но знам че пробиотиците са му пак толкова, а щом става мляко значи са живи.

Боби
« Последна редакция: Ноември 13, 2011, 18:05:09 pm от Bobbie »


  
*
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #689 -: Ноември 13, 2011, 18:53:13 pm »
Нямам представа кое колко е живо , но факт е че киселото мляко не ми действа по никакъв начин , докато като почнах да вземам лактобацили спряха болките в стомаха , както и ми се нормализира ходенето до тоалетната .Моя приятелка пък която страда от хронично разстройство също ги взема и това е единственото което и помага. Пробвала съм и кефир , но абсолютно никакво подобрени . Както и да е , лично мое мнение е,но аз от кисело мляко и кефир не виждам никаква полза , докато лактобацили на таблетки действат безотказно.
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #690 -: Ноември 13, 2011, 18:56:52 pm »
Siena, а какво кисело мляко си приемала- домашно ли? Със сигурност има значение какво е млякото...


*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #691 -: Ноември 14, 2011, 05:34:39 am »
Нямам представа кое колко е живо , но факт е че киселото мляко не ми действа по никакъв начин , докато като почнах да вземам лактобацили спряха болките в стомаха , както и ми се нормализира ходенето до тоалетната .Моя приятелка пък която страда от хронично разстройство също ги взема и това е единственото което и помага. Пробвала съм и кефир , но абсолютно никакво подобрени . Както и да е , лично мое мнение е,но аз от кисело мляко и кефир не виждам никаква полза , докато лактобацили на таблетки действат безотказно.
Ако са качествени спор няма, че са по-добри, просто зашото съдържат много повече бактерии. Моят опит е бил с некачествени и затова съм резервирана.
Помогнали са ти за червата. От какво са ти минали болките в стомаха не знам, но не е от тях. В стомаха бактерии нормално не виреят.


  
*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #692 -: Ноември 14, 2011, 15:12:37 pm »
Аз с такова правено със сухо мляко съм заквасвала и стана много добро кисело мляко, просто не толкова гъсто.

Боби

Прати,плийз рецептата на ЛС :D
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
*
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #693 -: Ноември 14, 2011, 16:01:43 pm »
Здравейте,
на каква възраст започнахте да давате яйца обработени по-малко от 10мин? Имам предвид сандвич с яйце и сирене, палачинки, омлети и бъркани яйца.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #694 -: Ноември 14, 2011, 18:19:58 pm »
Здравейте,
на каква възраст започнахте да давате яйца обработени по-малко от 10мин? Имам предвид сандвич с яйце и сирене, палачинки, омлети и бъркани яйца.
Че какво им е на палачинките? Яйца в омлети и тем подобни  не давам, зашото е алергична, но палачинки и гофрети си яде с голямо удоволствие от около 10 месечна - те са и в менюто на детската и градина. Онзи ден бяхме на алерголог и каза, че щом не са основното в яденето  (както например при палачинките), тогава можело да давам.

Боби


  
*
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #695 -: Ноември 14, 2011, 19:48:06 pm »
Ако са качествени спор няма, че са по-добри, просто зашото съдържат много повече бактерии. Моят опит е бил с некачествени и затова съм резервирана.
Помогнали са ти за червата. От какво са ти минали болките в стомаха не знам, но не е от тях. В стомаха бактерии нормално не виреят.

Нямам представа къде какви бактерии има , факт е че имам капризен стомах и получавам киселини примерно от ябълки , мюслита , банани дори кисело мляко , отделно че получавам нещо като колики , но откак почнах да вземам лактобацилите определено ям каквото си искам и нямам почти никакви проблеми.
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #696 -: Ноември 15, 2011, 20:16:27 pm »
Сиена, от кои пробиотични таблетки си доволна? Ако ще се счете за реклама - може и на лични.
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #697 -: Ноември 16, 2011, 18:19:32 pm »
Момичета, дайте акъл кога да вкарам плодово пюре -предиобед като междинно хранене (след млякото в 9,30ч. при нас например) или като десерт на обяд след зеленчуково-местните пюрета, които и без това не ни стигат съвсем.. :? Досега плод съм давала само към кашата следобед (ябълки домашни), но искам да вкарам и по друго време от тези малките бурканчета -ябълка+банан или ябълка+шипки и др. такива. Освен това ми трябва и още някакво междинно хранене защото сме все гладни   :wink:
*
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #698 -: Ноември 16, 2011, 21:59:56 pm »
Сами като следобедна закуска? Какъв ви е режима сега?
*
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #699 -: Ноември 17, 2011, 08:46:14 am »
Когато въвеждах нов плод го давах на обяд, след пюрето, после прехвърлях като следобедна закуска, обикновено смесвах с каша.