0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #380 -: Август 30, 2011, 18:23:23 pm »
Мисля си, че това с "воденето по детето" води съответно до различни спекулации и криворазбирания. Според мен, Боби, ти си се водила по детето (не си й отказвала храненето), но не си я оставила да си прави каквото си иска до когато си иска, а лекичко си я побутнала в правилната (за теб) посока. По този начин разбирам аз да се водиш по детето - така или иначе в началото не знаеш много какво да го правиш, гледаш какво ти показва то, пък после, като си по-сигурна, започваш полека да го насочваш в някакви релси и да му създаваш определен режим.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #381 -: Август 30, 2011, 18:51:45 pm »
Мисля си, че това с "воденето по детето" води съответно до различни спекулации и криворазбирания. Според мен, Боби, ти си се водила по детето (не си й отказвала храненето), но не си я оставила да си прави каквото си иска до когато си иска, а лекичко си я побутнала в правилната (за теб) посока. По този начин разбирам аз да се водиш по детето - така или иначе в началото не знаеш много какво да го правиш, гледаш какво ти показва то, пък после, като си по-сигурна, започваш полека да го насочваш в някакви релси и да му създаваш определен режим.
Да, права си, че има различни разбирания. Точно това имах предвид - че няма да я оставя каквото тя си иска да става.  Обаче има майки, които точно така се "водят" по детето. Та от водене до водене има огромна разлика. Аз затова не смятам, че се водя по детето. Ако се водех по нея още да се приспиваме на ръце. По скоро аз избирам по какво тя да се води, имайки предвид възрастта и. Например имам приятелка, чието дете на 3 годинки още дъвчеше биберон залъгалка. Храненето през нощта на тази възраст изпълнява същата функция,защото физически детето вече има капацитета да не приема храна през нощта и е до приучаване. И пак да си кажа - това си е мое лично мнение.


Б.
« Последна редакция: Август 30, 2011, 18:55:21 pm от Bobbie »


  
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #382 -: Август 30, 2011, 19:01:46 pm »
Оххх, някой ако има ефикасен метод за отказване от нощното хранене, ще съм му безкрайно благодарна. Боби, това с изместването не работи при нас, понеже тя всеки ден по различно време се буди и някакви си 10 минути абсолютно няма как да се отразят. Понякога се буди на 4 часа, понякога на 6-7, снощи на 2,5  :? Вече в чудо се виждам, защото отделно между храненията си примрънква някога и като влезе в серия, след няколко подобни нощи ходя като сомнамбул :lol: Пък то че нямам нощен сън нормален от 8 месеца, туй е ясно, ма някак поне от време навреме, ако може  :oops: Трудно издържам вече  :oops:
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #383 -: Август 30, 2011, 19:22:29 pm »
сиксенс, имам приятелка, която беше в подобно положение. Докато не отби. За наше учудване отби супер лесно и дъщеря й по магически начин спря да се буди нощем и престана с останалите капризи (приспиване на ръце, нежелание да яде...). Има различни деца, не мога да дам съвет за отказване на нощното хранене, защото на мен не ми се е налагало да го отказвам от такова. Но, честно казано, не вярвам в това, че има деца, които не се придържат към някакво подобие на режим. Според мен, въпросът е в това да го "познаеш" и да си го дооформиш.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #384 -: Август 30, 2011, 20:02:48 pm »
Оххх, някой ако има ефикасен метод за отказване от нощното хранене, ще съм му безкрайно благодарна. Боби, това с изместването не работи при нас, понеже тя всеки ден по различно време се буди и някакви си 10 минути абсолютно няма как да се отразят. Понякога се буди на 4 часа, понякога на 6-7, снощи на 2,5  :? Вече в чудо се виждам, защото отделно между храненията си примрънква някога и като влезе в серия, след няколко подобни нощи ходя като сомнамбул :lol: Пък то че нямам нощен сън нормален от 8 месеца, туй е ясно, ма някак поне от време навреме, ако може  :oops: Трудно издържам вече  :oops:
Кърмите ли се? Аз вечер имам много по-малко кърма и добявям АМ, за да може да си навакса и да спи. Като я кърмех само се будеше след 3 часа, а сега вече изкарва по 5 часа без да се буди. Ако искаш можеш да помпаш и да добавяш кърма или просто да храниш с кърма в шише, че да знаеш колко и даваш и при какво количество колко часа спи. При мен този вариант не съществува, защото нямам достатъчно кърма и няма как хем да я нахраня, хем да изпомпам за следващо хранене, но знам, че сутрин ако помпам имам към 3-4 пъти повече кърма от колкото вечер.

Аз за да поддържам някакъв режим всеки ден започвам деня по едно и също време. Сутрин не я оставям да спи докато си иска, защото след това Ивана се буди. Затова ако спи по-късно от 6:30 я вдигам да я нахраня, че стана ли Ивана и просто става хаос. Тя няма против да е нахранена по-рано. Така горе долу се държи към един режим. Не е точен, но в рамките на половин до един час - повече не е измествала и на следващият ден я връщам пак към него. Пък и тя е само на 1 месец.

Б.
« Последна редакция: Август 30, 2011, 20:08:19 pm от Bobbie »


  
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #385 -: Август 30, 2011, 21:25:32 pm »
Мне, не кърмя  :? На АМ си е почти от самото начало, имах много малко кърма, която просто в един момент спря и се кърмихме много малко. Не знам какво да правя. Сутрин избягвам да я будя, защото и без това не спя много вечер, та използвам поне сутринта да дремна :oops:. Но то не се и налага да я будя де, тя сама се събужда към 6:30-7:00. Но кротува в леглото и си играе. Ако през нощта е яла към 2 примерно, в 7 като се събуди не търси да яде, понякога дори до 10 изкарва  8O Аз не й давам шишето зорлем, когато иска - тогава. Тя доскоро денем спеше много малко, по 30-40 минути, когато й скимне, ако сме навън може и малко повече да изкара  :lol: Изобщо не можех да следвам кой знае какъв режим. Сега се нормализираха нещата вече. Влязохме в релси, обаче тия рехабилитации са в едно такова време, точно, когато трябва да спи и става мазало. Разваля се целия режим, измества храненията и спането, абе, веселба. Ама да ми е жива и здрава, това да му е, ще се оправим. Просто вече съм доста уморена и си мечтая от време на време да поспивам. То просто всяка вечер не знам какво ще ми се сервира  :lol:
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #386 -: Август 30, 2011, 22:38:59 pm »
Сикс, ние трудно отказахме нощносто. Ето как:
Той се будеше в 12, в 4 и в 6:30 за мляко, като не изпиваше всичко, а само по навик.
Първата седмица оставихме храненето в 12, през ноща в 4 вместо Ам дадох 210мл. вода с 5гр. захар (залъгвам че е кърма, защото прекратихме тези хранения скоро след отбиване). В 6:30 давах мляко.
Втора седмица - в 12 и в 4 - вода, в 6:30 мляко.
Трета седмица - сън от 21 до 4-5-6 и тогава мляко в зависимост от зъбки и евентуално ако се тресне насън.
Рев имаше съвсем малко, защото във водата слагах малко захар, после махнах всякаква захар. Знам, че е вредно, но успях да извоювам непрекъснат сън и за мен и за дребчо.
[/url][/url]
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #387 -: Август 30, 2011, 22:59:33 pm »
Жаси, пробвах няколко пъти да дам вода, но чиста. Пи малко, уж се успокои и след 5 минути наново ров и така няколко пъти, докато не й дам млякото. При нас няма вариант да изпие малко, изльоква си всичко до дъно :lol: Случвало се е да я излъжа с по-малка доза, понякога действа, но понякога си реве за още или се събужда по-рано и пак си търси. Захар не искам да давам, ако трябва няма да спя още 8 месеца, но няма да направя компромис с това. Сега се сещам, че преди доста добре приемаше чая от копър. Дали да не пробвам с него. Само да не продължи да се буди и да си търси чайчето :lol: Ще видим какво ще правим. Аз съм почти убедена, че всичко това е от зъбите, ама те тепърва ще никнат, ако продължи така - жална ми майка :lol: А иначе е сравнително спокойна нощем, рядко плаче, но си примрънква за биберона по някое време като усети, че го е изплюла. Единствено се буди просто да яде и то даже не се буди, ами почва да мрънка, давам биберона, обаче продължава мрънкането и докато не дам мляко - не спира. Ако се позабавя, се събужда, но като я нахраня, веднага заспива отново.
Ох, айде стига съм ви занимавала вече, благодаря ви за съветите, момичета. Ако имате и други - давайте!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #388 -: Август 30, 2011, 23:26:08 pm »
... А иначе е сравнително спокойна нощем, рядко плаче, но си примрънква за биберона по някое време като усети, че го е изплюла. Единствено се буди просто да яде и то даже не се буди, ами почва да мрънка, давам биберона, обаче продължава мрънкането и докато не дам мляко - не спира. Ако се позабавя, се събужда, но като я нахраня, веднага заспива отново.

 8O Това аз ли съм го писала?  :lol:

Тази вечер сложих в АР млякото и две мезурки оризова каша. 30мин. й отне да го изпие :lol:
Да видим ще има ли ефект.
Сикс ако ти откиеш правилния път пиши моля те!  :D
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #389 -: Август 30, 2011, 23:36:19 pm »
И Йоана много се буди нощем. Рядко минава номера с водичка, плаче и си чака млекцето. Аз още я кърмя и не знам как ще я караме, когато я отбия. Адаптирано мляко не е пила никога, а и не пие от шише. Може би трябва да започна първо с прясно мляко от чаша с накрайник? Давайте съвети!
« Последна редакция: Август 30, 2011, 23:40:19 pm от Kremkaramel »
Ако се появят препятствия по пътя Ви - сменете посоката, а не крайната цел...





БЛАГОДАРЯ ВИ, Д-Р СТАМЕНОВ!
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #390 -: Август 31, 2011, 01:17:29 am »
От 4 седмична възраст почти не ядем нощем /изключенията ни бяха само при последната ваксинация/. Последното ни хранене е около 9,00/9,30, а първото в 5,00/5,30. И до 6,30 сме изкарвали. Забелязах, че независимо от количеството, изпито при вечерното хранене, Тереза се буди по едно и също време сутрин. Обаче свикнахме с по - малко дневен сън. Само на кърма сме.
Миналата седмица се притесних, тъй като отказа да яде от шише. Бяха минали месец или два от последния път, в който баща й я храни, не ми беше минавало през ум, че ще го "забрави". Наложи се 2 вечери да го въвеждаме наново, докато е сънена  :lol:.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #391 -: Август 31, 2011, 01:21:05 am »
Сикс, много станно е това,че се буди на различни итнервали при едно и също количество храна. Сигурна ли си, че е от глад? Това, че с храна се успокоява не означава задължително, че се е събудила от глад. Като че ли храната я асоциира с нещо успокояващо, знам ли.

Кремче, за какво ти е да я учиш на шише на тази възраст?  Давай направо с чашата.  Обаче хем чаша, хем ново пиене- май много нови неща ще ви се съберат. Защо не и дадеш първо кърма от чаша?

Б.


  
*
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #392 -: Август 31, 2011, 08:39:23 am »
И ние винаги сме се ръководили от децата - в смисъла, който Боби влага в това :-)
Т.к. са двама, още от началото преценихме, че ако искаме да оцелеем физически, ще се наложи да ги побутваме от време на време. За това храненията ни винаги са се случвали или когато единия от тях си каже, че е гладен, или когато мама прецени, че е време за ядене.
Нямали сме конкретен режим по часове, но сме ги хранили горе-долу по график - с около 1 час отклонение. Първото хранене за деня обаче (сутрешното) - винаги се е случвало в 6.30ч - просто използвам докато и таткото е вкъщи да ми помогне (аз ги кърмя, по-скоро ги слагам на гърда, те сучат по около 30-50мл, за около 5-15мин, после дохранваме с шише - изцедена кърма + АМ)
През 3тия месец горе-долу влязохме в ритъм - имаха 6 хранения, включително и нощно. Т.к. след всяко ядене аз се цедя (за да събера кърма за следващото), нощните хранения вместо 2 х 20 мин, при мен бяха 2 х 2 часа. Кърмата ми започна да намалява и затова въведохме полунощно къпане и хранене. Вечер ги хранихме около 20ч. След това ги будехме в 23ч, къпехме ги, и хранехме в 00ч. Така те утрайваха до 6ч, а аз имах пауза от 6 часа сън. Изкарахме така месец може би, но мама имаше нужда от повече сън. Чудехме се как ще успеем да го махнем този среднощен екшън. Всичко обаче стана от раз - бяхме на гости в едно село за уикенда. Всички бяхме много изморени от пътя, след обяд изкъпахме децата в басейнче със слънчева вода. Вечерта всички заспахме блажено след храненето в 20ч и.... просто никой не се събуди до сутринта. От тогава нямаме нощни изпълнения. За всеки случай "изнесохме" последното хранене в 21ч, и така сме вече месец почти.
Мисля, че промяната в обстановката помогна много, а явно и децата бяха дорасли за това и нещата се получиха. Сега пак се случва да проплакват нощем, но категорично не е за храна.
Дълго се получи - простете - дано да е полезно на някого.
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #393 -: Август 31, 2011, 13:40:02 pm »
И ние сме почти като Елле. Въпреки че на мен и 5ч не ми харесва  :oops: струва ми почти нощно това хранене, но вече е по-скоро към 6 и като е малко светло навън ми е много по-лесно да стана, а и после да следваме ритъм.
Дано не ми се наложи да следвам различни тактики, но искрено ви съчувствам, ние от 2-3 такива нощи заради зъбите, се чувствах като парцал на сутринта. Малкият се буди, но не да яде, отрих че като му намажа венците и после дам бибата отнася в повечето случаи. Сикс, сетих се че съм чувала и за подобен начин, на това което Жаси е правила, но вместо захар, добавяш във водата малкоо мляко, да го залъжеш и така постпенно към вода да минете. Не би трябвало да е гладна толкова често, просто се успокоява най-вероятно.. Аз бих пробвала в краен случай и да оставя да мрънка ако неиска вода, това което писах като използвана тактика, но не е лесно за родителите и се предлага да се започне в почивни дни, защото първите 2-3 нощи пада рев и поне да няма работещи на другия ден..
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #394 -: Август 31, 2011, 23:18:47 pm »
Ооооо, точно от глад си е, плача го разпознавам веднага :lol: Тя не мрънка, тя си реве яко просто :lol: Направо е като часовник понякога :D Аз не давам директно мляко като се размънка. Първо пробвам нещо друго, ако не е глад, обикновено биберона е достатъчен. Ако го е изплюла и по някое време усети липсата му, измрънква, ставам - давам го и отнася пак. Но като го направи няколко пъти през няколко минути, значи има нещо друго :wink: Мажа с гел венците, успокоява я, ако я боли, обаче. Гладна ли е, докато не я нахраня, няма млъкване, каквото и да правя. Всичко съм пробвала. Не парцал, ами не знам вече как съм. От време на време мъжът ми се смилява и ляга в нейната стая, а аз в спалнята, уж да подремна. Ама тя като се разреве по някое време, познайте дали и аз не се събуждам, нищо че са затворени вратите. Но пак, поспивам. То добре, че той сега има малко повече време. Този месец беше в отпуск от основната работа, а на втората ходеше от време на време и доста ме облекчаваше в грижите. Ноооо, сега се върна на работа и се почва екшъна пак :lol: Вечер като ставам ходя със затворени очи и се блъскам в стените :oops:, а сутрин просто имам чувството, че главата, клепачите и краката ми са от олово. Ама здраве да е, свикнах вече. Кофтито е, че  заради инсулиновата резистентност съм на нисковъглехидратна диета и почти не поемам въглехидрати и съвсем нямам сила :(

Сами, няма вариант да я оставя да мрънка, тя реве и се захласва. При нас го няма момента с нареваването, колкото повече реве, толкова повече се наема, дъх не си поема чак. Ще пробвам с мааалко мляко във водата, не бях се сетила за това.
Относно това със смяната на обстановката - доста често й се случва - няма ефект:lol:
« Последна редакция: Август 31, 2011, 23:22:18 pm от sixsens »
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #395 -: Септември 01, 2011, 00:51:05 am »
sixsens ще ти напиша как плавно и постепенно отказахме първо едното нощно хранене, след това и другото.Ние ги отказахме на 2 месеца.Така ме посъветва педиатъра.
Правех следното- слагах необходимото количество вода в шишето, но вместо 3 лъжички АМ на 120 мл. (например) слагах 2.5 и така 3-4 дни, след това намалявах на 2, на 1.5, на 1, на 0.5 и докато не стигнах до чиста вода.Всъщност до чиста вода въобще не стигнах, някъде на 1.5 лъжичка Макси спря да яде нощем.По същия начин махнах и второто нощно хранене.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #396 -: Септември 01, 2011, 00:55:20 am »
sixsens ще ти напиша как плавно и постепенно отказахме първо едното нощно хранене, след това и другото.Ние ги отказахме на 2 месеца.Така ме посъветва педиатъра.
Правех следното- слагах необходимото количество вода в шишето, но вместо 3 лъжички АМ на 120 мл. (например) слагах 2.5 и така 3-4 дни, след това намалявах на 2, на 1.5, на 1, на 0.5 и докато не стигнах до чиста вода.Всъщност до чиста вода въобще не стигнах, някъде на 1.5 лъжичка Макси спря да яде нощем.По същия начин махнах и второто нощно хранене.
Това прекасно звучи. Ще опитам и аз след около месец, ако не го е отказала до тогава, че сега малка ми се струва за толкова много вода.

Б.


  
*
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #397 -: Септември 01, 2011, 08:53:24 am »
И аз съм го пробвала това с млякото, но когато стигнах съотношение на половина от нормалното, усетиха ли го започваха да плюят (както и с чистата вода ставаше). докато не дам нормално мляко. Почти месец се мъчих и накрая какво постигнах - вместо да се будят по 2 пъти на нощ (както правеха преди да започна), се научиха да не спят от 2 до 4 (тогава основно бяха опитите ми да ги залъжа). И всичко това по 2...
Вярвайте ми, ако имам още едно дете не бих му причинила това (и на себе си). То и с мъчене пихме мляко до година и 8м, без мъчене нямаше да го пият повече от това.
Мисълта ми беше, че това което работи при едни деца, може да не сработи при други.
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #398 -: Септември 01, 2011, 10:56:50 am »
Моите сами се отбиха от нощното хранене. Но аз така или иначе ставах да се изцеждам, до ореди седмица, направо не знам как съм издържала.
Та моите хапваха към 21ч и после към 4ч, лека по лека, стама 5ч, после към 6ч и сега ядем в 21.30 не повече от 120мл кърма с бисквитена каша и псоле закусваме в 8ч. Нямаме проблем, будят се към 7ч, но те сами си изградиха този режим. Да ви кажа яденето в 6ч-6.30 е най-вече тежест за родителя, защото можете да си доспивате с детето, а не да се будите рано, защото ние определено не лягаме в 21.30ч с тяй, а мн по-късно.

При нас водата не помогна, просто децата сами се отказаха, като растяха, повече дивеха и съответно повече им се спинкаше. При нас драмата е, че не искат да спинкат с никой др, освен с мен....

Кърмих близнаците си 1 год и 2 месеца!!!
За моите две ангелчета родени в 25 г.с.
9.09-11.09.2008
9.09-20.02.2009

Една година без мама...
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #399 -: Септември 01, 2011, 16:33:08 pm »
Да ви кажа яденето в 6ч-6.30 е най-вече тежест за родителя, защото можете да си доспивате с детето, а не да се будите рано, защото ние определено не лягаме в 21.30ч с тяй, а мн по-късно.
Така е, аз днес се чувствах ужасно тъпо, че я събудих да яде ( в 6:50), обаче нямам избор. Другата се буди малко след това и аз трябва да съм приключила с кърменето, че да мога да я вдигна, измия и нахраня. Иначе бих я научила да спи до по-късно.

Б.