0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #320 -: Август 14, 2011, 22:45:57 pm »
Момичета, как се приготвя кус-кус за бебе? Печете ли го преди да го сварите? Пасира ли се след сваряването? Мерси!

Аз го пасирах в началото защото отказваха да го ядат на топченца:)
И аз започнах с този на Плазмон.
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #321 -: Август 14, 2011, 22:59:41 pm »
Натали, благодаря за отговора!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #322 -: Август 14, 2011, 23:07:59 pm »
Натали, благодаря за отговора!

Пак заповядай. :wink:

А за пататите никой ли не знае?
*
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #323 -: Август 14, 2011, 23:13:05 pm »
Натали, аз съм готвила и готвя само с обикновени картофи. Чист картоф какъвто и да му предложиш едва ли ще яде, за това въведи например първо морков, тиквичка и след това сложи към тях и малко картофче, вариш, пасираш и захранваш :)
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #324 -: Август 14, 2011, 23:14:04 pm »
А за пататите никой ли не знае?[/color]

Аз за тях не знам, но и в нас тримата не искаха да ядат само картоф. Нито домашен, нито от пюре. Смесен с морков или тиква не го усещаха (картофа винаги беше по-малко):)
Опитвала ли си да го дадеш с нещо друго, не като самостоятелна храна?
*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #325 -: Август 14, 2011, 23:22:35 pm »

Опитвала ли си да го дадеш с нещо друго, не като самостоятелна храна?


Не съм, защото нищо друго от зеленчуците не съм въвела още. Хапва за сега круша, ябълки, сливи и банан.
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #326 -: Август 15, 2011, 09:44:41 am »
Натали, аз правех (и още му правя) сладък картоф на пара. Преди в Хит имаше едни големи, сега са по-малки, на надписа пише "Ямс сладък картоф" или нещо такова. Наистина приличат на ряпа, но са по-оранжеви. Като го разрежеш, вътре си е оранжев. Тези, малките, не са толкова сладки, но пак ги одобрява. Големите (явно сезонът им не е сега) приличат на вкус на много сладка тиква. Но не е голяма философия - сваряваш, пасираш или намачкваш и това е.

Бобо също не искаше да близне картоф, особено от бурканче. Единственият вариант беше да му го направя на пара и да го смеся или със сладък картоф, или с тиквичка (тя също сладни), може да направиш и пюре от картоф, морков и тиквичка - пак става доста сладко, а и тиквичката го прави малко по-водно, та не е толкова гъсто. Друг вариант е да му го разредиш с кърма или АМ.

Успех!
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #327 -: Август 15, 2011, 16:16:06 pm »
Явно докато не въведа още зеленчуци така ще стоят нещата. И аз знам за възможните комбинации, но още не съм го захранила с тях. :wink:
Аз слагам кърма, то имаче е толкова гъсто, че и аз не бих го яла.
 Ще пробвам с тези сладки картофи за които пишеш и аз съм купила такива.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #328 -: Август 15, 2011, 16:53:23 pm »
Натали, при мен Никол ту яде, ту не яде. Оказа се, че при нас няма значение какво предлагам, тя си решава и яде, когато и скимне. И с картофа така. Яде го и чист и смесен. Но, се налага да упорствам. При нас минават 15 минути докато тя благоволи да започне да отваря устя и да яде. Бъди постоянна и непреклонна, без да даваш насила разбира се, и може би ще започне да хапва картофче. :)


*
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #329 -: Август 15, 2011, 18:34:00 pm »
Аз искам да питам дали ни е рано да заместваме сутришното хранене,защото моя младеж от една-две седмици отказва даа си пие млякото и аз дохранвам с оризова каша, а вчера и днес съвсем отказа да си пие млякото иначе зяпа като види лъжичката с каша.

Пауър при нас е същата история. Пие х20-30мл и почва да се дърпа. Остатъка от АМ разбърквам с каша и така го давам. То нямам и друг избор де. Заредих един шкаф с каши :lol:. Сега започнах да давам и безглутенов кус-кус на Плазмон.

« Последна редакция: Август 15, 2011, 18:35:38 pm от ileini »
*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #330 -: Август 16, 2011, 11:37:11 am »
При нас минават 15 минути докато тя благоволи да започне да отваря устя и да яде. Бъди постоянна и непреклонна, без да даваш насила разбира се, и може би ще започне да хапва картофче. :)


Раши, абе то детето си го яде, но видимо не му харесва. Втриса се и се опитва да го повърне или да го избута с език от устата си. Иначе отваря голяма уста на всяка следваща лъжичка явно с надеждата, че е нещо по-различно. :wink:
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #331 -: Август 16, 2011, 12:01:28 pm »
Натали, ти на колко време въвеждаш нов зеленчук? Като му е толкова гаден картофът на детето, защо не вземеш да му въведеш нещо друго, да имаш с какво да го смесваш? Ако е дошло време за нов вкус, разбира се.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #332 -: Август 16, 2011, 12:43:07 pm »
Аз започнах захранването с картоф и ако мога да върна времето назад - няма да се повтори ! По-добре първо морков, тиква...много по-лесно е.  :)
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #333 -: Август 16, 2011, 14:40:35 pm »
Привет момичета  :)
на нас още ни е рано за захранване, но започвам да събирам инфо и сега като ви прочетох се изненадах, защото смятах, че картоф е най-подходящ за пръв зеленчук (мисля да започна със зеленчуци). Примесен с мляко или кърма не е ли добър вариант, ако се дава съвсем постепенно??

имам и друг въпрос - да ви върна назад във времето  :wink: колко мляко сте давали в пети месец? Ние стигнахме до 150мл, според това колко му стига на детето, като това съответства и на препоръката на лекарката и на формулата м*10+100. Чудя се обаче защо толкова се разминава с таблицата от опаковката на млякото - ние сме на ХИП и според това трябва да пие 210мл?!
*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #334 -: Август 16, 2011, 15:07:28 pm »
Натали, ти на колко време въвеждаш нов зеленчук? Като му е толкова гаден картофът на детето, защо не вземеш да му въведеш нещо друго, да имаш с какво да го смесваш? Ако е дошло време за нов вкус, разбира се.

Така и направих. От днес въведох морков, същата работа като с картофа, бута с език и иска да го повърне, даже от зор взе, че се разрева. Спрях да го давам и опитах с чист картоф, от зор го изяде детето само да не давам моркова. :lol: Между другото картофа, които дадох днес е този, за който говорех по-долу(приличащ на ряпа и е оранжев отвътре - патати), яде го. Не с голямо желание, но все пак си го хапна. Лошото е, че съм го виждала само в ХИТ-а.
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #335 -: Август 16, 2011, 15:45:54 pm »
Така и направих. От днес въведох морков, същата работа като с картофа, бута с език и иска да го повърне, даже от зор взе, че се разрева. Спрях да го давам и опитах с чист картоф, от зор го изяде детето само да не давам моркова. :lol: Между другото картофа, които дадох днес е този, за който говорех по-долу(приличащ на ряпа и е оранжев отвътре - патати), яде го. Не с голямо желание, но все пак си го хапна. Лошото е, че съм го виждала само в ХИТ-а.
[/quote]

Аз съм от Варна и такива сладки картофи съм виждала в Metro и Kaufland.

И аз искам да се посъветвам с вас относно плодовите пюрета. Давам по 60г плодово пюре и дохранвам със 100 мл АМ за следобедното хранене, но преди няколко дни ми казаха, че трябвало да давам цяда доза АМ тъй като плодовото пюре се давало само като десерт. Някой може ли да ме посъветва правилно ли постъпвам или трябва да давам цялото количество мляко на детето.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #336 -: Август 16, 2011, 16:16:37 pm »
имам и друг въпрос - да ви върна назад във времето  :wink: колко мляко сте давали в пети месец? Ние стигнахме до 150мл, според това колко му стига на детето, като това съответства и на препоръката на лекарката и на формулата м*10+100. Чудя се обаче защо толкова се разминава с таблицата от опаковката на млякото - ние сме на ХИП и според това трябва да пие 210мл?!

Сами дъщеря ми е на 8мес и все още пие 150мл, така че си е до детето. Не се тормози с тези схеми  :wink:

nyx4emo Някой от момичетата тук хранят само с плодово пюре следобед. И аз четох, че плодовото е десерт, но пък децата си издържат до вечеря само с него. Аз на моята й го бъркам с каша, че тя и без това върви назад с кг, но ако ти е по-пълничко детето и това те притеснява карай си на плодово.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #337 -: Август 16, 2011, 17:43:53 pm »
sami123 , моята дъщеря така и никога не стигна до предписаните количества, но си качваше добре и не съм я мъчила да и разширявам стомахчето. Щом детето си качва добре,защо те те притеснява какво пише, че трябвало да изпие?

За захранването - няма по-подходяш и по-неподходяш, въобще няма никакво значение в какъв ред ще ги въвеждаш. Избираш си един и започваш. Това кое да дадеш първо е на база какво децата са по-склонни да приемат, но на твоето може пък да му хареса картофа. Аз се водех по това какви бурканчета имеше за тази възраст и те не бяха само няколко вида зелекчуци, та препдоложих, че те знаят по-добре и с тях започнах. Тук казват оризова каша трябвало да е първото - ми моята не я понесе добре и затова минахме на зеленчуци и после се върнахме към кашите.  При нас моркова беше първи и дъщеря ми много го хареса, така че и този път ше започна с него. Картоф също обича. Така че води се по детето, захранването не е някаква точна наука.

Боби
« Последна редакция: Август 16, 2011, 17:46:23 pm от Bobbie »


  
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #338 -: Август 22, 2011, 11:07:37 am »
Да, въпросът е какво точно детето ще хареса. Моята сега яде всичко, но първият път когато и дадох спанак беше трагедия  :lol: Сега го яде и него.
Повечето деца предпочитат морков или тиква, вместо картоф, понеже са леко сладки.
После картофа може да се даде в смес - картоф и морков...но, въпрос на вкус.

Натали, бебетата имат рефлекс да избутват всичко от устата си, с цел да не се задавят докато са още малки. Нормално е в началото да не искат да приемат нищо...да бутат и плюят, но с времето свикват. На Дара и трябваха около 2 седмици за да започне да яде що-годе добре.

Плодовото пюре и аз знам, че се дава между храненията и не се води "хранене". Но понеже моята е едра, аз й го давам като хранене в 17 часа. Стига й.
Та и това си е до дете и както реши майката.

Аз винаги съм гледала да се съобразявам с месеци + 110 мл. Сега Дара пие по 210-220 мл АМ. Не мога да й дам колкото ще изпие, защото дозата ще е двойна  :?
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #339 -: Август 23, 2011, 10:50:37 am »
Моите малчугани скоро стават на годин,а никога не сме стигали количества на кърмата повечеот 130-150мл на дете.
Сега ядем по макс 100 гр пюре, каша или плод на дете и вечер пият по 120мл кърма с каша, елда, ориз.

Nataly* и при нас в началото беше мн трудно захранването. Аз слагах кърма и лего ги затоплях. Най много обичайа тиквата и пащърнака. Пробвай с него. Той е сладък и може д аму хареса.

Ето ви и малко инфо за бататите, за които говорите.
http://www.bb-team.org/articles/3236_batati-delikatesen-zelenchuk-ili-nadezhdna-ezhednevna-hrana#axzz1VprwC14T

Кърмих близнаците си 1 год и 2 месеца!!!
За моите две ангелчета родени в 25 г.с.
9.09-11.09.2008
9.09-20.02.2009

Една година без мама...