0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Anonymous

на кръстопът
« -: Юни 06, 2006, 14:59:34 pm »
Момичета за да ми отговорите по достоверно ще напиша малко предистория. 13-14г. ходене по мъките за нередовен цикъл. Чести менструации по 4-5 на месец. Много пъти терапия с диане, Сиофор и не помня вече какво. Диагноза винаги поликистоза. Липса на Овулация, но според мен не е доказано твърдо. Хормоните винаги са били пълна каша. От преди три години първи опити за бебе. Стимулациис Клостилбегит и Серпафар. Резултат нула. Насочих се след много мъки и едно продължително кървене от 50 дни(последва кюртаж) към Шейново за Лапароскопия. Извърши я доктор Чалманов. Чувствах се чудесно и на третия час от операцията ходех. Нищо не ме болеше бях супер. Лекарят е казал а и така е написал, че няма сраствания, тръби проходими. Яйчници- надупчени и обелени. Попитах кога чакам хистология- нямало да има такава защото всичко било наред. Попитах дали трябва да пия нещо за да не се върне поликистозата отговориха ми не. И така един месец след операцията направих хормони на своя глава и ето резултата:
ФСХ-7,1 (4-12)
ЛХ - 9,1(4-12)
Естрадиол - 59 (70-280)
Пролактин - 4,8(2,5-23
ДХЕА- 8,14 (0,5-12)
Андростендион - 1,28 (0,8-1,8)
Тестостерон - 3,61 (0,3-3)
Според лекарката при която бях отново трябва да започна с диането или ясмин за да не се върне поликистозата, а кога да забременявам не се знае. Днес като ходих при нея ми беше 14 ден но фоликули в яйчниците нямаше. Според нея не е имало ову. А аз не повярвах и си купих тест за ову. За първи път имаше слаба втора чертичка. Според нея са ми надупчили яйчниците но не са ги обелили. Общо взето операцията е била напразна. и сега отново на никъде. На кого да вярвам. Идва ми да се откажа от всичко. Моля помогнете.
*

    Anonymous

на кръстопът
« Отговор #1 -: Юни 06, 2006, 15:00:23 pm »
Между другото съм marianasiko. Нещо съм офлайн и незнам защо
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
на кръстопът
« Отговор #2 -: Юни 06, 2006, 15:14:41 pm »
Цитат на: Anonymous
Между другото съм marianasiko. Нещо съм офлайн и незнам защо


Здревей!!! Да ти кажа честно и аз съм на същият хал с хормоните. От това което изчетох досега това състояние се води андрогения. Повишение на мъжките хормони в организма. Досега никой не е написал как се отстранява този проблем и по какъв точно начин пречи на забременяването ,но явно пречи. Единствените методи досега за оправяне на състоянието им за които успях да прочета са точно Сиофор и противозачатъчни. В момента ровя за повече инфо ,но това което досега намерих като информация и лечение е точно това. Правила ли си тест за инсулинова резистентност? И до колкото знам има значение на какво ниво е повишението на мъжките хормони (дали на надбъбречно ниво, яйчници или кожа) какво точно е значението обаче все още не съм научила.
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*

    Anonymous

на кръстопът
« Отговор #3 -: Юни 06, 2006, 15:23:50 pm »
според лекарката моя проблем е на ниво яйчници. Другите хормони на другите жлези са в норма. Добре а защо тогава ме оперираха. Казаха ми че тази операция ще реши проблема, че до 6 месеца трябва да съм бременна, а то какво излиза. Едва ли не, че е била напразна и че ще почакам защото отново трябва да пия хормони. Правилно ли съм разбрала.
marianasiko
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
на кръстопът
« Отговор #4 -: Юни 06, 2006, 15:32:11 pm »
Цитат на: Anonymous
според лекарката моя проблем е на ниво яйчници. Другите хормони на другите жлези са в норма. Добре а защо тогава ме оперираха. Казаха ми че тази операция ще реши проблема, че до 6 месеца трябва да съм бременна, а то какво излиза. Едва ли не, че е била напразна и че ще почакам защото отново трябва да пия хормони. Правилно ли съм разбрала.
marianasiko


Уффффффф честно да ти кажа marianasiko и аз съм толкова объркана в случая колкото и ти!!! Явно на този проблем не се обръща много внимание ,или все още незнаят причините и да се получава така. Незнам!!!! Ровя и чета през тази седмица ама попадам само на спорни данни!!!! А иначе и моят яйчник е дупчен макар че се чудя защо при условие че трябваше след това да се пазим 6 месеца задължително. А сега точно той ми прави проблеми незнам дали има нещо общо въобще между двете неща. Ала обещавам като изнамеря достатъчно информация и то на която може да се има вяра да пиша пак!  :balk_21:
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
на кръстопът
« Отговор #5 -: Юни 06, 2006, 15:35:26 pm »
Според мен слушай тези които са те оперирали и смени
докторката с добра клиника по стерилитет.
*

    Anonymous

на кръстопът
« Отговор #6 -: Юни 06, 2006, 15:43:26 pm »
знаеш ли коя ще мие по ред. То не беше Рачев, То не беше Щерев, Генов вече незнам колко бяха. Май ще взема да зарежа всикчо пък каквото стане. Старлет не мога да отслабна. Освен да пробвам нищо да не ям. Да това май е последно.
Марианасико
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
на кръстопът
« Отговор #7 -: Юни 06, 2006, 15:43:50 pm »
Цитат на: Anonymous
според лекарката моя проблем е на ниво яйчници.
marianasiko


Може и аз да греша но като гледам резултатите ти Андростендион - 1,28 (0,8-1,0) е леко завишен също. А до колкото си спомням той се произвежда от надбъбречната жлеза! Или греша?
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*

    Anonymous

на кръстопът
« Отговор #8 -: Юни 06, 2006, 15:45:58 pm »
не ми е излязла стойността 0,8-1,8
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
на кръстопът
« Отговор #9 -: Юни 06, 2006, 15:50:07 pm »
Цитат на: Anonymous
Старлет не мога да отслабна. Освен да пробвам нищо да не ям. Да това май е последно.
Марианасико


И аз съм на този хал с отслабването. Но точно затова неможе да се отслабне заради тестостерона!!!! А с неядене нестава!!!! Пробвах и това!!!! Затова съм сега на вълна тест за инсулинова резистентност да видим дали пък не е там причината за високия тестостерон (и липсата на бременност и пълнеенето съответно)
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*

    Anonymous

на кръстопът
« Отговор #10 -: Юни 06, 2006, 15:55:06 pm »
Правила съм го преди но не помня вече. Това от ендокринолог ли се изписваше и какво точно се правеше. На кой ден
на кръстопът
« Отговор #11 -: Юни 06, 2006, 15:57:01 pm »
Момичета, извенете грубото влизане от моя страна, ако не е тайна - за какво наднормено тегло става дума?


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*

    Anonymous

на кръстопът
« Отговор #12 -: Юни 06, 2006, 16:02:20 pm »
Ами аз съм 160см, 85кг и на 27 год. не ми личат килограмите въпреки ръста ми, понеже съм с мъжка структура или така наречения андрогенен тип жени. Килограмите са ми в корема и раменете. Всички казват спешно трябва да отслабнеш за да се подобри състоянието ти. Но никой не вярва, че не мога. Пазих 6месеца диета, за която колежката ми казва, че ако тя е била на нея е щяла да отслабне поне с 20 кг. А аз с хиляди мъки 10. Хубавото беше, че не ги връщах. Но в момента в който пак се почна със стимулациите, айде пак наново килограмите само за месец и нещо. Освен това ходеш всеки ден пеша на работа - 4км.
marianasiko
на кръстопът
« Отговор #13 -: Юни 06, 2006, 16:08:29 pm »
Здравейте, момичета!
И аз да се включа, че на мен също ми писна от тия хормони и най-вече от тестостерона. А също и от различни мнения на специалисти, които могат да те побъркат!
Така че, marianasiko, напълно те разбирам, макар моят случай да не е точно като твоя. Но смятам, че бива да зарязваш всичко. Ще намериш добър специалист, който да ти помогне! Искрено ти го пожелавам!
Апропо, как да го сваля наистина гадния тестостерон, без Диане 35 и тем подобни, тъй като искам бебе? Къде да прочета повече инфо за това?
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
на кръстопът
« Отговор #14 -: Юни 06, 2006, 16:17:49 pm »
Цитат на: Saliina
Апропо, как да го сваля наистина гадния тестостерон, без Диане 35 и тем подобни, тъй като искам бебе? Къде да прочета повече инфо за това?


Е това искам и аз да изнамеря като информация! Защото лекарите мълчат (или незнаят което е по-вероятно според мен) защото това се оказва голям проблем сред жените. От друга страна казват че ако се смъкне тегло тестостерона спада, е да ама при висок тестостерон се покачват килограми, а кажете ми как да стане тогава номера. Андрогенията не е нужно да бъде изразена с мъжка структура, повишено окосмяване и промени от мъжки тип. Достатъчно е и леко повишение на тестостерона. Ами момичета какво да ви кажа ако намеря кадърно инфо ще пиша. Ще се надявам на информация и от вас. Инфото го търся из интернет из медицински форуми Saliina. Там е по-сложно с регистрацията защото до тук попаднах на 4-5 форума защитени с въпросници за лекари. Но, какво да се прави!!!!
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
на кръстопът
« Отговор #15 -: Юни 06, 2006, 16:31:26 pm »
Благодаря за отговора, Мариансико. И аз съм с поликистоза и според съвременните схващания - пълна. Опасявах се за собствените си килограми :cry:


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*

    Anonymous

на кръстопът
« Отговор #16 -: Юни 06, 2006, 16:40:47 pm »
Ами сподели. Нали затова сме тук всеки да каже какво е преживял. Кажи колко килограма си и как се бориш
на кръстопът
« Отговор #17 -: Юни 06, 2006, 16:51:59 pm »
Висока съм 172 и тежа около 70-72 килограма, не зная колко е с точност към момента. Моето тегло все още попада в нормалните индекс стойности, и все пак - не съм слаба. Дано не сметнете, че хленча. Самата аз не считам килограмите си за проблем, но все пак реших да сондирам, дали не е редно да започна да бъда по-загрижена за теглото си. Мерила съм хормони само веднъж, бяха в норма, но поликистозата ми е факт.


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*

    rally_g

  • ****
  • 959
  • Искам да бъда добра!
на кръстопът
« Отговор #18 -: Юни 06, 2006, 20:43:04 pm »
Миники,

не при всички момичета/жени с поликистоза има завишен тестостерон, след като твоят е бил в норма, нямаш основания за притеснение на тази основа, поне:).
Аз пък винаги съм мислела, че женските полови хормони - естрогените са свързани с излишните килограми и обратно - повишен тестостерон - малко килограми, явно съм била в дълбока заблуда.
Извинете, че се намесих, вероятно не на място. Пожелавам ви да решите проблемите с хормоните в най-скоро време и да се радвате на малки сладки бебоци:)
ЗА КООРДИНАТИТЕ НА ИЗПИТАНИ СПЕЦИАЛИСТИ ПО РЕПРОДУКЦИЯ ВИЖТЕ http://www.zachatie.org/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=6
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
на кръстопът
« Отговор #19 -: Юни 06, 2006, 20:46:20 pm »
Цитат на: rally_g
Аз пък винаги съм мислела, че женските полови хормони - естрогените са свързани с излишните килограми и обратно - повишен тестостерон - малко килограми, явно съм била в дълбока заблуда.


И аз бях доскоро в тази заблуда  :D ,но се оказа точно обратното на това което мислех!
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!