0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Anonymous

на кръстопът
« -: Юни 06, 2006, 14:59:34 pm »
Момичета за да ми отговорите по достоверно ще напиша малко предистория. 13-14г. ходене по мъките за нередовен цикъл. Чести менструации по 4-5 на месец. Много пъти терапия с диане, Сиофор и не помня вече какво. Диагноза винаги поликистоза. Липса на Овулация, но според мен не е доказано твърдо. Хормоните винаги са били пълна каша. От преди три години първи опити за бебе. Стимулациис Клостилбегит и Серпафар. Резултат нула. Насочих се след много мъки и едно продължително кървене от 50 дни(последва кюртаж) към Шейново за Лапароскопия. Извърши я доктор Чалманов. Чувствах се чудесно и на третия час от операцията ходех. Нищо не ме болеше бях супер. Лекарят е казал а и така е написал, че няма сраствания, тръби проходими. Яйчници- надупчени и обелени. Попитах кога чакам хистология- нямало да има такава защото всичко било наред. Попитах дали трябва да пия нещо за да не се върне поликистозата отговориха ми не. И така един месец след операцията направих хормони на своя глава и ето резултата:
ФСХ-7,1 (4-12)
ЛХ - 9,1(4-12)
Естрадиол - 59 (70-280)
Пролактин - 4,8(2,5-23
ДХЕА- 8,14 (0,5-12)
Андростендион - 1,28 (0,8-1,8)
Тестостерон - 3,61 (0,3-3)
Според лекарката при която бях отново трябва да започна с диането или ясмин за да не се върне поликистозата, а кога да забременявам не се знае. Днес като ходих при нея ми беше 14 ден но фоликули в яйчниците нямаше. Според нея не е имало ову. А аз не повярвах и си купих тест за ову. За първи път имаше слаба втора чертичка. Според нея са ми надупчили яйчниците но не са ги обелили. Общо взето операцията е била напразна. и сега отново на никъде. На кого да вярвам. Идва ми да се откажа от всичко. Моля помогнете.
*

    Anonymous

на кръстопът
« Отговор #1 -: Юни 06, 2006, 15:00:23 pm »
Между другото съм marianasiko. Нещо съм офлайн и незнам защо
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
на кръстопът
« Отговор #2 -: Юни 06, 2006, 15:14:41 pm »
Цитат на: Anonymous
Между другото съм marianasiko. Нещо съм офлайн и незнам защо


Здревей!!! Да ти кажа честно и аз съм на същият хал с хормоните. От това което изчетох досега това състояние се води андрогения. Повишение на мъжките хормони в организма. Досега никой не е написал как се отстранява този проблем и по какъв точно начин пречи на забременяването ,но явно пречи. Единствените методи досега за оправяне на състоянието им за които успях да прочета са точно Сиофор и противозачатъчни. В момента ровя за повече инфо ,но това което досега намерих като информация и лечение е точно това. Правила ли си тест за инсулинова резистентност? И до колкото знам има значение на какво ниво е повишението на мъжките хормони (дали на надбъбречно ниво, яйчници или кожа) какво точно е значението обаче все още не съм научила.
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*

    Anonymous

на кръстопът
« Отговор #3 -: Юни 06, 2006, 15:23:50 pm »
според лекарката моя проблем е на ниво яйчници. Другите хормони на другите жлези са в норма. Добре а защо тогава ме оперираха. Казаха ми че тази операция ще реши проблема, че до 6 месеца трябва да съм бременна, а то какво излиза. Едва ли не, че е била напразна и че ще почакам защото отново трябва да пия хормони. Правилно ли съм разбрала.
marianasiko
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
на кръстопът
« Отговор #4 -: Юни 06, 2006, 15:32:11 pm »
Цитат на: Anonymous
според лекарката моя проблем е на ниво яйчници. Другите хормони на другите жлези са в норма. Добре а защо тогава ме оперираха. Казаха ми че тази операция ще реши проблема, че до 6 месеца трябва да съм бременна, а то какво излиза. Едва ли не, че е била напразна и че ще почакам защото отново трябва да пия хормони. Правилно ли съм разбрала.
marianasiko


Уффффффф честно да ти кажа marianasiko и аз съм толкова объркана в случая колкото и ти!!! Явно на този проблем не се обръща много внимание ,или все още незнаят причините и да се получава така. Незнам!!!! Ровя и чета през тази седмица ама попадам само на спорни данни!!!! А иначе и моят яйчник е дупчен макар че се чудя защо при условие че трябваше след това да се пазим 6 месеца задължително. А сега точно той ми прави проблеми незнам дали има нещо общо въобще между двете неща. Ала обещавам като изнамеря достатъчно информация и то на която може да се има вяра да пиша пак!  :balk_21:
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
на кръстопът
« Отговор #5 -: Юни 06, 2006, 15:35:26 pm »
Според мен слушай тези които са те оперирали и смени
докторката с добра клиника по стерилитет.
*

    Anonymous

на кръстопът
« Отговор #6 -: Юни 06, 2006, 15:43:26 pm »
знаеш ли коя ще мие по ред. То не беше Рачев, То не беше Щерев, Генов вече незнам колко бяха. Май ще взема да зарежа всикчо пък каквото стане. Старлет не мога да отслабна. Освен да пробвам нищо да не ям. Да това май е последно.
Марианасико
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
на кръстопът
« Отговор #7 -: Юни 06, 2006, 15:43:50 pm »
Цитат на: Anonymous
според лекарката моя проблем е на ниво яйчници.
marianasiko


Може и аз да греша но като гледам резултатите ти Андростендион - 1,28 (0,8-1,0) е леко завишен също. А до колкото си спомням той се произвежда от надбъбречната жлеза! Или греша?
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*

    Anonymous

на кръстопът
« Отговор #8 -: Юни 06, 2006, 15:45:58 pm »
не ми е излязла стойността 0,8-1,8
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
на кръстопът
« Отговор #9 -: Юни 06, 2006, 15:50:07 pm »
Цитат на: Anonymous
Старлет не мога да отслабна. Освен да пробвам нищо да не ям. Да това май е последно.
Марианасико


И аз съм на този хал с отслабването. Но точно затова неможе да се отслабне заради тестостерона!!!! А с неядене нестава!!!! Пробвах и това!!!! Затова съм сега на вълна тест за инсулинова резистентност да видим дали пък не е там причината за високия тестостерон (и липсата на бременност и пълнеенето съответно)
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*

    Anonymous

на кръстопът
« Отговор #10 -: Юни 06, 2006, 15:55:06 pm »
Правила съм го преди но не помня вече. Това от ендокринолог ли се изписваше и какво точно се правеше. На кой ден
на кръстопът
« Отговор #11 -: Юни 06, 2006, 15:57:01 pm »
Момичета, извенете грубото влизане от моя страна, ако не е тайна - за какво наднормено тегло става дума?


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*

    Anonymous

на кръстопът
« Отговор #12 -: Юни 06, 2006, 16:02:20 pm »
Ами аз съм 160см, 85кг и на 27 год. не ми личат килограмите въпреки ръста ми, понеже съм с мъжка структура или така наречения андрогенен тип жени. Килограмите са ми в корема и раменете. Всички казват спешно трябва да отслабнеш за да се подобри състоянието ти. Но никой не вярва, че не мога. Пазих 6месеца диета, за която колежката ми казва, че ако тя е била на нея е щяла да отслабне поне с 20 кг. А аз с хиляди мъки 10. Хубавото беше, че не ги връщах. Но в момента в който пак се почна със стимулациите, айде пак наново килограмите само за месец и нещо. Освен това ходеш всеки ден пеша на работа - 4км.
marianasiko
на кръстопът
« Отговор #13 -: Юни 06, 2006, 16:08:29 pm »
Здравейте, момичета!
И аз да се включа, че на мен също ми писна от тия хормони и най-вече от тестостерона. А също и от различни мнения на специалисти, които могат да те побъркат!
Така че, marianasiko, напълно те разбирам, макар моят случай да не е точно като твоя. Но смятам, че бива да зарязваш всичко. Ще намериш добър специалист, който да ти помогне! Искрено ти го пожелавам!
Апропо, как да го сваля наистина гадния тестостерон, без Диане 35 и тем подобни, тъй като искам бебе? Къде да прочета повече инфо за това?
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
на кръстопът
« Отговор #14 -: Юни 06, 2006, 16:17:49 pm »
Цитат на: Saliina
Апропо, как да го сваля наистина гадния тестостерон, без Диане 35 и тем подобни, тъй като искам бебе? Къде да прочета повече инфо за това?


Е това искам и аз да изнамеря като информация! Защото лекарите мълчат (или незнаят което е по-вероятно според мен) защото това се оказва голям проблем сред жените. От друга страна казват че ако се смъкне тегло тестостерона спада, е да ама при висок тестостерон се покачват килограми, а кажете ми как да стане тогава номера. Андрогенията не е нужно да бъде изразена с мъжка структура, повишено окосмяване и промени от мъжки тип. Достатъчно е и леко повишение на тестостерона. Ами момичета какво да ви кажа ако намеря кадърно инфо ще пиша. Ще се надявам на информация и от вас. Инфото го търся из интернет из медицински форуми Saliina. Там е по-сложно с регистрацията защото до тук попаднах на 4-5 форума защитени с въпросници за лекари. Но, какво да се прави!!!!
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
на кръстопът
« Отговор #15 -: Юни 06, 2006, 16:31:26 pm »
Благодаря за отговора, Мариансико. И аз съм с поликистоза и според съвременните схващания - пълна. Опасявах се за собствените си килограми :cry:


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*

    Anonymous

на кръстопът
« Отговор #16 -: Юни 06, 2006, 16:40:47 pm »
Ами сподели. Нали затова сме тук всеки да каже какво е преживял. Кажи колко килограма си и как се бориш
на кръстопът
« Отговор #17 -: Юни 06, 2006, 16:51:59 pm »
Висока съм 172 и тежа около 70-72 килограма, не зная колко е с точност към момента. Моето тегло все още попада в нормалните индекс стойности, и все пак - не съм слаба. Дано не сметнете, че хленча. Самата аз не считам килограмите си за проблем, но все пак реших да сондирам, дали не е редно да започна да бъда по-загрижена за теглото си. Мерила съм хормони само веднъж, бяха в норма, но поликистозата ми е факт.


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*

    rally_g

  • ****
  • 959
  • Искам да бъда добра!
на кръстопът
« Отговор #18 -: Юни 06, 2006, 20:43:04 pm »
Миники,

не при всички момичета/жени с поликистоза има завишен тестостерон, след като твоят е бил в норма, нямаш основания за притеснение на тази основа, поне:).
Аз пък винаги съм мислела, че женските полови хормони - естрогените са свързани с излишните килограми и обратно - повишен тестостерон - малко килограми, явно съм била в дълбока заблуда.
Извинете, че се намесих, вероятно не на място. Пожелавам ви да решите проблемите с хормоните в най-скоро време и да се радвате на малки сладки бебоци:)
ЗА КООРДИНАТИТЕ НА ИЗПИТАНИ СПЕЦИАЛИСТИ ПО РЕПРОДУКЦИЯ ВИЖТЕ http://www.zachatie.org/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=6
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
на кръстопът
« Отговор #19 -: Юни 06, 2006, 20:46:20 pm »
Цитат на: rally_g
Аз пък винаги съм мислела, че женските полови хормони - естрогените са свързани с излишните килограми и обратно - повишен тестостерон - малко килограми, явно съм била в дълбока заблуда.


И аз бях доскоро в тази заблуда  :D ,но се оказа точно обратното на това което мислех!
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
на кръстопът
« Отговор #20 -: Юни 07, 2006, 15:42:28 pm »
Ей това не мога да го разбера :dontknow: !
Значи: имаш висок тестостерон, следователно и повечко килограми. Дават ти да пиеш Диане 35, Дуфастон или нещо друго от сорта - и качваш още! При мен поне беше така. На 29 г. съм, висока съм 1.70 м, тежа 70 кг, преди да почна хормоналните таблетки бях 58, максимум до 60 кг през зимата. Изминаввм всеки ден поне по 7-8 километра минимум, изкачвам стълби, храня се здравословно, а не мога да смъкна и грамче! Как стават тия работи  :!:  :?:
*

    Anonymous

на кръстопът
« Отговор #21 -: Юни 07, 2006, 18:21:35 pm »
значи по писанията на всич1ки разбирам, че аз съм най-зле от всички. Моля ви проверявайте всичко което ви казват лекарите, преди да започнете да пиете поредното хапченце. Да не ви говоря за окосмяването, за пъпките и т.н. Преди хормоните бях 58кг. Сега съм 85. Знаете ли че това са 27кг. Не беше чак толкова отдавна. Лошото е че днес не зная за проблема си повече от вчера. Пак съм в изходно положение. Гаден живот.
marianasiko
на кръстопът
« Отговор #22 -: Юни 07, 2006, 20:20:00 pm »
Цитат на: Anonymous
Пак съм в изходно положение. Гаден живот.
marianasiko



Марианка, недей така, не си го и помисляй даже това. Не може да няма изход. Може просто да не си попаднала на правилното място.


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*

    Anonymous

на кръстопът
« Отговор #23 -: Юни 08, 2006, 07:14:55 am »
Мила Марианка  вобще не си помисляй да се отказваш!!!!!!!!!!!! :!:
Знам че на човек понякога му писва ива му да захвърли всичко ...
.......но дали това е правилното решение???????
Никакво отказване   а само борба!!!!!Ти си силно момиче и ще се справиш!
Може би преди не си попаднала на подходящ лекар.........
(аз също пих Диане 5 години и вобще ненапълнях ...но след стимулация още първия месец качих 5 кг.  но това явно е неизбежно)
Марианка мила от все сърце ти пожелавам да ти назначат правилното лечение и то да се овенчае с успех! :balk_21:  :balk_21:  :balk_21:
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
на кръстопът
« Отговор #24 -: Юни 08, 2006, 07:32:48 am »
Гост бях аз! :lol:  :lol:
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
на кръстопът
« Отговор #25 -: Юни 08, 2006, 10:05:17 am »
Цитат на: adi
Гост бях аз! :lol:  :lol:


За съжаление Ади аз съм на сищия хал като Марианка!!! И освен противозачатъчни и евентуално Сиофор зависи на какво ниво е повишението на тестостерона за сега друго лечение няма. Аз също пих в моминските си години две години противозачатъчни Цилест и си мисля че от там се е получило разбъркването на хормоните. Също по препоръка на лекар но без предварителни хормонални изследвания. И от тогава имам окосмяване. Е не толкова засилено все още, но все пак го имам. А за килограмите отгоре няма да говоря при мен са 14 кг. покачване на теглото за 2 месеца. И сега нямат смъкване. Пробвах гладуване и диети, ала ефекта е никакъв!  :cry:
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
на кръстопът
« Отговор #26 -: Юни 08, 2006, 10:10:18 am »
Starlet, това за килограмите ми е много познато.
Въпреки сиофора започнах да качвам с главоломна скорост и при мен се оказа, че захарта е скочила и може би е намаляло действието на сиофора. Четох в една медицинска статия, че след определен переиод действието му намалява.
На мен ми добавиха ново лекарство към Сиофора и се надявам да започна пак да свалям килограми, че загубих и овулацията някъде. Поне захарта свалих
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
на кръстопът
« Отговор #27 -: Юни 08, 2006, 11:05:26 am »
Цитат на: wa_wa
Starlet, това за килограмите ми е много познато.
Въпреки сиофора започнах да качвам с главоломна скорост и при мен се оказа, че захарта е скочила и може би е намаляло действието на сиофора. Четох в една медицинска статия, че след определен переиод действието му намалява.
На мен ми добавиха ново лекарство към Сиофора и се надявам да започна пак да свалям килограми, че загубих и овулацията някъде. Поне захарта свалих


Намерих вчера в един учебник по медицина интересни неща за високия тестостерон и начина му на сваляне. Само че учебника е старичък Данните са от 1998 год. Последен вариант на лечение е с някакъв пулсатор доколкото разбрах. Незнам до колко е актуално това все още, но като чета вътре за хормоните, проблемите и решенията с тях нещата не са се променили много от 1998 година до сега. Само трябва да видя някой който може да ми обясни точно тази част с този пулсатор защото колкото и да се мъча да си я преведа си трябва лекар за това  :D . Та съм наумила да питам една позната лекарка по въпроса и след разяснението ще пиша какво точно е това чудо и използва ли се в България!? Иначе аз сега ще трябва да правя тест за инсулинова резистентност за да се види дали от там е повишението на тестостерона! А за свалянето на кг. нещат са толкова объркани че просто нямам думи! Значи повишението на тестостерона може да е свързано и с напълняване. Тоест допълнителната мастна тъкан също произвежда свободен тестостерон и когато той е в по-големи количества неможе да се преобразува в (друг хормон не помня вече как точно се казваше) и така по-високият тестостерон пък води до допълнително трупане на маса. Та в момента все още ми е трудно да абсорбирам новата информация защото излезнаха толкова много хормони за които даже не съм и чувала.  :D
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*

    Anonymous

на кръстопът
« Отговор #28 -: Юни 08, 2006, 11:20:30 am »
е добре де,
връщам се от втори доктор. Онази докторка онзи ден ми каза че нямам никаква овулация и се дължи на тестостерона. Яйчниците ми били празни нямало фоликул. мен така ми стана гадно, че вървейки обратно си викам : абе 14 ден ми е я да си купя тест за ову. Правя го и почвам да се зверя. Абе не ми се привижда- втора черта. За първи път. Вчера пак така бледа втора черта. Има ли я, няма ли я. Психясвам ли или не. Днеска на лекар в Шейново, който ми каза че ще ме пребие и да престана да ходя на други лекари, които са абсолщтно некомпетентни. Каза че единственото лечение засега по ефективно на липсваща ову и висок тестостерон е фенестрация и обелване на яйчниците. Каза че ми е рано за хормони. Чак на третия месец имало ефект. И ако не съм отслабнела, щял да дойде да ме пази да не ям. Е това е. Той не ми каза да съм в Ову, ама мен снощи нещо ме понаболваше та сега си  викам я още един тест, тъй или иначе купих цяла кутия. Е момичета ако вчера си мислех че психясвам днеска чертите са две. Май съм в овулация. Гърдите не ме болят уж, ама сакото ми стана тясно. Или са пораснали или незнам.......... Ха кажете сега това пък ми преживяване как да го тълкувам. От операцията минаха 1мес. и 4 дни. marianasiko
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
на кръстопът
« Отговор #29 -: Юни 08, 2006, 11:53:49 am »
marianasiko, при висок тестостерон не е задължително да нямаш овулация. Въпроса е че, можеш да имаш уж нормална овулация но да не става забременяването (това търся като причина в момента), също можеш да имаш пик на ЛХ а да има задържани фоликули, както и да имаш пик на ЛХ и да няма фоликули. Точно това са проблемите. А тестовете за овулация засичат точно пика на ЛХ. Ти така и така ходи при лекар, защо не мина на УЗ да каже със сигурност човека има или няма овулация!!! Ще ти се карам ей!!! При мен преди 2 месеца теста си отчете положително а имах задържан фоликул се оказа като отидох на лекра след 1,5 седмици!!! А за смъкването на кг. трябва да ги смъкваме щото иначе кръга става омагьосан.  :(
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*

    Anonymous

на кръстопът
« Отговор #30 -: Юни 08, 2006, 12:51:55 pm »
старлет
ходих на лекар преди овулацията. Ходих на 14 ден.  Лекарката каза че не вижда фоликули. Яйчниците бяха абсолютно празни и уголемени. И след това и изказване аз си казах, а дали в момента не съм в овулация и фоликулите вече да са се спукали та затова да не са там. Просто не знам тънкостта в този момент. Та затова реших и направих тест за овулация, та май се оказа че съм действително в овулация. Гледаха ме на узи- нямаше фоликули. Просто не съм си поставяла за цел този месец да следя , а стана случайно. Та затова питам . След като се е спукал фоликула и вече не е в яйчника може ли да се познае дали съм имала ову. Това ми е питането.
на кръстопът
« Отговор #31 -: Юни 08, 2006, 13:01:51 pm »
Да, може да се познае категорично, по жълтото тяло например


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*

    Anonymous

на кръстопът
« Отговор #32 -: Юни 08, 2006, 13:24:49 pm »
Момичета може ли някой да ми даде линк да прочета малко за протичането на овулацията. Как точно се следи, само с узи ли, вижда ли се това жълто тяло :?:
*

    Anonymous

на кръстопът
« Отговор #33 -: Юни 08, 2006, 13:25:52 pm »
А след като съм нямала овулация, защо три поредни дни ми излизат две черти на теста. marianasiko
на кръстопът
« Отговор #34 -: Юни 08, 2006, 13:33:33 pm »
При мен се получи същото Марианка, и аз имах по две черти на тестовете, а овулация със сигурност не съм имала. Старлет ти е написала, че при хормонални проблеми тестовете за ову стават невалидни. Но виждам, че при теб все пак има положително развитие, сигурна съм, че всичко ще си дойде на мястото скоро.


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*

    rally_g

  • ****
  • 959
  • Искам да бъда добра!
на кръстопът
« Отговор #35 -: Юни 08, 2006, 13:40:20 pm »
Марианче,

Старлетчето е абсолютно права, особено пък ако си с поликистозни яйчници - на тестове за овулация въобще не можеш да разчиташ. Дори при мен - аз категорично нямам СПКЯ, но този месец си имах фертилна ЦС, наболяване в областта на яйчниците, дори и + тест за ову, а се оказа, че съм с два задържани фоликула!!! Съвсем се озъбих, аз си мислех, че овулация съм имала, но док ми каза, че е твърде оптимистично да се надявам (на естествен нестимулиран цикъл), да съм образувала таман 3 дом.фоликула, от които 1ия да се е спукъл, а другите 2 да съм задържала, по-реалистично е да съм нямала овулация. Най -неприятното е, че при мен явно не е на хормонална основа - т.като ЛХ и ФСХ са ми в съотношение далеч от това за ПКЯ, 0,5, тестостерона ми е на долна граница, т.е. хормоните ми са ок. Много се притеснявам дали не е ендометриоза причината, направо ще се побъркам вече от тази неизвестност. Както и да е, мисълта ми беше, че тестовете за овулация са доста "ориентировъчни", от личен опит го казвам:)
ЗА КООРДИНАТИТЕ НА ИЗПИТАНИ СПЕЦИАЛИСТИ ПО РЕПРОДУКЦИЯ ВИЖТЕ http://www.zachatie.org/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=6
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
на кръстопът
« Отговор #36 -: Юни 08, 2006, 15:09:56 pm »
Ралче, а щитовидните как са ти, щото мойто ПКЯ от там излезе :(
*

    rally_g

  • ****
  • 959
  • Искам да бъда добра!
на кръстопът
« Отговор #37 -: Юни 08, 2006, 17:37:40 pm »
Цитат на: manhattan
Ралче, а щитовидните как са ти, щото мойто ПКЯ от там излезе :(


Ман, голям срам наистина, но още не съм ги изследвала хормоните и антителата на щитовидната :(. Защо - док не ме е насочил натам; освен това нали при ПКЯ се вижда това и на УЗИ - яйчниците са с множество малки фоликулчета - моят случай не е такъв. Абе то е ясно, че и щитовидните ще изследвам, ама да видим кога. Ман, а при теб имаше ли някакви симптоми за отклонения в ст-стите на тези хормони и антитела?
ЗА КООРДИНАТИТЕ НА ИЗПИТАНИ СПЕЦИАЛИСТИ ПО РЕПРОДУКЦИЯ ВИЖТЕ http://www.zachatie.org/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=6
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
на кръстопът
« Отговор #38 -: Юни 08, 2006, 17:42:36 pm »
Цитат на: rally_g
Ман, голям срам наистина, но още не съм ги изследвала хормоните и антителата на щитовидната :(. Защо - док не ме е насочил натам; освен това нали при ПКЯ се вижда това и на УЗИ - яйчниците са с множество малки фоликулчета - моят случай не е такъв.


Рали това не е задължително да се види на УЗИ !!! Именно заради това се изследват хормоните и антителата на щитовидната. Защото те може да са причина за липсата на бременност и СПКЯ!!!!!
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*

    rally_g

  • ****
  • 959
  • Искам да бъда добра!
на кръстопът
« Отговор #39 -: Юни 08, 2006, 19:25:52 pm »
Ман, Старлетче, благодаря ви. Явно ще трябва и това да проверявам, може пък оттам да излезе нещо:)
ЗА КООРДИНАТИТЕ НА ИЗПИТАНИ СПЕЦИАЛИСТИ ПО РЕПРОДУКЦИЯ ВИЖТЕ http://www.zachatie.org/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=6
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
на кръстопът
« Отговор #40 -: Юни 08, 2006, 21:29:59 pm »
Цитат на: Starlet
Цитат на: adi
Гост бях аз! :lol:  :lol:


За съжаление Ади аз съм на сищия хал като Марианка!!! И освен противозачатъчни и евентуално Сиофор зависи на какво ниво е повишението на тестостерона за сега друго лечение няма. Аз също пих в моминските си години две години противозачатъчни Цилест и си мисля че от там се е получило разбъркването на хормоните. Също по препоръка на лекар но без предварителни хормонални изследвания. И от тогава имам окосмяване. Е не толкова засилено все още, но все пак го имам. А за килограмите отгоре няма да говоря при мен са 14 кг. покачване на теглото за 2 месеца. И сега нямат смъкване. Пробвах гладуване и диети, ала ефекта е никакъв!  :cry:



Та това е направо гадна работа с тоя тестостерон!Направо незнам каквода ви кажа!Няма ли начин с билките да се повлиява тестостерона??.............................................
За килограмите.........аз съм против строг глад и строги диети!!!!!!(Четох че строги диети и гладуване разбутват хормони!)
Направих някои промени .......почнах да ям само черен хляб Бонус(6 зърна),спрях да ям сладко....когато много ми се прияде сладко ям плодове) .Старая се да ям разделно поне вечер задължително !
Почнах да ям повече неща които съдържат Фибри ,спрях газираното
само тук там малко кока кола!За 1 месец отслабнах 5 кг!До тук добре но сега след инсе  с Дуфастон и прегнил пак почнах да се подувам ....пак раста на ширена......панталоните отново ми стават тесни!Явно е неизбежно и нищо немога да направя.


Дано се нормализират нещата и при двете ви!
От все сърце ви го желая! :balk_21:
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
на кръстопът
« Отговор #41 -: Юни 09, 2006, 12:20:12 pm »
Рали, нямах клинична картина на Хашимото. открих го случайно, четейки, реших и там да проверя и така излезе истината. нередовен цикъл беше единственият симптом при мен. ако чаках лекар да ме прати на изследване на щитовидните,  още нямаше малкия да ме подритва :D
срамота, изследвай веднага :!:
*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
на кръстопът
« Отговор #42 -: Юни 10, 2006, 10:00:25 am »
Здравейте момичета,
не зная как да започна това. Аз самата нямах и никога не бях имала кисти на яйчниците преди да започна опити за бебе. Когато започнах всеки лекар ми казваше а бе нямаш кисти в момента, ама я направи изследванията да видим... Аааа... нямало, добре. Самата аз се чудех защо толкоз искат да имам кисти. Вс едно това им е любимата операция.
След около три години чудене все пак стигнах до следния извод за себе си. За да има овулация трябват два хормона. Единя, който да предизвика нарастване на фоликул и друг, който да го спука. Ако не нараства пиеш клостил бегит и нараства. Ако не се спука става киста. И после следващия месец ти бият прегнил и пукат фоликула и става бебе.... ако няма и други проблеми.
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
на кръстопът
« Отговор #43 -: Юни 10, 2006, 10:06:41 am »
При мен имаше и друг проблем. Клостил бегита който пиех се оказа че не е достатъчно и затова прегнила в слонски количества не иска да спука фоликула и прави киста. А когатиюо има киста не може да се правви стимулация следващия месец и се пият противозачатъчни... при мен нямаше значение какви... Така че аз търсих решение на проблема 3 години, докато не попаднах случайно на една лекарка от ВРАЦА, която за 15 мин ми обясни всичко. Аз не й повярвах, ама направих това което ми каза. Все едно вече бях отписана и пратена за инвитро... На третия месец бях бременна за което съм безкрайно благодарна на тази жена... Ако някой иска повече информация питайте!!! И наистина ви пожелавам да попаднете на добър лекар в тази област, в която трябва
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
на кръстопът
« Отговор #44 -: Юни 10, 2006, 20:54:41 pm »
Тамара няма да е зле все пак да чуем какво ти помогна на теб! :lol:
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
на кръстопът
« Отговор #45 -: Юни 11, 2006, 09:47:02 am »
Цитат на: Tamara
Ако някой иска повече информация питайте!!!


Ами питаме? Разкажи ни и на нас за тази лекарка от Враца и какво ти е обяснила?
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*

    rally_g

  • ****
  • 959
  • Искам да бъда добра!
на кръстопът
« Отговор #46 -: Юни 12, 2006, 12:42:52 pm »
На мен също ми е безкрайно интересно как ти е помогнала лекарката от Враца.
ЗА КООРДИНАТИТЕ НА ИЗПИТАНИ СПЕЦИАЛИСТИ ПО РЕПРОДУКЦИЯ ВИЖТЕ http://www.zachatie.org/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=6