0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

на кръстопът
« Отговор #20 -: Юни 07, 2006, 15:42:28 pm »
Ей това не мога да го разбера :dontknow: !
Значи: имаш висок тестостерон, следователно и повечко килограми. Дават ти да пиеш Диане 35, Дуфастон или нещо друго от сорта - и качваш още! При мен поне беше така. На 29 г. съм, висока съм 1.70 м, тежа 70 кг, преди да почна хормоналните таблетки бях 58, максимум до 60 кг през зимата. Изминаввм всеки ден поне по 7-8 километра минимум, изкачвам стълби, храня се здравословно, а не мога да смъкна и грамче! Как стават тия работи  :!:  :?:
*

    Anonymous

на кръстопът
« Отговор #21 -: Юни 07, 2006, 18:21:35 pm »
значи по писанията на всич1ки разбирам, че аз съм най-зле от всички. Моля ви проверявайте всичко което ви казват лекарите, преди да започнете да пиете поредното хапченце. Да не ви говоря за окосмяването, за пъпките и т.н. Преди хормоните бях 58кг. Сега съм 85. Знаете ли че това са 27кг. Не беше чак толкова отдавна. Лошото е че днес не зная за проблема си повече от вчера. Пак съм в изходно положение. Гаден живот.
marianasiko
на кръстопът
« Отговор #22 -: Юни 07, 2006, 20:20:00 pm »
Цитат на: Anonymous
Пак съм в изходно положение. Гаден живот.
marianasiko



Марианка, недей така, не си го и помисляй даже това. Не може да няма изход. Може просто да не си попаднала на правилното място.


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*

    Anonymous

на кръстопът
« Отговор #23 -: Юни 08, 2006, 07:14:55 am »
Мила Марианка  вобще не си помисляй да се отказваш!!!!!!!!!!!! :!:
Знам че на човек понякога му писва ива му да захвърли всичко ...
.......но дали това е правилното решение???????
Никакво отказване   а само борба!!!!!Ти си силно момиче и ще се справиш!
Може би преди не си попаднала на подходящ лекар.........
(аз също пих Диане 5 години и вобще ненапълнях ...но след стимулация още първия месец качих 5 кг.  но това явно е неизбежно)
Марианка мила от все сърце ти пожелавам да ти назначат правилното лечение и то да се овенчае с успех! :balk_21:  :balk_21:  :balk_21:
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
на кръстопът
« Отговор #24 -: Юни 08, 2006, 07:32:48 am »
Гост бях аз! :lol:  :lol:
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
на кръстопът
« Отговор #25 -: Юни 08, 2006, 10:05:17 am »
Цитат на: adi
Гост бях аз! :lol:  :lol:


За съжаление Ади аз съм на сищия хал като Марианка!!! И освен противозачатъчни и евентуално Сиофор зависи на какво ниво е повишението на тестостерона за сега друго лечение няма. Аз също пих в моминските си години две години противозачатъчни Цилест и си мисля че от там се е получило разбъркването на хормоните. Също по препоръка на лекар но без предварителни хормонални изследвания. И от тогава имам окосмяване. Е не толкова засилено все още, но все пак го имам. А за килограмите отгоре няма да говоря при мен са 14 кг. покачване на теглото за 2 месеца. И сега нямат смъкване. Пробвах гладуване и диети, ала ефекта е никакъв!  :cry:
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
на кръстопът
« Отговор #26 -: Юни 08, 2006, 10:10:18 am »
Starlet, това за килограмите ми е много познато.
Въпреки сиофора започнах да качвам с главоломна скорост и при мен се оказа, че захарта е скочила и може би е намаляло действието на сиофора. Четох в една медицинска статия, че след определен переиод действието му намалява.
На мен ми добавиха ново лекарство към Сиофора и се надявам да започна пак да свалям килограми, че загубих и овулацията някъде. Поне захарта свалих
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
на кръстопът
« Отговор #27 -: Юни 08, 2006, 11:05:26 am »
Цитат на: wa_wa
Starlet, това за килограмите ми е много познато.
Въпреки сиофора започнах да качвам с главоломна скорост и при мен се оказа, че захарта е скочила и може би е намаляло действието на сиофора. Четох в една медицинска статия, че след определен переиод действието му намалява.
На мен ми добавиха ново лекарство към Сиофора и се надявам да започна пак да свалям килограми, че загубих и овулацията някъде. Поне захарта свалих


Намерих вчера в един учебник по медицина интересни неща за високия тестостерон и начина му на сваляне. Само че учебника е старичък Данните са от 1998 год. Последен вариант на лечение е с някакъв пулсатор доколкото разбрах. Незнам до колко е актуално това все още, но като чета вътре за хормоните, проблемите и решенията с тях нещата не са се променили много от 1998 година до сега. Само трябва да видя някой който може да ми обясни точно тази част с този пулсатор защото колкото и да се мъча да си я преведа си трябва лекар за това  :D . Та съм наумила да питам една позната лекарка по въпроса и след разяснението ще пиша какво точно е това чудо и използва ли се в България!? Иначе аз сега ще трябва да правя тест за инсулинова резистентност за да се види дали от там е повишението на тестостерона! А за свалянето на кг. нещат са толкова объркани че просто нямам думи! Значи повишението на тестостерона може да е свързано и с напълняване. Тоест допълнителната мастна тъкан също произвежда свободен тестостерон и когато той е в по-големи количества неможе да се преобразува в (друг хормон не помня вече как точно се казваше) и така по-високият тестостерон пък води до допълнително трупане на маса. Та в момента все още ми е трудно да абсорбирам новата информация защото излезнаха толкова много хормони за които даже не съм и чувала.  :D
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*

    Anonymous

на кръстопът
« Отговор #28 -: Юни 08, 2006, 11:20:30 am »
е добре де,
връщам се от втори доктор. Онази докторка онзи ден ми каза че нямам никаква овулация и се дължи на тестостерона. Яйчниците ми били празни нямало фоликул. мен така ми стана гадно, че вървейки обратно си викам : абе 14 ден ми е я да си купя тест за ову. Правя го и почвам да се зверя. Абе не ми се привижда- втора черта. За първи път. Вчера пак така бледа втора черта. Има ли я, няма ли я. Психясвам ли или не. Днеска на лекар в Шейново, който ми каза че ще ме пребие и да престана да ходя на други лекари, които са абсолщтно некомпетентни. Каза че единственото лечение засега по ефективно на липсваща ову и висок тестостерон е фенестрация и обелване на яйчниците. Каза че ми е рано за хормони. Чак на третия месец имало ефект. И ако не съм отслабнела, щял да дойде да ме пази да не ям. Е това е. Той не ми каза да съм в Ову, ама мен снощи нещо ме понаболваше та сега си  викам я още един тест, тъй или иначе купих цяла кутия. Е момичета ако вчера си мислех че психясвам днеска чертите са две. Май съм в овулация. Гърдите не ме болят уж, ама сакото ми стана тясно. Или са пораснали или незнам.......... Ха кажете сега това пък ми преживяване как да го тълкувам. От операцията минаха 1мес. и 4 дни. marianasiko
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
на кръстопът
« Отговор #29 -: Юни 08, 2006, 11:53:49 am »
marianasiko, при висок тестостерон не е задължително да нямаш овулация. Въпроса е че, можеш да имаш уж нормална овулация но да не става забременяването (това търся като причина в момента), също можеш да имаш пик на ЛХ а да има задържани фоликули, както и да имаш пик на ЛХ и да няма фоликули. Точно това са проблемите. А тестовете за овулация засичат точно пика на ЛХ. Ти така и така ходи при лекар, защо не мина на УЗ да каже със сигурност човека има или няма овулация!!! Ще ти се карам ей!!! При мен преди 2 месеца теста си отчете положително а имах задържан фоликул се оказа като отидох на лекра след 1,5 седмици!!! А за смъкването на кг. трябва да ги смъкваме щото иначе кръга става омагьосан.  :(
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*

    Anonymous

на кръстопът
« Отговор #30 -: Юни 08, 2006, 12:51:55 pm »
старлет
ходих на лекар преди овулацията. Ходих на 14 ден.  Лекарката каза че не вижда фоликули. Яйчниците бяха абсолютно празни и уголемени. И след това и изказване аз си казах, а дали в момента не съм в овулация и фоликулите вече да са се спукали та затова да не са там. Просто не знам тънкостта в този момент. Та затова реших и направих тест за овулация, та май се оказа че съм действително в овулация. Гледаха ме на узи- нямаше фоликули. Просто не съм си поставяла за цел този месец да следя , а стана случайно. Та затова питам . След като се е спукал фоликула и вече не е в яйчника може ли да се познае дали съм имала ову. Това ми е питането.
на кръстопът
« Отговор #31 -: Юни 08, 2006, 13:01:51 pm »
Да, може да се познае категорично, по жълтото тяло например


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*

    Anonymous

на кръстопът
« Отговор #32 -: Юни 08, 2006, 13:24:49 pm »
Момичета може ли някой да ми даде линк да прочета малко за протичането на овулацията. Как точно се следи, само с узи ли, вижда ли се това жълто тяло :?:
*

    Anonymous

на кръстопът
« Отговор #33 -: Юни 08, 2006, 13:25:52 pm »
А след като съм нямала овулация, защо три поредни дни ми излизат две черти на теста. marianasiko
на кръстопът
« Отговор #34 -: Юни 08, 2006, 13:33:33 pm »
При мен се получи същото Марианка, и аз имах по две черти на тестовете, а овулация със сигурност не съм имала. Старлет ти е написала, че при хормонални проблеми тестовете за ову стават невалидни. Но виждам, че при теб все пак има положително развитие, сигурна съм, че всичко ще си дойде на мястото скоро.


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*

    rally_g

  • ****
  • 959
  • Искам да бъда добра!
на кръстопът
« Отговор #35 -: Юни 08, 2006, 13:40:20 pm »
Марианче,

Старлетчето е абсолютно права, особено пък ако си с поликистозни яйчници - на тестове за овулация въобще не можеш да разчиташ. Дори при мен - аз категорично нямам СПКЯ, но този месец си имах фертилна ЦС, наболяване в областта на яйчниците, дори и + тест за ову, а се оказа, че съм с два задържани фоликула!!! Съвсем се озъбих, аз си мислех, че овулация съм имала, но док ми каза, че е твърде оптимистично да се надявам (на естествен нестимулиран цикъл), да съм образувала таман 3 дом.фоликула, от които 1ия да се е спукъл, а другите 2 да съм задържала, по-реалистично е да съм нямала овулация. Най -неприятното е, че при мен явно не е на хормонална основа - т.като ЛХ и ФСХ са ми в съотношение далеч от това за ПКЯ, 0,5, тестостерона ми е на долна граница, т.е. хормоните ми са ок. Много се притеснявам дали не е ендометриоза причината, направо ще се побъркам вече от тази неизвестност. Както и да е, мисълта ми беше, че тестовете за овулация са доста "ориентировъчни", от личен опит го казвам:)
ЗА КООРДИНАТИТЕ НА ИЗПИТАНИ СПЕЦИАЛИСТИ ПО РЕПРОДУКЦИЯ ВИЖТЕ http://www.zachatie.org/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=6
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
на кръстопът
« Отговор #36 -: Юни 08, 2006, 15:09:56 pm »
Ралче, а щитовидните как са ти, щото мойто ПКЯ от там излезе :(
*

    rally_g

  • ****
  • 959
  • Искам да бъда добра!
на кръстопът
« Отговор #37 -: Юни 08, 2006, 17:37:40 pm »
Цитат на: manhattan
Ралче, а щитовидните как са ти, щото мойто ПКЯ от там излезе :(


Ман, голям срам наистина, но още не съм ги изследвала хормоните и антителата на щитовидната :(. Защо - док не ме е насочил натам; освен това нали при ПКЯ се вижда това и на УЗИ - яйчниците са с множество малки фоликулчета - моят случай не е такъв. Абе то е ясно, че и щитовидните ще изследвам, ама да видим кога. Ман, а при теб имаше ли някакви симптоми за отклонения в ст-стите на тези хормони и антитела?
ЗА КООРДИНАТИТЕ НА ИЗПИТАНИ СПЕЦИАЛИСТИ ПО РЕПРОДУКЦИЯ ВИЖТЕ http://www.zachatie.org/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=6
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
на кръстопът
« Отговор #38 -: Юни 08, 2006, 17:42:36 pm »
Цитат на: rally_g
Ман, голям срам наистина, но още не съм ги изследвала хормоните и антителата на щитовидната :(. Защо - док не ме е насочил натам; освен това нали при ПКЯ се вижда това и на УЗИ - яйчниците са с множество малки фоликулчета - моят случай не е такъв.


Рали това не е задължително да се види на УЗИ !!! Именно заради това се изследват хормоните и антителата на щитовидната. Защото те може да са причина за липсата на бременност и СПКЯ!!!!!
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*

    rally_g

  • ****
  • 959
  • Искам да бъда добра!
на кръстопът
« Отговор #39 -: Юни 08, 2006, 19:25:52 pm »
Ман, Старлетче, благодаря ви. Явно ще трябва и това да проверявам, може пък оттам да излезе нещо:)
ЗА КООРДИНАТИТЕ НА ИЗПИТАНИ СПЕЦИАЛИСТИ ПО РЕПРОДУКЦИЯ ВИЖТЕ http://www.zachatie.org/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=6