0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Здравословни рецепти за нашите деца
« Отговор #20 -: Юли 16, 2011, 14:42:16 pm »
Доктор Бърди е написал, че елдата е един от най-силните алергени. Как тогава за малко дете?! :?
Написал е за Япония.

Към всички - Вижте, не се сърдете, но хайде да не разваляме тази тема със спорове за това кой какво трбява да яде или не. Жаси е помолила да е само за рецепти. Ако имате въпроси със захранването или алергените, защо не си ги пишете на лични или в темата за това? Иначе тук ще изчезнат рецептите и ще се започне обменяне на мнение кое кога да се яде и тем подобни. Който е написал рецепта значи е дал това нещо и толкова  - не е мястото тук да обсъждаме дали е правилно или не. Аз също имам коментари по някои храни, но изрично не ги направих тук,а писах на лични, за да не разводняваме темата. Ако има коментари по това ми съобщение, моля пак на лични да е, че да не стане сега потоп от мнения по въпроса.
« Последна редакция: Юли 16, 2011, 14:48:00 pm от Bobbie »


  
*
Re: Здравословни рецепти за нашите деца
« Отговор #21 -: Юли 16, 2011, 16:05:07 pm »
Подкрепям написаното от Боби. Нека темата е само за рецепти. Аз съм захранила с елда и рецептата е напълно удачна в нашия случай :D
Днес приготвих на Никол Пиле със спанак и картофи. Много й се услади за разлика от вчерашните домати с ориз  :lol:
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Здравословни рецепти за нашите деца
« Отговор #22 -: Юли 18, 2011, 19:48:39 pm »
Ето рецептата за соленки, която дадох на Вени.
Не съм убедена, че е здравословна, но пък колко е вкусна! :D

Френски соленки
150гр. сирене
150гр. масло
150гр. брашно
жълтъкът от 1 яйце
малко пармезан
Inke Tinke в тази рецепта няма ли някаква течност - мляко, вода, нещо от сорта? Колко?

Боби


  
Re: Здравословни рецепти за нашите деца
« Отговор #23 -: Юли 18, 2011, 23:12:27 pm »
Хубава тема. Благодаря ти Жаси! За сега и аз само се записвам...


Re: Здравословни рецепти за нашите деца
« Отговор #24 -: Август 01, 2011, 21:06:47 pm »
В сезона на пресните зеленчуци две рецепти с тиквички:

Тиквички с извара, маслини и гъби

Не знам за каква възраст е, но Ники хапна продукцията с апетит.Та:

няколко малки и крехки тиквички
500 гр. кашкавалена извара
1 яйце
5-6 гъби печурки, пресни
5-6 зелени маслини
копър
магданоз

Тиквичките се измиват и нарязват на две половинки по дължина. Махат се семките и се оставят да се изцедят. Гъбите и маслините се нарязват на ситно, добавя се копър и магданоз, малко сол. Добавя се изварата и едно яйце и се разбърква добре. С така получената смес се пълнят издълбаните тиквички и се пекат 30 мин.

Тиквички със сирене и филе

5-6 тиквички
100-150 гр. филе (аз купувам пуешко филе или пушено пилешко бутче)
200-300 гр. сирене
кашкавал
копър
магданоз

Тиквичките се обелват, нарязват по дължина и издълбават. Другите съставки се режат на ситно, сиренето се натрошава, добавя се и зехтин в сместа. Пълнят се тиквичките и се пекат 20 мин.

С втория пълнеж, като добавите една лъжица кисело мляко и една лъжица брашно и шипка сода се получава по-лека смес с която идеално се пълнят зелени чушки, пак нарязани като ладийки.
[/url][/url]
*
Re: Здравословни рецепти за нашите деца
« Отговор #25 -: Август 01, 2011, 21:46:14 pm »
Ще си позволя да запиша рецептата за любимата на Митко:
Супа от сьомга

Продукти:
1 котлет от сьомга(излиза около 300грама)
1 зелена чушка
1 глава лук
1 морков
1 яйце
магданоз
олио
сол

Вари се сьомгата до готовност.Вади се и се обезкостява.В отделна тенджера се сваряват лука,моркова и чушката след което се добавя и месото от рибата.Слага се олио и фиде,а като е готово всичко добавям магданоз и яйце за застройка.Също така чаена лъжичка сол.Количеството става за около 5-6 200-грамови порций.
Да ви е вкусно! :)

Re: Здравословни рецепти за нашите деца
« Отговор #26 -: Октомври 15, 2011, 18:59:54 pm »
Слагам две рецепти, които префасонирах, за да стават за деца.

Пълнени чушки с кафяв ориз и елда

Продукти
4 големи чушки
1/2 ч.ч. елда
1/2 ч/ч. кафяв ориз
1 глава кромид
1/2 връзка магданоз
4 с.л. зехтин
сол

кафевия ориз и елдата се сваряват по отделно. Кафявия ориз в две чаши вода, елдата в съотношени 1"3. Отцеждат се, разбъркват се магданоза и ситно нарязания кромид, слага се солта. Пълнят се чушките и се пекат около час. Става много вкусно, а кафевия ориз не стои твърд. Много се хареса на Ники :)

Втората рецепта е взета от тук: http://www.1001recepti.com/recipe/?recipe_id=1218-desert-ot-tikva-biskviti-i-orehi&ref=facebook#axzz1aZoQ17hE
За детето сварих тиквата без захар и махнах орехите. Колкото и да не обича тиква, омете повече почти цялото :lol:

Десерт от тиква, бисквити и орехи

Продукти:
за 6 порции
250 г тиква
1/2 ч.ч. захар
150 г бисквити
50 г орехи

Тиквата (250 г) се нарязва на едри парчета, смесва се със захарта (1/2 ч.ч.) и се залива с вода, колкото да я покрие. Сварява се за 30 минути. Пасира се. (За да направите десертът по-диетичен, можете да замените захарта с течен подсладител. Него прибавете след като сварите тиквата и по време на пасирането й.) Какаовите бисквити (150 г) се натрошават с помощта на блендер. В малки купички се редят трохи бисквити, пюре от тиква, отново натрошени бисквити и накрая счукани орехи (50 г). Десертът може да се сервира веднага, но и добре охладен е великолепен на вкус




[/url][/url]
*
Re: Здравословни рецепти за нашите деца
« Отговор #27 -: Октомври 22, 2011, 07:37:34 am »
Вени, ще ме прощаваш, но какаовите бисквити и гъбите по-горе май не са особено подходящи за деца на 1-2 години.
     
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Здравословни рецепти за нашите деца
« Отговор #28 -: Октомври 22, 2011, 08:11:48 am »
Вени, ще ме прощаваш, но какаовите бисквити и гъбите по-горе май не са особено подходящи за деца на 1-2 години.
Нали вече се съгласихме да не развяляме тази тема с подобни спорове кое е подходящо и кое не. Има си тема за захранването, няма нужда да превръщаме и тази в такава. За мен рецептите са подходящи, за теб не са. Всеки родител решава сам, но нека да не е тук спорът за това.

Б.


  
*
Re: Здравословни рецепти за нашите деца
« Отговор #29 -: Октомври 22, 2011, 08:17:27 am »
Благодаря, че ми припомни, Боби  :D.
     
*
Re: Здравословни рецепти за нашите деца
« Отговор #30 -: Октомври 28, 2011, 14:28:55 pm »
Браво Вени!Супер темичка,много добра идея,вместо да се ровим в нета за рецепти  хаотично може тук за се записват  :D
ПП.Напълно подкрепям Боби ,да не се дърляме и тук кое и кога и защо :lol:



*
Re: Здравословни рецепти за нашите деца
« Отговор #31 -: Ноември 13, 2011, 18:25:32 pm »
Не знам дали е точно за тази тема, но ми се иска да споделя една от любимите закуски на синът ми. Едно сварено яйце (естествено твърдо сварено  :D) с една малка бучка масло се намачкват с вилицата докато яйцето е още топло за да се разтопи бързо маслото. След това се маже на филийка. Ако яйцето е домашно и маслото е President (например) става още по-вкусно.  :D
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Здравословни рецепти за нашите деца
« Отговор #32 -: Ноември 14, 2011, 05:52:23 am »
Не знам дали е точно за тази тема, ....
Точно за тази е :-).


  
*
Re: Здравословни рецепти за нашите деца
« Отговор #33 -: Ноември 21, 2011, 08:07:41 am »
От нас лесен десерт с извара, подходящ и за най-малките.

Последният път беше от 1 ябълка, 1 круша, 1 нектарина и 3-4 с.л. извара. Всичко се пасира на гладка смес, отделя се порция за детенце, към останала смес може да се добави малко мед и да стане перфектна закуска за диетата на мама :)
Според мен може да се приготви във всякакви комбинации от плодове.
« Последна редакция: Февруари 28, 2013, 08:58:56 am от mimi26 »

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Здравословни рецепти за нашите деца
« Отговор #34 -: Ноември 23, 2011, 23:12:39 pm »
Крем супа с броколи:

2 средно големи картофа
1 морков
1 глава целина
1/2 пакет замразени броколи


Нарязваме картофите, почистената глава целина и моркова на дребно, сваряваме до пълна готовност с малко сол. Оставяме леко да поизстине и пасираме в кухненския робот. Връщаме пасираната супа в тенджерата и добавяме броколите. Ако е нужно доливаме вода. След като се посварят броколите супата е готова. Може да добавите сирене при сервиране, както и сухар за по-големите деца.
« Последна редакция: Февруари 28, 2013, 08:59:33 am от mimi26 »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Здравословни рецепти за нашите деца
« Отговор #35 -: Ноември 24, 2011, 18:53:02 pm »
Момичета дайте рецепта за десерт с извара ,защото все купувам на Тео и искам да му правя у дома-извара с банан,ябълки и т.н.Същото важи и за плодове с овесени ядки.
Ади ,нещо добавяш ли към сместа напр.захар или друго?
Супата с броколи мисля да пробвам и аз :D
Ето и от нас нещо
 
Крем от тиква:
2-3 парчета изпечена тиква
200 мл прясно мляко
1 с.л захар
Изпечената тиква се почиства от корите.Парчетата нарязваме на дребно,поръсваме със захар и добавяме млякото.Всичко се пасира.

 

*
Re: Здравословни рецепти за нашите деца
« Отговор #36 -: Ноември 24, 2011, 19:48:18 pm »
Мони, нищо не добавям, яде го и така.

*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Здравословни рецепти за нашите деца
« Отговор #37 -: Ноември 24, 2011, 22:36:05 pm »
Запис  :).
*
Re: Здравословни рецепти за нашите деца
« Отговор #38 -: Ноември 27, 2011, 13:55:17 pm »
Момичета дайте рецепта за десерт с извара ,защото все купувам на Тео и искам да му правя у дома-извара с банан,ябълки и т.н.
И аз за така се чудех.Та вчера взех и разбърках извара с готово плодово пюре от кайсия.Стана хубаво.Макси го изяде с удоволствие.
*
Re: Здравословни рецепти за нашите деца
« Отговор #39 -: Ноември 27, 2011, 16:55:59 pm »
Ми да ти кажа Таня 74 не се бях сетила и за този вариант с готовото пюре-благодаря