0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните №75
« Отговор #120 -: Април 18, 2011, 18:05:22 pm »
IoLII,  БДЖ то ме разсмя :lol:

не само теб  :lol: :lol:
*

    saraapl

  • *****
  • 2009
  • Нашата мечта... Обичаме те много
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #121 -: Април 18, 2011, 18:48:13 pm »
Не знам как ще ви прозвучи ама аз си правех секс до последно.. :):) Ами можех не изпитвах трудности ...Защо да се отказвам от удоволствието :) И доки не ми забрани..Само в по-големите месеци мъжът ми все да се притеснява сериозно.Обаче аз си исках  :D Нали на бременните нищо не се отказвало  :lol:
*
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #122 -: Април 18, 2011, 21:25:00 pm »
п.с да ви питам вреди ли,че с татито си правим секс? предвид че е раничко и не сме видели къде се е настанило бебчето? Четох някъде, че спермата може да доведе до контракции и аборт вярно ли е ? защото звучи докта плашешо !!!!!

Да и аз така знам, затова започнахме секса в 9тия месец чак, и два дни по-късно Ники се роди. Имайте едно на ум, поне първите три месеца според мен е по-добре да се въздържате. Но това е лично мнение.

А пък моята доки (и моя си мозък де, но тогава не смеех да го питам) изрично заявиха, че няма никакъв проблем, стига да няма медицински противопоказания. Спремата няма как да доведе до контракции, става въпрос за приятните изживявания, зарради които се впускаш в тази дейност.
*
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #123 -: Април 18, 2011, 22:19:05 pm »
 :D :D :D :D :oops: :oops: :oops: лелееее какава глупост съм написала  :oops:. Бжи, извини ме
*
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #124 -: Април 19, 2011, 00:11:00 am »
дали мога да пия Коризалия
бина спокойно можеш да пиеш коризалия.На мен много ми помагаше.Също така куикса ми действаше добре.
*
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #125 -: Април 19, 2011, 00:47:42 am »
Бжи, аз да се присъединя към темата за секса, че ми е емоционално натоварена :)

ако доктор не е казал, да не се прави, няма никакъв проблем.  ако имаш контракции след секс - аз взимах но-шпа предварително. но в интерес на истината не съм имала проблем. така че питай си лекаря, ако няма проблем няма никаква причина да спирате секса. пролактина в спермата, който се предполага да подпомага раждането не може да го предизвика. нашето тяло произвежда пролактин когато сме готови да раждаме и мъничкото, което се съдържа в спермата (много малка част от нужното) може да подпомогне нашето тяло, но не и само по себе си, да предизвика раждане или аборт.

мисля си, че след всички неща през които сме минали, поне телата ни са останали за удоволствие и близост.

колкото до безсънието - да се надяваме, че ще ти мине, но никой не знае.

аз напоследък страшно се уморявам, днес походих 10 мин и имах чувството, че главата на бебето ми е между краката. дадоха ми едно нещо да ми помага за гърба - парче ластичен плат, който да ми поддържа корема и гърба. като цяло помага, ама започнаха едни болки и аз се чудя дали може да е от това, ако корема ми не може да отива напред дали бебето не притиска шийката на матката, макар, че си мисля, че не би трябвало да има чак такава разлика, но някой ако има опит ще съм благодарна.

пействам ви малко линкове за кърменето, след като пак се завъртя темата

A leaflet on dealing with possible engorgement when your milk comes in on day 3 or 4. I'd strongly recommend reading this before your baby is born, as most women will find this information very helpful:



Here's the link I mentioned to an excellent article about how to recognise effective breastfeeding. Do have a look in particular at the video clips:

http://www.analyticalarmadillo.co.uk/2010/09/effective-breastfeeding-its-not-all.html

kellymom.com :: How does a mother's diet affect her milk?

This is a link to an excellent leaflet on alcohol and breastfeeding:

http://www.breastfeeding.asn.au/bfinfo/ABA_Alchohol_BF.pdf

Here's a lovely clip of a baby doing "Biological Nurturing":

Biological Nurturing sample scenario

Here's the article about the twin who "came back to life" after skin to skin with his mother:

http://www.telegraph.co.uk/health/healthnews/7966095/Mothers-cuddles-brings-baby-back-from-dead.html

Do explore Baby-led weaning when you come to introducing solids:
http://www.babyledweaning.com/

надявам се линковете да работят


*
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #126 -: Април 19, 2011, 09:55:42 am »
Здравейте мамчета  :D
Надявам се да ви намирам в добро настроение въпреки мрачното време на вън  :D
Благодаря на всички за съветите и за подкрепата!
Имам хубави новини в семейството и затова се замислих дали да не ги подкрепя с още по-хубави като отида на независим преглед при друг доктор мислех за д-р Паньова от Велико Търново. Има ли момичета от велико Търново,които са ходили при нея и имат мнение? за ехографа и? и като специалист?
Хубав ден и усмихнатои слънчево настроение  :D :goodluck: :bighug:



*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #127 -: Април 19, 2011, 11:23:56 am »
Днес съм на преглед на сами термин  osi_15. Трябва да решим с док какво ще правим с мадамата щом не иска да излиза "навреме". Четох доста неприятни неща за простагландините, а последния път док спомена, че ще ги използва. Днес отивам с разпечатка и много въпроси в детайли  :?
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #128 -: Април 19, 2011, 11:27:41 am »
Мира, успех дано не се налагат лекарства а бебка сама тръгне !  :)

*
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #129 -: Април 19, 2011, 11:30:49 am »
Привет коремчета. Минавам и днес да публикувам списъчето. Мира, успех днес на прегледа. Дано бебка не се бави много и по-бързо да излиза.

ПРИСТИГАМЕ   
 yahoo_17 stork-boy


mira_mimi – 19.04.2011
Nadine – 27.04.2011 планово секцио
tucy – 29.04.2011
elle22 – 03.05.2011 планово секцио

ЧАКАЩИ  preggo

Elena B – 19.05.2011
Цвете – 21.05.2011
chuspito – 17.06.2011
marigri – 19.06.2011
Желязкова – 19.06.2011
didon – 07.07.2011

*

    fifonqk

  • ***
  • 175
  • вярвах и чудото стана
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #130 -: Април 19, 2011, 11:43:19 am »
Толкова много момичета се включиха в темата за секса,че хайде и аз да не остана назад.То верно,че,мине не мине време се отваря темата и всеки пак си споделя как е при него.При мен е следното положение,прокьрвяване никога не сьм имала,а желани е за секс достатьчно голямо,така че ние изобщо не сме го спирали,дори напротив,откакто взе да ми проличава корема мьжа ми взе да се плаши повече от мен,ама дето се вика аз си искам,той си ми дава:)))А и като говоря с бременни приятелки,май мьжете ги е страх повече от нас,мьжа ми по време на секс като ми пипне огромния корем и си мести веднагически рьката,направо подскача милия:))) Аз мога да кажа за себе си сьщо че не сьм спирала нито домакинската работа нито пазаренето,какво да направя такава сьм си,не ме свьрта,а и сега разширяваме спалнята и в кьщи постоянно майстори и само ходя след тях с прахосмукачката и стирката,ужас:)))
 Маригри,ти кьде те пратиха в списька чак за 19.06,много кьсно ми се вижда,аз мислех май месец че си някьде,той доктора мене ме изчеслява края на юни,началото на юли ако устискам да правим секциото,а имаме 6 седмици разлика с тебе:)))
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #131 -: Април 19, 2011, 11:59:04 am »
Фифоняк, това 19.06 ми е термина......иначе аз се глася или на 22.05 или на 01.06, на 10-11 май ще мислим дата за секцио, кой ще чака до 19.06..... :lol: :lol:
иначе аз се ориентирах при Георгиев, така го чуствам вътрешно и дано да не ми е грешен избора :wink:
А нашия док достатъчно си зает и ако недай си боже тръгнат нещата по рано или през ноща,ще ми неудобно да го вдигам на аларма... :? или недай си боже съвсем пак да не ми вдигне телефона... 8O
*

    saraapl

  • *****
  • 2009
  • Нашата мечта... Обичаме те много
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #132 -: Април 19, 2011, 12:34:26 pm »
Днес съм на преглед на сами термин  osi_15. Трябва да решим с док какво ще правим с мадамата щом не иска да излиза "навреме". Четох доста неприятни неща за простагландините, а последния път док спомена, че ще ги използва. Днес отивам с разпечатка и много въпроси в детайли  :?

Мира успех и от мен..Аз също мислих до последно че бебчо ще излезе сам и няма да се наложи да се стига до хапчетата чудо! Обаче уви-друго си беше решил момъка.. та сложиха ми половинката и другата половинка не се наложи..Веднага почти започнаха при мен контракциите-леки естествено в началото.Но аз не видях нищо лошо и не ми се случи нищо лошо :)спокойно :) леко раждане
*
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #133 -: Април 19, 2011, 13:06:36 pm »
Бжи, отиди на лекар, де! Хайде, зарадвай ни и нас :)!






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #134 -: Април 19, 2011, 13:28:28 pm »
Успех Мира. Не се притеснявай, сигурна съм, че док ще изпозлва нещо стандартно, което се изполва от всички за стимулиране на раждане по естествен път. Хайде чакаме новини. Пък току виж си тръгнало само.

Бжи, хайде де, отивай на лекар, какво още чакаш.

Туци, може да ме добавиш с в списъка, макар че моят термин е на повече от един месец  от последният в списъка( на Дидон). Терминът ми е на 19ти Август.


  
*
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #135 -: Април 19, 2011, 13:42:32 pm »
мира, успех и моля те дай малко инфо за просталгладините, че ме интересува да попрочета и аз, ако искаш може и на лични.

бжи, успех на прегледа

понеже забравям напоследък ужасно много - по темата за сутиените - дори само малко да ви стягат ги сменяйте, за да не станат бели ако кърмите - запушват се канали и става зле. казаха ни мъжете ни да гледат дали имаме червени линии от сутиените и ако има такива да ни купят нови :). така де сериозно е така че внимавайте.

имаше и още нещо, но го забравих. не знам дали и с вас става така,но ппри мен е ужасно.

мира, надин, стискаме ви палци. 
*
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #136 -: Април 19, 2011, 14:23:25 pm »
 :balk_144: Нямам си късмет исках да ида точно при тази докторка говорих с нея, но когато се обадих да си запиша час има чак на 29,04, а аз тогава съм си при Калейнски  :balk_144: и тази на регистратурата така ми се навика  :balk_149: все едно искам невъзможни неща  :balk_159: ужасно се почуствах.
А щяхме да го видим на 4D ехограф  :balk_146:
Съжалявам момичета резултати от мен чак на 29,04 за мое голямо съжаление :balk_144:  а така исках да зарадвам цялото семейство, което сега за празниците се събира от близо и далеч майка ми си идва от Гърция и ще е много щастлива добре че не е за кратко и пак ще им кажем ама друго си беше да е на Велик Ден еххххх
« Последна редакция: Април 19, 2011, 14:25:45 pm от Бжи »



*

    fifonqk

  • ***
  • 175
  • вярвах и чудото стана
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #137 -: Април 19, 2011, 14:31:41 pm »
Маригри, поуспокоих се малко,викам аз ли толкова рано ще раждам какво стана???? А иначе за датата аз сьм родена на 22.05,ще се радвам ако и това е твоята дата,да знаеш все хубави хора сме тогава :balk_602: Важното е всичко да е наред с бебоците,датата е без значение,вьпреки че и на мен доктора ми каза ако устискам до края на юни да си избирам  дата за секциото.
 Аз от вчера сьм в болничен и мисля да не се врьщам на работа,досега сьвсем нищичко не сьм купила за бебоци и мисля да започна поне с най-необходимите покупки че накрая да не ми дойде нанагорнище.
*
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #138 -: Април 19, 2011, 14:36:33 pm »
Бжи, иди на кой да е доктор, просто да види на ехограф бременността, пък после ходи при който си искаш.






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*

    Iffi.13

  • ****
  • 641
  • НАПРЕД И НАГОРЕ !!!
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #139 -: Април 19, 2011, 14:47:20 pm »
Момичета, пуснах днес втора МБ и другата седмица ще е готов резултата  8) каквото и да е, доки каза че ще го преборим. Вече имам потвърдени две патки в тумбака - няма съмнение - мъжка мама ще бъда  :lol: Момчетата са ми по 515 и 550 гр. .. пък едни хубавиии  :oops: на майка си приличат  :lol: