0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните №75
« Отговор #80 -: Април 18, 2011, 08:57:50 am »
Жбрулче, точно в тия статии пишеше, че кърменето е най-доброто за бебето, защото организмът на майката филтрирал отровите от всякакъв вид и така до бебето достигала по-качествена и чиста храна. Както и да е - аз съм с две ръце за кърменето, ако всичко е ок, голям рахат ми беше до 6-тия месец. Сега като започна да се приготвям за едно излизане, лошо ми става - то едни приготовления, все едно на пикник отиваме  :lol: В началото се чудех защо са ми дали такава голяма чанта към количката, сега се чудя как да напъхам всичко вътре  :lol:

Иначе работата на кърмата, като повишаващ имунитета на бебето агент, я видях в действие по Коледа, когато свекърва ми болна се навря в Бобо да му се радва. Два дни по-късно всички, които живеят с нея, бяха болни, но дребното - не. По тоя въпрос смятам, че спор няма - кърмените бебета средностатистически са по-здрави, но въобще не мисля, че има драма в отглеждането на дете с АМ. Както личи от последните ми постове, въпреки че съм поддръжник на този вид хранене, успокояване и отношения с бебето, смятам да се ориентирам към отбиване в скоро време. Така че - кой както се чувства най-добре, според мен това е ключът към загадката ;)
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

Re: Тема на бременните №75
« Отговор #81 -: Април 18, 2011, 09:00:05 am »
аз пак много залагам на кърма.....смисъл искам да кърмя,ама дано да имам свясна млекоцентрала .....а този рефлукс дано да ни се размине  :?, много гадно да имаш и да не можеш да даваш кърма, защото и аз ще съм против ако децата ми се гърчат, да ги мъча...... :?
за сега мисля оптимистично по този въпрос, а пак после ще му мислим  :wink:

Вени, права си... :wink:, не че баш на входа питам учтиво дали мога да се вредя, всеки гледа като охлюв и ни бе ни ме....таман една бабичка да ме нахока и се осети в последния момент.... :lol:
 
Дидон, ти ли беше си взела ел.помпа на Медела? :oops:Аз си поръчах такава от ибея,само че пише мини електрик...което не ми много ясно какво значе, да не ми дойде много мини за 2 бебета  :lol: :lol:,някой ако ползвал такава...моля споделете  :wink:
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #82 -: Април 18, 2011, 09:06:16 am »
Рефлуксът не е толкова често срещана диагноза и не е нужно да се настройвате предварително. Също така се поставя от педиатър. Вероятността на бебето кърмата да му понася е по-голяма ;)
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

Re: Тема на бременните №75
« Отговор #83 -: Април 18, 2011, 09:15:02 am »
А вероятността бебето да преяжда си е още по-голяма.
Бъдетет спокойни  в кърменето.
Жбрул, аз кърмих с протектори 4-5 месеца, не са ее запушили каналите.
[/url][/url]
*
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #84 -: Април 18, 2011, 09:25:12 am »
Привет от мен.
Минавам само да пусна горещото ни списъче :D

ПРИСТИГАМЕ  
 yahoo_17 stork-boy


mira_mimi – 19.04.2011
Nadine – 27.04.2011 планово секцио
tucy – 29.04.2011
elle22 – 03.05.2011 планово секцио

ЧАКАЩИ  preggo

Elena B – 19.05.2011
marigri – 19.06.2011
Желязкова – 19.06.2011
didon – 07.07.2011
« Последна редакция: Април 18, 2011, 10:40:46 am от tucy »

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #85 -: Април 18, 2011, 10:42:58 am »
Офф, аз бях от тези майки, които правят огромни драми за кърменето. Не мога да ви опиша какава трагедия направих, когато вече не можах да и дам достатъчно кърма и се наложи да дохранвам ( това на 1-2 седмици). Не за друго, ами понеже в родилният дом след като я дохраних и тя така се запече, че 4 дена не ака, а аз се шашках какво се случва, защото беше на по-малко от седмица. И като се наложи пак да и давам АМ имах чувството, че отрова ще и давам. АКо щете вярвайте, имала съм дни, в които половината време от нейното спане ( по около час) съм изкарвала в помпане с надеждата, че ще стимулирам лакрация и все си мислех, че аз нещо нередно или недостатъчно правя.  Може би и защото си имах едно на ум от моето раждане- аз едвам не съм умряла от чревни ифекции и после организъмт ми е отхвърлял всякакви изкуствени храни и са ме дъжали на системи и захранили преждевременно с кисело мляко на 4 месеца, само и само да не умра от глад. Та се шашках нещо подобно да не стане при нас, ама то пък детето след първите няколко пъти си прие АМто и си беше добре, та и аз се упокоих. Но докато не стана, просто беше голям кошмар. Сега с това бебе, ако не стане, нямам и най-малкото намерение да си бия главата в стената. Само да няма проблем с АМ, аз нямам проблем да го храня с него. Ако имам дори и 50мл на ден кърма, това е достатъчно за имунитета, а това е най-важното свойство на кърмата. А че имала по-добри хранителни качрства - не знам някой умрял от недохранване, че бил на АМ. Та така съм решила и няма да се мъча толкова вече.

По едно време имах жестоко разранени гърди и съм ревала от болка малката като суче, но това мина за няколко дена и после не съм имала проблем. Тогава пробвах и с протектор, но при мен не се получи и си продължих да си се мъча :-(. Абе въобще тези първи 5-6 седмици от живота на Ивана ми бяха кошмарни, но минаха някак си.


Б.


  
*
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #86 -: Април 18, 2011, 10:50:56 am »
Здравейте момичета! Благодаря за стиснатите палци и за положителното мислене за нас  :D

Да ви питам как се справяте с нощното бодуване (несе наспивам през нощта) заспивам към 6.30 а съм будна от 3,30 (специално тази нощ), а трябва даставам в 7.00 да се глася за работа...  много ми е трудно през деня все едно съм взела сънотворно току що  :( не пия кафе защото не ми понася даже мириса му  8O
Друг въпрос (оле дано не ви се сторят малоумни  :oops: ) как се справяте с киселините имам чуството че каквото хапна ми става на киселини  :? опитвам се да не ям пикантно, но как да се спра, като толкова обичам люто (това още не ми се е променило от бремеността) дайте съвети как дасе справим с тези първи радости на бремеността  :)
А да и още нещо кажете какви сутиени ползвате моите, които си ползвах преди това уж са стегнати, а гърдите ми кажи речи преливат от тях и са много чуствителни и болезнени, а да спя със сутиен (както правя) незнам дали е полезно предвид че стяга и незнам кръвопотока на се ли ограничава  :?
Благодаря ви много предварително!
Стискам палци на всички!

п.с да ви питам вреди ли,че с татито си правим секс? предвид че е раничко и не сме видели къде се е настанило бебчето? Четох някъде, че спермата може да доведе до контракции и аборт вярно ли е ? защото звучи докта плашешо !!!!!
« Последна редакция: Април 18, 2011, 10:54:37 am от Бжи »



*
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #87 -: Април 18, 2011, 10:52:30 am »
Именно това имах предвид, когато не се получава достатъчно лактация, да се вземе разумно решение за храненето на детето. Много млади майки приемат буквално, че само кърменето е добро, всичко друго не и оставят децата полугладни, въпреки съвета да дохранват и въпреки че децата им не наддават и прочие. За мен това е безумие. Когато кърмата е достатъчно и самия процес на хранене не е свързан с някакви неистови мъки за майка и бебе, тогава да-това е най-доброто.
За съжаление рефлукса не се среща толкова рядко и не се среща само при кърмените бебета, а при тези на АМ, но с подходящи средства се преодолява.
Лека бременност Бжи-през този период майката се учи да будува-ще ти потрябва :D
След 3 месец постепенно сънливостта и умората отшумява и ще се почувстваш по-добре. Вземи си сутиени с меки чашки, задължително без банели.
« Последна редакция: Април 18, 2011, 10:57:52 am от shanoar »
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #88 -: Април 18, 2011, 11:34:08 am »
п.с да ви питам вреди ли,че с татито си правим секс? предвид че е раничко и не сме видели къде се е настанило бебчето? Четох някъде, че спермата може да доведе до контракции и аборт вярно ли е ? защото звучи докта плашешо !!!!!

Да и аз така знам, затова започнахме секса в 9тия месец чак, и два дни по-късно Ники се роди. Имайте едно на ум, поне първите три месеца според мен е по-добре да се въздържате. Но това е лично мнение.
[/url][/url]
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #89 -: Април 18, 2011, 11:46:23 am »
Д-р Сигридов изрично ми беше позволил секса и слава Богу, защото либидото ми беше... яко! С уговорката да се следи все пак за контракции - на този етап, мисля, че това е проблемът, че от оргазъм, може да се стигне лесно до контракции.

Талцид и още някакво лекарство препопръчваха при киселини, ама не го помня, защото аз нямах този проблем.

Ако не ти харесват сутиените за бременни (защото са грозни), можеш просто да си вземеш по-голям и удобен нормален сутиен.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

Re: Тема на бременните №75
« Отговор #90 -: Април 18, 2011, 11:52:22 am »
Момичета, искам да ви питам при кой лекар ходите на женска консултация?

Трябва ми лекар само за непрекъснати болнични и за някое направление, не искам да ни викат по частни кабинети, разчитаме на д-р Сигридов повече.

Може да е в Майчин дом, но при кой, а може да е в някое ДКЦ, в 7, в 8, не знам, кажете някой свестен?
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #91 -: Април 18, 2011, 12:09:28 pm »
......
Талцид и още някакво лекарство препопръчваха при киселини, ама не го помня, защото аз нямах този проблем.
....


"Квамател" - изписа ми го Д-р Сигридов.

Настроението да е ведро, момичета!
*

    Цвете

  • ****
  • 734
  • Този, който обича, вярва в невъзможното!
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #92 -: Април 18, 2011, 12:13:18 pm »
Благодаря ви момичте за успокоението!  :D
Смарайди и док така каза, че няма да е много голяма момата, но да не се притеснявам килограмите щели да се достатъчни, все пак има още цял месец до 21.05.  :D
Бжи и ние първите три месеца не правихме секс, но защото аз имах проблеми, ако при теб всичко е наред попитай док, няма нищо срамно в това.  :D
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #93 -: Април 18, 2011, 13:13:56 pm »
за секса, аз лично не бих правила......даже без значение какво ще ми каже д-ра  :?
както и след трансфера...всеки казва живей си живота по същия начин, ама аз не.....имах си едно на ум и ако беше отрицателен резултат, нямаше после да се самообвинявам че не съм се пазила.
по същия начин и за секса.....предпочитам да трая, от колкото да стане някоя беля... :?, никой не умрял още от липса от секс.. :lol:, ама всеки си преценява сам за себе си  :wink:
*
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #94 -: Април 18, 2011, 13:24:19 pm »
Ами ние не сме питали но от време на време си правим вярно е че малко се притеснявам, но нямам болки после и за сега не си слегем излишни тревоги  :) колко е редно незнам ще питаме  :oops:
Момичета как си смятате в коя седмица и кой месец сте ? или разчитате на това което ви каже доктора?
Не заради друго ви питам а защото си мислех че трябваше да се види бебето,а то несе видя според моите сметки и сега се чудя аз влязла ли съм във втори месец или не  :oops: (извинявайте че така ви занимавам с моите тревоги,които са много наивини и сигурно смешни)
Притеснява ме и записването на ж.к. мисля да запиша във Велико Търново при доктор Калейнски, но разбрах,че той не изражда  8O (може и да греша),а ми казаха че е хубаво който ми води ж.к. той и ме изроди верно ли е ? не е ли ? вие как постъпихте?



*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #95 -: Април 18, 2011, 13:37:52 pm »
Бжи, въпреки нормално протичащата бременност (с изключение на 18-20 гс) така и не се престрашихме да правим секс. Затова пък в 9 месец реших и мъжът ми да помогне малко за по-скорошно раждане  :) Нищо подобно, като е рекло че няма да се роди по-рано и това е  :lol: Чак се чудя защо ни беше толкова страх преди. Все пак питай док, за да не стане беля, но личен съвет от мен, изчакайте поне от 4 месец.

Старите ми сутиени ме дразнеха още от 2 месец и си купих 2 за кърмачки (без банели)- родих се. Първият на Canpol ми беше малко голям и на вид бабешки, но сега ми е добре, доста се отпуснаха ластиците, не го препоръчвам http://canpolbabies.com/pl/produkty/produkt/18-biustonosz-klasyczny-bawelniany/page:27
Вторият се оказа много сполучлив и удобен, доста добре поддържа и оформя. Като облека блузка не личи, че е за кърмачки. На първата снимка е http://www.izamama.com/index.php?lnk=MDA0MDAyMDAwMDAw Цената е добра 30 лв. Като родя и видя как ще се променят гърдите ще си купя от същия модел. Купих го от Скай сити, магазина за бременни, има голямо разнообразие на кърмачески сутиени като кройка, разцветка и цена.
*

    Eille

  • *
  • 916
  • Понякога мечтите се сбъдват двойно!
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #96 -: Април 18, 2011, 13:43:16 pm »
Здравейте :D,

и аз съм към клуба на неправещите секс, желание има, но не ни стиска.
За кърменето - също съм с настройка, че ще кърмя, а не че ще имам проблеми. Много разчитам на ЛЛ, че при проблем ще се отзоват.
Вчера с мъжа ми бяхме на училище за родители - къпахме кукли, сменяхме памперси, смях в залата. Иначе на спокойствие си зададох всички въпроси, които ме вълнуваха, и особено тези, по които имахме разногласие. Все пак аз съм права, така излезе, надявам се мъжа ми да ме слуша и подкрепя срещу бабешкото нашествие, дето се очертава вкъщи.
Бжи, гестационните седмици се смятат от първи ден на последната менструация.


*
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #97 -: Април 18, 2011, 14:11:12 pm »
Бжи, как си забременяла? Като ти гледам графиката, по нея си започнала 7-ма седмица, в момента си по средата на 2-рия месец.
Аз не съм правила секс в толкова ранни седмици, защото ме беше страх. Както беше писала Маригри без секс няма да умрем  :wink:.
Проследяващият те АГ може и да не изражда, такива са тези по поликлиниките.
Повечето тук имат АГ по здравна каса, за болнични и някои безплатни изследвания и един частен АГ, който е този който ще ги изражда.






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #98 -: Април 18, 2011, 14:59:18 pm »
Аз съм в фазата на косопада-вървя си и си падат косми навсякъде...Док каза , че  е от мъжките хормони  , които плацентата отделя.Дано не се налага да си търся перука :balk_128:

Доктора кза ,че едва ли нещо би ми помогнало в  момента-ама все пак  - какво е позволено като маски ,масла и тн , което да мога да правя ?

някой да се  включи по моя въпрос  :wink:  . Поне  ако не помага , да не е нещо което би навредило  -питах за разните му там маски с  масла-на икаров евентуално , хума, зехтин    и т.н....То ясно че проблема не е външно , ама все пак да направя нещо  -страшен косопад е   :?


Здравейте :D,
и аз съм към клуба на неправещите секс, желание има, но не ни стиска.
да си призная- и аз  съм от този клуб . След продължително зацапване  в  декември -януари  , заради ниско разположена палцента  -  не ни трябваше  никаква забрана.   По -късно въпреки ,че док  сам каза след един от прегледите ,че може  да правим вече секс , ни  е страх ... То аз  и прахосмукачката почти  не пипам ,  покупки не правя освен , ако не е нещо много леко   и т.н.


Re: Тема на бременните №75
« Отговор #99 -: Април 18, 2011, 15:12:22 pm »
нимика, сигурно никой не се включва, защото обикновено по време на бременност е обратното - косата е перфектна. Още ми е мъчно за тая коса, дето имах допреди 8 месеца ;) Неомазняваща се, в чуден, здрав вид. Сега ела да видиш какво е по земята у нас - малък ужас. Честно казано, не вярвам, че нещо може да помогне.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.