0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    лилия13

  • ***
  • 360
  • в очакване на дългочаканото ни съкровище
Re: Ин витро в Щерев
« Отговор #40 -: Май 19, 2011, 13:05:28 pm »
КРИСИ,разбира се,че не е от естрофема,просто споделих,че не съм го пила,а преди съм го пила,има нещо в имплантацията,защото изобщо не е имало имплантация,дойде ми на 7-8 ден след трансфера,трансфера ми беше на 5 ден,ембриолога каза ,че ембрионите са ми перфектни стадийй бластоцид,но божа работа,ще направя някои нови изследвания,аз ги имам но пак,да видим каде е пробелма изобщо и след 2 месеца ще опитам пак,бях със слаба стимулация и мога да опитам по скоро,но ще направя изследване и ще искам една ендометриална биопсия.УСПЕХ на всички!
Re: Ин витро в Щерев
« Отговор #41 -: Май 19, 2011, 16:36:50 pm »
Привет! Искам само да споделя какво съм чела за асистирането излюпване на ембриона. Първо, че е със спорни резултати. Второ, че се прилага при жени над 40 годишна възраст и трето, че се прави на 6-ти ден от пункцията. Нормално ембриона се люпи на 6-7 ден. С две думи, тва беше на сайта на една клиника по репродуктивно здраве (не помня коя, но хората бяха доста скептични и не го препоръчваха.
Re: Ин витро в Щерев
« Отговор #42 -: Май 20, 2011, 15:41:42 pm »
Асистиран хатчинг се прилага при множество имплантационни неуспехи или при по-дебела обвивка на ембриона, което не е свързано с възрастта на пациента. Със сигурност не се прилага при всички случаи, а само по преценка на ембриолога. Гарантирам ,че се прави и при трансфер а 3-ти ден, тъй като ембриона не се излюпва на 3-тия ден, а просто обвивката му ( зона пелуцида) се изтънява , за да му се даде шанс да се излюпи когато му дойде времето
Re: Ин витро в Щерев
« Отговор #43 -: Май 21, 2011, 09:45:03 am »
KiaraTiara по твоята информация аз трябва да чакам да стана на 40 години,за да използвам лазера.При мен е установено ,че обвивката на ембриона е по-дебела.Това ми е единственият шанс за успех.
Re: Ин витро в Щерев
« Отговор #44 -: Май 21, 2011, 12:04:58 pm »
Да, да, намерих го аз онова постче дето ме е заблудило. Защо така - незнам. Понякога мозъка интерпретира прочетеното по странен начин. Ето и написаното:
...Тази процедура цели да улесни и гарантира излюпването на ембриона, чрез разкъсване на zona pellucida, посредством физични и химични методи. Асистираното излюпване е с противоречива стойност в кличничната ембриология. Все пак се счита, че е показана при пациентки над 40 годишна възраст и при наличие на няколко несполучливи IVF процедури.

*

    лилия13

  • ***
  • 360
  • в очакване на дългочаканото ни съкровище
Re: Ин витро в Щерев
« Отговор #45 -: Май 21, 2011, 13:19:20 pm »
Здр.доки ми обясни точно това е КИАРА,Incredible,може да се приложи на всякаква възраст аз съм на 34 и ще го правим следващия път,има доста успели с тази процедура,дано имаме късмет,най вероятно и на мен ми е там проблема,ще правя и ендометриална биопсиа-имунологиа на лигавицата на матката,някой правил ли е такова.успех момичета!
*
Re: Ин витро в Щерев
« Отговор #46 -: Май 27, 2011, 20:24:14 pm »
Привет! Искам само да споделя какво съм чела за асистирането излюпване на ембриона. Първо, че е със спорни резултати. Второ, че се прилага при жени над 40 годишна възраст и трето, че се прави на 6-ти ден от пункцията. Нормално ембриона се люпи на 6-7 ден. С две думи, тва беше на сайта на една клиника по репродуктивно здраве (не помня коя, но хората бяха доста скептични и не го препоръчваха.
Няма такова нещо Киара :lol:-нито годините ,нито дните.Живея в Щатите ,тук тази процедура се прави почти на всички-просто си е част от Ин витро процедурата,не мисля че ако има опасност за енбрионите ще се прилага така масово-явно по скоро е установено че успехът за имплантация е по голям с нея.
На мен ми  хатчнаха ембриончетата :lol:на 3 ден .
Това, което прави живота интересен, е възможността да осъществиш мечтата си.
Re: Ин витро в Щерев
« Отговор #47 -: Май 28, 2011, 14:04:44 pm »
Привет! Искам само да споделя какво съм чела за асистирането излюпване на ембриона. Първо, че е със спорни резултати. Второ, че се прилага при жени над 40 годишна възраст и трето, че се прави на 6-ти ден от пункцията. Нормално ембриона се люпи на 6-7 ден. С две думи, тва беше на сайта на една клиника по репродуктивно здраве (не помня коя, но хората бяха доста скептични и не го препоръчваха.
Няма такова нещо Киара :lol:-нито годините ,нито дните.Живея в Щатите ,тук тази процедура се прави почти на всички-просто си е част от Ин витро процедурата,не мисля че ако има опасност за енбрионите ще се прилага така масово-явно по скоро е установено че успехът за имплантация е по голям с нея.
На мен ми  хатчнаха ембриончетата :lol:на 3 ден .
напротив Mikona, KiaraTiara е абсолютно права - можеш да прочетеш в сайта на тази Американска клиника, която има една от най-високата успеваемост: http://www.advancedfertility.com/hatching.htm
Re: Ин витро в Щерев
« Отговор #48 -: Май 28, 2011, 16:01:11 pm »
Момичета миля споделете, как се псравяте с поставянето на инжекциите
Не ме е страх , като ми взимат кръв или ми слахат инжекция, но
не мисля, че ще се справя сама.
 :? :(
*
Re: Ин витро в Щерев
« Отговор #49 -: Май 28, 2011, 16:17:13 pm »
Anuk_Anuk, изобщо не се страхувай. По-страшно е преди да започнеш, след това е песен.
Инжециите, които сама си поставяш, са подкожни и с много къси, тънки и остри игли.
Много вероятно е нищо да не усещаш.

Сестрите в клиниката сигурно ще те инструктират, но поставянето е просто, бързо и лесно. Избраш място с повече подкожна мазнина (корема, бедрата, ръцете), намазваш с памуче със спирт, захващаш/прищипваш мястото с палеца и показалеца на лявата ръка и с дясната вкарваш иглата, със замах.

Ето картинка:

 
Re: Ин витро в Щерев
« Отговор #50 -: Май 28, 2011, 16:32:26 pm »
цигу, благодаря ти
Мечка страх, мен не страх

като трябваше да си слагам овитрел
гледах го, гледах го
и ходих във вита да ми го сложат :?
*
Re: Ин витро в Щерев
« Отговор #51 -: Май 28, 2011, 19:19:58 pm »
Anuk_Anuk, ако много се притесняваш да си слагаш инжекциите, нямаш ли възможност да ходиш да ти ги слагат в клиниката?
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
Re: Ин витро в Щерев
« Отговор #52 -: Май 30, 2011, 10:20:03 am »
rtfrtf, ако не успея да се справя - ще ходя до там
Re: Ин витро в Щерев
« Отговор #53 -: Юни 02, 2011, 15:05:54 pm »
да си кажа и тук
вчера - Надеждата, че тази седмица ще стратираме по къс протокол се изпари.
Гостенката ме навести и на прегледа се видя пак задържан фоликул
Сега 16 дни на Линдинет 30 и пак при Док.
Ако не се изчистя, пак линдинет и , ако пак има нещо пункция 
криво ми е ама много ...
 :?
*
Re: Ин витро в Щерев
« Отговор #54 -: Юни 02, 2011, 17:06:24 pm »
Anuk_Anuk, понякога така става. Дано да е за добро. Миналата година се канех от януари, а започнах едва края на март. Тази година от края на февруари все се надявам да стартирам...
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
Re: Ин витро в Щерев
« Отговор #55 -: Юни 03, 2011, 09:53:29 am »
rtfrtf и на нашата улица ще изгрее :sunshine:
 :bighug:
Re: Ин витро в Щерев
« Отговор #56 -: Юни 07, 2011, 11:55:42 am »
 :D фатима добре дошла в нашата клиника. за фонда ще ти трябва етапна епикриза, която докторът, който ще те прегледа ще напише. за да кандидатствате с мъжки фактор трябва от две лаборатории да имате потвърдена диагнозата.  :) успех

*

    sunnynevi

  • ***
  • 273
  • Слънца и усмивки за всички!!!
Re: Ин витро в Щерев
« Отговор #57 -: Юни 18, 2011, 13:50:12 pm »
Здравейте момичета,
стискам палци и пожелавам на всички ни, успешни опити  osi_9
След около 300 номера идва и нашия ред  :lol:

Re: Ин витро в Щерев
« Отговор #58 -: Юли 11, 2011, 07:02:13 am »
ЗДравейте!! Искам да попитам за какво време излизаха резултатите за HIV Wass HCV и BsAG! успех на всички!!
*

    sunnynevi

  • ***
  • 273
  • Слънца и усмивки за всички!!!
Re: Ин витро в Щерев
« Отговор #59 -: Юли 19, 2011, 10:14:51 am »
Здравейте,момичета!!!!!! :D
Август си вземаме заповедта от Фонда и сме на среща с Др.Ганева, да уговориме старта и дай Боже успешно да финишираме  :lol:
Някой би ли споделил как стои въпроса с квартирата, която клиниката предлага.Разбрах, че цената е 25 лв на нощувка.
Ако, сте я ползвали, моля споделете  :D
Успех на всички!!! :D