0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Нова пролетна седмица 28.03- 03.04.2011
« Отговор #180 -: Април 02, 2011, 15:56:04 pm »
Лиде, аз много рядко давам пари, да не кажа изобщо!
Говорим когато става въпрос да те спрат на улицата
и да размахват снимки в мърляви джобове!
Да сърцето ми спира, да знам, че може и да не лъжат,
но не им вярвам... Не съм нито стисната, нито безсърдечна!
Винаги когато имам възможност и има инициатива,
която е популяризирана по начин показващ чистоплътно нужда откликвам!
Страшно е да търсиш пари за здравето на дете,
дано никога и на никого не се случва и налага!

Така, аз имам едно питане, преди време обсъждахме писалките с урбазон!
Джам, ако не се лъжа ти бе казала, че еквивалента на тези скъпоструващи
писалки е ампула, спринцовка и игла! Вчера ме захапа една гад на площадката,
втресе ме за секунди!Аз съм алергична към разни аерозоли за хлебарки и мухъл,
към полени, за щастие от ухапване не се задушавам, но кой знае?
Аз от самото ухапване не се уплаших толкова, но бях сама с мишоците
и бързо се изнесох към вкъщи пих ериус и втрисането премина!
Та днес мъжа ми ми купи това ДЕПО-МЕДРОЛ
Аптекарката му казала, че е само за случай, че ларингса се надуе
и започне задушаване, и е само за възрастни!
Изобщо не обичам да се лекувам от аптекар,
но искам вашето мнение преди да се обърна и към лекар!
Последно се задуших от препарата за мухъл, искам да съм подготвена!
Ако някой има такъв опит нека сподели!
Благодаря предварително!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Нова пролетна седмица 28.03- 03.04.2011
« Отговор #181 -: Април 02, 2011, 16:07:03 pm »
По-големи суми съм дарявала единствено по банков път и то след като съм сигурна, че не е поредната измама.
*
Re: Нова пролетна седмица 28.03- 03.04.2011
« Отговор #182 -: Април 02, 2011, 16:13:56 pm »
Мише, снощи говорих по този въпрос със свекървата и тя ми каза, че има урбазон за деца специално.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Нова пролетна седмица 28.03- 03.04.2011
« Отговор #183 -: Април 02, 2011, 16:18:04 pm »
Мими, това показаното е за мен,
на децата нищо не давам и не взимам без лекар да ме посъветва, освен Арниката!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Нова пролетна седмица 28.03- 03.04.2011
« Отговор #184 -: Април 02, 2011, 16:30:40 pm »
По-големи суми съм дарявала единствено по банков път и то след като съм сигурна, че не е поредната измама.
A как може човек да е сигурен?
Миналия месец събрах нови дрешки от познати и близки. Повода беше шофъора на едни колеги, който каза, че има роднини в далечно и пусто село и хората там имат нужда от най-необходимото. Събрах и нови и по овехтели дрешки, за да си изберат, каквото не става винаги могат да го изхвърлят. Месец след това разбрах от колегата ми, че той ги е продал, а не раздал. Именно затова днес си изпуснах нервите, защото ми идва в повече идиотщината. Питам се, докога ще виреят подобни плевели? Не бих могла да изложа момчето което ми каза, а ми идва да удуша онзи идиот. Направо не съм на себе си...
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова пролетна седмица 28.03- 03.04.2011
« Отговор #185 -: Април 02, 2011, 17:50:36 pm »
мишанта, препоръчвам да се консултираш с личния си лекар за тия неща.
депо-медрол е на таблетки, не може да подейства бързо и не е подходящо за случаи на шок, това и аз мога да кажа.
нека лекар да ти препоръча какво да носиш и ползваш за спешни случаи.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Нова пролетна седмица 28.03- 03.04.2011
« Отговор #186 -: Април 02, 2011, 18:26:22 pm »
За тези, които събират суми за деца - не давам на случайни хора, размятащи снимки и "документи" по улицата, от следната случка: с мъжа ми седим на кафе в Бургас, минава жена и ни показва купчина документи на детенце, за което фирмата на мъжа ми организира кампанията и със сигурност парите се събират само по банкови сметки. За мен тези хора са измамници до един. Помислете си кой ще тръгне да събира буквално стотинки по улиците в такъв момент? И ще праща някакви лелки... Не вярвам аз на тези, съжалявам. Има начини да се прави благотворителност - за мен начинът не е това. Не че измамниците не могат да си открият банкови сметки, де...
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

Re: Нова пролетна седмица 28.03- 03.04.2011
« Отговор #187 -: Април 02, 2011, 18:47:36 pm »
Рядко давам пари на такива събиращи помощи.
Обаче ми се е случвало да давам на две момичета свирещи на цигулка и виолина на метрото на Шератон - свиреха много красиво и ми стоплиха душата.
Никога, ама никога няма да забравя една жена, която стоеше до Худ.Академия и Червило. Стоеше, цялата облечена в черно, не молеше, не казваше нищо,само държеше една чашка.  Когато й дадох парички тя ме погледна, усмихна се и ми благодари. И да ви кажа, ако има образ на Дева Мария, който съм си представяла, то той беше в нейното лице. Чисто, бяло, изпито от тревога, но с огромно благородство в очите!
Повече не съм я виждала и ми е мъчно, че втори път не успях да й дам.

За противоалергичните. Лятото исках да купя урбазон (писалката) като искахме да ходим на море и ме отрязаха от аптеката, че не можело. Личната ми лекарка хич не се впечатли от страховете ми и сега още нямам нищо противоалергично в нас. А искам да имам, та ако някой знае какво мога да купя, подходящ за Ники Ще се радвам да сподели и от къде :)
[/url][/url]
*
Re: Нова пролетна седмица 28.03- 03.04.2011
« Отговор #188 -: Април 02, 2011, 20:25:21 pm »
jasmin_veni, не мисля че е добре сама да си купуваш Урбазон. Как ще го дозираш? Та, то е мг на кг.т.м. Трябва да бъде предписано.






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
Re: Нова пролетна седмица 28.03- 03.04.2011
« Отговор #189 -: Април 02, 2011, 23:18:36 pm »
Мише, снощи говорих по този въпрос със свекървата и тя ми каза, че има урбазон за деца специално.
Какъв е този урбазон за деца стана ми интересно? Преди две години, ми трябваше на няколко пъти и нямаше изобщо в аптечната мрежа в БГ. Снабдих се с едни френски капки по рецепта, които се дозираха според килограмите на бебето и ги носех винаги с нас. (...дано не се налага на никого де..)
*
Re: Нова пролетна седмица 28.03- 03.04.2011
« Отговор #190 -: Април 03, 2011, 00:28:55 am »
Естествено, че има метилпреднизолон за деца. метилпреднизолон е международното наименование на Урбазон. Предлага в различни мг.






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
Re: Нова пролетна седмица 28.03- 03.04.2011
« Отговор #191 -: Април 03, 2011, 00:39:35 am »
jasmin_veni, не мисля че е добре сама да си купуваш Урбазон. Как ще го дозираш? Та, то е мг на кг.т.м. Трябва да бъде предписано.

Да, знам, но нямам нищо противоалергично в нас, което да става за Ники.
А лятото много се притеснявам от всякакви летящи и пълзящи гадове и нали знаеш....в главата ми е все най-лошата картинка при алергична реакция (от пчела например). И не знам какво мога да нося със себе си. Миналото лято имахме късмет и нищо не го налази, освен комарите, които го изядоха една нощ. Срга пак идва лято и пак на дневен ред идват...пчелите, паяците 8O и всякакви гадове.
Та се чудя какво да имам под ръка, дали само някакво маз или какво...?
[/url][/url]
*
Re: Нова пролетна седмица 28.03- 03.04.2011
« Отговор #192 -: Април 03, 2011, 04:00:56 am »
Я, захванали сте актуалната ми тема, ще следя развитието. Отпреди да родя си мислех по въпроса, че ако дребния направи алергичен шок от ужилване на насекомо примерно, е добре да имам урбазон, или аналогичен препарат и естествено да знам как да го дозирам според килограмите му в даден момент. Сега като прочетох ме хвана яд, че днес се видях с педиатърката му и пак ми излетя от главата да я питам за това точно  :x
Като се стопли истински, мисля да се изнасяме с бебо за по-дълги периоди в къщата на свеки /което е на 15 км от града/. Обзаведена съм с всякакви мрежи срещу летящи и пълзящи гадове и за количката и навсякъде в къщата има, ама тя белята става за част от секундата, а ако стане /да не дава Господ/, колкото и да умея да се стегна в критичен момент и колкото да съм добър шофьор....15 км до "Бърза помощ" може да се окажат фатални :( Ще взема аз да поразпитам тези дни подробно какво и как.

Жаси, мазилцата могат да облекчат нахапано от комар детенце, ама истинската алергия от тия /и сродните им/ гадини е... веднъж съм виждала какво следва и то при възрастен човек. 8O Гнусното е, че не можеш да знаеш, че има такъв проблем преди да се случи случката, а като се случи - късмет ако има някой знаещ какво да прави, или да сте близо до болница - иначе е страшно. Хич не са за подценяване тези неща, питайте си лекарите и бъдете подготвени.

Не искам да вкаравам параноя, извинявам се, ако някой го приема така.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Нова пролетна седмица 28.03- 03.04.2011
« Отговор #193 -: Април 03, 2011, 04:09:46 am »
мишанта, препоръчвам да се консултираш с личния си лекар за тия неща.
депо-медрол е на таблетки, не може да подейства бързо и не е подходящо за случаи на шок, това и аз мога да кажа.
нека лекар да ти препоръча какво да носиш и ползваш за спешни случаи.

Джам, ще се консултирам, аз и преди го казах!
Но това което са дали на мъжа ми в активния линк горе
е инжекционна суспенсия, не е на таблети!
Аз до сега на два пъти съм имала по-сериозен инцидент,
за щастие ларинкса ми се подду според мен леко и не се задуших много.
Искам да имам нещо, да не ми се случва, но да съм подготвена!
А за децата, аз имам фенистил и ксизал капки,
които подчертавам, са ми предписани от лекар и са приемани
редом с някакво друго лекарство по време на боледуване.
За по-сериозни инциденти, ако има предпоставки ще потърся лекар.
Даже си зададох въпроса, дали в ситуация аз бих им поставила инжекция?
Да ги пази Бог, и да не се налага, но бих!

Жбрул, писали сме едновременно, не е параноя...
За децата и аз ще питам педиатърката ни още другата седмица.
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Нова пролетна седмица 28.03- 03.04.2011
« Отговор #194 -: Април 03, 2011, 05:05:19 am »
Мишанта, естествено че не е праноя, а това е от онези неща, "за които не искаме да си мислим". Не искаме, ама те се случват, понякога на други хора, понякога на нас и хората, които обичаме...
Сега сигурно ще ми се смеете всички, но като бременна съвсем добровлно и за втори път в живота си посетих курса на БЧК за оказване на първа помощ - този, който минаваме, за да вземем шофьорска книжка /25 лв. платих мисля/. 8-часов е и май само аз не бях отегчена от обясненията - тийнейджърите се зачудиха къде да блеят  :lol: Исках да си припомня кога и какво се прави, обясняват и за бебета, ако се задави, ако му влезе нещо в окото и пр. Обясняват, ама твърде малко, защото целта на точно този курс е друга - нормално. Мисля, че ми беше полезно, мисля, че в безбройните курсове за бремнни вместо да ни рекламират обувки и шишета е добре поне веднъж да обяснят какво да правим, ако детенце се задави, ама...мое си мнение това. То не са лекции за раждане, дишане, обезболяване, за кремчета, за биберонки, за дрънкали - ОК - няма лошо. Ама накрая занеш 100 начина да дишаш като раждаш и нито един как да накараш детето да диша като се задави с мляко /примерно/. Пък какво да правиш ако го жилне стършел и ти се задушава в ръцете ти и си на м'найсе километра от най-близкия лекар и болница - съвсем никой не ти обяснява. По български си я караме т.е. " ох, ами дано не се случва". Ами ако се случи?!!!
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова пролетна седмица 28.03- 03.04.2011
« Отговор #195 -: Април 03, 2011, 09:38:17 am »
Мише, ако е суспензия за инжекции... и става въпрос за самата теб... трябва да знаеш каква доза да отмериш. да имаш спокойствието бързо и уверено да разопаковаш иглата и спринцовката, да ги сглобиш, да разтвориш, извадиш нужното количество течност и накрая ловко да си праснеш една мускулна инжекция сама. аз това не знам дали мога да го сторя за детето, като ли на себе си - полузадушаваща се и паникьосана. :)
ако искаш инжекция и да не е писалката, има ампули урбазон - би трябвало да е по-лесно за прилагане от суспензията, дето първо трябва да я смесиш, ако правилно разбирам съдържанието на шишето. но пак остават горните ограничения.
аз разнасях миналата година ампула с урбазон и комплект за мускулна инжекция, защото ходихме на планина. не съм прилагала, слава богу.
ако наистина имаш основания да очакваш опасност от алергичен шок, по-добре е сериозно да обсъдите с лекар идеята за писалката.

подкрепям JBrul за курсовете за първа помощ - ние с marmotche сме ходили на един такъв, организиран от БЧК специално за майки на бебета и малки деца - беше много полезен, дават и книжка.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова пролетна седмица 28.03- 03.04.2011
« Отговор #196 -: Април 03, 2011, 09:57:58 am »
И ние от две години след първите пристъпи на Стефания си ходим с инжекция метилпреднизолон, в комплект с инсулинова игла и спринцовка, задължително носим и рецепта за това, дори в Турция ги носихме. Но са ни изписани, не да ги прилагам аз, а ако не дай си боже да се наложи да потърсим правилният човек да го постави. Иначе при последните два спазъма на Стеф давам от капките от Гърция- урбазон не са й поставяли от миналият януари. Сигурно и без капки щяхме да се разминем, но аз съм страхлива. Тя има "само" три спазъма за това време :)
Ако някой желае Солдесанил /метилпреднизолон на капки/ имам едно неразопаковано шишенце, бих го услужила- не съм плащала за него.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Нова пролетна седмица 28.03- 03.04.2011
« Отговор #197 -: Април 03, 2011, 10:48:10 am »
На Алекс при спазми й бяха предписали медрол по схема. И като дойде момента натроших на прах хапчето, разбърках го със сок, ама то такъв горчиляк се оказа, че детето отказа да го пие. Та се справихме само с вентолин.
Мини, тези капки горчиви ли са?
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова пролетна седмица 28.03- 03.04.2011
« Отговор #198 -: Април 03, 2011, 11:11:55 am »
Стефи каза, че горчат, но все пак са 15 капки с малко вода винаги можеш да прекараш, не е като хапчето на прах  :wink:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Нова пролетна седмица 28.03- 03.04.2011
« Отговор #199 -: Април 03, 2011, 11:40:40 am »
Стефи каза, че горчат, но все пак са 15 капки с малко вода винаги можеш да прекараш, не е като хапчето на прах  :wink:

Цъ, няма да мога. Моето диване много бързо повръща нещо кат не и харесва, много е добра в това. Да не се налага да прибягваме.