0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #560 -: Април 25, 2012, 13:24:23 pm »
osi_12 А, каквооо, и обезболяващи ли да си купувам сама в МД ? Те поне рецепта дават ли? Има ли наблизо там, откъдето да се купи или пак чак отстрани на ВМА трябва да ходя до аптеката? По-рано може ли да се закупи?
За секцио не се купуват обезболяващи.

*
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #561 -: Април 25, 2012, 13:34:13 pm »
В сайта им пише ако не си с избор на екип плащаш 200 лв за анестезия... В ценоразписа. Мен ми е чудно дали ако си планово секцио (с тризнаци) плащаш задълже избор на екип. Мен не ме интересува кой ще ме среже, и без това не ги познавам докторите, за мен е важно после да се поемат децата в добра неонатология.
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #562 -: Април 25, 2012, 14:05:14 pm »
Е, добре де, ще избера екип, само дето не знам кой :( , само да ми сложат обезболяващи после! Да не стане така, че хем с екип, хем без обезболяващи? Значи - нося си антибиотика, памперсите, лигнина, лекарствата които пия, помпичката за кърма, инжекцията Анти-Д-гамаглобулин, над 1000 лв... Да не забравям нещо? А, за неонатологията плаща ли се?
*
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #563 -: Април 25, 2012, 14:59:12 pm »
инжекцията Анти-Д-гамаглобулин не се плаща
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #564 -: Април 25, 2012, 15:06:22 pm »
Не знам дали там е така, но се убеждавам все повече, че това, което не си го плащаш - не ти и го слагат  :( . Може да пише после в епикризата, че са ти поставени милион лекарства, но всъщност да не е така, а да са отишли другаде "по предназначение". Случвало ми се е и затова предпочитам да си ги нося и да ми ги сложат пред мен.
*
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #565 -: Април 25, 2012, 15:25:16 pm »
В МД ми дадоха след секциото 2 обезболяващи свещички (без да съм искала и без заплащане) и казаха да им се обадя ако имам нужда от още. Може би защото бях във ВИП стая, но по-голямата част от персонала се държеше с мен много мило. Възможно е да взимат % от наема на стаите и просто да имат материален интерес. Другото е, че бях избрала екипа на д-р Дяволов, по препоръка на момичетата от форума, а той явно е любимец на сестрите и им вдъхва респект.
« Последна редакция: Април 25, 2012, 15:46:07 pm от Meme »
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #566 -: Април 25, 2012, 16:03:11 pm »
В сайта им пише ако не си с избор на екип плащаш 200 лв за анестезия... В ценоразписа. Мен ми е чудно дали ако си планово секцио (с тризнаци) плащаш задълже избор на екип. Мен не ме интересува кой ще ме среже, и без това не ги познавам докторите, за мен е важно после да се поемат децата в добра неонатология.

Аз мисля, че щом е "планово" това секцио трябва да си го "планирала" с някой лекар ;) Според мен плащаш, да, и в тази цена влиза обезболяването.

Малко паника се създава- анестезия не се купува и не се внася отвън.
Аз раждах в МД, без избор на екип. Платих си само епидуралната 200лв. В хода на раждането преминахме към секцио, и спинална упойка ми беше сложена без да плащам, както не съм и плащала обезболяването след това.

*
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #567 -: Април 25, 2012, 16:15:54 pm »
Моят съвет е като влезете в 30-32 седмица(при многоплодни бременности по-рано) да се насочите към лекар, който сте избрали да ви прави цезаровото сечение и да ходите на прегледи и при него. Така той ще има възможност да се запознае с вас и да следи бременността ви.

След операцията сте за 24 часа в реанимация. Там се грижат за вас и ви обезболяват. Не е нужно да си носите упойки, антибиотици и обезболяващи.

 
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #568 -: Април 25, 2012, 16:56:39 pm »
А как е в бивша Тина Киркова с избор на екип раждането със секцио? Мен ме следи д-р. Ташков-младши.Мога ли да го избирам за секциото после?
*
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #569 -: Април 25, 2012, 17:09:53 pm »
Ваня, и мен ме следи той и родих при него. Можеше преди 2-3г, няма причина сега да не може.
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #570 -: Април 26, 2012, 11:19:27 am »
В сайта им пише ако не си с избор на екип плащаш 200 лв за анестезия... В ценоразписа. Мен ми е чудно дали ако си планово секцио (с тризнаци) плащаш задълже избор на екип. Мен не ме интересува кой ще ме среже, и без това не ги познавам докторите, за мен е важно после да се поемат децата в добра неонатология.

Аз мисля, че щом е "планово" това секцио трябва да си го "планирала" с някой лекар ;) Според мен плащаш, да, и в тази цена влиза обезболяването.

Малко паника се създава- анестезия не се купува и не се внася отвън.
Аз раждах в МД, без избор на екип. Платих си само епидуралната 200лв. В хода на раждането преминахме към секцио, и спинална упойка ми беше сложена без да плащам, както не съм и плащала обезболяването след това.

Аз също съм раждала в МД без избор на екип(така се стекоха обстоятелствата) и абсолютно нищо не съм плащала,нито анастезията,нито ати-д,нито обезболяващите свещички и нямам никакви оплаквания от персонала,аз бях на 7 етаж :).
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #571 -: Април 26, 2012, 11:20:43 am »
Ива , в коя седмица си родила , че така се е стекло ?
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #572 -: Април 26, 2012, 14:02:00 pm »
И аз не съм плащала нищо допълнително, освен избор на екип, но през 2009г. беше 550 лв. Учудвам се колко много се е вдигнала тази услуга.

След раждането, докато се раздвижвах извън болницата (на 3 ден) си купих само водоустойчиви лепенки за разреза за да мога да се къпя.
И според мен имат респект от Дяволов, но пък не съм раждала при друг лекар за да направя сравнение все пак. Факт е, че за 5 дни (след раждането) се сблъсках само с една леко крива акушерка:)
*
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #573 -: Април 26, 2012, 14:29:54 pm »
Каква е тая епидурална бе-златна ли?Аз за нея платих 50лв. 8O

Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #574 -: Април 26, 2012, 15:38:17 pm »
Ива , в коя седмица си родила , че така се е стекло ?

Дидомира,родих в 32+4дена,постъпих с изтекли води и ме оперираха по спешност,а тамън си мислих,да се обаждам на д-р Дяволов за да се разбереме нещо,но уви малките избързаха,но имах късмет и всичко протече много добре :)
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #575 -: Юли 18, 2012, 17:09:36 pm »
аз родих в токуда при доктор бойко димитров и съм възхитена от доктора, много мил, внимателен и абсолютен професионалист. условията в болницата бяха прекрасни, нямам никакви оплаквания.
*
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #576 -: Юли 23, 2012, 14:39:14 pm »
Здравейте,
искам да попитам - има ли мами раждали про д-р Ташков младши, но нормално раждане, а не секцио. Нещо до сега не срещам момичета раждали при него нормално. В момента съм в дилема за раждане при него или в Токуда при д-р Кирякова.
Благодаря ви предварително!
*

    elma

  • *****
  • 1289
  • Само преживяното е истински разбрано
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #577 -: Август 02, 2012, 21:06:13 pm »
Desita, аз съм пациентка на д-р Ташков, но съм за секцио. Мои приятелки раждаха при него нормално и всички са доволни. Като цяло съм с впечатление от тълпата бъдещи майки пред кабинета му, че май повечето се гласят да раждат нормално. От първото раждане в стаята ми имаше жена, която беше родила нормално при него и беше също доволна.
*
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #578 -: Август 05, 2012, 13:06:03 pm »
Момичета, знам че на нас ни е рано, но предвид, че съм бременна с близнаци вече сме си избрали лекар, при който ще раждам - д-р Румен Велев от „Шейново”.
Той и д-р Сигридов от ЦРЗ „Надежда” (клиника „Малинов”) следят бременността. Познавам д-р Велев от 2010г. и много го харесвам, но бих се радвала да чуя мнения на момичета, които са раждали при него в „Шейново”.

А д-р Ташков е страхотен - познавам го лично. Моя близка роди близначките си при него преди 2 г. и е безкрайно доволна.
« Последна редакция: Август 05, 2012, 13:11:51 pm от Bogi »
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #579 -: Август 05, 2012, 14:29:58 pm »
Момичета, знам че на нас ни е рано, но предвид, че съм бременна с близнаци вече сме си избрали лекар, при който ще раждам - д-р Румен Велев от „Шейново”.
Той и д-р Сигридов от ЦРЗ „Надежда” (клиника „Малинов”) следят бременността. Познавам д-р Велев от 2010г. и много го харесвам, но бих се радвала да чуя мнения на момичета, които са раждали при него в „Шейново”.

А д-р Ташков е страхотен - познавам го лично. Моя близка роди близначките си при него преди 2 г. и е безкрайно доволна.

Боги, д-р Велев е добър избор, безспорен специалист и човек с положение в Шейново. Доста момичета от тук родиха при него, лично аз избрах другата опция - д-р Диков. Предвид, че добре познаваш д-р Велев не се колебай. Аз нямах преки впечатления от нито един лекар извън Малинов и се доверих изцяло на препоръките на следящите бременността ми, а те бяха - за Шейново Велев или Диков.