0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #540 -: Април 01, 2012, 11:34:51 am »
Къди, къде са давали филмчето?  :)

Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #541 -: Април 01, 2012, 11:44:37 am »
Ох,Къди много ме е страх бе :oops:Аз съм с много ниско кръвно дори и сега(50 на 80) и като се притесня припадам моментално!При предишните операции едва ме овладяваха ,та да ме упоят така сбилжавах границите.Не мога да си представа как ще чувам и виждам лампите...Според наскоро родила моя дружка се усещало много гадно дърпане по време на операциата,а та си гледала червата в лъскавата част на лампата?!От сега не мога да спя от притеснение.
П.С. днес гледах твоето раждане и искрено ти се възхитих на куража,даже се усмихваше,а аз бях на път пак да припадам,като си се представих на твое място :oops:

 Да ме извините, но тази твоя приятелка е има много силно въображение :)))))

Твърде силно въображение да!
Мишле - http://www.btv.bg/shows/da-badesh-roditel/videos/video/766194770-Takav_e_jivotat_Da_badesh_roditel__Epizod_12_(Posleden).html
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #542 -: Април 01, 2012, 14:31:19 pm »
Чак се просълзих  :bighug:

Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #543 -: Април 01, 2012, 14:39:04 pm »
и аз! :bighug: Всеки ден като погледна детето си се чудя как съм живяла досега без нея.
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #544 -: Април 01, 2012, 15:56:30 pm »
След голямо четене и мислене,най-накрая и аз взех решение,спрях се на Д-р Бойко Димитров от Токуда.Бяхме и на първа среща с него,за съжаление той беше много зает и ни отдели точно 5 мин.Тръгнах си доста объркана,дали съм на правилното място и при правилния човек?Моля момичета,които са раждали при него да споделят впечатленията си.Аз ще бъда със секцио,но предпочитам пълна упойка(имам две операции с пълна анестезия и така се чувствам по спокойна)дали мога да настоявам за такава или работят само със спинални?

Аз родих при д-р Димитров и горещо ти го препоръчвам. Не се притеснявай че ти е отделил само 5мин. все пак имаш време до раждането ще го решите как да бъде.  Срещнах се и с д-р Илиев и с д-р Димитров и се спрях на д-р Димитров, вдъхна ми повече доверие и спокойствие и пак бих родила при него   :D Мен също много ме беше страх от секциото и се уговорих с една от сестрите да я държа за ръката през цялото време  :lol: и така и стана. А анестезиолога стоя до главата ми и също ме успокояваше  :lol: . После чух Хепи бъртдей и видях бебка  :lol:
Неонатолозите много помагат при поставянето бебето на гърда и стимулират кърменето.
И храната ми хареса, чаршафите и нощницата ми ги сменяха когато си помолех абе като на хотел бях  :lol: Само дето трудно се придвижвах и неможех да се смея  :lol: И момичетата в стаята бяха много готини - всички родихме в един ден секцио и заедно ни раздвижваха - супер беше всичко  :D 

Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #545 -: Април 01, 2012, 16:37:09 pm »
Надеж,благодаря ти казаното от теб ми звучи много добре:)Аз много държа да кърмя и се надявам този път да ми покажат как е правилно да го правя,бебето при теб ли беше?На кой ден ти го дават да опитате да се кърмите?
АКО ИМАШ ЛЮБОВ,НЕ СЕ НУЖДАЕШ ОТ НИЩО ДРУГО.АКО ЛИ НЯМАШ,НЕ Е ОТ ОСОБЕНО ЗНАЧЕНИЕ КАКВО ДРУГО ИМАШ.
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #546 -: Април 01, 2012, 18:42:38 pm »
Теди, аз родих сутринта (бях първо раждане за деня), а бебка ми я донесоха на другия ден. И по-добре беше така, защото целия ден имах болки от свиването на матката и бях с катетър и беше невъзможно да стана. Вярвах че за Соф ще се погрижат добре и нямах никакви притеснения. Вечерта дойдоха да ни помогнат да станем. На другия ден ни махнаха катетрите и ни донесоха бебчетата. Да ти кажа голям зор беше със ставането и гушкането, абе операция си е и си боли  :?
Още втория ден започнах да стимулирам гърдите си с помпа и ми потече коластрата и май на третия ден ми показаха как да я кърмя. На четвъртия правих пробно кърмене и спрях АМ-то и останахме само на кърма.
Иначе сутрин в 7 донасят бебчетата, след половин час бутилките с АМ  :lol:, към 9 отивате да им правят тоалет и да ти обясняват как, има и консултация с неонатолог. После пак ги взимат за смяна на памперса и вечерта към 20ч май беше ги взимат за нощния сън. Мен опреденено ми беше по-удобно да спи с "аквариума", защото ставането ми отнемаше време, а и все пак в стаята има и други момичета които спят и пробуждането на бебето би ги събудило. На две от момичетата бебчетата бяха в кувиьози и щеше да е нередно да ги будим.
Първото ядене което ти дават след операцията е каша - непременно да я изядеш  :wink: Едно от момичетата при нас не я изяде и я караха да пие рециново масло  :oops:
Ако имаш други въпроси питай  :)
« Последна редакция: Април 01, 2012, 18:46:01 pm от Надеж »

*
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #547 -: Април 02, 2012, 16:48:53 pm »
Надеж, искам да те попитам нещо относно Токуда в ценоразписа пише раждане 1500, неонатологични грижи за дете родено секцио 600лв. Един вид раждането в Токуда е 2100 лева така ли?
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #548 -: Април 02, 2012, 17:25:53 pm »
Надеж, искам да те попитам нещо относно Токуда в ценоразписа пише раждане 1500, неонатологични грижи за дете родено секцио 600лв. Един вид раждането в Токуда е 2100 лева така ли?
Да точно така е  :)

*
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #549 -: Април 06, 2012, 10:19:35 am »
Записче и от мен ...

Искам да попитам,някой който скоро е раждал в Шейново с избор на екип,колко е платил за всичко ? Избор на екип,анестезиолог,упойка и при кой лекар :) , рових се,но никъде не открих актуални мнения :)
 :bighug:


Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #550 -: Април 06, 2012, 11:54:39 am »
Здравеите момичета!
Искам да попоитам някои от вас раждали ли сте при д-р.Ташков-младши в Т.Киркова?
Ако може отзиви за раждане секцио става въпрос. И разбира се колко струва?
Благодаря предварително и лек ден на всички!


*
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #551 -: Април 06, 2012, 12:20:36 pm »
Ваня:) ако не греша nimika е раждала при него.
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #552 -: Април 06, 2012, 19:15:02 pm »
Записче и от мен ...

Искам да попитам,някой който скоро е раждал в Шейново с избор на екип,колко е платил за всичко ? Избор на екип,анестезиолог,упойка и при кой лекар :) , рових се,но никъде не открих актуални мнения :)
 :bighug:


Писала съм в темата. Платих всичко по ценоразписа на Шейново има го на сайта им.
Допълнителната екстра, която си позволих беше ВИП стая - 3 нощувки по 70лв.
Родих на 15-ти декември 2011г., но явно мнението ми не е актуално. :D
*
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #553 -: Април 06, 2012, 19:41:23 pm »
Записче и от мен ...

Искам да попитам,някой който скоро е раждал в Шейново с избор на екип,колко е платил за всичко ? Избор на екип,анестезиолог,упойка и при кой лекар :) , рових се,но никъде не открих актуални мнения :)
 :bighug:


Писала съм в темата. Платих всичко по ценоразписа на Шейново има го на сайта им.
Допълнителната екстра, която си позволих беше ВИП стая - 3 нощувки по 70лв.
Родих на 15-ти декември 2011г., но явно мнението ми не е актуално. :D

Да,Къди ,видях твоя разказ :) , :sorry: ,че съм написала така,хич не се и усетих  :D ,но се учудих ,че няма много мнения за Шейново..съответно и мнения за докторите там..


Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #554 -: Април 23, 2012, 13:29:40 pm »
Момичета , има ли някоя от вас родила в Майчин Дом София?

Много бих искала да знам колко и там изборът на екип , но всичко което намирам в нета е с доста стари дати .
Ще бъда благодарна , ако някоя от нас пише .
*
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #555 -: Април 23, 2012, 14:18:13 pm »
Дидомира, ето актуалните им цени

http://www.maichindom.com/bg/prices/

Избор на екип за раждане - 860 лв.
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #556 -: Април 23, 2012, 22:47:31 pm »
Леле, не вярвам на очите си- преди година в МД цените бяха наполовина  8O нали уж се говореше, че ще махат тази "услуга" (въпреки че иначе ще има даване под масата, което е още по-ужасно) а те удвоили цените като отговор  :o Явно са решили че след ремонта може да се мерят с частна болница по стандарт.. не е зле там, но чак пък 860лв. дано поне не ви карат пак да си носите памперси и обезболяващо!!
Иначе аз съм писала отдавна за Токуда в темата, виждам че май цените са същите, което все пак е предостатъчно. Отделно има цена за епидурала 200лв. Аз бях при Илиев, но в стаята имаше момиче с раждане при Димитров. Разприказвахме се чак накрая и установихме че и при двете е преминало почти еднакво. И двамата лекари са ОК, но Димитров като че ли е още по-зает и не е толкова приказлив. Все пак съмнявам се, че ще се съгласят с пълна упойка, но не знам със сигурност. Всъщност едно от слабите места поне тогава беше, че добрите анестизиолози са малко (но май навсякъде е така) и се оказа, "че съм имала късмет" тъй като беше събота и дежурния явно е бил от добрите. 
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #557 -: Април 23, 2012, 23:00:22 pm »
sami123, от 1.08.2011г. изборът на екип в БГ е с таван 900лв. и болницата може да промени цената, ако пожелае. Раждането с избор на екип варира от 800-850лв.
*
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #558 -: Април 24, 2012, 10:58:04 am »
Значи в МД не може, а в Токуда може?

Сори за спама.

Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #559 -: Април 25, 2012, 11:59:31 am »
 osi_12 А, каквооо, и обезболяващи ли да си купувам сама в МД ? Те поне рецепта дават ли? Има ли наблизо там, откъдето да се купи или пак чак отстрани на ВМА трябва да ходя до аптеката? По-рано може ли да се закупи?
« Последна редакция: Април 25, 2012, 12:06:21 pm от rosefromstars »