0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #840 -: Юни 21, 2012, 15:41:42 pm »
Надявам се, че Мини че покаже тук тортата, която подари за рождения ден на дъщеря ми  :D. Аз мога само да кажа колко красива и вкусна беше. Точно с крем с Маскарпоне и ягоди. Гостите единодушно харесаха повече нейната торта. Купешката торта отново беше замръзнала, при все, че предупредих, че сме имали такъв проблем миналата година. Като се размрази беше вкусна, но това се случи на следващия ден  :?
     
*

    Марина75

  • *****
  • 3039
  • Скоро и ние ще бъдем родители!Вярваме в това!
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #841 -: Юни 22, 2012, 08:18:45 am »
Аз пък претърпях пълен провал с тортата подарък за свекърва ми,е беше вкусна,но цветята изобщо не се получиха,от тая жега фондана колкото и да бързах просто омекваше веднага,във фризера слагах,как ли не се мъчих пак не стана това което бях замислила.Отстрани я направих с къдри и те не се получиха кой знае колко добре,ще кача снимки по-късно де,хубава или не ще я покажа.Но пък свекърва ми и гостите я харесаха.
Кажете ми все пак как се работи лятото с фондан,че аз пък съм рожденничка в най-горещия мес.,август.Е не че няма да направя нещо друго де,но ми е интересно как се ползва фондана в жегата.

 "Преживените трудности не определят живота ти, а те научават да бъдеш победител!"
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #842 -: Юни 22, 2012, 08:39:46 am »
аз правих две торти в един ден- докато правя тортата под климатика и той на ниски градуси
не е фондана проблема, а маслената измазка поне според мен
знаеш, като изкараш масло от хладилника на стайна температура как омеква


Тортата на Теди- за мен най-голямата похвала е, че хората предпочетоха моята пред купешката :)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Марина75

  • *****
  • 3039
  • Скоро и ние ще бъдем родители!Вярваме в това!
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #843 -: Юни 22, 2012, 11:59:46 am »
Мини,тортата е прекрасна и въобще не се съмнявам за вкуса,и как няма да предпочетат твоята,ми то ще е грехота някой да хареса купешкото пред твоите красоти.Браво.
Пък за моя провал може би съм си виновна аз,че не пуснах климатика,и то жега колкото си щеш,ръцете ми горещи,само да размачкам фондана и той омеква ужасно.

 "Преживените трудности не определят живота ти, а те научават да бъдеш победител!"
*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #844 -: Юни 22, 2012, 16:34:33 pm »
Мини, страхотна торта - както винаги.
И аз така, случки с топлото време  :lol: и си е точно от масления крем-много бързо омеква.
Аз пък да се оплача какво се случи с фигурките. Този представител се оказа ама много несериозен и колко го споменаваааах. Говорихме и се разбрахме след час да му звънна, когато отиде в склада и да уточня какво точно ще поръчвам. А аз щях да си поръчам и други неща, не само фигурките. Звънях два дена подред. Накрая отидох и купих тези на спортната тема и продължих да му звъня, за да му кажа някои неща, но така и не ми вдигна телефона  osi_7
А ето резултата. Племенницата ми беше много щастлива :)




А тази е за един малък спортен запалянко



п.п. Правих за баба ми торта и я мазах с домашно сладко от кайсии. Може би в тези горещини е по-удачен вариант от кравето масло.


*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #845 -: Юни 24, 2012, 23:24:38 pm »
Ив, сподели моля те за правоъгълната форма- какви блатове, колко и с какъв пълнеж, че имам поръчка за правоъгълна торта, а до сега не съм правила


одеве стадох тази, шоколадови блатове /домашни/, шоколадовия крем на Бубулинката и половинки лешници /не солени, само запечени/, блатовете с есенция круша вътре и поляти със сироп от компот от круши :) очаквам да има добър вкус, дано се хареса
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #846 -: Юни 25, 2012, 09:29:45 am »
Мини, и кръглите и правоъгълните си ги правя по една и съща рецепта.
4 яйца
200 гр. захар
200 гр. брашно
1 ванилия
1 бакпулвер
4 с.л. хладка вода
Първо разбивам белтъците с хладката вода на сняг, постепенно прибавям захарта, един по един жълтъците, ванилията и по малко брашното с бакпулвера. Ако искам да са какаови, накрая прибавям и какаото - 1 -2 с.л. в зависимост колко какаово искам да бъде. Пече се за около 30 мин. в загрята на 200 градуса фурна.
Обикновено правя двойна доза, защото винаги тортите са били за повече хора. Тавите са ми от фурната и мисля, че са 30 на 40 см., но малко поизрязах като се опекоха, за да ги изравня.
Тези правоъгълните блатове ги пекох по отделно всеки. А кръглите си ги режа след като се опекат на две или на три. Сиропирах съвсем леко със захарен сироп с мааалко канела. Братовчедка ми каза, че комбинацията между тези блатове, канелата и крема е  сполучлива и много им е харесал вкуса. /Все ми се иска и аз да опитам  :lol: ама не ми носят ни едно парченце/
А пък за крема..... :oops: признавам си тези двете торти са с готов на др. Йоткер - крем за сладкиши. Последният домашен, който правих беше пълен провал и затова реших да не рискувам, а пък и този готовия стяга много хубаво и е много вкусен.

Еми това е, не е нищо особено, но пък се надявам да е вкусно - нали е приготвено с мерак  :wink:


*

    Марина75

  • *****
  • 3039
  • Скоро и ние ще бъдем родители!Вярваме в това!
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #847 -: Юни 25, 2012, 12:22:19 pm »
Срам не срам ето я моята издънка :oops:,но пък на вкус беше хубава де.
Розите хич не приличат на рози,но какво да правя пустия му фондан много бързо омеква.

 "Преживените трудности не определят живота ти, а те научават да бъдеш победител!"
*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #848 -: Юли 02, 2012, 11:36:47 am »
Страхотни торти сте направили! Мен направо ме е срам да качвам повече торти  :lol:
Мини, емблемата на ферарито е станала превъзходна!
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #849 -: Юли 02, 2012, 13:02:01 pm »
Момичета,за времето в което се занимавах с бебеправенето ви хвърлях по едно око и искам да ви кажа ,че сте сътворили страхотни неща . :balk_47:
Аз от вчера се включих отново ,като направих една торта за две много сладки близначета ,които станаха на 1 год.Дилемата ми беше голяма относно крема и изобщо продуктите ,които да ползвам в тези жеги та в крайна сметка крема беше малинов мус по рецепта от тортената библиотека на бг мама ,но не беше достатъчно сладък въпреки ,че сложих по-вече захар ,но пак не стана достатъчно сладко ,за това направих отделно шоколадов крем без варене на др Йоткер и сиропирах със сироп от вода и захар с по-вечко захар.Измазах тортата също като iv_z със сладко от кайсии, за да избегна омекването на маслото .Сега чакам отзивите, та ето и тортичката .


Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #850 -: Юли 02, 2012, 13:58:00 pm »
 :youwoman: :balk_47: браво валери, готви се за мен някой ден - торта с мечета  :lol:

Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #851 -: Юли 02, 2012, 14:06:31 pm »
:youwoman: :balk_47: браво валери, готви се за мен някой ден - торта с мечета  :lol:
osi_9 Имаш я ,само кажи кога и къде  :D
*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #852 -: Юли 02, 2012, 15:02:03 pm »
Момичета препоръчайте ми лека, лятна торта, без фондан.Имам повод и искам да направя малко по-лятна торта, а и в момента нямам време да се занимавам с покрития.Много благодаря предварително.

Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #853 -: Юли 02, 2012, 16:08:34 pm »
Аз ти препоръчвам плодова пита ето рецептата http://www.zvezdev.com/bg/recepta-id-424/
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвk
« Отговор #854 -: Юли 02, 2012, 16:16:10 pm »
Момичета препоръчайте ми лека, лятна торта, без фондан.Имам повод и искам да направя малко по-лятна торта, а и в момента нямам време да се занимавам с покрития.Много благодаря предварително.
:D варено кремче с бишкоти
аз правя мешавица от 1 крем шоколад и 1 крем карамел на йоткер (има си опътване на опаковката), реди се като тортичка с бисквити, и отгоре рендосвам малко натурален шоколад  :)

имам въпросче - колко грама е една супена лъжица - захар (кристал) и брашно? две различни версии видях в нета.
« Последна редакция: Юли 02, 2012, 16:19:14 pm от mecinka »

*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #855 -: Юли 02, 2012, 16:38:49 pm »
Вале, спечели ме с тази плодова пита, нещо подобно плодово исках :) Ще я пробвам, но ще е кръгла, че такава форма имам :)

Мецинка благодаря за предложението но аз правя подобно нещо с кисело мляко или квасена сметана често, а и не обичам полуготови кремчета.

*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #856 -: Юли 02, 2012, 22:26:23 pm »
Вал, страхотни динозаври.  :balk_47:  Кажи ми моля те, между етажите слагаш ли нещо , за да не се сплескват....някакви подпори? Ще правя торта на три етажа и ме е страх да не хлътне най-долния. Измислила съм един вариант да подпра горните два, но още го обмислям.




имам въпросче - колко грама е една супена лъжица - захар (кристал) и брашно? две различни версии видях в нета.

Мецинка, по една стара книга от 1989 г.  :) 1 с.л. и захар и брашно е 20 гр. Но пък имам мерителна кана, на която захарта и брашното са на различни нива, т.е. би трябвало брашното да е малко по-леко. Ама е много малка разликата.....може пък в 1 лъжица да са някакви съвсем малки несъществени грамове разлика. Как го обясних самооооо.......:)))))
« Последна редакция: Юли 02, 2012, 22:30:37 pm от iv_z »


Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #857 -: Юли 03, 2012, 13:15:42 pm »
Вал, страхотни динозаври.  :balk_47:  Кажи ми моля те, между етажите слагаш ли нещо , за да не се сплескват....някакви подпори? Ще правя торта на три етажа и ме е страх да не хлътне най-долния. Измислила съм един вариант да подпра горните два, но още го обмисля

Първо самия втори етаж е върху подложка а отдолу за подпори аз използвам сламки ,като гледам да ги разположа така ,че да няма провисване ,но в това топло време и при по тежки елементи пак се сплесква малко.
*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #858 -: Юли 05, 2012, 23:05:45 pm »
А съм Майката с близначетата,която имаше честа Валерия да направи тази страхотна торта,колкото добре изглежда толкоооова и вкусничка беше :P
Благодаря Вале,следващият път пак този път за таткото фен на Манчесър :lol:
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #859 -: Юли 06, 2012, 08:12:12 am »
 :bighug: Няма проблеми ,дано само не е толкова топло ,колкото беше сега .