0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2400 -: Ноември 02, 2006, 17:16:40 pm »
Благодаря ви за бързите отговори  :bighug:
Nikitali меря анално с цифров термометър, погледнах графиката ти и наистина си прилича с моята във ФФ  :), само дето при мен в ЛФ не се повишава толкова високо, най много 37.11 а и се покачва бавно  :roll:.
Gery-mur нормално МЦ винаги ми е бил по 28 дни, но м. август и септември бяха съответно по 24 и 23 дни :?.Миналият месец се върна на 28 дни.Затова ми е още по-трудно да си предвидя Овуто.Но щом казваш че може да е днес  :D ще се постараем с моят и тази вечер :D.
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2401 -: Ноември 03, 2006, 07:57:16 am »
Ами, Василена, ти като гледам вече няма да ползваш ФФ :lol:  :lol:  :lol:


Zdravei izvinqvai 4e te bezpokoq,no mojesh li da mi kajesh kak razbirash tono po grafikata,4e moje da si bremenna zashtoto na men neshto ne mi stava qsno.

Blagodarq predvaritelno!!!!

Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2402 -: Ноември 03, 2006, 09:20:24 am »
Денис би ли ми помогнала да си определя овулацията защо нещо се затруднявам.И другото което искам да питам-вчера ми правиха операция с пълна упойка,вадиха ми два мъдреца.Доктора ми предписа антибиотик,който трябва да пия още 4 дни опасно ли е защото нещо се притеснявам.Поздрави.
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2403 -: Ноември 03, 2006, 13:21:38 pm »
Денис би ли ми помогнала да си определя овулацията защо нещо се затруднявам. И другото което искам да питам-вчера ми правиха операция с пълна упойка,вадиха ми два мъдреца.Доктора ми предписа антибиотик,който трябва да пия още 4 дни опасно ли е защото нещо се притеснявам.Поздрави.
Според мен на 15 ден от МЦ /или 15/16 ден/.
Колкото до антибиотика - нищо немога да ти кажа - трябваше да попиташ стоматолога  :D /зависи от това какъв е, колко време ще го приемаш, в какви дози  и за колко време се излъчва от тялото/
В първите  7-8 дни след оплождането  поради това, че няма пряка   връзка между майката и оплодената   яйцеклетка се смята, че рискът от   лекарствени въздействия върху плода е почти нулев.
След това обаче,  някои лекарства, могат да предизвикат ранна зародишева смърт.
15-я до 25-я ден от оплождането   е критичен - за развитието на нервната система, а по-късно за сърцето и за крайниците /20-40  и 24-46 ден/.
На твое место не бих рискувала.
Но първо говори със стоматолога - зависи какъв е антибиотика и какъв риск крие употребата му в този случай.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2404 -: Ноември 03, 2006, 14:31:48 pm »
Денис бих те помолила да кажеш нещо и за моята графика. Въпреки че знам какво ще ми кажеш, пак искам да я погледнеш- струва ми се че доста рано - вчера вечерта изхвърлих като бях в тоалетната бяла, прозрачна слуз, бая разтеглива и лепкава, без изобщо да очаквам. Не съм правила тес за ову, защото не мога да си намеря еденична бройка... 
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2405 -: Ноември 03, 2006, 17:52:42 pm »
Денис бих те помолила да кажеш нещо и за моята графика. Въпреки че знам какво ще ми кажеш, пак искам да я погледнеш- струва ми се че доста рано - вчера вечерта изхвърлих като бях в тоалетната бяла, прозрачна слуз, бая разтеглива и лепкава, без изобщо да очаквам. Не съм правила тес за ову, защото не мога да си намеря еденична бройка... 
До тук графиката ти не показва да е имало О.
Белтъкоподобната цервикална слуз/ЦС/ освен че показва фертилните дни / и кога е О./, но е признак и на високи нива на естрогените при киста/ПКЯ/.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2406 -: Ноември 03, 2006, 18:16:46 pm »
Фанта, за съжаление слузта не е гаранция за ову. При мен в предишния цикъл имаше обилна фертилна слуз, истинска тапа, но имах задържан фоликул, т.е. ову нямах :(.


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2407 -: Ноември 04, 2006, 08:03:44 am »
Денис, знам, че всички те занимават, но може ли да погледнеш и моята графика. Отдавна не мога да забременея, но само в последните 3 месеца меря и миналият месец беше ановулаторен. Скоро научих, че овулацията не е в средата и понеже моят цикъл е по-дълъг явно до сега съм изпускала овулацията ( или поне се надявам, че това е причината).  Този ми се струва, че има овулация, но искам да знам, защото явно не съм добър интерпретатор на графиките. Двата дена в първата половина на цикъла , които имат по-висока температyра си легнах почти сутринта и мерих доста по-късно от нормалното. Също, ментруацията винаги ми е била по-дълго време ( около 7 дена), но в последно време е около 9 дена като в началото започва едвам-едвам и после тръгва нормално.
Боби

Забравих да кажа, че меря температурата в устата, а не анално. Нали не е проблем?
« Последна редакция: Ноември 04, 2006, 08:10:25 am от Bobbie »


  
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2408 -: Ноември 04, 2006, 08:26:54 am »
Денис, знам, че ......................................
Графиката ти не се отваря, трябва да разрешиш да се вижда и от други потребители  :D

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2409 -: Ноември 04, 2006, 08:29:24 am »
Денис, знам, че ......................................
Графиката ти не се отваря, трябва да разрешиш да се вижда и от други потребители  :D
Ох, извинявай. Разреших го, вече трябва да се отваря.
Боби


  
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2410 -: Ноември 04, 2006, 08:35:23 am »
Denis......znam 4e e banalno ve4e...no naistina imam nujda nqkoi da mi vidi grafikata.......nz kum koi da se oburna....i se pritesnqvam....ako imash vreme,molq te vij q!!!
Blagodarq ti!!!
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2411 -: Ноември 04, 2006, 09:09:03 am »
Bobbie
За да е сигурно, че е имало О. ,БT трябва да се задържи висока /и графиката да е почти хоризонтална линия/.
Според мен О . може да е била на 24 ден от МЦ. Мисля, че е имало О. /Бт трябва да се задържи около 36,4-36,5 /.
Мери анално - по-точно е  :D

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2412 -: Ноември 04, 2006, 09:13:32 am »
Denis......znam 4e e banalno ve4e...no naistina imam nujda nqkoi da mi vidi grafikata.......nz kum koi da se oburna....i se pritesnqvam....ako imash vreme,molq te vij q!!!
Blagodarq ti!!!
Графиката ти е хубава. :D
Според мен О може да е била на 18/19 ден от МЦ.
Спада на БТ на 21 ден от МЦ не е проблем.
Ако поддържаш темтература около и над 37.0 - това ще говори за добра функция на ЖТ.
Дано да е станало ;)

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2413 -: Ноември 04, 2006, 09:23:34 am »
Благодаря ти. Дано да е имало и дано този път да стане нещо.
За температурата - ще чакам края на цикъла и тогава ще сменя с анално мерене. Лошото е, че често ставам по различни времена и така като си навия часовника не се разсънвам толкова - меря  със затворени очи и като бипне поглеждам, записвам и пак заспивам,  докато ако меря анално със сигурност ще се разсъня :-).
Още веднъж благодаря за прочитането на графиката.
Боби


  
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2414 -: Ноември 04, 2006, 09:55:04 am »
Mnogo ti blagodarq Denis:)))
Ako e stanalo.....shte po4erpq...naistina mnogo me zaradva...naistina mnogo ti blagodarq!!!!
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2415 -: Ноември 05, 2006, 09:19:44 am »
Денис пак ще те помоля да ми видиш графиката.Възможно ли е антибиотика ,който пия да дава отражение на температурата.Мислех да го спра,но доктора е казал на мажъ ми,че трябва да го изпия всичкия за да се предпазя от инфекция.Поздрави.
*

    pepinka1

Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2416 -: Ноември 05, 2006, 13:52:18 pm »
Здравейте момичета! Може ли да ми кажете дали този месец според вас съм имала овулация и горе долу  кога е била?? Аз реших, че е на 1-ви , но след всяко мерене се обърквах още повече.  А имам и доста силна болка ниско долу тези дни. Дали е признак на ову? Миналия месец ходих на док и всичко беше ок - достатъчно нарастнали фоликули и настъпила овулация в последствие. Сега понякога ме свива много рязко, чак се присвивам, от болката ми се схваща и кракът, и при секс също ме боли! А това сигурно не е на добре... Моля ви за мнение! :help:
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2417 -: Ноември 05, 2006, 23:10:46 pm »
Дай линк към графиката си
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2418 -: Ноември 06, 2006, 07:22:11 am »
Денис пак ще те помоля да ми видиш графиката.Възможно ли е антибиотика ,който пия да дава отражение на температурата.Мислех да го спра,но доктора е казал на мажъ ми,че трябва да го изпия всичкия за да се предпазя от инфекция.Поздрави.
Отражение върху БТ може да даде само възпаление /т.е ако вдигнеш температура от нещо, може и от болен зъб  :D/
Според мен не си измерила БТ както трябва на 19 ден от МЦ, защото графиката ти е супер и няма логика този спад. Но ако е само един /спада/ - игнорираме го и всичко си е наред.
Ако днес БТ ти е около 37.0 - всичко е наред.
За всеки случай през деня си следи телесната температура и ако тя е под 37.0 - то тогава БТ си е актуална.
Ако имаш висока ТТ - БТ неможе да се използва.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2419 -: Ноември 06, 2006, 07:48:31 am »
Денис,нситина съжелявам че пак те притеснявам,но днес сутринта имах нещо като неменструално кървене ама незнам точно защото не ми се беше случвало,то не е точно кръв,ами гъста кемообразна смес с кафеникав цвят...а температурата ми е 37,10 това означава ли,според теб,че нищо не  е станало и че ще ми дойде??

Благодаря ти предварително!