0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1820 -: Юли 13, 2006, 18:18:55 pm »
Денис, благодаря ти за отговора. Днес температурата ми е по- ниска за съжаление. До сега не ми се е случвало такова движение на температурата. Дори си купих днес нов термометър. Как мислиш възможно ли е да оказва влияние това, че ходя на физиотерапия?

*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1821 -: Юли 13, 2006, 18:30:46 pm »
Така.Имам още един положителен тест за овулация, но е с две еднакви черти, вчерашният беше с тестова по-наситена.Възможно ли е днес да ми е била все пак овулацията? :?Прибавям и доста силни болки почти цял ден, чак сега поутихнаха, което ме кара да мисля,че вчера ми е бил пика, днес -овулацията, но LH още ми е висок?Интензитета на наситеността на чертата има ли значение всъщност?/ все пак положителен тест занам, че е този с две еднакви или тестова по-наситена черта/ Денис, пак намесвам болката тук-ще ме прощаваш, не се усещам , пък е и доста силна-няма как да не я забележа... :oops:
« Последна редакция: Юли 13, 2006, 19:08:40 pm от tite »
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1822 -: Юли 13, 2006, 20:47:27 pm »
 Здравейте момичета, това ми е последната публикация за този месец и от България... В събота летя за Париж :balk_179: и от там ще ви пиша... може ли само да ми погледнете графиката, че барем се пооспокоя малко  :bighug:
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1823 -: Юли 14, 2006, 08:27:19 am »
Така.Имам още един положителен тест за овулация, но е с две еднакви черти, вчерашният беше с тестова по-наситена.Възможно ли е днес да ми е била все пак овулацията? :?Прибавям и доста силни болки почти цял ден, чак сега поутихнаха, което ме кара да мисля,че вчера ми е бил пика, днес -овулацията, но LH още ми е висок?Интензитета на наситеността на чертата има ли значение всъщност?/ все пак положителен тест занам, че е този с две еднакви или тестова по-наситена черта/ Денис, пак намесвам болката тук-ще ме прощаваш, не се усещам , пък е и доста силна-няма как да не я забележа... :oops:
Зависи от теста - би трябвало да пише, кой се приема за (+) и кой за (-).
Ако водейки се от упътването приемаш и 2-та теста за (+) - пика е посредата.
« Последна редакция: Юли 14, 2006, 12:07:00 pm от denis »

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1824 -: Юли 14, 2006, 08:30:22 am »
Здравейте момичета, това ми е последната публикация за този месец и от България... В събота летя за Париж :balk_179: и от там ще ви пиша... може ли само да ми погледнете графиката, че барем се пооспокоя малко  :bighug:
До тук графиката ти е добре. Дано да е станало и точно в Париж да разбереш прекрасната новина. Приятно прекарване  :D

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1825 -: Юли 14, 2006, 10:04:00 am »
Fanta,  ами според мен температурите са ти с нормални стойности за края на цикъл, по-точно за ЛФ след овулацията.Не знам, не си мерила от преди овулацията, ако предположим, че си имала все пак-нормално висока температура си имаш.
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1826 -: Юли 14, 2006, 10:49:52 am »
Фанта, а защо си посочила три дати на овулация?  8O
Нямаш данни за дните преди и около овулацията, за да се каже кога е била. БТ е висока, което е нормална за този етап от цикъла. Дано да има добра новина.
Успех!
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1827 -: Юли 14, 2006, 12:14:08 pm »
Денис макар и пак да те тормозя може ли да ми погледнеш графиката ,защото нещо температурата не ми харесва нещо БТ от тази сутрин - много е висока, а я мерих както ти казах с живачен термометър вагинално 10 минути. Сигурно е заради ПМС... :P 8) :o
Извинявай миличка, не е умишлено, просто съм го пропуснала.
Графиката ти е добре, не мисля че трябва да се притесняваш.
Не се знае какава е средната БТ през първата фаза, може да е била по-висока и затова сега през втората фаза стойностите ти изглеждат високи. Нормално е.
Извинявай още веднъж :D

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    az_milena

Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1828 -: Юли 14, 2006, 12:25:44 pm »
от този месец ще правя опити за наследник...само, че ми кажете какав тест да си купя за О, за да я определя и да действаме
*

    az_milena

Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1829 -: Юли 14, 2006, 12:27:54 pm »
Забравих да кажа. Миналия месец ми дойде на 16.06.2006 а сега на 13.06.2006, да си взема тест и горе долу на 14 ден ли да пробвам?
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1830 -: Юли 14, 2006, 13:29:28 pm »
Здравей, Милена!

Аз ползвам "Клирплан". Малко е скъпичък, но е точен. В аптеките предлагат и др. видове, така че остава да си избереш.

По мои изчисления цикълът ти е 27 дни. (броят на дните от първия ден на менструацията до деня преди следващата менструация)
Във всеки тест за овулация има упътване от кога се почва тестването и как се използва.
Ако имаш нередовен цикъл – избираш най-краткия в последните 6 месеца. После гледаш таблицата в листовката, за да разбереш на кой ден от цикъла да започнеш тестването. При 27 дневен цикъл започваш от 10 ден (за 1 ви броиш първи ден на менструация), при 28 - 11 ден, при 29 - 12 ден и т.н Спираш тестването когато установиш пик на ЛХ. Най-добре е да се прави теста следобед и по едно и също време. За по-добра точност не трябва да си уринирала поне 4 часа преди тестването.
Това, което съм ти написала се отнася за Клирплан. Но и за др. тестове важи. Може само при тях да има разлика във деня на започване на теста. Зависи от чувствителността им.

Желая ти успех!

*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1831 -: Юли 14, 2006, 13:32:29 pm »
Забравих да кажа. Миналия месец ми дойде на 16.06.2006 а сега на 13.06.2006, да си взема тест и горе долу на 14 ден ли да пробвам?
Здравей, добре дошла при нас и успех в бебеправенето. :D
Има скъпи и нетолкова скъпи тестове. Всеки би ти свършил работа.
На кой ден да започнеш тестването ще разбереш от упътването, има табличка и спрямо продължителността на МЦ е посочен  първият ден за тест.
Добре е да се прави в късният следобяд - 16.00-18.00 часа, като 3 часа преди това не си пила вода и не си пишкала.
След като отчетеш (+) тест - овулацията настъпва от 12 до 36 час

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1832 -: Юли 14, 2006, 16:22:38 pm »
Благодаря ти Денис , дано не те тормозя, искам да те попитам дали трябва още от първият ден на следвашият си мензис да меря температурата си или може да почна с меренето още в първият чист ден Забелязала съм че тук има момичета който си мерят температурата или по друг начин казано започват да я мерят веднага селд като им спре кървенето
 :? :P :)
Не ме тормозиш ни най-малко  :D.
Ако не те притеснява неразположението , може да мериш и по време на М. Колкото повече стойности има, толкова по-добре се разчита графиката.
Ако искаш може и в първият чист ден, въпросът е да има достатъчно стойности  през първата фаза.
Ти ще си решиш, но да не е по-късно от първият чист ден - целта е да се определи възможно най-точно О.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1833 -: Юли 14, 2006, 18:11:22 pm »
Денис имам един такъв малко странен въпрос, ако си чела или пък знаеш нещо за това: след като поддържам почти еднаква температура след ову, то ако се получат накакви отклонения от тази стойност в посока нагоре (леко повишаване), това трябва ли да ме притеснява или е съвсем нормално?
Този път не питам за онези три стойности, които вече коментирахме, просто ако например тепърва се случи пак такова леко повишение
Не, това не трябва да те притеснява. Бих казала, че може само да те радва, но не и  преди да са минат 16 дена /висока БТ/.
 

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1834 -: Юли 15, 2006, 08:17:20 am »
Здравейте мили момичета, днес правих още един тест и беше с много плътни две черти. Вече имам доста симптоми за бременност много съм щастлива и нямам търпение да отида на лекар. Ще ходя във вторник, незнам как ще издържа, но няма как :P :balk_48:Целувки на всички и приятен ден  :bighug:
*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1835 -: Юли 15, 2006, 09:32:31 am »
Здравейте мили момичета, днес правих още един тест и беше с много плътни две черти. Вече имам доста симптоми за бременност много съм щастлива и нямам търпение да отида на лекар. Ще ходя във вторник, незнам как ще издържа, но няма как :P :balk_48:Целувки на всички и приятен ден  :bighug:
Страхотна новина за започването на деня. Дай Боже всеки му! Много се радвам за теб.
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1836 -: Юли 15, 2006, 12:02:10 pm »
Здравейте мили момичета, днес правих още един тест и беше с много плътни две черти. Вече имам доста симптоми за бременност много съм щастлива и нямам търпение да отида на лекар. Ще ходя във вторник, незнам как ще издържа, но няма как :P :balk_48:Целувки на всички и приятен ден  :bighug:
Много, много, много се радвам за теб. :D
Стискам палци всичко да бъде наред.
Графиката ти е супер / колко си добричка ...продължаваш да мериш, благодаря ти /
Желая ти успех и само хубави новини да получаваме от теб. :balk_21:

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1837 -: Юли 15, 2006, 13:36:01 pm »
Май и този месец нищо не се е получило, а така се надявах на нещо. С моя нередовен цикъл и това закъснение, с отрицателните тестове вече незнам на какво се дължи това. Решила съм, че причината е в излишните ми килца и ще се стягам да ги смъквам пък дано нещо се регулира.
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1838 -: Юли 15, 2006, 14:11:43 pm »
Май и този месец нищо не се е получило, а така се надявах на нещо. С моя нередовен цикъл и това закъснение, с отрицателните тестове вече незнам на какво се дължи това. Решила съм, че причината е в излишните ми килца и ще се стягам да ги смъквам пък дано нещо се регулира.
Според графиката ти няма овулация. Съжалявам
Правила ли си изследване на хормони /вкл. пролактин и тестостерон/, фоликулометрия и т.н за да се разбере какво е 'състоянието ' на яйчниците.
Какво казва лекарят ти за това?

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1839 -: Юли 15, 2006, 14:20:33 pm »
Да Денис правила съм хормонални на 3-ти ден и са в норма бях писала за тях. Тези хормони си ги изпросих, защото той каза, че няма да имам проблеми, но аз настоях. Оказа се прав. На въпроса ми защо и къде е причината той вдигна рамене и каза - първо възрастта /на 35 съм/ така ще си я караш цял живот - с нередовен цикъл предизвикващ се от оргаметрил и без ову  :(  Мен това не ме задоволява. Добър е, но и нямам възможност всеки месец да давам по 50 лв. Сега се чудя да ходя ли пак при него или да започвам да пия оргаметрил-а, то вече като бонбонки го имам всеки месец с него иначе няма цикъл.