0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1800 -: Юли 12, 2006, 17:53:22 pm »
Благодаря ти Сийс! :D

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1801 -: Юли 12, 2006, 20:14:18 pm »
Denis, имаш черпене от мен-теста ми е положителен, с по-ярка тестова черта от контролната.Странното е,че болките ми понамаляха, а уж тепърва предстои овулацията.Благодаря ти-сега от мен зависи да оползотворя момента...Присъединявам се към пожеланията и благодарностите на seasmilebg!
*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1802 -: Юли 12, 2006, 23:17:16 pm »
Денис, би ли погледнала и моята графика. Този месец късно започнах да меря, ама и температурата е такава и немога да определя дали е имало овулация. Притеснява ме този спад на 21 ден.

*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1803 -: Юли 13, 2006, 07:51:01 am »
Денис, би ли погледнала и моята графика. Този месец късно започнах да меря, ама и температурата е такава и немога да определя дали е имало овулация. Притеснява ме този спад на 21 ден.
Според мен е имало О /но не съм много сигурна,защото не си мерила в първата фаза/ и тя може да е била на 17 ден от МЦ.
Спадът на  21 ден от МЦ не е проблем.
БТ трябва да се задържи висока, даже ако се повиши още малко ще е супер / защото имаш една измерена висока стойност през първата фаза и спрямо нея - ако по-принцип е висока БТ през ФФ- трябва да е по-висока и през ЛФ/.
Нека да видим следващите дни какви стойности ще отчетеш.
До тук е добре не се притеснявай. За днес още не си нанесла стойност и дано да е все така висока. Успех

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1804 -: Юли 13, 2006, 07:59:43 am »
Denis, имаш черпене от мен-теста ми е положителен, с по-ярка тестова черта от контролната.Странното е,че болките ми понамаляха, а уж тепърва предстои овулацията.Благодаря ти-сега от мен зависи да оползотворя момента...Присъединявам се към пожеланията и благодарностите на seasmilebg!
И от тук нататък забравяш за болката като ориентир за О. Както и сама разбра - това е много подвеждащо.  :D Аз все това повтарям и май им писна на всички - но при теб помогна и много се радвам.

ПП И моят тест беше (+)   :D така, че в разлика от няколко часа, а защо не и в един и същи миг с теб ще имаме възможност да заченем. Дано да стане!
 

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1805 -: Юли 13, 2006, 08:07:33 am »

 моят тест беше (+)   
 

 Денис, дано този път се случи, желая ти го от цялото си сърце :balk_21:
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1806 -: Юли 13, 2006, 08:21:01 am »
моят тест беше (+)   

 Денис, дано този път се случи, желая ти го от цялото си сърце :balk_21:
Благодаря ти. :D
Дано и при теб да е станало - графиката ти е супер до тук.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1807 -: Юли 13, 2006, 09:30:05 am »
Denis, имаш черпене от мен-теста ми е положителен, с по-ярка тестова черта от контролната.Странното е,че болките ми понамаляха, а уж тепърва предстои овулацията.Благодаря ти-сега от мен зависи да оползотворя момента...Присъединявам се към пожеланията и благодарностите на seasmilebg!
И от тук нататък забравяш за болката като ориентир за О. Както и сама разбра - това е много подвеждащо.  :D Аз все това повтарям и май им писна на всички - но при теб помогна и много се радвам.

ПП И моят тест беше (+)   :D така, че в разлика от няколко часа, а защо не и в един и същи миг с теб ще имаме възможност да заченем. Дано да стане!
 

Дано!
Благодаря ти за уроците-научих много. :bighug:
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1808 -: Юли 13, 2006, 09:47:35 am »
Здравейте пак съм аз. Моля ви помогнете ми. Попълних календара за юни, но с тези температури съвсем се оплетох - не разбирам имало ли е овулация или не. Ако имате възможност погледнете ми графика и ми дайте съвет. Температурата меря с електронен термометър, ректално. Май графиката не е съвсем добра, но все пак меря редовно от два месеца и не съм много наясно  8O. Моля ви помогнете ми.
Страхотно е че намерих този форум.

*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1809 -: Юли 13, 2006, 09:58:57 am »
Ваня, нещо не разбирам-защо кръвотечението си нанесла в края на цикъла?да не си се объркала?Обикновено един цикъл започва с кървенето, а не свършва.Моля те, погледни и поправи ако трябва.Аз така не мога да се ориентирам, ама не съм и спец де...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1810 -: Юли 13, 2006, 10:21:24 am »
 :oops:Извинявайте още не съм много в нещата. Но имам желание.
И така М започна на 09.06 - по време на кръвотечението не съм си мерила БТ, така ми каза лекаря.
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1811 -: Юли 13, 2006, 11:06:38 am »
Така добре ли е. Моля ви кажете си мнението.
*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1812 -: Юли 13, 2006, 11:32:26 am »
Ваня-овулация на 15-16 ден?Но ме е страх да не те подведа. :?При малко по-висока температура щях да съм уверена в това, но така не съм сигурна.
« Последна редакция: Юли 13, 2006, 11:34:45 am от tite »
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1813 -: Юли 13, 2006, 11:42:39 am »
Благодаря, Tite. И аз не съм сигурна дали имам изобщо овулация - до сега БТ не ми е била над 37,0. Но няма да се отказвам - ще меря.  :kiss:
*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1814 -: Юли 13, 2006, 13:57:03 pm »
Здравей мила Денис,
Искренно ти благодаря, че винаги отговаряш на въпросите ни :D За съжаление ми дойде на 12-ти този месец. Има обаче нещо което ме озадачи, след като ми падна темпертурата от от 37.15 на 36.78 и аз зачаках да ми дойде, което естествено стана, но в деня когато ми дойде температурата ми се вдигна (вместо да падне още) и вече два дни е 36.90. На какво би могло да се дължи това? Извинявай за обърканите обяснения :?
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1815 -: Юли 13, 2006, 14:05:10 pm »
Така добре ли е. Моля ви кажете си мнението.
Не си ли мерила БТ след 09/07 ?

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1816 -: Юли 13, 2006, 14:16:58 pm »
Здравей мила Денис,
Искренно ти благодаря, че винаги отговаряш на въпросите ни :D За съжаление ми дойде на 12-ти този месец. Има обаче нещо което ме озадачи, след като ми падна темпертурата от от 37.15 на 36.78 и аз зачаках да ми дойде, което естествено стана, но в деня когато ми дойде температурата ми се вдигна (вместо да падне още) и вече два дни е 36.90. На какво би могло да се дължи това? Извинявай за обърканите обяснения :?

Нормално е, не се притеснявай. :D
На какво може да се дължи ?  - много са причините: хормони, физиол.състояние, влияние на средата и т.н.
Ако си ходила на плаж или солариум, ако си понастинала леко и т.н.
По принцип БТ си варира в някакви граници, но като цяло в твоя случай се забелязва спад /макар и с малки изключение, като деня  в който е имало  леко повишение/.
Когато разглеждаш графиката, не се взирай във всяка стойност , а я наблюдавай като цяло. :D

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1817 -: Юли 13, 2006, 15:05:20 pm »
Благодаря ти за бързия отговор, то аз отдавна се подозирам в прекалено търсене и вглеждане и по този начин постоянно си намирам нещо, осъзнавам го, но е по-добре, когато ти напомнят отстрани да го даваш по-полека :D... детска му работа.
Приятен ден на всички :balk_64:
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1818 -: Юли 13, 2006, 17:13:04 pm »
Денис, тези стойности са ми за юни - от 9-ти до 14 юни ми беше М. Започнах да меря от 15-ти юни отново до 10 юли, когато ми започна новия цикъл. На 10 юли - 36,7; 11 - 36,6; 12 - 36,5; 13 - 36,5.
Благодаря за отговора. Ако имаш възможност погледни графиката за предния месец и ми кажи смяташ ли че съм имамала овулация - да тръгна от някъде. Благодаря ти, мила.
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1819 -: Юли 13, 2006, 17:33:01 pm »
Денис, тези стойности са ми за юни - от 9-ти до 14 юни ми беше М. Започнах да меря от 15-ти юни отново до 10 юли, когато ми започна новия цикъл. На 10 юли - 36,7; 11 - 36,6; 12 - 36,5; 13 - 36,5.
Благодаря за отговора. Ако имаш възможност погледни графиката за предния месец и ми кажи смяташ ли че съм имамала овулация - да тръгна от някъде. Благодаря ти, мила.
Спопред мен О е на 18/19 ден от МЦ.
Защото имаш стъпаловидно покачване на БТ от 15 до 23 ден на МЦ.
Но това са само предположения.
Този МЦ използвай тестове за О.за да е по-сигурно.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум