0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1780 -: Юли 11, 2006, 19:57:59 pm »
моя въпрос е след овулацията положението на матката  продължавали да  е високо и шийката на матката затваряли се ?
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1781 -: Юли 11, 2006, 21:44:05 pm »
моя въпрос е след овулацията положението на матката  продължавали да  е високо и шийката на матката затваряли се ?
След О. шийката се затваря /т.е вече не се наблюдава т.н зеничен феномен/
и се спуска надоло, в положение както преди О.

ПП Не положението на матката ,а положението на шийката на матката  :D

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1782 -: Юли 12, 2006, 08:30:03 am »
Здравейте момичета, много съм развълнувана закъснява ми вече 4 дни, вчера правих тест имаше втора по бледа черта от контролната. Още не смея да се зарадвам много, защото още не съм ходила на лекар. можете ли да ми кажете кога е най добре да се отиде на първи преглед. :00001754:
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1783 -: Юли 12, 2006, 08:49:15 am »
Здравейте момичета, много съм развълнувана закъснява ми вече 4 дни, вчера правих тест имаше втора по бледа черта от контролната. Още не смея да се зарадвам много, защото още не съм ходила на лекар. можете ли да ми кажете кога е най добре да се отиде на първи преглед. :00001754:
Много се радвам за тем миличка, много! :D
На лекар може да отидеш след 7-10 дни.
След 2 дена повтори пак теста.16 дена ти е висока БТ, станат ли 20 вече е почти сигурно че е станало.
Графиката ти е супер.Продължавай да мериш , моля те.
Целувки от мен и нека всичко да е наред. :bighug: :balk_21:

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1784 -: Юли 12, 2006, 09:11:48 am »
Много ти благодаря Денис за бързия отговор, ще повторя теста и ще пиша пак. Мислех, че трябва да се изчака поне 10 дена закъснение за да се види по добре.Прегръщам ви всички и ви пожелавам скоро да се радвате и вие на такава хубава новина.
*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1785 -: Юли 12, 2006, 09:34:00 am »
Възможно ли е при отрицателен тест  за овулация все пак тя да е минала?Денис-нееееелп!От много дебнене май пропуснах :(.Дали пък нямам шанс да е днес овулацията.Така-малко информация да ти дам, тъй като не съм мерила от началото, както е редно.Тестовете до тук са ми отрицателни, като от вчера вечерта ми започнаха "симптомите" за овулация-болка и обилна ЦС.До вчера температурата ми беше ниска.Тази сутрин малко се е покачила.Вчерашният тест, преди симптомите ми беше на първа интерпретация отрицателен-две черти си имаше, но тестовата беше една идея по-бледа.Дали пък днес не е пика?Силно се надявам, но ако съм пропуснала шанса си-ще го приема мъжки :lol:Само да добавя, че в месеца, в който видях положителен тест за бременност смятам, че беше станало точно в деня на такова леко покачване, после покаването на темп. продължи.Миналият месец, когато гоних овулацията само с тестове-овулацията ми беше на 2 ден след доста симптоми/болки и ЦС/-тогава хванах пика и ясно си личеше-единят ден-две еднакви черти на ову-теста, на следващият ден-тестовата беше по наситена от контролната и след няколко часа усетих пукането на фоликулчето...
Брей,че дълго стана, дано не отегча някой :?
« Последна редакция: Юли 12, 2006, 10:08:30 am от tite »
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1786 -: Юли 12, 2006, 10:23:49 am »
Възможно ли е при отрицателен тест  за овулация все пак тя да е минала?Денис-нееееелп!От много дебнене май пропуснах ........
Не си я пропуснала, спокойно  :D
Бт е още ниска, което означава че О не е минала.
Може би днес теста ще е (+).
Извинявай, ако съм ти го задавала този въпрос ,но къде мериш БТ? Немога да запомня всички :BangHead:
И според мен О. е при малко по-висока БТ /хубаво е, че обръщаш внимание на това  :D /
Вие обаче си действайте...деня на самата О и 2-та дена преди това са най-добрите за зачеване.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1787 -: Юли 12, 2006, 10:29:56 am »
Галушка, , и аз много се зарадвах, като ти прочетох постинга!  :D Стискам всичките си палци всичко да е наред!
*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1788 -: Юли 12, 2006, 10:44:50 am »
Възможно ли е при отрицателен тест  за овулация все пак тя да е минала?Денис-нееееелп!От много дебнене май пропуснах ........
Не си я пропуснала, спокойно  :D
Бт е още ниска, което означава че О не е минала.
Може би днес теста ще е (+).
Извинявай, ако съм ти го задавала този въпрос ,но къде мериш БТ? Немога да запомня всички :BangHead:
И според мен О. е при малко по-висока БТ /хубаво е, че обръщаш внимание на това  :D /
Вие обаче си действайте...деня на самата О и 2-та дена преди това са най-добрите за зачеване.

Меря вагинално този месец за експеримент, а не биваше :?
Знам, за двата дена преди, аз даже много бих се радвала ако тях оползотворяваме, а не в деня на самата овулация, но понякога няма как за съжаление.Надеждата ми беше за довечера евентуално ако не е късно...Благодаря ти за реакцията-определено имам и много обилна ЦС и съм си направо мокра-за мен това е много голям показател, а сега засичам и с тест и с температура. друго-ако днес ми е положителен ову-теста-до утре ще ми е овулацията, по всички правила, а аз си мисля, че овулацията ще е най-късно днес...т.е-вчера трябваше да имам положителен ову-тест, нали така?
« Последна редакция: Юли 12, 2006, 11:51:40 am от tite »
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1789 -: Юли 12, 2006, 11:03:38 am »
Здравейте момичета, за първи път пиша. И аз меря ли меря температури, ходя по доктори и т.н., но уви. Мятам се от една крайност на друга и вече едва се вмествам в кожата си. Добре че е работата ми. И аз ще кача графиката си, но първо имам един въпрос. Ако някой може да ми помогне - след направени изследвания на няколко хормона единия се оказа доста висок - пролактин. От един месец пия Парлодел - в началото всичко беше добре освен запушения нос, но от малко повече от 1 седмица започнаха гадения, виене на свят, болки ниско долу, безсъние и т.н. Някой може ли да ми пише дали е ползвал лекарството и какви странични ефекти е наблюдавал.
Благодаря ви много. :kiss:
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1790 -: Юли 12, 2006, 15:40:33 pm »
Меря вагинално този месец за експеримент, а не биваше :?
Знам, за двата дена преди, аз даже много бих се радвала ако тях оползотворяваме, а не в деня на самата овулация, но понякога няма как за съжаление.Надеждата ми беше за довечера евентуално ако не е късно...Благодаря ти за реакцията-определено имам и много обилна ЦС и съм си направо мокра-за мен това е много голям показател, а сега засичам и с тест и с температура. друго-ако днес ми е положителен ову-теста-до утре ще ми е овулацията, по всички правила, а аз си мисля, че овулацията ще е най-късно днес...т.е-вчера трябваше да имам положителен ову-тест, нали така?
Днес направи ли тест?
Сега ти погледнах и другите графики. Ти имаш доста високи стойности през ЛФ и според мен О. не е минала- може да е днес, може да е и утре??
Вчера теста ти е бил (-), днес трябва да е (+)?!
Фертилната ЦС е добър признак, че О още не е минала.
Ако днес ти е О., тя /ЦС/ ще стане гъста, бяла на следващият ден и по-това ще разбереш, че О е минала./Това ,разбира се, ако всичко е наред с хормоните, но при теб няма проблем, така че може и по-това да се ориентираш/

ПП Ако днес ти е О., вчера теста трябваше да е (+)
ППП.Днес очаквам и моят тест да е (+) :D

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1791 -: Юли 12, 2006, 15:47:16 pm »
Здравейте момичета, за първи път пиша. И аз меря ли меря температури, ходя по доктори и т.н., но уви. Мятам се от една крайност на друга и вече едва се вмествам в кожата си. Добре че е работата ми. И аз ще кача графиката си, но първо имам един въпрос. Ако някой може да ми помогне - след направени изследвания на няколко хормона единия се оказа доста висок - пролактин. От един месец пия Парлодел - в началото всичко беше добре освен запушения нос, но от малко повече от 1 седмица започнаха гадения, виене на свят, болки ниско долу, безсъние и т.н. Някой може ли да ми пише дали е ползвал лекарството и какви странични ефекти е наблюдавал.
Благодаря ви много. :kiss:
Здравей и добре дошла Ваня  :D,
Пожелавам ти много скоро да се похвалиш с най-прекрасната новина.
По така описаните симптоми, немога да ти кажа каква е причината за неразположението ти / а не е и редно, не съм лекар/.Най добре е консултация с лекар.
Има доста теми във връзка с високите нива на пролактина - просто потърси и попрочети във форума.Момичетата със сходен проблем веднага ще откликнат на въпросите ти и ще има с кого да поговориш за това.
Желая ти успех

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1792 -: Юли 12, 2006, 15:51:04 pm »
Днес още не съм правила тест.Да-това ме обърква-ако ми е днес овулацията-вчера трябваше да ми е положителен теста.А вчера след теста всъщност ми започнаха симптомите, днес съм с болка и обилна ЦС до момента.Мисълта ми е, че ако вчера все пак е започнал пика вечерта/ защото през ноща се събудих с болки/ днес яйцето е твърде вероятно да се е излюпило :oзащото и качването на температурата ме навежда на тази мисъл.В месеца, в който видях положителен тест за бременност овулацията ми беше в деня с покачването и впоследствие се качи още температурата.Т. е-ако се случват така нещата, като подозирам-довечера е малко късно за реакция :?Утре съм почти на 100% сигурна,че температурата ще е още по-висока и ЦС ще се промени...
Извинявай за многословността, ама ти така добре ме анализираш, че не мога да се лиша от това.Благодаря ти!Успех и на теб! :)
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1793 -: Юли 12, 2006, 15:58:32 pm »
Днес още не съм правила тест.Да-това ме обърква-ако ми е днес овулацията-вчера трябваше да ми е положителен теста.А вчера след теста всъщност ми започнаха симптомите, днес съм с болка и обилна ЦС до момента.Мисълта ми е, че ако вчера все пак е започнал пика вечерта/ защото през ноща се събудих с болки/ днес яйцето е твърде вероятно да се е излюпило :oзащото и качването на температурата ме навежда на тази мисъл.В месеца, в който видях положителен тест за бременност овулацията ми беше в деня с покачването и впоследствие се качи още температурата.Т. е-ако се случват така нещата, като подозирам-довечера е малко късно за реакция :?Утре съм почти на 100% сигурна,че температурата ще е още по-висока и ЦС ще се промени...
Извинявай за многословността, ама ти така добре ме анализираш, че не мога да се лиша от това.Благодаря ти!Успех и на теб! :)
Не е късно бе човек, успокой се.
След като теста е положителен има още време докато се пукне фоликула.Няма да изтървеш момента.
Спед пика на ЛХ махаш 12 часа и след това е О./от 12 до 36, понякога дори и до 48 час след (+) тест/

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1794 -: Юли 12, 2006, 16:13:11 pm »
Дано се случи така.Ако си забелязала миналия месец-нямам температура за съжаление, но овулацията ми беше по следният начин според тестовете и усещанията ми-1 ден с положителен тест и признаци, като чертите бяха с еднаква наситеност..Втори ден с положителен тест при който тестовата линия беше по-наситена от контролната и признаци .Няколко часа след вторият тест усетих пукването и болката намаля , а на сутринта ЦС беше вече различна.
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1795 -: Юли 12, 2006, 16:18:00 pm »
Дано се случи така.Ако си забелязала миналия месец-нямам температура за съжаление, но овулацията ми беше по следният начин според тестовете и усещанията ми-1 ден с положителен тест и признаци, като чертите бяха с еднаква наситеност..Втори ден с положителен тест при който тестовата линия беше по-наситена от контролната и признаци .Няколко часа след вторият тест усетих пукването и болката намаля , а на сутринта ЦС беше вече различна.
Стискам палци...днес да е (+) и да се успокоиш  :D

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1796 -: Юли 12, 2006, 16:22:37 pm »
Цитат на: denis ППП.Днес очаквам и моят тест да е (+) :D
[quote

Denis, понеже ти все ни окуеажаваш и даваш съвети, някак си ми се иска и аз да ти кажа нещо хубаво - не се сещам нищо в случая друго, освен че много ти пожелавам тестът да е + и всичко да е ок:)
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1797 -: Юли 12, 2006, 16:27:39 pm »
Цитат на: denis ППП.Днес очаквам и моят тест да е (+) :D
[quote

Denis, понеже ти все ни окуеажаваш и даваш съвети, някак си ми се иска и аз да ти кажа нещо хубаво - не се сещам нищо в случая друго, освен че много ти пожелавам тестът да е + и всичко да е ок:)
Благодаря ти миличка Сийс...но нали разбра, че става въпрос за тест за Овулация..  :balk_600:

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1798 -: Юли 12, 2006, 16:29:33 pm »
Ще докладвам :DМалко ми вдъхна надежда...
Дано имаш късмет и ти... :D
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1799 -: Юли 12, 2006, 17:25:16 pm »
Цитат
Благодаря ти миличка Сийс...но нали разбра, че става въпрос за тест за Овулация..  :balk_600:
Цитат

Да, разбрах:), но въпреки това ми се искаше да ти кажа нещо окуражаващо и подкрепящо - все пак, ти си ни непрекъснато в проблемите и все ни даваш толкова ценни съвети...а като се замисля, на теб кой ти дава подкрепа. Май ние всички в тази тема, като те питаме така непрекъснато, само "вземаме", без да "даваме", ако мога така да се изразя. А не ми се иска да е така, аз съм ти толкова благодарна за всичко, което си ми писала!