0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
На кого всъщност е помогнала държавата, като такава, като институция???
Пожелавам успех на всички ни!!!

Добре де, а досега отпуснатите и усвоени средства, помощ от кого за кого са? Не са ли от държавата за нас?
И всички, които досега са направили процедури благодарение на фонда какво, не се броят защото не сме ние ли? Те не са ли едни от нас? не сме ли едно общо? Или общо сме само когато е хубаво и когато има. Като няма и е трудно все ни е най-зле.

и аз ви пожелавам успех момичета.
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
На кого всъщност е помогнала държавата, като такава, като институция???
Пожелавам успех на всички ни!!!

Добре де, а досега отпуснатите и усвоени средства, помощ от кого за кого са? Не са ли от държавата за нас?
И всички, които досега са направили процедури благодарение на фонда какво, не се броят защото не сме ние ли? Те не са ли едни от нас? не сме ли едно общо? Или общо сме само когато е хубаво и когато има. Като няма и е трудно все ни е най-зле.

и аз ви пожелавам успех момичета.
:good_post:
Какво ли не прочетох тук, но това вече минава всякакви граници. След като държавата не е направила нищо за никого, ми изтегли си документите от Фонда и не чакай за пари, ами запрятай ръкави и почвай да ги събираш или тегли заем. Тя държавата не дава, няма какво да чакаш....
Колкото и да ви разбирам и да влизам в положение, някои неща, които чета тук просто ме вбесяват, честно. Мислете малко, преди да пишете гръмки фрази и да плюете по институцията, която ви плаща процедурите. Има семейства, които нямат никакъв шанс да получат пари от Фонда. Вие, обаче - имате, така че бъдете благодарни и на това.

Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Lisko Браво. Наистина е така, понякога прекаляваме нестига че ни дават пари и пак роптаем ами ако нямаше ФОНД. Всичко ще си доиде на мястото .
*
съгласна съм че понякога сме доста груби,но парите които фонда ни ДАВА  са наши да не би др.Лалев или някои друг да си отделя от заплатата та да ни ДАДЕ пари.
това са пари от бюджета на държавата интересно откаде идват парите в бюджета сигурно падат от марс.
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Сигурно се шегуваш? Вие да не си въобразявате, че държавния бюджет се формира само от данъците и осигуровките на средния гражданин? Моля ви се, стига вече с тия наши пари. Дайте ся като плащаме 10% ДОД и някакви мижави здравни осигуровки, да ни се полага всичко безплатно. Все гледате на Запад, ама имате ли идея там, на Запад какви зверски данъци и осигуровки плащат? Не говоря само като абсолютна стойност, а и като процент от заплатите им. Верно, за нашия стандарт дори и мижавите ни вноски са ни високи, защото заплатите са ниски. Но цените на медицинските услуги не са съобразени с доходите ни, за жалост. Те си струват еди-колко и никой не го интересува еди-кой-си каква заплата взимал. Та в този смисъл, тоя лаф "това са нашите пари" не е много верен. Да не говорим пък, че от Фонда могат да се възползват и граждани, които НЕ СА здрвноосигурени, което обикновено значи, че и данъци не плащат, поне към момента. Да сметнем само една проста сметчица - 3 процедури са 15 000 лв. Колко време трябва да внася семейството ви във Фонд ОЗМ, за да ги събере. Ще кажете, ма ние внасяме цял живот. Мдааа, ама после ще искаме и високо майчинство, което също се изплаща от тоя фонд ОЗМ, ами ако се разболеем, не дай боже - болничните и те от там. Ами ако не дай боже па се наложи някоя операция или скъпо лечение - пак от тоя Фонд ОЗМ. Я сега пак да сметнем? Данъците хич и не ги слагайте в сметката, щото те са друго перо. Фонд АР е към МЗ. МЗ си има бюджет, от който се отпускат тия средства. Да, бюджета на МЗ се формира от държавния бюджет, който пък се формира и от данъците. Ама като се разпределят по всички пера, остават някакви си части.
Та какво искам да кажа - парите не растат по дърветата. Трябва да сме благодарни, че в условия на световна финансова криза и фалити на цели държави, при закриване на цели болници у нас и криза в здравеопазването, все пак се отпускат пари и за нас. Не че не сме важни, напротив, но в условия на криза, всички знаем, че остават само най-най-важните плащания.
Извинете за дългия пост. В някои икономически формулировки по-горе може и да имам грешка, за което се извинявам. Стефи е финансист, сигурна съм, че ще ме поправи, ако съм сбъркала някъде.
Хубава вечер!
« Последна редакция: Януари 23, 2011, 23:40:26 pm от sixsens »
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
всички са много изнервени, че няма известия, на моменти и аз, но се надявам в близките 1-2 седмици да има развитие.
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
съгласна съм че понякога сме доста груби,но парите които фонда ни ДАВА  са наши да не би др.Лалев или някои друг да си отделя от заплатата та да ни ДАДЕ пари.
това са пари от бюджета на държавата интересно откаде идват парите в бюджета сигурно падат от марс.
Бари, моля, кажи ми тогава, на Марс ли да отидат да правят процедури тези , които си плащат данъците ама немогат да се възползват от фонда по ред причини. Техните пари може би са там и да ги изпратим да си ги търсят ако искате???
А, да не забравим и онези, които си плащат данъците, но слава богу никога няма да разберат що е то инвитро. Че ако вземат и те да си искат парите само за тях си...

И да, НЯКОЙ ДРУГ си отдели "заплаТИТЕ" от фонда и те бяха дадени под формата на дарение на няколко семейства.
др.= другар
д-р = доктор

От вкъщи, на топло и пред компютъра всички сме юнаци.
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
всички са много изнервени, че няма известия, на моменти и аз, но се надявам в близките 1-2 седмици да има развитие.
Да Аничка, и аз се надявам скоро да получите дълго чаканите добри новини.
Дано.
Мисля, че всички тези разговори възникват, защото много хора са изнервени(и аз също) и просто изливат някъде тревогата си. Неизвестността ни тревожи. Просто чакаме. Дано скоро всичко започне. И все си мисля, че би било добре официално да се каже от кога  започват и по колко средно заповеди ще се дават. Мисля, че всички ще се успокоят. Дано започне по-добре седмицата.
*
Аз отдавна съм се примирила с чакането имам търпение и проявявам разбиране за забавянето.Каквото и да кажа тук веднага някои ще ме нападне това е ясно.Не съм казвала някои да ходи на Марс да прави процедури,всеки нуждаещ се трябва да има право да прави процедури в случая ин витро или които от каквото има нужда дано тези нуждаещи се хора бъдат все по малко. Да радвам се че най накрая се сети държавата и за тези като нас дано скоро се отпускат повече средства и за болните от куп коварни болести хора.
lisko не можеш да знаеш дали стоя в къщи на топло и с какво се занимавам,не искам пари само за мен как го реши това не мога да разбера чети по внимателно и не ми пеписвай неща които не съм казала.
sixens след като бюджета не се формира от осигуровки и данъци БЛАГОДАРЯ МНОГО НА ТОЗИ ДЕТО ДАДЕ ПАРИ ЗА ИНВИТРО.и с тези сметки 3 процедури по 5000лв. айде моля те то ако е така всеки ще си събира пари за каквото му трябват и няма да има изобщо данъци и осигуровки.Колко години по твоята логика внасям осигуровки и не съм ползвала една стотинка от касата до сега,дори една обикновена пломба не съм си сложила дето ми се полага.Ми разбира се тези мои вноски са отишли за хора които се нуждаят.Айде спрете да се заяждате,дано скоро започнат с раздаването на заповеди и да се успокоят нещата.Желая успех на всички
*
... Все гледате на Запад, ама имате ли идея там, на Запад какви зверски данъци и осигуровки плащат? ...

В тази връзка искам да ви дам малко информация за размисъл:
В Англия инвитро процедурите се финансират според района, в който живееш. По щастливо стечение на обстоятелствата, живея в една от най-богатите общини в Лондон - финансират се само 2 опита и то на жени ДО 36 години.
Колкото до данъците - започват от около 30% от работната ти заплата.




"What other people think of you is none of your business" - Paulo Coelho
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Бари, май ти си тази, която не чете внимателно и слага в устата на хората думи, които не са казали или просто ги изопачаваш. Никъде не съм казала, че бюджета не се формира от данъци и осигуровки, а че те не са единственото перо. Това, че не си ползвала пари от здравната каса досега, не значи, че няма да ползваш.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Момичета,
УСПОКОЙТЕ СЕ ... тази тема е толкова многолика...
Имаме толкова благородна кауза, с токова болка и нерви - не си причинявайте и това!

Нека 2011 е нашата година!
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Аз отдавна съм се примирила с чакането имам търпение и проявявам разбиране за забавянето.Каквото и да кажа тук веднага някои ще ме нападне това е ясно.Не съм казвала някои да ходи на Марс да прави процедури,всеки нуждаещ се трябва да има право да прави процедури в случая ин витро или които от каквото има нужда дано тези нуждаещи се хора бъдат все по малко. Да радвам се че най накрая се сети държавата и за тези като нас дано скоро се отпускат повече средства и за болните от куп коварни болести хора.
lisko не можеш да знаеш дали стоя в къщи на топло и с какво се занимавам,не искам пари само за мен как го реши това не мога да разбера чети по внимателно и не ми пеписвай неща които не съм казала.
sixens след като бюджета не се формира от осигуровки и данъци БЛАГОДАРЯ МНОГО НА ТОЗИ ДЕТО ДАДЕ ПАРИ ЗА ИНВИТРО.и с тези сметки 3 процедури по 5000лв. айде моля те то ако е така всеки ще си събира пари за каквото му трябват и няма да има изобщо данъци и осигуровки.Колко години по твоята логика внасям осигуровки и не съм ползвала една стотинка от касата до сега,дори една обикновена пломба не съм си сложила дето ми се полага.Ми разбира се тези мои вноски са отишли за хора които се нуждаят.Айде спрете да се заяждате,дано скоро започнат с раздаването на заповеди и да се успокоят нещата.Желая успех на всички

Оттук насетне, смятам да правя точно това. Току виж някой разбере за какво апелираме.
Вече има обаждания! Днес са се обадили на 7110 номер!  :balk_47:
*
 :balk_46:Най -накрая!Дано до довечера се похвалят още много,много момичета!
Няма начин да няма начин!
Вадете пожарогасителите и потулете пожара в темата! :DНека тази година сбъдне мечтите на всички изнервени , и не толкова,но търпеливи и борещи се за една  кауза-Каузата да имат дете!
*

    Dragica

  • ***
  • 499
  • Няма невъзможни неща
Е,тази новина е добра;-)
Хайде да се отприщи сега и да завалят едни обаждания масово;-))))
Успех на всички
преди малко ми се обадиха от фондалаз съм 7128 номер подаден на 23 април 2010г
Одобрените момичета от фонда пишат в тази тема,

http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=43999.0;all
а тази си има друго предназначение :wink:
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!