0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

 :balk_47:И аз се зарадвах на обаждането от фонда днес,но съм едновременно и озадачена,защото съм в процедура(все още на Декапептил).Смятахме да се самофинансираме,а заповедта да ползваме евентуално за следващия път(да,всеки път си казваме дано няма следващ път,но реалността е друга).Не знам сега при това положение дали не можем да ползваме заповедта от фонда или е вече късно? :ask:
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Късно е. За начало на процедурата в твоя случай /дълъг протокол/ се смята първата доза от блокажа.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
anichka, как така изведнъж?

Самоинициатива :) И не съжалявам за решението си. Намалих въглехидратите, спортувам от 2 месеца и ще продължа, другата седмица и на ендокринолог ще отида :)
*
След един отказ от Фонда и много сълзи, сякаш има светлина в тунела и дядо Боже май е решил да ни даде шанс, та да се запиша да следя.
Бубе каква е причината за отказа?
Няма начин да няма начин!
anichka, а имаше ли оплаквания някакви, за да се сетиш за такова нещо?
не, просто чета кой какво е правил и реших и аз, правила съм доста изследвания, едно още - нямаше голямо значение. Четох по темата и след 2 дни реших да го направя. Мъжът ми беше малко против, ама знае, че като си наумя нещо ... Даде ми пари и го направих.
Бубе каква е причината за отказа?

Не се безпокойте. Кандидатствахме с мъжки фактор, а се оказа, че освен всичко друго, трябвало да представим биопсия на тестиси, която в момента нямаше как да направим-болезнена и не евтина процедура. Знам, че всички тук са готови да дадат мило и драго за да направят нужното и нещата да вървят, но ние вече имаме едно дете (пак резултат на АРТ процедури), та това ни беше приоритет в онзи момент. Сега, не знам за какъв знак на Съдбата да го приема, имаме шанса да преразгледат молбата ни. Каквото и да стане, поне ще съм благодарна, че съм имала шанса да опитам, а не някой да ми сложи чатала на врата и да ми каже "Не може".
Не мисля, че е приета практика от Фонда да отказват финансиране.
Вижте една хубава новина:
http://dnes.dir.bg/news/invitro-7890141?nt=4

Не прочетох нищо ново. За мен би било новина, ако бюджета е 20милн., но сме доволни и на сегашния.
*

    Eille

  • *
  • 916
  • Понякога мечтите се сбъдват двойно!
А ако прочетете коментарите под статията, ще ви стане лошо - варират от "не се бъркайте в работата на Бог", до "Нека стане публична статистиката какъв процент от родените ин-витро деца са живи, здрави и без умствени и физически проблеми. Без тази информация и строг контрол е престъпление да се изхвърлят толкова много пари".


А ако прочетете коментарите под статията, ще ви стане лошо - варират от "не се бъркайте в работата на Бог", до "Нека стане публична статистиката какъв процент от родените ин-витро деца са живи, здрави и без умствени и физически проблеми. Без тази информация и строг контрол е престъпление да се изхвърлят толкова много пари".

Прочетох 2/3 от постовете в днес.бг... единственото, което мога да кажа е "проти им Господи, те не знаят какво говорят".
Много е тъжно да има токова тесногръди и ... злобни хора ... тъжно е за нас като нация.....
На мене ми потекоха сълзите докато четях коментарите.Честно!Веднага си помислих дали няма и сред моите близки и познати зад гърба ми да коментират по тоя начин.В момента в мозъка ми като камбанен звън кънти  само една дума "яловица".Ужас!В такива моменти направо ми идва да се самоубия.
*
Коментарите са потресаващи  :( нека простим невежеството им,  и дано не изпитат никога това което чувстваме ние! :(
На мене ми потекоха сълзите докато четях коментарите.Честно!Веднага си помислих дали няма и сред моите близки и познати зад гърба ми да коментират по тоя начин.В момента в мозъка ми като камбанен звън кънти  само една дума "яловица".Ужас!В такива моменти направо ми идва да се самоубия.
Миличка, не си ялова, да им се невиди и на глупостите. Това е определение от средновековието, което един Бог знае защо са го лепнали на жените. Не съм чувала за ялов мъж. Ох, много се ядосах! Те са невежи и нямат някакви сложни мисли и тревоги. Само да не си отварят устата и да не се правят, че разбират от всичко.
Момичета, я не се ядосвайте. Да се радваме на добрите за нас новини. Който каквото си иска да пише. Нашата битка е успешна. За тези последни години се постигнаха много неща. Важното е да вървим напред.
Направо съм изумена от мненията , или по-скоро от голяма част от тях ... Ако това е нашето общество , то не ми се мисли къде отиваме като нация и държава !
Мислех, че имаме голям успех чрез популяризирането на АРТ процедурите, но уви трябва да се борим още дълго. Аз също се замислих дали и зад моя гръб не шушукат, но честно казано и да го правят не ми пука особено. Пожелавам не тези хора да не се сблъскат и с половината от проблемите тук.
Тази вечер гледах Стефи по БТВ новините, браво момичета страхотен успех с Наредба 28 и с това, че ФАР мисли да финансира и ЗЕТ.
Гордея се, че съм част от Зачатие. :youwoman:
« Последна редакция: Януари 30, 2011, 21:53:51 pm от КЪДИ »
*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Затова не чета коментарите под статиите. Прости хора, които цъкат при прогнозите, че 2050 ще има повече цигани в БГ и естествено винят "кариеристките", които раждат късно или изобщо не раждат, но същевременно парите за инвитро са хвърлени на вятъра и задължително трябва да се прави сметка на всяка една женица колко данъкоплатски стотинки е похарчила за "капризите си" по инвитро процедурите...

 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!
*
Има много лоши хора, на работа някой колежки зад гърба ми ме наричат Румяна Инвитрото  ама на мен изобщо не ми дреме каквото искат да казват.Кервана си върви кучетата лаят.
Лоши хора винаги е имало и винаги ще има. По-лошото е, че процента на тези хора продължава да бъде толкова голям. Толкова много неща ми идва да кажа, че предпочитам да замълча.
Момичета,
Не се разтройвайте от мненията на хора, които ......
Важното е, че имаме прогрес и успяваме. Това, което постигна Зачатие е небивал успех за държава като нашата и то в толкова трудни икономически времена.
Може би най-лошото на тези постове е, че пак ще продължим да крием проблема си и няма да можем да говорим свободно за него, просто защото нашето общество не е дорасло.