0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #620 -: Ноември 21, 2010, 23:06:14 pm »
КЪДИ, съжалявам. И аз съм в отбор Надежда. Ще чакаме и ще продължаваме докрай.
Evita, на мен ми правиха 2 промивки след хистероскопията. Не зная дали добре ще обясня какво ми каза Док, но ще опитам. При мен е коригирал някаква преграда в матката по време на хистерото. Промивката се прави, за да не се възстанови това, което е било преди корекцията, за да се запази новото състояние. Аз поне така разбрах. Дано съм обяснила и разбрала добре.
ceci, 9 яйцеклетки хич не е зле. Аз образувах около 5 и извадиха 3 годни. Оплодиха се и трите и ми ги върнаха, но за съжаление не стана. А ти питай докторите. Те много много не обясняват. А и толкова хора има, че те бързат. Аз съм се убедила, че трябва да ги питаш. Д-р Персенска е много приятна и спокойна. Тя беше на моят опит. Успех. Ти по фонда ли си?
« Последна редакция: Ноември 21, 2010, 23:10:13 pm от maya_the_bee »
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #621 -: Ноември 21, 2010, 23:12:16 pm »
Първият път имах 5 ембриона,3 върнахме и 2 унищожихме(по-малко от 3 не се замръзаявали)
8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O
Имам само 1/2 яйчник,със зверска стимулация правя по 2-3 фоликула,ако бях при уважаемия д-р Владимиров.....какво ли щеше да ми каже.....В нашата клиника имам един замразен ембрион.Никога,никой от екипа на д-р Стаменов не ми е казвал ,че е невъзможно замразяването на един такъв.Шашната съм......как така се УНИЩОЖАВАТ ембриони,при това,до колкото разбирам не с някакви проблеми....


Има три неща, които възрастните могат да научат от децата:
~ да бъдат радостни без повод;
~ винаги да са заети с нещо;
~ да се стремят с всички сили към това, което желаят;
(Паулу Коелю)

‎"Случва се нещото, в което наистина вярвате.
А вярата е нещото, което го кара да се случи."
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #622 -: Ноември 22, 2010, 08:41:28 am »
При моят опит при Владимиров извадихме 6 Я, оплодиха се 4, върнаха ми три Е и един ембрион унищожиха. Причината беше, че последният е имал повече фрагментации. Да се унищожат нормални ембриони изглежда меко казано брутално!
Цеци кураж, вярвам, че ще намерите правилният начин!
Момичета знаете ли дали вече записват часове за януари?

Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #623 -: Ноември 22, 2010, 10:36:11 am »
ceci75, от личен опит и според мен - веднъж като се вдигне ФСХ, най-малкото, което индикира е, че ще има проблемен отговор на стимулация, независимо от стойностите на инхибин, АМХ и брой антрални фоликули. Не е задължително да "произведеш" малко на брой яйцеклетки, може другите хормони да стигнат твърде високи стойности, за да са качествени яйцеклетките (ЛХ, прогестерон). При теб, вероятно, има проблем с ЯР, но е добре да говориш с лекарите, със сигурност ще ти отговорят на въпросите. Има варианти как да продължите, събирането на яйцеклетки на ЕЦ е един от тях. Вече има родени бебета по този начин ;)
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #624 -: Ноември 22, 2010, 21:41:00 pm »
Благодаря ви момичета.Започнах вече Фемостона и Фертила,ще ги пия 2 месеца,надявам се да има ефект.Това което разбрах от д-р Персенска е,че има 3 варианта:с много лека стимулация,с Клостил,или ще събираме Я на ЕЦ.Сега ще си пия кротко хапченцата и след празниците,януари месец ще си запиша час на 10-ти ден от цикъла за преглед.
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #625 -: Ноември 22, 2010, 22:01:48 pm »
FSH може да бъде повишено в един цикъл и това да означава, че конкретният цикъл е (условно казано) лош. Примерно, естественият цикъл е щял да бъде ановулаторен, ако не беше стимулацията.
Това не изключва казаното от Jam и Cambozzola. Високото FSH при всички положения показва проблем и понижени шансове за успех. Но (поне доколкото знам от моя опит) не означава, че веднага трябва да се тегли чертата. Означава, че първо иска проследване и мноого по-внимателен подход и чак тогава да се произнесе окончателно мнение.

М/у другото... не знам защо, при видимо лошо започнал цикъл, лекарите напъват да правим стимулации и да вадим яйцеклетки? Не е ли по-разумно да се пропусне лошия месец и да се изчака следващия? Ясно е, че при явни проблеми с резерва имаме и повече лоши месеци, но не всички са такива. Може поне да не превръщаме лошите в провалени опити и излишни травми?!
Взех повод от месеца с виското FSH на ceci, но всъщност говоря за себе си. :( Случвало ми се е да виждам, че нещата в даден цикъл никак не тръгват добре, обаче се съгласявах с промърмореното "то не се знае" и не посмях да си наложа мнението... Мислех, че "да пробваме, на всяка цена" е правилен подход, но въобще не така...

На теория и практика, животът е едно. В действителност - съвсем друго.
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #626 -: Ноември 23, 2010, 08:57:58 am »
plumeria, моето впечатление пък беше точно обратното - че не се почва стимулация при "лошо" започнал цикъл. Е, то, сигурно има различни вариации на "лошо". Примерно при естрадиол над 50 не биха започнали. Моят успешен цикъл започна при висок прогестерон, но успяхме да го свалим до ден 4, когато трябваше да е под 1 и да го задържим така до края... Но тръпнах първите 4 дни, защото наистина се промърморваше, че "нищо не се знае". И то не се знаеше...
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #627 -: Ноември 23, 2010, 09:13:07 am »
 И аз мисля , че не започват стимулация при лошо започнал цикъл. При последният ми опит започнах с ФСХ -17 и д-р Стаменов беше абсолютно против , но по мое настояване започнахме и резултата беше плачевен.
*

    anajens

  • ****
  • 717
  • Нашето мило бебче е вече вкъщи!:-)
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #628 -: Ноември 23, 2010, 09:35:25 am »
По повод това което прочетох за високото ФСН се чудя защо на мен и при двата опита не ми го изследваха, въпреки че знаят, че имам лош отговор и винаги съм със силна максимална доза на лекарствата при стимулацията и имах най много 5 фоликула!???Може би защото при предварителните изследвания никога не съм била със по високо ФСН от 11 последно дори беше на 3 ден от цикъла 6 и нещо!Някой има ли идея все пак защо не ми го изледват предварително точно преди стимулацията???
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #629 -: Ноември 23, 2010, 10:25:16 am »
зависи какво имаш впредвид с "точно преди" :?
"точно преди" започване обикновено е 1-2 ден от цикъла, а тогава хормоните (ФСХ и ЛХ) са така да се каже "в мазето", под кота 0. това значи, че не биха дали правилна информация. не случайно те се изследват за преценка състоянието на ЯР между 3ти и 5ти ден
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #630 -: Ноември 23, 2010, 10:25:45 am »
anajens, по принцип ако не си имала проблем с FSH, на първия преглед за започване на стимулация ако нямаш задържани фоликули от миналия месец може и да не ти правят FSH.
*

    Velka

  • ***
  • 315
  • Това е моето Чудо!
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #631 -: Ноември 23, 2010, 10:30:22 am »
Здравейте, не съм пациентка на клиниката, но ако ми позволите да споделя какво се случи при мен.
На 41г.съм всичките ми опити по къс протокол,добре реагирах за възраста си.
Първите два опита стартирах с естрадиол под 50 и всичко вървеше като по "учебник",но резултат нямаше.
При 3 та стимулация обаче на 2 ден естрадиола беше 74,ужас за мен но при разговора с док ме успокой малко,каза да пусна още един на 3 ден и ако е скочил ще мислим какво да правим.Едвам дочаках разговора с док,естрадиола не беше мръднал и стартирах с 74Е. Имах ме ядове с хаотичното нарастване на фоликулите, но въпреки всичко се представих добре 10 яйцеклетки, от които 8 оплодени,4 върнах ме и 4 оставих ме до 5 ден за евентуално замразяване но не бяха хубави и не ги замразих ме този път. Проблем имаше и с лигавицата, пих виагра 10 дни преди трансфера.
Ядове, много но накрая резултата беше отличен,след 23 години в очакване видях двете чертички.
Явно не винаги нещата са такива каквито изглеждат.Трябва да вярваме в преценката на доктора си колкото и странно да ни се струва това.
Успех на всички!
ВИНАГИ ИМА НАДЕЖДА!
Чудесата се случват, когато най-малко ги очакваш!





http://velamitko.snimka.bg/daily/moeto-chudo.517163.19647495
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #632 -: Ноември 23, 2010, 11:37:04 am »
Evita, на мен ми правиха 2 промивки след хистероскопията. Не зная дали добре ще обясня какво ми каза Док, но ще опитам. При мен е коригирал някаква преграда в матката по време на хистерото. Промивката се прави, за да не се възстанови това, което е било преди корекцията, за да се запази новото състояние. Аз поне така разбрах. Дано съм обяснила и разбрала добре.
Благодаря ти Мая за отговорът.Аз също имах някаква преграда , която е отстранена.А колко промивки ти правиха на теб?Утре аз съм за втора , та се чудя , дали ще има и трета  :ask:
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #633 -: Ноември 23, 2010, 17:02:35 pm »
...
Моят успешен цикъл започна при висок прогестерон, но успяхме да го свалим до ден 4, когато трябваше да е под 1 и да го задържим така до края...

...
Ядове, много но накрая резултата беше отличен,след 23 години в очакване видях двете чертички.
Явно не винаги нещата са такива каквито изглеждат.

Ах, момичета, отговорили сте 110% на всичките ми въпроси и колебания! :D
За съжаление моите лошите месеци си останаха просто лоши. Обаче след тези неоспорими примери, с удоволствие се съгласявам с вас, че никога не се знае и всеки опит си заслужава... :wink:

На теория и практика, животът е едно. В действителност - съвсем друго.
*

    anajens

  • ****
  • 717
  • Нашето мило бебче е вече вкъщи!:-)
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #634 -: Ноември 23, 2010, 17:14:57 pm »
Благодаря ви момичета, ама то е си е ясно така са прецинили докторите така са решили!Аз им имам доверие каквото ми кажат това правя!
Имам един друг въпрос ако искам час за д-р Стаменов дали ще ми дадат при него защото напоследък не съм се виждала се него и не съм имала претенции при кого ще ме запишат?Но ми си иска да говоря с него преди следващото инвитро????
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #635 -: Ноември 23, 2010, 18:29:19 pm »
Anajens,

ако искаш час конкретно за д-р Стаменов, ще ти дадат.
*

    anajens

  • ****
  • 717
  • Нашето мило бебче е вече вкъщи!:-)
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #636 -: Ноември 23, 2010, 19:17:52 pm »
Благодаря Аленита, така ще направя, след като ме одобрят от фонда което най-вероятно ще стане в края на януари, сега ми предстои биопсия в четвъртък незнам при кой лекар са ме записали защото миналата седмица ме бяха записали  при д-р Шефкетова на преглед!
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #637 -: Ноември 23, 2010, 21:57:55 pm »
Кои може да кажа тел.на секретарките-оказва се,4е в спе6ни слу4аи само те могат да оправят положението сьс записване на 4асове!
*
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #638 -: Ноември 23, 2010, 22:46:29 pm »
секретарки - 02 965 57 44
[link=http://www.mamaibebe.com][img noborder]http://www.mamaibebe.com/text/4b0030aa4d119.gif[/img][/link]
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #639 -: Ноември 23, 2010, 23:03:11 pm »
Момичета, май в момента почти никой вече не започва опити в нашата клиника. Има затишие сякаш. Аз им звънях да попитам кога ще започнат след Нова година, но не знаеха със сигурност. Интересува ме, защото точно началото на януари искам да направя имунологични изследвания. Дано ни е късметлийска другата година за тези, които още сме в отбор Надежда(както каза преди време КЪДИ).
evita, на мен ми правиха 2 промивки.