0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Слънчева августова седмица (2.08-8.08.)
« -: Август 02, 2010, 10:47:05 am »
Да е топла,изпълнена със здрави деца и спокойни родители предстоящата седмица :)
При нас мина и вируса с разстройството и температурата и се надявам поне 1 месец да забравя що е то болести :)
Хубав ден!

*
Re: Слънчева августова седмица (2.08-8.08.)
« Отговор #1 -: Август 02, 2010, 11:02:13 am »
Дано е слънчева и изпълнена с много положителни емоции седмицата :)
Парси дано скоро да няма разболяли се у вас!

*
Re: Слънчева августова седмица (2.08-8.08.)
« Отговор #2 -: Август 02, 2010, 14:44:34 pm »
Хайде и аз да се запиша в темата, че доста дълго време нищо не ми се пишеше, само ви четях. И ние засега започваме здрави седмицата и дано така продължи до края! Пожелавам на всички хубаво време и добро настроение!
Re: Слънчева августова седмица (2.08-8.08.)
« Отговор #3 -: Август 02, 2010, 15:10:07 pm »
Всички дечица да са здрави и все така приятно време!

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Слънчева августова седмица (2.08-8.08.)
« Отговор #4 -: Август 02, 2010, 23:33:24 pm »
Дано са здрави всички деца за да спокойни и майките им (и бащите де).
Ние изкарахме тежки 8 дни. Още продължават болестите но вече поне отшумяват.
Пръв се разболя Дани, после зарази Алекс и Ники. Незнаех кога е ден и кога нощ (не, че като за здрави много се спи, но сега разбрах какво е да си поспиш 3 часа без прекъсване:) ) На момчетата им се размина сравнително леко, ако изобщо може да се каже, че е леко. Никол обаче се запозна с урбазона и вентолина, че и антибиотик подкарахме разбира се:) Направи бронхиолит и бяхме на крачка да ни вкарат в болница но... и този път късмета не ме остави. В петък вече не издържах и се обадих на майка ми да дойде да ми помогне защото бях на предела на силите си а и вероятноста за постъпване в болница ме стресира допълнително.
Днес бяхме на преглед и за радост хрипчетата са изчезнали. Антибиотика си е свършил работата. Продължаваме да се лекуваме но вече се виждат едни по-усмихнати и здрави личица:) Е..., първата ни болест е факт. Сега гоолямо мислене мисля как се предотвратява заразяване на здраво дете при друго болно в къщи? 2 дни след като всички бяха болни се усетих, че освен да държа Дани в различна стая трбваше да не давам на Ники и Алекс да играят и лапат играчките след него :oops: Уча се де:)
Цяла вечност не съм влизала в Зачатие и сега немога да се спра:)
Дано този месец всички са здрави и да имате едно прекрасно синьо лято:)

Еххх, каква бяла птица съм:) Забраих да споделя най-хубавото:) Никол вече не е житената питка а е зайко:) Малко неусетно и се появиха 2 зъбчета и сега езика е непрекъснато изплезен или върху тях:))))))))
« Последна редакция: Август 03, 2010, 00:22:52 am от Lisko »
*
Re: Слънчева августова седмица (2.08-8.08.)
« Отговор #5 -: Август 03, 2010, 00:08:38 am »
Ох Лисе,какво да ти кажа,важното е,че Ники вече е по-добре и виждаш здрави и усмихнати личица.Силна жена си ти!Дано това което си изживяла скоро да не се повтаря!
*
Re: Слънчева августова седмица (2.08-8.08.)
« Отговор #6 -: Август 03, 2010, 07:52:39 am »
Лиско,наистина много сила има в теб :)
Много е неприятно когато са повече дечица вкъщи,защото няма как да ги изолираш освен да извикаш помощ и той да се грижи за едно от двете/трите :D
Пожелавам ти дълго време да не боледуват,защото изобщо е невъзможно :)
Честити зъбки на Никол и хубав ден!

*
Re: Слънчева августова седмица (2.08-8.08.)
« Отговор #7 -: Август 03, 2010, 13:31:37 pm »
Лисенце мила,измъчили сте се и тримата!Като каза и Парси то не може да не се разболяват въобще,но дано занапред да не е толкова сериозно и минава бързо!Гадни болести!
Честити зъбки на малката принцеса!
Ние мислехме да си ходим утре на гости при роднините,но брат ми се разболя и като отишъл на преглед му казали,че се съмняват за туберколоза и сега го пращат на изследвания в Света Гора.Според майка ми е най-добре да не си ходим,но пък на мен ми е мъчно,че не мога да го видя.Само се моля да се окаже,че не е това!

*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Слънчева августова седмица (2.08-8.08.)
« Отговор #8 -: Август 03, 2010, 22:55:20 pm »
Благодаря момичета:)
Определено вече си личи, че оздравяват:) Алекс и Дани ще са едни неуморими палавници...голеееми палавници:)))
Днес и Алекс се сдоби със зъбче:) Едно но си го има:) Остана ушатия Дани:))))))))
Ние в петък ще си ходим до Шумен за около седмица за да помогнем на баба, така както тя помага на нас:)
Хриси, дано не е туберкулоза.
Re: Слънчева августова седмица (2.08-8.08.)
« Отговор #9 -: Август 03, 2010, 23:57:48 pm »
Здравейте, момичета. Прекрасна седмица и здрави деца нека да имаме всички! :)

Лиско, стреснах се като ти прочетох поста от снощи. Безкрайно много се радвам, че децата оздравяват и отново се усмихват, лудуват.  :) Замислих се здраво и аз. Не е хубаво, че е на чужд гръб обаче.  :wink: Едва ли и нас биха ни подминали болестите, но да знам, че първо трябва да се изолира от другите болното дете. Не сме имали още такава ситуация, дано да не е скоро, та децата да укрепнат още малко. Старая се да съм внимателна, но умората вече си казва думата. Ти най-добре знаеш това, де  :D
Вече почти три седмици се опитвам да махна нощното хранене, та пада пищене от време на време от 4 до 6ч сутринта и то основно от Камен. Той ще издържи, дано и аз обаче  :lol: :lol: :wink:

Усмихната седмица на всички!
 
*
Re: Слънчева августова седмица (2.08-8.08.)
« Отговор #10 -: Август 04, 2010, 08:51:42 am »
Лисе, радвам се, че дечица вече са добре! Знам какво е хроничната умора от недоспиване в такива ситуации, но умножена по три...незнам :oops: Трябва да си страшно силен човек за да се справиш! Възхищавам ти се!
Хриска, дано не се затвърди диагнозата на брат ти, скорошно оздравяване му желая.
При нас няма кой знае какво ново. Чакам с нетърпение мъжа ми да излезе отпуска за да си отидем малко към Търново и след това на море, а Дари ще я оставим при баба й - хем да й се порадват, хем и ние да си починем малко :lol:
*
Re: Слънчева августова седмица (2.08-8.08.)
« Отговор #11 -: Август 04, 2010, 10:51:00 am »
Привет и от горещо Търново! :) Моите хлапета днес заминаха на село с баба си и дядо си за един ден, малко да сменят обстановката.

Лиско, радвам се че малчовците вече са по-добре! За съжаление така е с повече деца, едното като се разболее и другото е готово... У дома вече година и половина упражняваме спорта синхронно пиене на сиропи, антибиотици и капане на капки ;)

Tsveti75, това с отказването на нощното хранене на 3 месечни бебета не ми се вижда реалистично. Знам, че с 3 бебета не ти е лесно и си много уморена, но ако са гладни не можеш просто така да ги откажеш. Наистина има бебета които се отказват от нощното хранене, но го правят сами. Да не те отчайвам, но дъщеря ми се отказа от нощно хранене като навърши 2 години, синът ми е на година и половина и все още се буди нощем за мляко - вярно по веднъж, но все пак се буди...

Хриска, дано брат ти е добре и да не потвърдят диагнозата!


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Слънчева августова седмица (2.08-8.08.)
« Отговор #12 -: Август 04, 2010, 11:04:08 am »
Съгласна съм с Гери за нощното хранене.Големият ми син се отказа на 2 месеца сам,Митко още се буди и пие веднъж.
Хриска,успех на брат ти :)

*
Re: Слънчева августова седмица (2.08-8.08.)
« Отговор #13 -: Август 04, 2010, 11:59:46 am »
Благодаря за пожеланията за брат ми,не е туберколоза,но е с пневмнония и са го оставили в болницата.Днес отиваме на гости на роднините за няколко дни,лошото е че с него няма да се видим,защото не ми се рискува.

Цвети и малката отказа сама нощното хранене на около 2 месеца.Дано успееш,но ми се струва мисията невъзможна!

Re: Слънчева августова седмица (2.08-8.08.)
« Отговор #14 -: Август 04, 2010, 12:07:59 pm »
Здрасти пак. Да уточня, че засега спазваме точно хранене през 3 часа. Всъщност говорим за отказване на едно нощно - храня децата последно в 24ч, те обикновено си спят добре и дълбоко през нощта/нямам случай на нощен рев, а дано така и да продължи/. Следва хранене в 6ч., като момичетата по-бързо свикват на този режим, Камен започва да мърка и църка около 4-4.30ч, следва водичка, люлеене, песни и танци, обикновено заспива и го будя в 6ч. Та така с моя нощен живот!!! :wink:
 :lol:

П.П. Хриска, да оздравява чичото. :)
« Последна редакция: Август 04, 2010, 12:59:42 pm от Tsveti75 »
*
Re: Слънчева августова седмица (2.08-8.08.)
« Отговор #15 -: Август 04, 2010, 13:38:40 pm »
Лиско, Цвети, възхищавам ви се, момичета! Как успявате да се справите с малчовците?
Да са ви живи и здрави дечицата!

Не съм писала доста отдавна, но и при мен се насъбраха дни с безсъние. Имаше период в който за 2 денонощия бях спала 5часа, ходя на работа, а за капак и Гошето е още кърмаче и шанс да се отбие не виждам ... дори да ми спре млякото май ще минем на коластра.
« Последна редакция: Август 04, 2010, 13:42:55 pm от Abloy »

*
Re: Слънчева августова седмица (2.08-8.08.)
« Отговор #16 -: Август 04, 2010, 14:32:54 pm »
Камен започва да мърка и църка около 4-4.30ч, следва водичка, люлеене, песни и танци, обикновено заспива и го будя в 6ч. Та така с моя нощен живот!!! :wink:
 :lol:
И за какво е необходимо всичко това?
*
Re: Слънчева августова седмица (2.08-8.08.)
« Отговор #17 -: Август 04, 2010, 14:34:44 pm »
Аблой, и тук честита лентичка. Лека и безоблачна бременност и здраво бебе около термин.
Горещо те съветвам да се отбиете преди появата на бебето, защото шокът за баткото ще е голям, а ти ще имаш нужда от сили.
Болните да оздравяват и майките да се наспиват (това според мен остава за друг някой живот :lol:).


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Слънчева августова седмица (2.08-8.08.)
« Отговор #18 -: Август 04, 2010, 14:47:30 pm »
Благодаря!
Я кажете как се справяте с малко дете и бебе? Ужас ме обзема само като си помисля как ще кърмя едното дете и се опитвам да спася другото да не се пребие.
Има ли ревност и как се справяте с нея?
Толкова въпроси ме връхлитат ... :ask:

Re: Слънчева августова седмица (2.08-8.08.)
« Отговор #19 -: Август 04, 2010, 15:01:47 pm »
Слънчева и здрава седмица на всички! Как се справяме с бебе и батко ли? При нас е трудно, защото баткото /2г. и 2м./ е меко казано като торпедо. Няма начин да кърмя и да тичам с бебето/почти 4м./ след баткото. Хващаш някой роднина или приятелка да помага. На мен баща ми ми помага-занимава се с баткото. Вика по него, играе с него, а малкия го прави на маймуна в едната стая, а аз в другата храня бебето. Баща ми не живее с нас, а пътува всеки ден. Събота и неделя си почива от нас, а ние с мъжа ми се оправяме. Баткото ни прави на маймуни, а малкия за сега кротува. Доста е уморително за мен, защото мъжка помощ не е като това да ти помага жена. Баща ми не е гледал деца никога-мен не е гледал-дадена съм на ясла на 3 месеца. Личи си, че няма подход и усет-не може да вдига детето както трябва и ако го видите как го хваща ще паднете от смях  :lol:. Общо взето аз си върша всичко, а баща ми е нещо като пазач-да стои при баткото или да го изведе малко навън преди аз да успея да изляза с бебето. Това доста ми помага да свърша нещо и да успея да нахраня бебето преди разходката навън. Навън като излизаме баща ми води баткото, аз си бутам количката с бебето. Предлагаха ми някаква универсална приставка за количка да се вози и баткото седнал, но баткоко е 16 кг и някак не си представям да бутам толкова много кг. - вижда ми се доста тежко.